English

 


כל הדף


עלילות
עלילות, סילוף וזילות השואה
עלילות
מאז הקמתה, נוקטת הרשות הפלסטינית במדיניות של החדרת שנאת יהודים ושנאת ישראל בקרב החברה הפלסטינית. תוך שימוש בכלי התקשורת, מערכת החינוך והמוסדות התרבותיים שבשליטתה, מקדמת הרשות הפלסטינית שנאה דתית, דברי שטנה, עלילות קונספירציה וכדומה. אלו נועדו להציג את הישראלים והיהודים כמי שמהווים איום על הפלסטינים, על הערבים ועל האנושות כולה.

מסע תעמולה זה נחל הצלחה כה גדולה בהחדרת הרעיונות, עד כי מרבית הפלסטינים רואים ברצח, מלחמה ואפילו בפיגועי התאבדות נגד יעדים ישראליים, כהגנה עצמית וכהגשמת רצון 'אללה.'

לאורך ההיסטוריה, נעשה שימוש נרחב בהאשמות כוזבות ובעלילות בכדי להסית לשנאה, אלימות ולרצח המונים. העלילות הקונספירטיביות הרבות כנגד מדינת ישראל, הישראלים והיהודים, הינם חלק בלתי נפרד ממדיניות טיפוח השנאה הנמשכת ברשות הפלסטינית. אנשי הרש"פ מאשימים את ישראל בהדבקת פלסטינים באיידס, בהפצת נגע הסמים, בתכנון וביצוע מזימת רצח ערפאת, ועוד. מטרת הרש"פ הייתה להחדיר את השנאה עד כדי כך שלחימה ואף רצח יהודים וישראלים יתויג כמעשה גבורה וכהגנה עצמית.
עלילות, סילוף וזילות השואה
הכחשת השואה, סילופה ועיוות המשמעות שלה, הם מרכיבים חשובים באידיאולוגיה הפלסטינית. תכנית לילדים בטלוויזיה הפלסטינית שידרה ב-2004 הצגה, שלימדה כי ישראל שרפה את הפלסטינים בתנורים, ובתערוכה בעזה, הציבו ילדים בובות בתוך דגם של תנור שעליו מגן דוד וצלב קרס.

היסטוריון פלסטיני בכיר אמר בשידורי הטלוויזיה הפלסטינית כי :"לא היה דכאו, ולא אושוויץ; אלה היו אתרי חיטוי."
תכנית תעודה בטלוויזיית חמאס הבהירה כי המנהיגים היהודים הם אלה שתכננו את השואה, בכדי לחסל את היהודים "הנכים והמוגבלים."

תשבץ בעיתון הרשמי של הרשות הפלסטינית הגדיר את "יד ושם" כ"מרכז להנצחת השואה והשקר." עיתון זה פרסם בנוסף גם מאמרים רבים המכחישים את השואה, שזכתה בו אף לכינוי "תרנגולת המטילה ביצי זהב."

ספרי לימוד בהוצאת משרד החינוך הפלסטיני מלמדים את ההיסטוריה של מלחמת העולם השנייה בפירוט רב, להוציא נושא השואה, הזוכה להתעלמות מוחלטת. אחד מספרי הלימוד להיסטוריה מלמד את הילדים כי הנאציזם היה אידיאולוגיה גזענית ושפושעי המלחמה הנאצים הועמדו למשפט, אך אינו מציין מהם הפשעים של אלה שהועמדו לדין, ולא את העובדה כי האידיאולוגיה הגזענית הזו כוונה נגד היהודים.

החינוך הפלסטיני מעלים את השואה מעל דפי ההיסטוריה, ועושה שימוש לרעה במושג "שואה" לצרכי השקרים והעלילות של הרשות נגד ישראל.

הסרטון המוצג כאן הוא מתוך תכנית ילדים בטלוויזיה הפלסטינית, המלמדת כי ישראל שרפה בתנורים את הפלסטינים:
 
"הם [ישראל] אלה שעשו את השואה, הסכין שלהם חותכת לאורך ולרוחב בשרנו...
הם פתחו את התנורים, כדי לשרוף בהם בני אדם.
הם הרסו את הכפרים, ושרפו את הערים.
וכשתנור אחד הפסיק לפעול, הם הדליקו מאה אחרים.
ידיהם מגואלות בדם ילדינו."
[הטלוויזיה הפלסטינית, 25/03/2004] 
צפו בדוגמאות נוספות לסילוף השואה, עיוותה והכחשתה על ידי הרשות הפלסטינית:
נושאים בדף זה
1- עלילה: השואה ביוזמת היהודים - ככלי לקידום מטרות
2- עלילה: היהודים חוזרים ומבצעים "שואות"
 


1- עלילה: השואה ביוזמת היהודים - ככלי לקידום ...
הצג הכל
כרונולוגית


  הצג הכל
 


2- עלילה: היהודים חוזרים ומבצעים "שואות"
הצג הכל
כרונולוגית


מושל מחוז בית לחם משווה את התייחסות ישראל לפלסטינים עם הכיבוש הנאצי בפולין 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 29/05/2013
     "מושל מחוז בית לחם, השר עבד אל-פתאח חמאיל, וראש עיריית בית לחם, ורה באבון, קיבלו אתמול [28/05/3013] במשכן משרדי המחוז את פניהן של שתי משלחות – הראשונה [משלחת] של צעירים מפולין, והשנייה מרפובליקת בוסניה והרצגובינה...
חמאיל השווה בין מה שחווה העם הפולני בזמן הכיבוש הנאצי לבין סבלו של עמנו תחת הכיבוש הישראלי הגזעני. הוא ציין כי הכיבוש שולט בכל היבטי החיים הפלסטיניים, שכן הפלסטינים, ובהם הנשיא אבו מאזן, זקוקים לאישור ישראלי לכל דבר שהם רוצים לעשות...”
בכיר הרש"פ, ג`יבריל רג`וב: ישראל יכולה ללמד את היטלר "את אמנות שבירת רצון האנשים... וטבח המונים." 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 23/05/2013
שם התוכנית: מעגל האירועים
מראיינת: אמירה חנאניא
מרואיין: ג'בריל רג'וב, סגן מזכיר הועד המרכזי של תנועת פת"ח

מראיינת: "הדברים שאמרת בביירות לערוץ הטלוויזיה 'אל-מיאדין' הלבנוני, לפיהן 'אנו אויבי ישראל ואילו היה בידינו נשק גרעיני היינו משתמשים בו' – השפיעו רבות... אקווה שתבהיר את התמונה משום שישראל גינתה את [הדברים], ובזמנו הפלסטינים לא [גינו]"
בכיר הרש"פ רג'וב: "גברתי, קודם כל לא מעניין אותי מה אומרת ישראל, מעניין אותי מה משרת את אינטרס העם הפלסטיני. העם הפלסטיני חי תחת כיבוש, כיבוש גזעני, פאשיסטי, נאלח, לא אנושי לאורך 46 שנים. העם הפלסטיני לאורך 65 שנה חי במחנות פליטים בתנאי חיים שלדעתי דורשים כי כל הקהילה הבינלאומית תעמוד...
אם הישראלים לא יבחנו מחדש את התנהגותם, אנו בוודאי מדברים על התקוממות עממית, מדברים על הפגנות ועל כגון אלה. אולם, בוודאי שלא נלך אל הישראלים בדגל לבן ועליהם לצפות לכך שהמשך פשעיהם יידחף אותנו לא אל הייאוש, אלא לנחישות, אמונה ואנחנו נשתמש בכל דבר שנוכל...
אני, נכון שאלה אותי המראיינת [בערוץ אל-מיאדין] ואני עניתי לה ברוח זו ובמילים אלה ואפילו ברגע זה אני אומר לישראלים, אם לא תהיה בחינה מחדש מצדכם להתנהגותכם, בפתגם בעברית אומרים 'הקם להורגך השכם להורגו' לא ניהרג, איננו ישו, נכון שאנחנו משליחי ישו, אבל אנחנו העתיד שלנו והשלטון שלנו והזהות שלנו נרמסת תחת רגלי הכלבים המתנחלים הפושעים הטרוריסטים. אני בטוח שאילו היטלר היה בא שוב, היה לומד מהם את אמנות שבירת רצון האנשים, השפלת האנשים, סבל האנשים, השמדת אנשים וטבח המונים. שהעולם יבוא לראות את מרכזי הערים חברון ושכם...
אם אנו קוראים לרחוב בשם השהידים שלנו, אנו נקרא בשמות [שהידים] על אפ וחמתו של אביהם. אלה השהידים שלנו והארץ שלנו. אנחנו אלה שניתן שמות, ונקבע את המסגרת...
לפני 20 שנה, הייתה התמונה שלנו דבר אחד, לפני עשור דבר אחר והיום התמונה שלנו היא דבר אחר ושונה. העולם היום החל להשתכנע שאנחנו קורבן והם הפושעים והם התליינים. ישראל הפכה גלויה תחת קרני השמש כגוף זר ותוקפני המאיים על עצמאות האזור, מאיים על שלום העולם מאיים על הערכים והאינטרסים של העולם."
ישראל היא "כיבוש ברמה נאצית" 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/05/2013
מתוך מאמר מאת ג'יהאד אלח'אזן. התפרסם במקור ב"אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון, והובא במדור הדעות של "אל-חיאת אל-ג'דידה"]
     "אינני יודע היכן להתחיל, אז אומר שהפלסטינים הם קורבנות הכיבוש היהודי, שמבוסס על מעשיות תנכיות. ישראל כולה [נמצאת] באדמת פלסטין, והוא מהווה כיבוש ברמה נאצית, שנוהג בגזענות כלפי בעליה היחידים של הארץ, הורג, משמיד ומגרש..."
  הצג הכל
נושאים בדף זה
1- עלילה: השואה ביוזמת היהודים - ככלי לקידום מטרות
2- עלילה: היהודים חוזרים ומבצעים "שואות"
כל הדף


Created by swat