English

 


כל הדף


המנהיגות הפלסטינית
מחמוד עבאס
אי הכרה בישראל

עבאס ומנהיגי הרש"פ נוכחים בהופעה של פת"ח המציגה את ישראל כפלסטין 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 28/11/2012
במהלך אירוע של תנועת פת"ח, בו נכחו מחמוד עבאס ובכירים נוספים ברש"פ, בוצע השיר הבא:
     "אנחנו מתחייבים ומבטיחים לעמוד מאחוריך, הו אבו מאזן, עד יום הדין. אני חוזר אליך, הו האדמה הטהורה ביותר, אדמת בני החורין. עד כמה שיארכו הלילות בניכר, אני חוזר אליך. מרפיח עד לראש הנקרה - החוף שלנו, ובית שאן. מעל לאדמתך, הו ארצי, נמצאת תמונת גן העדן. מרפיח עד לראש הנקרה - החוף שלנו, ובית שאן. מעל לאדמתך, הו ארצי, נמצאת תמונת גן העדן. מרפיח עד לראש הנקרה, מצפון לדרום - גבולות התמונה. מחיפה ואדמת טנטורה (חוף דור) עד לגבולות בקעת [הירדן] (כלומר- כל ישראל). אני חוזר אליך, הו האדמה הטהורה ביותר, אדמת בני החורין."
לחץ לצפייה בסרטון
הערה: הסרטון מציג את אנשי הרש"פ הבאים יושבים בקהל: מחמוד עבאס - יו"ר הרש"פ, סולטאן אבו אל-עינין - חבר הוועד המרכזי של פת"ח, חנאן עשראווי - חברת הוועד הפועל של אש"ף, עבאס זכי - חבר הוועד המרכזי של פת"ח, טייב עבד אל-רחים - מזכ"ל הנשיאות, יאסר עבד רבו - מזכיר הוועד הפועל של אש"ף, אחמד טיבי - חבר הכנסת הישראלית.

הסרטון הופיע בטלוויזיה הפלסטינית 21 פעמים ב-2011 ו-12 פעמים ב-2012. הוא שודר ב2012 ב- 22 לינואר, ב- 4 ו-8 לפברואר, ב-20 לאפריל, ב-12 וב-30 למאי, ב-4 ליוני, ב-14 ליולי, ב-5, 13 ו-22 לאוגוסט, ב-6 לספטמבר וב-27, ו-28 לנובמבר.
עבאס מפרסם מסרים סותרים: כל ישראל היא אדמה "כבושה" לעומת השטחים בישראל מ- 1967 הם "כבושים" 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/10/2012
שני דפי פייסבוק שונים תחת שמו של "הנשיא מחמוד עבאס" פרסמו את אותו המכתב של עבאס. אחד הגדיר את כל ישראל כ"שטחים שישראל כבשה", ולעומתו השני הגדיר רק את שטחי 1967 כ"כבושה".

דף הפייסבוק של מחמוד עבאס, #1[ http://www.facebook.com/pages/President-Mahmoud-Abbas-/126646497354105], מיום 11/10/2012 אשר צוטט בחלקו בעיתון הרש"פ:
ההכרה [במדינת פלסטין באו"ם], לא תשחרר את האדמה ביום שלמחרת, אך היא תוכיח את צדקתנו [בטענתנו] שאדמתנו כבושה ולא שטח שנוי במחלוקת, והדבר נכון לגבי כל השטחים שישראל כבשה לפני יוני 1967.
[מתוך דף פייסבוק תחת שמו של יושב ראש הרש"פ, מחמוד עבאס, 11/10/2012; המכתב הודפס בחלקו בעיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/10/2012]


דף הפייסבוק של מחמוד עבאס, #2 [http://www.facebook.com/President.Mahmoud.Abbas?fref=ts], מיום 10/10/2012:
"ההכרה [במדינת פלסטין באו"ם], לא תשחרר את האדמה ביום שלמחרת, אך היא תוכיח את צדקתנו [בטענתנו] שאדמתנו כבושה ולא שטח שנוי במחלוקת, והדבר נכון לגבי כל השטחים שישראל כבשה ביוני 1967."
[דף הפייסבוק הרשמי של יושב ראש הרש"פ, מחמוד עבאס, 10/10/2012]
לחץ כאן לדיווח
הערה: לחץ "לכתבה המלאה" כדי לראות את המכתבים במלואם
עבאס: ישראל צריכה "להסתפק" בגבולות האו"ם של 1947 
מקור: ערוץ אל-פילסטיניה (פת"ח), 29/06/2009
מחמוד עבאס, יו"ר הרשות הפלסטינית, בנאום בקובה:
     "כבוד גדול הוא לי להיות כאן היום בבית הידידות בקובה... תמיד חשתי את חום היחסים בכל פגישה עם הרשויות הקובניות... אני מקווה לקבל את הנשיא קסטרו בביקור בארצנו, פלסטין, כאשר תשוחרר פלסטין מן הכיבוש הישראלי, וכשתהיה לנו מדינה פלסטינית ובירתה ירושלים הנכבדה... אנו נאבקים בדרכי שלום כדי להשיב את זכויותינו, ולפיכך הכרזנו כי אנו מסכימים עִם הלגיטימיות הבינלאומית, עִם החלטות האו"ם מאז שנת 47' ועד היום. אנו רוצים שהחלטות אלה ימומשו, ושהלגיטימיות הבינלאומית תתפוס את מקומה. איננו רוצים קריטריונים כפולים, שבהם ההחלטות מיושמות במקום אחד ואינן מיושמות במקום אחר...
אנו דורשים מן העולם שיקרא לישראל ליישם את ההחלטות האלו, ושתעצור את הפעילות ההתנחלותית בארצנו, ושתסתפק בשטח שהוקצה לה בהחלטת האו"ם."
יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס, אוחז במפת "פלסטין" המוחקת את ישראל 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 27/04/2009
     יו"ר הרשות הפלסטינית מניף מפת "פלסטין" המוחקת את ישראל. שמות המדינות הגובלות ב"פלסטין" כתובות באנגלית: לבנון, סוריה, ירדן ומצרים. ישראל אינה מוזכרת.
עבאס שולל את זהותה היהודית של מדינת ישראל 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 27/04/2009

"המדינה היהודית. מה זה מדינה יהודית? אנו אומרים מדינת ישראל. קראו לעצמכם איך שאתם רוצים. קראו לעצמכם איך שאתם רוצים. אבל אני לא אקבל זאת. ואני אומר זאת כעת בשידור חי...
זה לא מתפקידי להגדיר אותה, לתת הגדרה למדינה ומה שיש בה. קראו לעצמכם הרפובליקה הציונית- העברית- הלאומית- הסוציאליסטית. קראו לה איך שאתם רוצים. אין לי בעיה."
לחץ כאן לצפייה בסרטון

מחמוד עבאס נושא דברים במפקדת פת"ח על רקע מפה המוחקת את ישראל 
מקור: אל-איאם, 24/11/2008
דגל פלסטין מעל מפת "פלסטין", המוחקת את ישראל
עבאס: לא יהיה שלום עד שכל האסירים הפלסטינים ישוחררו 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 26/08/2008
יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס:
     "לא יהיה שלום, אלא אם כל בתי הכלא [הישראלים] יתרוקנו."
עבאס: רק ממשלה יכולה להכיר בישראל, לא חמאס 
מקור: אל-דוסתור (ירדן), 28/02/2008
מחמוד עבאס, יו"ר הרשות הפלסטינית:
     "אינני דורש מתנועת חמאס להכיר בישראל. רק דרשתי מממשלת האחדות הלאומית שתפעל מול ישראל תוך הכרה בה. את הדברים האלה אמרתי לנשיא סוריה בשאר אל-אסד, והוא תמך בי בעניין זה."
עבאס: אנו דוחים את "יהדותה" של ישראל 
מקור: אל-דוסתור (ירדן), 28/02/2008
      [הנשיא הפלסטיני הדגיש את דחייתו של מה שנקרא 'יהדות' המדינה, ואמר:] "דחינו את ההצעה הזו בועידת אנאפוליס בנובמבר שעבר בארה"ב, והועידה כמעט התפוצצה בגלל זה."
עבאס: לא חמאס ולא פת"ח צריכות להכיר בישראל 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 03/10/2006
מחמוד עבאס לקונדליסה רייס: "חמאס חייבת להכיר בישראל" [The Jerusalem Post, 4/10/2006]
מחמוד עבאס לערבים: "חמאס לא חייבת להכיר בישראל" [אל-ערבייה (דובאי) והטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 3/10/2006]
     מראיין: "אולי חמאס צודקת בנושא לפיו היא אינה רוצה להכיר בישראל?"
עבאס:"חמאס אינה נדרשת להכיר בה. לא נדרש מחמאס, או מפת"ח, או מהחזית העממית להכיר בישראל. טוב? לכל אדם מותר להגיד "אני לא מכיר", טוב? זכותך. זכותו של כל ארגון. אבל הממשלה שתורכב, ואשר מדי יום תפעל מול הישראלים, איך הממשלה הזו, או השרים האלו, לא יכירו במקביליהם ואח"כ ירצו לפתור את הבעיות של האנשים? שר האוצר [הפלסטיני] צריך להגיע להבנות עם שר האוצר הישראלי לגבי החזרת הכספים. אז כיצד הוא יוכל להסכים איתו אם הוא לא מכיר בו? אני לא דורש, לא מחמאס ולא מאחרים שיכירו [בישראל]. אבל מהממשלה, שעובדת מול הישראלים בחיי היומיום, כן."
לחץ לצפייה בסרטון

עוד בקטגוריה זו
1- האדרת טרור ואלימות
2- האלימות היא אופציה לגיטימית
3- אחריות אישית על פעילות הטרור
4- קשרים עם אוייבי המערב
5- עידוד שנאה
6- סוגיית ירושלים
7- על תהליך השלום
8- נאומים לקהילה הבינלאומית
כל הדף


Created by swat