English

 


כל הדף


ילדים ונוער
ילדים ונוער
ג'יבריל רג'וב, סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח: "משחק כדורגל בין ישראלים לפלסטינים הוא "פשע נגד האנושות" 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 08/09/2014

כותרת: "רג'וב: "הנורמליזציה בתחום הספורט עם הכיבוש הציוני היא פשע"
[סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח,] יו"ר המועצה העליונה לנוער וספורט, יו"ר הוועד האולימפי וראש ההתאחדות לכדורגל, ג'יבריל רג'וב, אמר כי כל פעילות של נורמליזציה בתחום הספורט עם הכיבוש הציוני מהווה פשע נגד האנושות. הוא ציין כי עמדתה של הנהגת [קהילת] הספורט בפלסטין בנושא ברורה לחלוטין.
רג'וב אמר את הדברים בתגובה לפעילות הספורט שנערכה לפני כמה ימים (משחק כדורגל בין ילדים פלסטינים וישראלים שנערך בחסות מרכז פרס לשלום).
הדבר התפרסם באתרי אינטרנט ובעיתונים מקומיים.
רג'וב הדגיש את הנקודות הבאות:
א. המשחק מהווה ניסיון ישראלי להסתיר את פשעיהם נגד הספורטאים [הפלסטינים], וזוהי בושה להשתמש בספורט לשם כך.

ב.    אם ישנם צדדים ישראליים שסבורים כי הספורט הוא אמצעי להפצת ערכים ושלום, ראוי היה שהם ייצאו נגד פשעי הכיבוש נגד הספורטאים הפלסטינים, בין אם מדובר בהגבלת תנועתם, בהריסת מתקני [הספורט] שלהם או בחיסול פיזי של עשרות מהם....

ג.  במשך זמן רב ההנהגה וקהילת הספורט הפלסטינית - המועצה העליונה לנוער ולספורט, הוועד האולימפי הפלסטיני וההתאחדות הפלסטינית לכדורגל - יצאו נגד פעילויות כאלו.

ד. אני דורש מכל האנשים הפרטיים והמוסדות להרחיק את עצמם מפעילויות כאלה, במיוחד משום שהישנותם תעורר שאט נפש וסלידה מכל חברי קהילת הספורט".
 
לדיווח המלא לחץ כאן

הוועדה הלאומית למאבק בנורמליזציה בפלסטין פרסם הודעה, בה גינה את השתתפותם של ילדים מהגדה המערבית במשחק כדורגל בין ילדים פלסטינים וישראלים 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 05/09/2014

משרד ההנהלה [executive office] של הוועדה הלאומית למאבק בנורמליזציה בפלסטין פרסם הודעה, בה גינה את השתתפותם של ילדים מהגדה המערבית במשחק כדורגל בין ילדים פלסטינים וישראלים, שנערך על ידי מרכז פרס לשלום בעוטף עזה, ליד אחד הקיבוצים הציוניים, ומהווה נורמליזציה [עם ישראל]. מזכ"ל הוועדה הלאומית, ג'האד עויצ'ה, אמר כי משרד ההנהלה של הוועדה נדהם מהעיתוי של המשחק וממיקומו, בשעה שדמם של בני עמנו וילדינו ברצועת עזה ושל השהידים של תנועת הספורט טרם יבש...
משרד ההנהלה של הוועדה הלאומית קרא לראשי [קהילת] הספורט הפלסטינית ולהנהגה הפלסטינית לחשוף מי עומד מאחורי "משחק הנורמליזציה" הזה בזמן שכזה, ומי מרוויח מכאלה מפגשים. עויצ'ה הדגיש כי הוועדה הלאומית למאבק בנורמליזציה מופתעת ומתפלאת מכך שבשעה שהיא עורכת קמפיין בינלאומי לסילוקו של הספורט הישראלי מהמערכת הבינלאומית, ולאחר שגורמי ספורט בינלאומיים הביעו את כוונתם להחרים את הישות הזו, גורם פלסטיני עושה לה שירות בחינם.

 

מגישת טלוויזיה מחמיאה לילדה העונדת תליון עם מפה המוחקת את ישראל: "פלסטין הכבושה כולה... יום אחד תשוב אלינו"  
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 05/09/2014
תוכנית הילדים "בית הבתים" של הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ
 
 

 
המגישה ולאא בטאט: "מה שעורר את תשומת לבי הוא תליון שאת לובשת, שהיא כמובן מפת פלסטין, והדבר שהכי מרגיז את הכיבוש הוא האמונה שלנו שפלסטין הכבושה כולה, ידידיי, היא שלנו ויום אחד תשוב אלינו. זכות השיבה, עצם העובדה שאנו ממשיכים לחשוב על זה ונשאירו במחשבתנו ואיננו שוכחים שיש לנו אדמה שנגנבה מאיתנו ויום אחד תשוב אלינו, הדבר הזה מרגיז את הכיבוש. הבה נרגיז אותם בכל האופנים".
פת"ח מגנה משחק כדורגל בין ישראלים לפלסטינים "מעשה אינדיבידואלי, תוצר של נפשות חולות" 
מקור: סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", 04/09/2014

כותרת: "תנועת פת"ח ביטא גינתה את מפגשי הנורמליזציה עם ישראלים"
     "הנהגת סניף [פת"ח] יטא קיימה פגישה דחופה לדיון בהשלכות של משחקי הנורמליזציה, שנערכו בחסות מרכז פרס לשלום ובנוכחותו של נשיא מדינת ישראל לשעבר שמעון פרס, בין ילדים פלסטינים מכפרי העיר יטא וילדים ישראלים.
המשתתפים גינו בתוקף את האירוע הזה, בפרט לאור העובדה שעמנו הפלסטיני נתון למתקפה הגזענית הנתעבת ביותר, המתבטאת ברצח של ילדי עזה והגדה בידי מכונת המלחמה העוצמתית ביותר באזור. מזכיר הסניף, ד"ר כמאל מח'אמרה, אמר כי הכיבוש מנסה לייפות את תדמיתו הנפשעת, שהתגלתה ברצח של בנינו בעזה, באמצעות קיומם של מפגשי נורמליזציה כאלו. זאת, תוך שימוש במספר אנשים חסרי אופי, שניצלו בתורם את תמימותם של כמה ילדים, הוליכו אותם שולל וגררו אותם למפגשי נורמליזציה מהסוג הזה. על כן, אנו בסניף יטא של תנועת פת"ח מדגישים כי מעשה זה הינו מעשה אינדיבידואלי, תוצר של נפשות חולות שהסכימו להשפלה עבור חופן כסף. מעשה זה איננו מייצג את אופיים וטבעם של תושבי כפר יטא, המגנים על אדמתם בעמידתם האיתנה מול מפלצת התנחלות, בכך שהם ניצבים מול עדרי המתנחלים התוקפים את אדמותיהם באופן יומיומי... בנוסף לכל זאת, האיץ מח'אמרה בתושבים לפקח על בניהם ולדאוג להרחיקם מאירועים מסוג זה, המסבים נזק לסוגייתנו.
דובר סניף יטא, מוחמד אל-ביראוי, אמר כי ועד הסניף... יכה באגרוף ברזל בכל מי שירשה לעצמו להשחיר את דמותה של העיר יטא, עיר השהידים והאסירים. זאת במיוחד לאור העובדה שהתנועה [פת"ח] השיקה קמפיין לחרם על מוצרים ישראליים, והיא לא תרשה שמעשה מסוג זה, הזוכה לגינוי מצד העם והארגון, יחזור על עצמו. כמו כן, אל-ביראוי אמר כי התנועה [פת"ח] דרשה ממנגנוני הביטחון לבוא חשבון עם קלי הדעת הללו [עורכי האירוע]."
 לחץ כאן לדיווח

גורם פלסטיני רשמי על קיום משחק כדורגל בין ילדים פלסטינים וישראלים: "פשע ומעשה לא פטריוטי ולא מוסרי." 
מקור: סמא, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 03/09/2014
     "חבר הוועד האולימפי הפלסטיני, עבד אל-סלאם הניה, גינה את קיום משחק הכדורגל בין ילדים פלסטינים וישראלים. הוא ראה בכך פשע ומעשה לא פטריוטי ולא מוסרי. הניה אמר כי המשחקים הללו  אינם מקובלים כלל וכלל על קהילת הספורט, הוועד האולימפי, המועצה העליונה לנוער ולספורט וההתאחדות הפלסטינית לכדורגל. הוא הוסיף: 'מי שארגן את המפגש הזה בוגד בדמם של ילדי עזה ושל השהידים, שטרם יבש, שבוע לאחר הפסקת התוקפנות הישראלית הברברית נגד רצועת עזה, אשר הובילה למותם של יותר מ-2,150 שהידים, לפציעתם של למעלה מ-13,000 איש, ולהריסת אלפי בתים על ראשי יושביהם.' הניה דרש מיו"ר ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל, ג'יבריל רג'וב, לחקור מיד את מארגני המפגש, לבוא איתם חשבון ולהעמידם לדין באשמת בגידה חמורה בדם השהידים והפרת החלטותיה של הנהגת קהילת הספורט הפלסטינית. יצוין כי מפגש ספורטיבי בין נערים פלסטינים וישראלים נערך בהתנחלות ישראלית במרחק קילומטרים ספורים מגבול רצועת עזה עם ישראל. המפגש אורגן על ידי מרכז פרס לשלום."
לחץ כאן לדיווח
העיתון הרשמי של הרש"פ מפרסם דיווח חיובי על משחק כדורגל בין ילדים ישראלים ופלסטינים 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/09/2014

כותרת: "ילדים פלסטינים וישראלים השתתפו במשחקי ידידות בכדורגל קילומטרים ספורים מרצועת עזה ההרוסה"
     "לאחר קיץ של מלחמה אכזרית, הרס והרוגים, נפגשו ביום שני [01/09/2014] ילדים פלסטינים וישראלים, על מנת להשתתף במשחקי כדורגל קילומטרים ספורים מרצועת עזה ההרוסה.
כשבוע לאחר הפסקת האש ששמה סוף למלחמה ההרסנית בעזה, שנמשכה חמישים יום, נפגשו כ-80 ילדים, בגילאי שש עד שש עשרה, במסגרת אליפות בקיבוץ דורות שבדרום ישראל, בו נפלו טילים שנורו מרצועת עזה.
הילדים הישראלים הגיעו מיישובים השוכנים בקרבת רצועת עזה הנצורה, בעוד שהילדים הפלסטינים הגיעו מיטא שבדרום הגדה המערבית [במקור כתוב בטעות רצועת עזה].
אליפות זו הינה חלק מיוזמה שהחלה לפני 12 שנה, ומטרתה המקורית הייתה לקרב בין פלסטינים המתגוררים במזרח ירושלים הכבושה לנערים ישראלים. רבים מילדים אלה כבר שיחקו בעבר במסגרת טורנירים שאורגנו על ידי מרכז פרס לשלום, המנוהל על ידי הנשיא הישראלי לשעבר שמעון פרס.
תחילה, המתח היה ניכר לעין, אך התלהבותם של השחקנים הצעירים למשחק גברה [על כך] בסופו של דבר. המלחמה בעזה הביאה להרג של 2,140 פלסטינים, שרבע מהם ילדים, ו-71 ישראלים, שרובם חיילים. עופר, בן 11, משדרות, יישוב בדרום ישראל שבו נפלו טילים רבים, אמר: 'זה נהדר לחזור לכאן וליהנות מהזמן שלנו, אחרי שבועות שהיינו כלואים בבית במהלך המלחמה.'
קוסאי, בן 11, אמר: 'אני אוהב שאנחנו משחקים יחד באופן הזה. אני מקווה שיום אחד יהיה שלום בין הערבים ליהודים, ולא יהיו עוד מלחמות והרג.'"
מסוכנות הידיעות  Agence France-Presse
 

מפה אנושית במחנה קיץ מלמדת את הילדים שישראל היא פלסטין 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 03/09/2014

בתוכנית הילדים "שלומכם חשוב לנו" בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ מראים ילדים במחנה קיץ, יושבים ויוצרים מפה באמצעות הישיבה שלהם. המפה מציגה את כל שטח מדינת ישראל כפלסטין. הילדים שיושבים בתוך הצורה מייצגים את הערים השונות..
המנחה של התוכנית: "עכשיו אנחנו רואים את ילדי המחנה יוצרים את מפת פלסטין באמצעות הגוף שלהם וזה משקיף את אהבתם למדינתם פלסטין.. יצרו את מפת פלסטין מצפונה לדרומה וממערבה למזרחה".
כשהילדים יושבים בצורת מפה, כל ילד מציג עיר בתוך המפה.
ילדה שמציגה את העיר עזה: "אני עזה, עזה של הכבוד, נתתי שהידים, ולא חסכתי מבני משפחתי את הטוב שבי"
 ילדה שמציגה את עיר יפו: "אני יפו, כלת הים..."
ילדה שמציגה את עיר עכו: "אני עכו, החמות שלי נוגחות את הים לאורך ההיסטוריה".
ילדה שמציגה את עיר נצרת: "אני נצרת לב הדופק של הגליל ...".
 
 
ילדים פלסטינים אומרים לאפיפיור: ישו היה הפליט הפלסטיני הראשון 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 26/05/2014
      "ילדי מחנה הפליטים דהיישה שבמחוז בית לחם קראו לאפיפיור פרנציסקוס במהלך ביקורו במרכז אל-פיניק שבמחנה הפליטים להתערב כדי לשים קץ לסבלם של האסירים השובתים רעב זה למעלה מחודש ולסבלם של בני עמנו במחנה פליטים אל-ירמוכ [שבסוריה].
בנאום שהקריא אחד הילדים בנוכחות האפיפיור נאמר: 'למרות הכאב והסבל שגורם הכיבוש, לא איבדנו את התקווה לחיות בשלום בימים אלו ,שבהם חל יום השנה ה-66 לנכבה, אשר הייתה מלחמת הטיהור האתני המתועבת ביותר שידעה ההיסטוריה. המשך הכיבוש הוא חטא נגד האנושות, וחלומנו הוא לחיות בחירות ובשלום.'
הילדים העניקו להוד קדושתו האפיפיור תלוש מזון על שם ישו, בשל היותו הפליט הראשון, וכן מזכרת מעץ שעליה מפתח המייצג את זכות השיבה."

מ'ופא', סוכנות ידיעות פלסטינית רשמית
צעירה פלסטינית: שאיפת חיי להגיע לרמה של מחבלת שרצחה 37 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 27/03/2014
תוכנית בטלוויזיה הפלסטינית על בית הספר דלאל מוגרבי בעזה:
תלמידה בבית הספר: "דלאל מוגרבי היא מנהיגה דגולה, שגידלה עוד ועוד [אנשים] ‎ופעלה למען הסוגיה הפלסטינית כדי להגן על האדמה הטהורה של המולדת, בהגנה על ירושלים [ולמען] שחרורה. הלוחמת הזאת אולי מתה, ורוחה עלתה לשמים, ‎אך אימהותינו ממשיכות ללדת אלפי [בנות כמו] דלאל,‎ ורוחה עדיין מהלכת בקרבנו. דלאל מוגרבי נתנה לנו רבות, ואני אישית מתגאה בכך שאני שייכת לבית ספר דלאל מוגרבי, שנושא את השם החלוצי הזה..."

תלמידה 2: "שאיפת חיי היא שאגיע לדרגה שהגיעה אליה השהידה הלוחמת דלאל מוגרבי..."

מורה בבית הספר: "‎דלאל מוגרבי היא לוחמת שניהלה ג'יהאד ומאבק מתחילת חייה. ‎היא הייתה מבין הלוחמות האמיצות שביצעו פעולות בקשת שהאדה (כלומר, פיגועי טרור.) היה לנו הכבוד במשרד החינוך [הפלסטיני] לקרוא לבית הספר על שם השהידה דלאל מוגרבי ‎כדי שזכרה הנצחי ימשיך להתקיים לאורך זמן."
לחץ כאן לדיווח
לחץ לצפייה בסרטון

הערה:
דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים.
כתב בעיתון הרש"פ: ילדים פלסטינים "סנוורו את העולם כשבידם רק אבנים ו- RPG" 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 19/11/2012
כתגובה לירי הטילים המתמשך מצד חמאס על ישראל, ב-14/11/2012 ישראל פתחה במבצע "עמוד ענן" שמטרתו פגיעה בתשתיות טרור בעזה. בדר מכי כתב בעיתון הרש"פ, מפרסם מכתב גלוי שבו הוא עושה דימוניזציה לישראל ומאדיר אלימות אצל ילדים:
     "יקירי הגנרל [מישל פלאטיני], כעת אתה נשיא אופ"א, ומדינת הישות העברית היא חלק מההתאחדות הזו. האם אתה שבע רצון, אחי מישל, שהישות הזו רוצחת את ילדינו בעזה?...
חייבים לסלק את הישות הארורה הזאת מהתאחדות הספורט הזו, שמאמינה בצדק ובמשחק הוגן. דמו של אחמד אבו דקה וחבריו לא נשפך לשווא, אך הדבר יתאפשר רק באמצעות השגת אחדות לאומית. עלינו להשיגה מתוך כבוד לנשמות השהידים, ובראשם ילדינו, שסנוורו את העולם כשבידם רק אבנים ו-RPG. הכובש מכיר אותם היטב באינתיפאדה ובביירות."
מחנה קיץ של פת"ח על שם המחבלת דלאל מוגרבי שהובילה את פיגוע כביש החוף 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 16/07/2012
     "מושל מחוז יריחו והבקעה, מאג'ד אל-פתיאני, אמר כי חובתנו הלאומית היא להיות נאמנים למי שקדמו לנו בנתינה ובהקרבה למען פלסטין, וכי עליהם להוות עבורנו מגדלור בעשייה ובשמירה על ההישגים והיכולות של בני עמנו. זאת במהלך פגישה שערך אתמול בצהריים במשרדי מחוז יריחו עם הנערות המשתתפות במחנה הקיץ "אחיות דלאל מוגרבי" ממחוז קלקיליה... מנהלת מחנה הקיץ, לאנה נזאל, ציינה כי את מחנה הקיץ מארגנת תנועת פת"ח, בשיתוף עם אגודת הנשים של קלקיליה ואגודת החקלאים, וכי הוא נועד לנערות וצעירות בגילאים 16-30."
טלוויזיית הרש"פ מלמדת ילדים שישראל מזהמת מים במכוון 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 13/07/2012
תוכנית הילדים של הטלוויזיה הפלסטינית, "בתי הבתים" מעלה את עניין המודעות לאיכות הסביבה. המנחה מדברת עם ילדה על חוויותיה בקייטנת איכות הסביבה.
ילדה: "פלסטין עומדת בפני בעיית מים, מפני שראשית כל יש מעט מים בפלסטין, וגם מפני שתושבי פלסטין וישראל מזהמים את המים הקיימים כעת."
המנחה מתקנת ואומרת: "ישראל מנסה לזהם את המים, ואנו, החלק שמגיע אלינו הוא קטן מאוד."
שמונה מחנות קיץ על שם האסירים "האמיצים" ו" ההקרבה הגדולה" שלהם 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 10/07/2012
כותרת: "[מנהלת] החינוך בקבטיה פותחת את מחנות הקיץ שלה"
     "מנהלת החינוך בקבטיה פתחה שמונה מחנות קיץ בבתי הספר של המנהלה, תחת הכותרת 'תמיכה באסירים מתוך הערכה למאבקיהם.' ראש מנהלת החינוך, רימא דראע'מה, אמרה: 'אנו פותחים היום את מחנות הקיץ בתמיכת משרד החינוך, והכותרת שלנו היא ההקרבה הגדולה מצד אסירינו האמיצים למען החירות והוד המולדת. מטרות המחנות הללו משרתות את תלמידינו בחופשת הקיץ, על מנת ללטש את אישיותם ולהקנות להם מיומנויות שיאפשרו להם להתחבר לסביבתם באופן חיובי ואפקטיבי.'"
אחיינית של מחבל מקדישה לו שיר בשבח השהאדה בטלוויזיה הפלסטינית 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 13/04/2011
     "כשנמות כשהידים אנחנו נלך לגן עדן.
אל תאמרו, שאנחנו קטנים. מדרך החיים הזאת, הפכנו לגדולים.
בלי פלסטין, איזו משמעות יש לילדות?
ילדים, קיימתם מצווה (דתית) וסונה (מסורת מוסלמית):
אין אלוהים מלבד אללה, והשהיד אהוב אללה.
לימדתם אותנו את משמעות הגבורה.
גם אם יעניקו לנו את העולם הזה ואוצרותיו,
לא, זה לא יגרום לנו לשכוח [את פלסטין]. בכלל לא.
זאת היא ארצי ודמי הוא למענה."
לחץ לצפייה בסרטון
מחמוד עבאס מריע לילדה ששרה על שהאדה 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 10/04/2006
ילדה שרה באירוע לרגל יום הילד הפלסטיני, בנוכחותו של יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס:

"לו הגיעו כל היהודים, וביקשו מקלט אצל הקופים (ישראל),
ורעדו מפניהם האריות (הערבים) - לא נסכים לקבל פיצוי על אדמתנו.
אין לירושלים תחליף!
בפלסטין יש אמיצי לב, שנלחמים בעושק הנורא ביותר.
מותנו כמו חיים, מולדתי היא קבר לפולשים.
עוד אצעד אלף מיילים, לו אמות בה כשהיד.
כולם ביחד, לעבר ירושלים! לעבר ירושלים! לעבר ירושלים!" [מחמוד עבאס מוחא כפיים]
לחץ לצפייה בסרטון

עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים
כל הדף


Created by swat