English

 


פרסומי PMW
אבו מאזן על מתכנן רצח הספורטאים באולימפיאדת מינכן: "כמה נפלא הוא בתור אח, חבר לדרך, לוחם קשוח ועיקש"
Share |
אבו מאזן על מתכנן רצח הספורטאים באולימפיאדת מינכן:
"כמה נפלא הוא בתור אח, חבר לדרך, לוחם קשוח ועיקש"

יו"ר הרשות הפלסטינית ממשיך להאדיר מחבלים


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס ובכירים בתנועת פת"ח, השתמשו באירוע מותו של מתכנן רצח 11 הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן ב-1972, כהזדמנות נוספת להאדרת הטרור, כשהם מציגים אותו כגיבור פלסטיני וכדמות ראויה לחיקוי.

במברק תנחומים שפורסם בעיתון הרשמי של הרש"פ, עבאס התייחס למוחמד דאוד עודה, אשר מת בתחילת החודש, במלים: "כמה נפלא הוא בתור אח, חבר לדרך, כלוחם קשוח ועיקש," ותיאר אותו כ"אחד המנהיגים הבולטים של תנועת פת"ח." עבאס גם טלפן למשפחתו של עודה להביע תנחומים על מותו.

ב-5 בספטמבר 1972, שמונה מאנשי ארגון הטרור הפלסטיני "ספטמבר השחור" פרצו לכפר האולימפי במינכן והשתלטו על הביתן הישראלי. במהלך הפעולה הם חטפו והרגו 11 ספורטאים ומאמנים ישראלים. מוחמד עודה, המכונה 'אבו דאוד', היה מתכנן הפיגוע.

בכיר בפת"ח, עבאס זכי, חבר המועצה המרכזית של התנועה, תיאר את מתכנן הפיגוע באולימפיאדת מינכן במלים הבאות: "הוא החל את חייו כאדם מן השורה וסיים אותם בשיעור קומה ענק." בדבריו, הוא התייחס אל "מעשיו האצילים וההיסטוריה המפוארת שלו."

ההאדרה וההתפארות של יו"ר הרשות הפלסטינית ושל בכירי פת"ח במחבלים שרצחו ישראלים, הינה עקבית. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח כי מחמוד עבאס התגאה בכך שהוא עצמו אימן בעבר את מחבלי חזבאללה, שלח ברכות לכמה מהמחבלים הרוצחים הנמצאים בבתי הכלא הישראליים, וייסד מרכז ללימודי מחשבים על שמה של דלאל מוגרבי, המחבלת שהובילה את התקפת הטרור הרצחנית ביותר בתולדות ישראל. לדוגמאות אלה ואחרות, ראה בהמשך.

להלן דבריהם של עבאס ושל בכירים אחרים בפת"ח לכבודו של מוחמד דאוד עודה, כפי שדווחו בתקשורת הפלסטינית:

עיתון הרשות הפלסטינית:
כותרת: "הנשיא מביע תנחומים על מות הלוחמים מוחמד עודה וג'עפר שדיד..."
"הנשיא מחמוד עבאס שלח אתמול מברק תנחומים על מותו של הלוחם הגדול, מוחמד דאוד עודה 'אבו דאוד,' שמת בגיל קרוב ל-70. במברק התנחומים נאמר: 'המנוח היה אחד המנהיגים הבולטים של תנועת פת"ח וחי חיים גדושים במאבק, עשייה מסורה והקרבה גדולה למען העניין הצודק של עמו בתחומים רבים. הוא היה בשורות הראשונות בכל שדות הקרב כדי להגן על המהפכה; כמה נפלא הוא בתור אח, חבר לדרך, כלוחם קשוח ועיקש.'"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 04/07/2010]

דיווח חדשות הטלוויזיה הפלסטינית על הלווייתו של מוחמד דאוד עודה במחנה הפליטים אל-ירמוכ ליד דמשק:
כתבת: "הפלסטינים הופתעו הבוקר מהידיעה על מותו של אחד המנהיגים החשובים ביותר של המהפכה הפלסטינית, מוחמד דאוד עודה (אבו דאוד), מהנדס פעולת מינכן [רצח 11 הספורטאים באולימפיאדת מינכן 1972], ואחד המבוקשים החשובים ביותר של ישראל בתקופת שנות ה-70."
סמיר אל-רפאעי, חבר המועצה המהפכנית של תנועת פת"ח: "אבו דאוד, אחד השהידים של תנועת פת"ח, מנהיג ושהיד שהקריב..."
אבו עימאד חמדאן, מזכיר תנועת פת"ח בסוריה: "...למדנו ממנו עקרונות של המהפכה והמאבק."
משתתף בלתי מזוהה: "אנו אומרים לו: 'אנו הולכים בָּדֶרך, האח אבו דאוד, בעזרת אללה נשלים את הדרך יחד עם [תנועת] פת"ח הגאה, בעזרת אללה."
משתתף נוסף בהלוויה: "השתתפותנו מדגישה כי אנו הולכים בהלוויה של איש גדול ומנהיג גדול במאבק הלאומי הפלסטיני."
[הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 04/07/2010]

עיתון הרש"פ:
כותרת: "הנשיא ניחם בטלפון את משפחתו של הלוחם 'אבו דאוד'"
"הנשיא [עבאס] ציין במהלך השיחה את החיים הגדושים במאבק, את פועלו המסור, ואת ההקרבה העצומה של המנוח, למען העניין הצודק של עמנו, ובזירות רבות, באשר הוא היה בשורות הראשונות בכל שדות המאבק, במטרה להגן על המהפכה [הפלסטינית]."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 05/07/2010]

"בשורות הארגון ['ספטמבר השחור'] היה מספר רב של גברים ונשים יוצאי דופן, ובראשם היה 'פנתר פלסטין,' צלאח ח'לף המכונה אבו איאד. אבו דאוד היה אחד מעוזריו הבולטים. השם שלו זהר באופן מבהיק באירועי איצטדיון הספורט בעיר מינכן שבגרמניה, שם התקיים המונדיאל [אולימפיאדה] בשנת 1972, ואיך שאירועים אלו התפתחו לדרמה אלימה מסוג טראגי ביותר... שאללה ירחם על לוחם הפת''ח, הפטריוט הגדול אבו דאוד..."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/07/2010]
 
כותרת: "פרידה מרשימה מהמפקד השהיד אבו דאוד במחנה הפליטים אל-ירמוכ"
"'הוא החל את חייו כאדם מן השורה וסיים אותם בשיעור קומה ענקי,' כך תיאר עבאס זכי, חבר הועד המרכזי של תנועת פת"ח, את השהיד המפקד אבו דאוד אשר נפרד מאחיו ומעמו שלשום בערב, לאחר חיים אותם בילה במאבק תחת דגלה של התנועה לשחרור הלאומי הפלסטיני (פת"ח) ותחת דגלו של אש"ף.
אבו דאוד הלך לעולמו רחוק מארץ המולדת. הוא בילה את חייו כלוחם למען חירות המולדת הזו ולמען שיבת בניה המפוזרים. הוא הצטרף לתנועת פת"ח עם ייסודה, וניהל פעולות לחימה רבות נגד הכיבוש הישראלי. תחת ידיו התחנכו דורות של לוחמים ונאבקים...
זכי תיאר את המפקד המנוח כך: 'הוא החל את חייו כאדם מן השורה וסיים אותם עם שיעור קומה ענקי.' הוא הוסיף, בשיחה שערך עם סוכנות הידיעות ופא: 'איבדנו אדם ברמה הערבית וברמת תנועת המהפכה העולמית, בזכות מעשיו השורשיים וההיסטוריה המפוארת שלו. הענקת הכבוד הזה בכל המקומות, בתוך המולדת ומחוצה לה, אכן ראוי לגבר העצום הזה.'
מצדו, אמר ד"ר סמיר אל-רפאעי [מזכיר סניף תנועת פת"ח בסוריה]: "עם מותו כשהיד של אבו דאוד איבדנו גבר ששווה כמו כל הגברים יחדיו, אולם אנו כבר התרגלנו כי הדרך הזו היא דרך ארוכה, מלאה בַּשַהידים המפקדים והלוחמים."
הוא הוסיף: "אבו דאוד הוא אחד מסמליה של תנועת פת"ח. הוא חי את חייו כפצוע, ופצעיו מעידים על דרך המאבק שלו ועל מאבקו המתמיד למען עמו ומולדת. הוא תמיד יישאר המופת שלנו ומודל לחיקוי עבור הדורות הבאים."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 05/07/2010]

 
להלן דוגמאות נוספות מאתר "מבט לתקשורת פלסטינית" של האדרת מחבלים על ידי יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס:

1. עבאס תומך בקריאת כיכר על שם המחבלת דלאל מוגרבי, אשר הובילה את התקפת הטרור הגדולה ביותר בתולדות ישראל, שבה נרצחו 37 אזרחים:

מחמוד עבאס, יו"ר הרש"פ:
"... [הישראלים] אומרים עלי... שאני מחפש את מי שמוכר אדמות בירושלים ורודף אותם. כמובן אני רודף אותם ואמשיך לעשות זאת, זה פשע? [הם אומרים,] 'הוא לא יודע שהם [הרש"פ] קראו כיכר על שם דלאל מוגרבי, והוא [עבאס] בעצמו הלך [לטקס]' - אני לא הלכתי בעצמי, אך כמובן אני לא מתכחש [לקריאת הכיכר על שם דלאל]. כמובן, אנו רוצים לקרוא על שמה כיכר. טוב, מה עם [רחבעם] זאבי? הם קראו כביש על שמו [הכוונה לכביש הבקעה], ליד האח סאיב [סאיב עריקאת, בכיר הרש"פ], ועוד. מה זה, אנחנו נתכחש להיסטוריה שלנו? איך? אנחנו ... עשינו פעילות צבאית, אחר כך אני יכול להתכחש לכל מה שעשינו? לא, אני לא אתכחש."
[*הערה: הדברים נאמרו בתגובה למחאת רה"מ בנימין נתניהו בפני ארה"ב, על הסתה לשנאה ולטרור ברשות הפלסטינית.]
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/01/2010]
 
לחץ כאן לצפייה בעמוד העוסק ביו"ר הרשות מחמוד עבאס, באתר "מבט לתקשורת פלסטינית."

2. עבאס מייסד מרכז מחשבים על שמה של דלאל מוגרבי, אשר הובילה את התקפת הטרור הגדולה ביותר בתולדות ישראל, שבה נרצחו 37 אזרחים:

"הוועדה לבניית חברון חנכה אתמול את מרכז המחשבים על שם השהידה דלאל מוגרבי. נכחו באירוע יועץ הנשיא מחמוד עבאס לענייני תקשורת וטכנולוגיית תקשורת... המרכז מומן על ידי תרומה מלשכת הנשיא..."
[אל-איאם, 05/05/2009]
 
3. עבאס: "אנו ממשיכים את דרכו של ערפאת, הנסמכת על מורשת מפוארת של מאבק."

מחמוד עבאס, יו"ר הרשות הפלסטינית, מדבר בטקס רשמי לרגל יום השנה ה-5 למותו של ערפאת:
"יאסר ערפאת היה מנהיג המערכה הזו ומנהיג הדרך והמפקד, ואבי התנועה הלאומית הפלסטינית בת-זמננו. אנו מזכירים את תפקידו ומדגישים את מעמדו בתנועה, בעוד שאנו ממשיכים את דרך המאבק הארוכה שלו, ומשלימים את הדרך הקשה הרוויה בזיעה ובדם ובדמעות. דרכנו היום מסתמכת על מורשת מפוארת של מאבק, שאותה יצרנו בידיים אמיצות ובשכל ובחשיבה לאומית, שאליה התווספה הפעולה. אנו שילבנו בין המאבק המזוין לבין הפעולה המדינית.
הרובה שלנו לא היה רובה של שודדי-דרכים, הוא היה רובה מגויס פוליטית, השואף למטרה נעלה. אנו השפענו והושפענו מהעולם, ברעיונות של אופני שחרור ושינויים פוליטיים, והקמנו יחסים מצוינים עם כוחות השחרור וההשתחררות בעולם..."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 12/11/2009]
 
 4. עבאס מברך מחבלים פלסטינים בבתי כלא ישראליים:
"אני מביע הערכה וכבוד לכל האסירים והאסירות בבתי בכלא של הכיבוש, בראש ובראשונה לוותיקים, שבראשם עומד זקן-האסירים, סעיד אל-עתבה [נשפט למאסר עולם על רצח בפיגוע טרור] ולהנהגה הפוליטית [הכלואה]: מרואן ברגותי [נשפט ל-5 מאסרי עולם על רצח בפיגועים], אחמד סעדאת [האחראי לרצח השר רחבעם זאבי], עזיז דוויכּ [יו"ר הפרלמנט הפלסטיני מטעם חמאס], גמ'אל חויל [נשפט למאסר עולם על תכנון פיגועי טרור], ג'מאל טיראווי [נשפט למאסר עולם על אחריותו לפיגוע התאבדות בקפה 'מיי קופי שופ]... ברכות לכם מבני עמנו."
[הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 17/04/2008]

5. עבאס מודה כי שלח מחבלים לרצוח ישראלים:

"אני דורש את [שחרור] האסירים מפני שהם בני אדם שביצעו פעולה שאנחנו, אנחנו פקדנו עליהם לבצע, אנחנו כרשות. אין צורך להענישם בזמן שאנו יושבים סביב שולחן המו"מ. זוהי מלחמה, ומלחמה היא שאתה פוקד על חייל להרוג, ואני פקדתי על בני, או אחי, או מישהו אחר שיבצע את חובת ההתנגדות. זה הרג וזה הרג. אם כן, למה לומר שהאדם הזה ידיו מגואלות בדם, ולא ייתכן שייצא מהכלא."
[הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 14/02/2005]
 
6. עבאס התכבד בכך שהוא ירה את הכדור הראשון באש"פ, ולימד את לוחמי חזבאללה:

"בעת הנוכחית אנו נגד המאבק המזוין, מפני שאנו איננו מסוגלים לכך... יש לי הכבוד להיות מי שירה את הקליע הראשון בשנת 1965 [פעולת הטרור הראשונה של פת"ח הייתה בתחילת 1965], ו[להיות] מי שלימד רבים באזור ובעולם את ההתנגדות, כיצד היא ומתי היא מועילה ומתי אינה מועילה... היה לנו הכבוד להוביל את ההתנגדות. אנו לימדנו את כולם התנגדות מהי, ובכללם חזבאללה, שהתחנכו במחנות שלנו [מחנות האימונים של אש"פ בשנות ה-60 וה-70]."
[עיתון א-דוסתור (ירדן), 28/02/2008]
 

לצפייה בעמוד העוסק ביו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס בסעיף אישים ברשות הפלסטינית באתר "מבט לתקשורת פלסטינית."

לצפייה בדוגמאות נוספות מאתר "מבט לתקשורת פלסטינית" להאדרת הטרור והאלימות ברשות הפלסטינית.

לצפייה בדוגמאות נוספות מאתר "מבט לתקשורת פלסטינית" של קידום אלימות וטרור ברשות הפלסטינית.


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat