English

 


כל הדף


סוגיות פנים בחברה הפלסטינית
נשים בחברה הפלסטינית
סוגיות פנים בחברה הפלסטינית
נשים בחברה הפלסטינית
איך להכות את אשתך על פי האסלאם, לדברי המופתי של עזה חסן אל-לחאם: "לא מכות מהסוג שבו מגיעה משטרה, והוא שובר את ידה ונוזל דם" 
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 08/02/2016

 
המופתי של עזה, חסן אל-לחאם: "אללה יצר פתרון לעניין הזה (כלומר, סכסוכים בין בני זוג), כיצד? אללה אמר: 'הזהירו אותן (את הנשים), התרחקו מהן, הכו אותן והביאו בורר ממשפחתו ובורר ממשפחתה.' [רק] לאחר מכן מגיעים הגירושין. הבעל מתחיל באזהרה."
 מנחה הטלוויזיה הפלסטינית: "הסבר לצופים את השלבים שהבעל צריך לבצע."
המופתי: "האזהרה צריכה להתבצע באמצעות דיבור מנומס של הבעל אל אשתו, כשהוא מפגין יחסים טובים, קיום דו שיח, כבוד ואנושיות. זו שעומדת מולך היא בת אדם. יש לה קיום עצמאי וראויה לכבוד. לא קנית אותה כשפחה ולא קנית אותה בשוק. זו אישה מכובדת ממשפחה מכובדת, כמו שאתה גבר מכובד ממשפחה מכובדת. יכול גם להיות שהיא ממשפחה מכובדת יותר בחברה משלך, אולם היא הפכה להיות אשתך והיא תחת מרותך, והיא תחת חסותך כדי שאתה תנהג בה לפי מצוות האל. האזהרה תתבצע באמצעות מילה טובה, באמצעות יחס טוב, במילים יפות, ובעין טובה."
לצפייה בסרטון לחץ כאן
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

לקריאת קטע ארוך יותר לחץ על "לכתבה המלאה"
קריקטורה בעיתון הרש"פ מעודדת נשים פלסטיניות לצאת וליידות אבנים 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/10/2015


בקריקטורה  נראית אישה המסובבת קלע ליידוי אבנים בצורת האות "נון" בערבית המשמשת בהטיית פעלים בערבית בריבוי במין נקבה ("נון הנשים"). הקריקטורה מציגה אישה פלסטינית שמשתתפת באופן פעיל ביידוי אבנים, ומעודדת זאת.
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן
 
מושלת מחוז רמאללה: נשים מחבלות כמו דלאל מוגרבי ולינה אלג'רבוני הן מודל לחיקוי עבורינו 
מקור: ופא (סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית), 08/06/2015

כותרת: "ר'נאם: 'אמהות השהידים והאסירים הן מודל לגאווה עבורנו"'
"מושלת מחוז רמאללה ואלבירה, לילא ר'נאם, אמרה... במהלך קבלת פנים שערכה היום, יום שני, במשרדה לעיתונאי המצרי אחמד קנדיל... כי האישה בפלסטין מהווה עמוד תווך מרכזי במאבק הלאומי לאורף ההיסטוריה, והבהירה כי היא הקדימה את מקבילותיה בעולם הערבי. כמו כן, היא ציינה כי אמהות השהידים והאסירים הן מודל לגאווה עבורנו הפלסטינים באופן כללי, והזכירה את ותיקת האסירות לינא אלג'רבוני, השהידה דלאל אלמע'רבי ומספר מדמויות המאבק הפלסטיניות הנשיות, שהוכיחו כי הן אינן טרף קל לכיבוש ולצעדי הדיכוי שלו."

הערה: לינא אלג'רבוני -היא אזרחית ישראלית שהורשעה במגע עם פעילים בג'האד האסלאמי, בסיוע לאויב במלחמה ובקשירת קשר לביצוע פיגועים.מרצה 17 שנות מאסר.
דלאל מוגרבי- הובילה את פיגוע 'כביש החוף', הפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל ב-1978, כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס והרגו 37 אזרחים, 12 מתוכם ילדים.

 

מאמר בעיתון הרשמי של הרש"פ יוצא כנגד האלימות נגד נשים והנורמות החברתיות המעודדות את התופעה 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 29/03/2015

כותרת: "אלימות נגד הנשים העזתיות: ערעור חיי המשפחה"
"על פי סטטיסטיקות שערך המרכז לענייני נשים בעזה בנוגע למקרי האלימות שהגיעו למרכז, 63% מהנשים סבלו מאלימות בתקופת הנישואין, ו-63% סבורות שהאלימות התגברה לאחר התוקפנות האחרונה נגד רצועת עזה [צוק איתן]. 73% מהנשים סבלו מאלימות מילולית, 24% מהן מאלימות פיזית, 29.5% מאלימות נפשית, 9.4% מאלימות כלכלית [מה זה, שבעל לא נותן לאשתו דמי כיס?] ו-4.5% מאלימות מינית.
לגבי הצידוקים לאלימות, 41% מהנשים הסכימו שאלימות מוצדקת אם האישה יוצאת מבלי להודיע על כך לבעלה, ו-74% הסכימו שיש הצדקה לאלימות אם היא מזניחה את ילדיה...
בהקשר זה, אמרה ראש מרכז למחקרים לעניינים משפטיים של נשים, זינב אלע'נימי... אמרה: 'את הפרטים האלה בנוגע לאלימות הנשים הנשואות לא חושפות בהתחלה. ייתכן שהן אינן מפרסמות זאת מסיבות הקשורות לבושה ולכך שהתרבות השלטת בחברה קובעת שאין לדבר על סודות כאלה. הדבר נובע מהיעדר תרבות מינית תקינה בחברתנו...'
כשנשאלה על הסיבות שגורמות לגבר לנהוג באלימות כלפי אשתו, אמרה אלע'נימי כי לדעתה הן רבות. אולי הסיבה המרכזית היא שהגבר סבור שהוא קנה את האישה ושילם בעדה, כך שהיא הפכה לרכושו ועליה לציית לפקודותיו. היא הבהירה כי למרבה הצער זוהי התרבות של החברה כולה, והחוקים נותנים לו את הזכות לבעלות, משום שהם מבוססים על [ההנחה] שהגבר הוא אפוטרופוס ושהוא המצווה והאוסר.
היא המשיכה: 'ההבנה המוטעית של הדת מצד הגברים והחברה היא אחת הסיבות, אך בדת אין אפילו טקסט אחד המעודד פגיעה באישה"'

חברת הפרלמנט הפלסטיני קוראת לשינוי ב"תרבות הרווחת בכל הנוגע לרצח נשים" 
מקור: אל-איאם, 15/08/2012
כותרת: "כנס בחברון דן בסוגיות האלימות נגד נשים"
     "חברת הפרלמנט סחר אל-קואסמה כי בערך 37% מהנשים הנשואות סובלות מאלימות מצד בעליהן, מה שמצריך לשנות את התרבות הרווחת בכל הנוגע לרצח נשים."
מופתי של הרש"פ: אישה אינה יכולה לסרב לקיים יחסי מין עם בעלה מפני ש"זאת זכותו" 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 12/08/2012
מנחה הטלוויזיה הפלסטינית קורא שאלה: "גבר שאינו צם ולא מתפלל, אבל לפי חוקי השריעה – אם הוא רוצה לקיים יחסי זמן התפילה, [ואשתו] מסרבת, אולי מהסיבה: 'אינך מתפלל ולא צם'."
המופתי: "זאת לא סיבה..."
מנחה: "האם יש לה זכות [לסרב] לפי השריעה?"
המופתי: "לא. זאת זכותו [לקיים איתה יחסי מין]. אבל אנו אומרים לו: עליך לציית לאללה. ובאותה מידה שאתה מספק את צרכיך, שהם למעשה בהמיים ויצריים, עליך לקיים את חוקי אללה ומצוותיו, שהם חשובים יותר. עם זאת, זאת זכותו. והאישה לא יכולה למנוע ממנו את הזכות הזאת, ביחוד בזמן המותר, בלילה."
לחץ לצפייה בסרטון
מופתי של הרש"פ: "אישה צריכה לצאת מהבית [רק] על דעת בעלה" 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 12/08/2012
מנחה הטלוויזיה הפלסטינית קורא שאלה: "מה הדין לגבי אישה שעורכת קניות עד השעה שלוש בלילה [במהלך הרמדאן]?"
המופתי: "באופן כללי אישה צריכה לצאת מהבית [רק] על דעת בעלה. אם היא יוצאת מהבית על דעתו ובאישורו, אין בכך שום מניעה."
לחץ לצפייה בסרטון
אי שיוויון זכויות לנשים מוצגת בסטירה בטלוויזיה הפלסטינית 
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 11/08/2012
מערכון בטלוויזיה הפלסטינית מציג את חוסר השיוויון של נשים בחברה הפלסטינית

הבעל: "נו עפאף, אני לא מבין. עוד כמה זמן ימשך כך המצב בבית? על מה את חושבת? שאני אביא מנקה?"
האישה: "הלוואי, הלוואי! אתה לא יודע עד כמה תעזור לי בכך."
הבעל: "מה באמת האמנת לי? אמרתי את זה על מנת שאת אולי, אולי תרגישי, ותשימי לב עד כמה הבית זקוק לסדר ולנקיון. תראי את הכביסה נערמת בכל מקום. זוזי! זוזי! גם כל יום האוכל מוכן מאוחר! מה קורה לך?"
האישה: "מה אתה רוצה ממני? אנחנו חוזרים ביחד מהעבודה באותה השעה. אתה יושב, נח, מתרווח וצופה בטלוויזיה, ואני עושה את כל עבודות הבית. עד מתי אני אמשיך כך?"
הבעל: "זאת לא הבעיה שלי. זה לא נוגע אלי. לא ביקשתן 'שיוויון?'"
האישה: "בטח שאני רוצה שיוויון, אבל לא בדבר אחד כן ובדבר אחד לא, לא רק בחשבונות הבית, הילדים וההוצאות. לא, [שיוויון] בכל דבר! מה יקרה אם תעזור לי עם עבודות הבית, יד ביד?"
הבעל: "נהדר! זה מה שחסר לי, לעבוד איתך יד ביד, לשטוף, לטאטא ולנגב! תקשיבי. קומי, סדרי את הבית, תשטפי, תבשלי, ואני הולך פנימה לנוח. כשתסיימי לבשל, בואי להעיר אותי."

לחץ לצפייה בסרטון
איש דת מהרש"פ: נשים יכולות לקיים את טקס ה"איעתיכאף" רק לאחר קבלת רשות מבעליהן 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 10/08/2012
טור במדור הדת של עיתון הרש"פ, מאת איש דת מטעם הרש"פ, עבאדה סברי
     "מוטב לקיים התייחדות לעבודת האל ["איעתיכאף"] בעשרת הימים האחרונים של חודש רמדאן... האישה תבצע את ההתייחדות [במסגד] רק לאחר קבלת רשות מבעלה. אם הוא ימנע זאת ממנה, אסור לה לבצע זאת, ועדיף לאישה לבצע את ההתייחדות בביתה."
מאמר בעיתון הרש"פ היומי מתנגד לרצח על רקע כבוד המשפחה ול"מנטליות הרצח הגזעני" 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 10/08/2012
מאמר בעיתון היומי של הרש"פ שיוצא נגד רצח על רקע כבוד המשפחה: 
     "אף אחד מאתנו החיים לא יוכל לזכות בכבוד כל עוד מנטליות הרצח הגזעני, מה שמכונה רצח על רקע כבוד, עודנה מתנחלת ברחבי החברה החשוכה... נראה כי רבים מאתנו עודם מחשיבים אותן [את הנשים כאילו נלקחו מ]צלע מעוקמת של אדם, חסרות שכל ודת."
לחץ כאן לדיווח
מאמר דעה יוצא נגד רצח נשים ונישואים בכפייה 
מקור: אל-איאם, 10/08/2012
      "בפחות משבועיים דווח על שני מקרים של רצח נשים מסיבות שתוארו כנוגעות לכבוד, כשבמקרה האחרון נרצחה נערה ממחוז חברון על ידי אביה ואחיה, לאחר שבעלה גירש אותה מביתם המשותף. מקרה זה היה המקרה ה-12 שנרשם מאז תחילת 2012 במסגרת מה שמכונה כ"פשעי כבוד".
אביה של הנערה מואשם כעת ברצח בתו, ובכתב האישום נגד האב הרוצח כלל לא מוזכר כי אין זו הפעם הראשונה שהוא רוצח אותה, שכן הוא כבר רצח את הקורבן, שהיא בתו ובשר מבשרו, כמה שנים לפני כן, כשחיתן אותה עם גבר זקן שגדול ממנה בחמישים שנה. כלומר, הוא חיתן אותה עם אדם בגיל של סבה...
למרבה הצער, הרוצח לא פעל לבד, ומצא לו שותפים לפשע – בניו, כלומר אחיה של הנרצחת, והרופא המושחת שהסכים להנפיק תעודת פטירה. דבר זה מצביע על כך שישנה תמיכה בציבור לאלימות נגד נשים ושקיימים כלים מוכנים לביצוע הפשע, לאספקת סיבות עבורו ואף לטיוחו לנצח, מבלי שהמבצעים יקבלו עונש הוגן."
לחץ כאן לדיווח
עבאס הרכיב ועדה לתיקון חוקים המגנים על נשים מאלימות ומרצח על רקע כבוד המשפחה 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 10/08/2012
      "הנשיא מחמוד עבאס החליט אתמול, להרכיב ועדה משפטית, שתכלול את יועצו המשפטי חסן אל-עורי ושר המשפטים עלי מוהנא, ותבחן...את חוק המעמד האישי וחוקים נוספים. זאת, במטרה לשפר חוקים אלה ולתקנם, כך שישמרו על זכויות הנשים הפלסטיניות ויגנו עליהן מפני רדיפה, אלימות ואפליה. החלטתו של הנשיא באה עקב התרבות התקיפות ומקרי הרצח שבוצעו נגד נשים."
לחץ כאן לדיווח
אירגונים פמיניסטים קוראים להגנת נשים מאלימות ומרצח על רקע כבוד המשפחה 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 10/08/2012
     "נציגות של מספר מוסדות פמיניסטיים דרשו למהר לחוקק חוקים בתחום המעמד האישי ולהגן על משפחות מפני אלימות, לצד נקיטתם של צעדי הרתעה נגד רוצחי נשים. דברים אלה נאמרו במהלך משמרת מחאה שאורגנה אתמול, יום חמישי, ברמאללה כמענה לקריאתו של "פורום הארגונים האזרחיים למאבק באלימות נגד נשים" ובמחאה על התרבות פשעי רצח הנשים על רקע מה שמכונה כ"כבוד"... מתאמת הפורום הסבירה כי שתי הנשים שנרצחו בבית לחם ובחברון פנו למשטרה, אך בכל זאת היא לא סיפקה להן הגנה ולא הצילה את חייהן."
מאמר דעה בעיתון הרש"פ מגנה את "המנטליות השבטית" המבקשת להצדיק רצח נשים 
מקור: אל-איאם, 07/08/2012
כותרת: "כל התירוצים נדחים על הסף"
      "תכיפות הפשעים המבוצעים נגד נשים הולכת וגוברת, ובכל יום מבוצע יותר מפשע אחד נגד יותר מאישה אחת... ייתכן כי שני המקרים האחרונים בהם נרצחו נערה בטולכרם ואישה בבית לחם הובילו לכתיבת מאמר זה, שבו אבקר בקול רם את התרבות החברתית שעודה מחפשת הצדקות לרצח נשים. זאת, שכן השמועות וההצדקות לרצח ששמענו לאחר רציחתן של השתיים הגיעו לכדי כתיבת מאמר על ידי עיתונאית, בו היא דורשת מאתנו לכבד את הסיבה להרג הנערה שנרצחה בטולכרם... במקרה של האישה מבית לחם, שנרצחה לעיני אנשים ברחוב מבלי שאף אחד ניסה להצילה, האנשים כבר התמחו בהפצת שמועות, על מנת לשכנע אותנו כי בעלה צדק, וכי ישנה ללא ספק סיבה שהצריכה את רציחתה...
אין הצדקה לרצח... ואין מדינה או מדינה בהתהוות שעודן מסתמכות על המנטליות השבטית. יש לכבד את החוק ואת הזכות לחיים ולהעניש את הפושעים. כל התירוצים נדחים על הסף, אנחנו מסרבים להשלים עם רצח... ודוחים את הצעדים המגנים על הרוצחים ואת ההצדקות הטוענות כי הדבר שומר על אחדות ולכידות החברה, שכן לכידותנו ואחדותנו יתחזקו רק באמצעות צדק."
לחץ כאן לדיווח
מאמר בעיתון הרשות הפלסטינית: דרוש "מהפכה תרבותית" בכדי לשים קץ למקרי הרצח על רקע כבוד המשפחה 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/08/2012
כותרת: "אלימות נגד נשים – פשע לגיטימי!"
     "החברות שלנו [הערביות והאסלאמיות] מחשיבות את הפשע של אלימות נגד נשים, רצח על רקע כבוד [המשפחה] ונקמת דם למעשה לגיטימי ומובן, ולמורשת ייחודית. יש אף מי שמגדיל לעשות, ומהלל ומפאר זאת כמעשה גברי והרואי, עד לכדי הפיכתו לאחד המרכיבים התרבותיים המעצבים את דמותן של החברות הערביות והאסלאמיות.
אם ברצוננו לשחרר את חברתנו מלפיתת התמנון של הפשע הזה, ראשית עלינו להודות שללא מהפכה תרבותית שתטהר את התפיסות שלנו, את הספרים שלנו ואת מורשתנו מקידוש הרצח בשם האל והכבוד ומהילול הנשק, לא נוכל להתקדם אפילו צעד אחד לעבר צמצום הפשע הזה, גם אם חוברות החוקים יגיעו עד לגג של המועצות המחוקקות ובתי המשפט האזרחיים ."
לחץ כאן לדיווח
בכיר ברש"פ גינה את הרוצחים על רקע כבוד המשפחה; אחרים קוראים לחקיקת חוקים נוקשים יותר בענישת רוצחים 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/08/2012
      "מושל מחוז בית לחם, עבד אל-פתאח חמאיל, גינה את הפשע [רצח של נאנסי זבון על ידי בעלה מאחר שרצתה לעבוד] ואמר כי מעשה זה נוגד את מנהגיו של העם הפלסטיני. הוא הדגיש כי הדין ימוצה עם הנאשם, והתייחס לתיקונים שהכניס הנשיא מחמוד עבאס בסעיפים המקלים בפשעי הרצח, שמבטיחים שכל נאשם יקבל את עונשו, ללא התחשבות בשום שיקול נוסף. המומחית והפעילה ח'ואלה אל-אזרק מתחה ביקורת על השימוש בחוק המעמד האישי הנוכחי ואמרה: 'בושה שאנו עדיין משתמשים בחוק המעמד האישי שנחקק בשנות החמישים. חוק ירדני זה כבר תוקן על ידי ירדן מספר פעמים, אך אנחנו עודנו משתמשים בו. חוק זה מחזק את האלימות כלפי נשים, מעגן את רצח הנשים בחוק ומגן על הרוצחים, למרות השינויים שהכניס בו הנשיא'....
עורכת הדין סלוא בנורה אמרה כי החוק מעודד רציחות, כי הנימוקים המקלים מיושמים בבתי הדין וכן כי מי שרוצח את ביתו, אשתו או אחותו נשאר בבית הכלא שלושה חודשים בלבד, ולאחר מכן משוחרר."
לחץ כאן לדיווח
עיתון הרש"פ: קריאות מוגברות לחוקים שיגנו על נשים מהתעללות ומרצח על רקע כבוד המשפחה 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/08/2012
     "השופט פאריד אל-ג'לאד, נשיא בית המשפט העליון, נפגש אתמול במשרדו ברמאללה עם משלחת של המשרד לענייני נשים ושל איחוד הנשים בראשותה של השרה לענייני נשים רביחה ד'יאב... בכדי לדון בסיבות להישנות פשעים נגד נשים, על רקע שלושת הפשעים האחרונים שהתרחשו בערים שונות בגדה וברצועת עזה. המשלחת הדגישה את האמונה במערכת המשפט הפלסטינית ודרשה לבטל את ההקלות שניתנות במקרה של פשעי כבוד...
במקביל, נערכה שביתת שבת שאורגנה ע"י ד'יאב מול מתחם בתי המשפט ברמאללה... בה דרשו המשתתפים לחוקק חוקים שיספקו הגנה לנשים מפני האלימות המופנית כלפיהן ולהטיל עונשים כבדים ביותר על רוצחי נשים."
לחץ כאן לדיווח
מופתי של הרש"פ: "האישה צריכה לציית לבעלה” כתגובה לשאלה על הרמדאן 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 02/08/2012
מנחה הטלוויזיה הפלסטינית קורא שאלה: "מה יעשה גבר אם אשתו לא מכינה לו את הסעודה המפסקת [לפני הזריחה]?"
המופתי: "בעיקרון האישה צריכה לציית לבעלה ושהוא יהיה מרוצה ממנה."
מנחה: "הארוחה המפסקת היא מסורת אסלאמית."
המופתי: "הם מקיימים את זה ביחד"..."האישה צריכה לעזור לבעלה ולמשפחה בכך שהיא מכינה להם את הארוחה המפסקת, וכל המשפחה משתתפת. היא תזכה לשכר על קיום המסורת הזאת ולשכר נוסף על הציות לבעלה."
לחץ לצפייה בסרטון
אדם שדקר את בתו למוות נעצר ע"י משטרת הרש"פ 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/07/2012
     "מפקד משטרת טולכרם, מערוף אל-ברברי, אמר.... כי ביום השני של רמדאן אב דקר את בתו כמה דקירות קטלניות, אף על פי שמשפחתה חגגה את הצלחתה במבחן הבגרות יום לפני מותה, והיא השיגה ממוצע 88. הוא הדגיש כי עדיין מתקיימות חקירות כדי לגלות את המניעים והסיבות לפשע המצמרר הזה, וציין כי אבי הנערה נעצר. הוא קרא לתושבים לנהוג בשיקול דעת ולא להיחפז לחרוץ משפט על ילדיהם ולגרום לאובדן המשפחה. הוא הדגיש כי לאחר רציחתן של נערות רבות על רקע מה שמכונה כבוד המשפחה, התברר בעקבות בדיקת ונתיחת גופות הקורבנות על ידי פתולוג כי הן בתולות."
לחץ כאן לדיווח
קמפיין ערבי המציג מחבלת כדמות מופת עבור נשים ערביות 
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 09/02/2011
להלן תמליל סרטון הקמפיין, המציג נשים שהתפרסמו עקב פעולות טרור ומות-שהידים, כדמויות מופת:

טקסט על המסך:
"האישה למופת"

     מנחת התוכנית:
"האישה היא בסיס הקיום.
אהבה − אשתר − סמל הפריון והעדפת הזולת (אלה בבלית).
רצון − קליאופטרה − בינה ופיקחות (מלכת מצרים).
חוכמה − בלקיס, וזאנובייה − לחימה (מלכת שבא ופלמירה).
כוח עמידה − אל-ח'נסאא' − השהאדה והנתינה (משוררת מהמאה השביעית שחגגה את מותם של ארבעת בניה בקרב).
אומץ − בנת אל-אזואר − וכוח האמונה (משוררת ערביה שלחמה נגד האמפריה הבזנטית במאה ה-7).
השהאדה − דלאל מוגרבי − והבסת האיבה (מחבלת שהובילה פיגוע שנרצחו בו 37 ישראלים).
מאבק − ג'מילה בוחריד − וחירות האדם (מחבלת אלג'ירית שהפכה לפעילה פוליטית).
חירות, נתינה, סבלנות, הקרבה, חיים, נאמנות − 'הידיים הלבנות.'
למענה, למעננו, למען חברה השואפת לנתינה − 'קמפיין הידיים הלבנות.'"

טקסט על המסך:
"הקמפיין התקשורתי הגדול ביותר למען ענייני האישה."
[שודר מדי שבוע בין נובמבר - דצמבר 2010]
12
הצג ברצף
עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים
כל הדף


Created by swat