English

 


כל הדף


המנהיגות הפלסטינית
איברהים מודייריס
המנהיגות הפלסטינית

איברהים מודייריס

איברהים מודייריס, איש הדת הבולט ביותר בטלוויזיה הרשמית של הרשות הפלסטינית בשנים האחרונות לחייו של יאסר ערפאת, הוא אחת הדמויות הדתיות החשובות ברש"פ. תפקידו הרשמי הוא "ראש האגודה לשינון הקוראן בעל-פה." יתר על כן, הוא נבחר בידי הממסד הדתי והמדיני להיות דרשן יום השישי של הטלוויזיה הפלסטינית הממוסדת בין השנים 2003-2005, וכך הפך להיות הקול הרשמי של האידיאולוגיה הדתית הפלסטינית.

לאחר פרסום "מבט לתקשורת פלסטינית" של דרשה ממאי 2005 בה הטיף מודייריס כי העולם כולו נידון לשליטה בידי האסלאם - מלבד היהודים, שיושמדו על ידו - פרצה סערה בינלאומית של גינוי תקשורתי. ממשלות זרות הפעילו לחץ על הרשות הפלסטינית, ומודייריס חדל מלהעניק דרשות בטלוויזיה הפלסטינית.

היהודים הם נגיף כמו האיידס, יוצרים את כל הקונפליקטים על פני האדמה 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 13/05/2005
איברהים מודייריס, נציג רשמי של משרד ההקדשים ברשות הפלסטינית:
     "מפני שהיהודים הם וירוס [נגיף] הדומה לאיידס, ממנו סובל העולם כולו על פני הארץ הזאת... תמצאו כי היהודים עומדים מאחורי כל מחלוקת [סכסוך] על פני הארץ הזאת סבל העמים – היהודים עומדים מאחוריו. שאלו את בריטניה – מה היא עשתה ליהודים בתחילת המאה השישית לספירה, מה הם עשו ליהודים – רדפו אותם, עינו אותם, עינו אותם ומנעו מהם מלהכנס אליה במשך יותר משלוש מאות שנים רצופות. ממעשה היהודים בבריטניה. שאלו את צרפת מה עשתה ליהודים - כאשר עינו אותם, רדפו אותם ושרפו את התלמוד שלהם, בשל המחלוקות [הסכסוכים] אותן רצו להצית בצרפת בתקופת לואי ה- 19. שאלו את פורטוגל... שאלו את רוסיה הצארית, אשר ארחה את היהודים ואלו קשרו קשר לרצח הצאר, ונעשו בהם מעשי טבח בזה אחר זה. אל תשאלו את גרמניה מה עשתה ליהודים, מאחר והיהודים הם שהתגרו בנאצים, כדי שהעולם יילחם [בה]."
היהודים מפריזים בתיאור השואה בכדי לזכות באהדת העולם 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 13/05/2005
איברהים מודייריס, בכיר במשרד לענייני דתות:
     "בתקופת המלחמה הנאצית, ייתכן שכמה [יהודים] נרצחו, ייתכן שכמה נשרפו, אך הם מפריזים בתיאור השואה על מנת להשיג את אהדת התקשורת העולמית." הקש כאן לצפייה בסרטון
אסירים מוסלמים נאנסו בידי המערב להמיר את דתם 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 15/04/2005
איברהים מודייריס, איש דת, בכיר במשרד ההקדשים ברשות הפלסטינית:
     "אסירינו חשופים לסוגי העינוי הגופני הנפשעים ביותר. אסירינו זועקים וקוראים לישועה מאחורי [קירות] הצינוקים. הם כבולים בשלשלאות וכפותים בשלשלאות מברזל, ואח"כ נתלים ברגליהם לתקרה. חלק מהם מאבדים את ההכרה. אסירינו חשופים להכאה, אסירינו חשופים לעינוי באמצעות חשמל ואש. האסירים חשופים להתנצרות, לנטישת הדת, [כך היה] בעבר הרחוק ולאחרונה. כן, אסירינו אנוסים לקלל את מוחמד, אסירינו אנוסים לקלל את דת אללה, אסירינו אנוסים לקלל את הריבונות האלוהית. האם לא שמעתם על אסירינו [שבויינו] בפלסטין, האם לא שמעתם על אסירינו בעיראק, באפגניסטן ובכל רחבי העולם, אשר נעשקים ונאסרים, ומוצעת להם ההתנצרות? זוהי מדיניות כופרת ישנה נושנה וחדשה. עבד אללה, אבן אלחד'את'ה אל-סהמי סירב לכך לחלוטין. קיסר אמר לו: 'נטבול אותך בשמן רותח.' הוא אמר לו: 'עשה כרצונך.' הוא הגיע עם שני מוסלמים והוטבל בשמן רותח עד אשר הבשר נפרד מן העצם. אך מה שעשה קיסר היה קל ערך בהרבה ביחס למה שעושים חסידיו, מעושי הנפשות למען החירות והדמוקרטיה בתקופה הזאת. חי אללה, מה שעשה קיסר, כאשר טבל מוסלמים בשמן רותח קל ערך במאה אלף דרגות לעומת מה שעושים חייליהם היום לנשותינו ובנותינו בעיראק, בפלסטין, בגוואנטנמו ובכלא אבו-גרייב. מה שעשה קיסר קל ערך בהרבה מחמישה חיילים אמריקאים הנפגשים כדי לאנוס בת מבנותינו, בת שלה כבוד אישה מוסלמית, זאת על מנת לחלל את כבודה בכלא אבו-גרייב."
המטרה הפלסטינית: להשמיד את ישראל בשלבים 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 04/02/2005
איברהים מודייריס, בכיר במשרד הדתות:
     "יתכן ונשוב לגבולות 1967 באמצעות הדיפלומטיה, אך אל גבולות 1948 [קרי, לפני קום המדינה] לא נשוב באמצעות הדיפלומטיה. אין איש בעולם המכיר בזכותנו על גבולות 1948. על כן, נשוב אל גבולות 1967, אך אין משמעות הדבר שוויתרנו על ירושלים או שויתרנו על חיפה, יפו, לוד, רמלה נתניה ותל-אביב. לעולם לא. דמם של אבותיכם אשר הוקז שם, בכפרים, באשקלון, באשדוד, בהרביה [עיירה שהייתה בין עזה לאשקלון, כיום קיבוץ זיקים] ובמקומות אחרים, במאות כפרים וערים. [דמם] הוא אשר דורש מאתנו, והוא אשר יקלל את כל מי שיוותר על גרגר מאדמת הכפרים האלו. אדמת פלסטין תדרוש מבני פלסטין לשוב כפי ששב מחמד לשם - ככובש." הקש כאן לצפייה בסרטון
היהודים הם סרטן והם גרמו לצונאמי 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 07/01/2005
דרשת יום השישי, איברהים מודייריס, בכיר במשרד ההקדשים ברש"פ:
     "המוסלמי זוכר כיצד היהודים הפיצו שחיתות על פני האדמה... היהודים, הוי המוסלמים, הם יהודים. תכונתם ומנהגם הם שחיתות והשחתה בארץ הזו. כמה פעמים הזהרנו! ואנו מזהירים: היהודים הם סרטן, שמתפשט בגוף האומה הערבית והאסלאמית. הם משקיעים שם במדינות מזרח אסיה, שאותן פקד ההרס [הצונאמי] בגלל השחיתות וההשחתה היהודית והאמריקנית."
הפלסטינים דוחים כל הפשרות הטריטוריאליות 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 31/12/2004
      "[שרון אמר] 'לא לשיבה לגבולות 67'.' לא אצרף את קולי לקולו של שרון, אלא אגביה את קולי מעל לקולו ואומר לו: 'לא לשיבה לגבולות 67'.' אנו מעוניינים לשוב לגבולות האמיתיים של ארצנו, אנו רוצים לשוב לגבולות 48'..."
הפלסטינים לעולם לא יסלחו לבריטניה על הקמת ישראל 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 31/12/2004
איברהים מודייריס, איש דת, בכיר במשרד ההקדשים ברשות:
     "אנו רוצים לשוב לגבולות 1919... בינינו ובינם [בריטניה] קיימת נקמה גדולה, אותה איננו יכולים לשכוח ולא נמחל עליה לעולם… [נגד] בריטניה וכל הממשלות שסייעו למדינה הזאת [ישראל] לקום על האדמה הזאת, שהיא מדינה שקרית על אדמה אמיתית."
האמריקאים הם טרוריסטים בפלוג`ה 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 19/11/2004
איברהים מודייריס, איש דת, בכיר במשרד ההקדשים ברשות הפלסטינית:
     "פלוג'ה חשופה כעת לטיהור אתני: אלפי שהידים שם בעיראק, מאות הרוגים בכל שעה, עשרות ומאות הרוגים מקרב הצעירים והזקנים. ראיתם במו עיניכם את הטרור, הטרור של ארה"ב, אשר מאשימה את העם הפלסטיני, את העם העיראקי ואת המוסלמים בטרור, כאשר היא [עצמה] מייצרת את הטרור הבינ"ל. ארה"ב היא זו שמייצרת את הטרור."
איש דת פלסטיני: היהודים עומדים מאחורי אסונות העולם כולו 
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 24/09/2004
איברהים מודייריס, איש דת בכיר ברשות הפלסטינית, בדרשת יום השישי:
     "מדוע אללה העביר את כיוון התפילה ממסגד אל-אקצא למסגד אל-חרם [הכעבה שבמכה]? הסיבה לכך היא אלו שהם הסיבה לכל קטסטרופה על פני האדמה, הסיבה לכך היא אלו היורקים את רעליהם במישור הבינלאומי והאזורי, ויתר על כן - במישור המשפחתי, אלו אשר הם הסיבה לכל אסון מאסונות העולם על פני האדמה הזאת, הם הסיבה להפיכת כיוון התפילה ממסגד אל-אקצא לכעבה. אלו הם היהודים, קללת אללה רובצת עליהם, אשר פגעו במחמד ופגעו במוסלמים."
מחבל ציוני הצית את מסגד אל-אקצא 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 20/08/2004
אברהים מודייריס, בכיר במשרד לענייני דתות ברש"פ:   
     "לפני כ- 35 שנים היה נתון מסגד אל-אקצא המבורך לשריפה מיד טרוריסט ציוני עושק, אשר הצית אש במסגד אל-אקצא המבורך, כדי להצית אש בבמת צלאח אלדין."
[הערה: ה"מחבל" היה נוצרי משיחי אזרח אוסטרליה לוקה בנפשו, שהועמד לדין במדינת ישראל, אושפז במוסד פסיכיאטרי וזמן קצר לאחר מכן גורש מהארץ.]
גולדה מאיר: שריפת מסגד אל-אקצא "היום השמח בחיי" 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 20/08/2004
אברהים מודייריס, בכיר במשרד לענייני דתות ברש"פ:
     "כאשר גולדה מאיר המקוללת נשאלה לגבי הימים הקשים ביותר בחייה, היא השיבה: 'היום בו נשרף מסגד אל-אקצא.' וכאשר נשאלה לימים השמחים ביותר בחייה, השיבה: 'היום בו נשרף מסגד אל-אקצא.' אמרו לה: 'הכיצד?' אמרה: 'ביום בו נשרף מסגד אל-אקצא, חשבתי שמדובר ביום האחרון של מדינת ישראל; אך כאשר ראיתי את תגובת המוסלמים, הבנתי שישראל בטוחה במרחב העולם הערבי.'"
איש דת פלסטיני: היהודים עומדים מאחורי כל קונפליקט בעולם 
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 04/06/2004
איברהים מודייריס, איש דת בכיר ברשות הפלסטינית, בדרשת יום השישי:
     "חי אלוהים, אין זה נס לפני אלוהים יתעלה שיגרש את היהודים, אשר מספרם אינו מגיע לשבעה מיליון נפש, אלא שהם מדריכים את מנוחת כדור הארץ; היהודים – שבעה מיליון נפש – מדריכים את מנוחת כדור הארץ. הם הגורם לבעיותיה של האומה [הערבית]; הם הגורם לבעיותיו של העולם בכל כדור הארץ - אלו הם היהודים..."
ליהודים אין מולדת לאומית 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 04/04/2004
איברהים מודייריס, בכיר במשרד ההקדשים [לענייני דתות] ברש"פ:
     "הללו [היהודים] לא יודעים מולדת מהי ולא יודעים ארץ מהי... באשר לפלסטין, היא שייכת לנו... הם הגיעו, מגורשים מכל מדינה ומכל ארץ, הגיעו אל הארץ הזו בטענה כי יש להם מולדת לאומית על אדמת פלסטין, בסיוע מבריטניה. הנקמה עודה תלויה ועומדת בינינו לבינה, [נקמה] שאותה לא ישכח אלא [אדם] מוג לב או בוגד."
אמריקה היא האויב מספר אחד, אבל היא תובס 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 05/09/2003
דרשת יום השישי מפי איברהים מודייריס, איש דת, בכיר במשרד ההקדשים [לענייני דתות] ברשות הפלסטינית:
     "אנו ננצח את אמריקה, כל זמן שהיא תומכת באויבנו, כל זמן שאמריקה דבקה בעמדותיה נגד עמנו, עניינו ומקומותינו הקדושים, ונגד עמנו והנהגתו, כל זמן שאמריקה דבקה בעמדות הנפשעות הללו. אנו ננצח אותה, אם ירצה אללה. אנו רואים באמריקה את האויב מספר אחת, כל זמן שהיא תומכת באויבנו..."
הכנופיות הציוניות העזו לשרוף את מסגד אל-אקצא  
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 15/08/2003
אברהים מודייריס, נציג רשמי של המשרד לענייני הקדשים ברשות הפלסטינית:
     "ביום זה נתון מסגד אל-אקצא המבורך לשרפה הארורה מידי הבוגד מהכנופיות הציוניות הבוגדניות והעושקות. ב-21/08/1969 נחשף לשרפה מידי כנופיה ציונית. כאשר נשרף המסגד הייתה אישה זקנה בראשות ממשלת הישות הציונית, ושמה היה גולדה מאיר. היא שלטה בישות הציונית, וכששמעה שכנופיה של ציונים העזה לשרוף את מסגד אל-אקצא המבורך, ספקה ידיה [בצער] וקוננה על מזלה של מדינת ישראל מאחר וסברה שהמוסלמים והערבים ימהרו לשחרר את מסגד אל-אקצא מידי הישות הציונית."

גולדה מאיר חששה מהתגובה הערבית לשריפת מסגד אל-אקצא 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 15/08/2003
אברהים מודייריס, בדרשת יום השישי במסגד אל-אקצא:
     "כאשר נשרף המסגד, הייתה אישה זקנה בראשות ממשלת הישות הציונית, ושמה היה גולדה מאיר. היא שלטה בישות הציונית, וכששמעה שכנופיה של ציונים העזה לשרוף את מסגד אל-אקצא המבורך, ספקה ידיה [בצער] וקוננה [על מזלה הרע] של מדינת ישראל מאחר וסברה שהמוסלמים והערבים יתאחדו כדי לשחרר את מסגד אל-אקצא מידי הישות הציונית."
איש דת פלסטיני: ארה"ב, בריטניה, ספרד והאו"ם הם כופרים 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 28/02/2003
איברהים מודייריס, איש דת, בכיר במשרד ההקדשים [לענייני דתות]:
     "ישתבח [אללה] אשר איחד את אמריקה, בריטניה וספרד, האל אשר איחד אותם, בהוצאת ההחלטה נגד אנשינו בעיראק. אללה ישתבח, הם מתאחדים כדי שיכו באנשי האמת במולדתם. זהו הרגל הכופרים, הוי מוסלמים. הם מתאספים במקום הכינוס שלהם, ומה רבים מקומות הכינוס כיום, ומקום הכינוס הגדול ביותר הוא האומות המאוחדות. האומות המאוחדות, לצערנו, הפכה למקום כינוס, כי שם מתאספים הכופרים." הקש כאן לצפייה בסרטון

עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים
כל הדף


Created by swat