English

 


כל הדף


תשלום משכורות למחבלים ולמשפחותיהם
תשלום משכורות למחבלים ולמשפחותיהם

עבאס: "השהידים ומשפחותיהם הם מקודשים, [וכך גם] הפצועים האסירים. לכולם עלינו לשלם"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 28/10/2018

יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס:
"אני אומר לכולם: משכורות השהידים, האסירים והפצועים שלנו הן קו אדום. הם [ישראל] מנסים, בכל האמצעים, ולוחצים בכל האמצעים – והם עדיין לוחצים: 'אסור לכם לשלם את זה.' הם אפילו יקזזו מהכספים שלנו שנמצאים אצלם את הסכום שאנחנו משלמים לשהידים.אמרנו שזהו קו אדום. ולא ניתן [לזה לקרות]. מאז 1965 ועד היום, הדבר הזה הוא מבחינתו דבר קדוש. השהידים ומשפחותיהם הם מקודשים, [וכך גם] הפצועים, האסירים. לכולם עלינו לשלם. גם אם ישאר לנו רק גרוש אחד – הוא עבורם ולא עבור האנשים החיים."
לחץ לצפייה
סגן יו"ר פת"ח: האסירים הם "גיבורים ולוחמים" נמשיך לשלם להם "גם אם יישארו לנו פרוטות בודדות”
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 16/04/2018

סגן יו"ר פת"ח, מחמוד אל-עאלול:
"אנחנו מדברים על גיבורים ולוחמים [כלואים], על לוחמי חופש. אנו נמשיך לתמוך בהם ולהיאבק למען חירותם ונסרב להתמקח על כך. אנו מתנגדים להחלטות הקונגרס האמריקאי בעניין הזה. גם אם יישארו לנו פרוטות בודדות, נקצה אותן רק למשפחות השהידים והאסירים. זה מה שהודיע והדגיש הנשיא אבו מאזן."
לחץ לצפייה

נמצאים בקהל:
· חבר הוועד המרכזי של פת"ח, עבאס זכי
· חבר הוועד המרכזי של פת"ח, ג'מאל מוחייסין
· חבר הכנסת אחמד טיבי

"החלטות הקונגרס האמריקאי" מתייחס כנראה להצעת החוק על שם טיילור פורס - אזרח ארה"ב אשר נרצח על ידי מחבל פלסטיני בתל אביב ב-8/3/2016. הצעת החוק קוראת לקצץ כמעט את כל המימון לרש"פ במקרה שהיא תמשיך לשלם משכורות למחבלים וקצבאות למשפחות ה-"שהידים." ב-23/3/2018 אישר הקונגרס האמריקאי את הצעת החוק ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם על החוק.
"זו חובתנו המוסרית" לשלם משכורות למחבלים, אומר מנהל הרשות לענייני האסירים. "אנו גאים בכך"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 26/02/2018

מנהל הרשות לענייני האסירים והמשוחררים, השר עיסא קראקע:
"אצטט את דברי הנשיא עבאס: 'אפילו עד היום האחרון מחיי, לא נפסיק את התמיכה הזו, זה חשוב'… המשפחה של כל אסיר פלסטיני מקבלת סיוע סוציאלי. אנו גאים בכך, לא מתביישים בכך, ואומרים זאת בגלוי, כי זו חובתנו הלאומית, האנושית והמוסרית, וחובת המאבק. זה נתמך מההנהגה ומהממשלה הפלסטינית."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, "מוסדות אש"ף," 26/2/2018]
לחץ לצפייה
ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים עיסא קראקע קורא למוסדות הממשלתיים לתת עדיפות לאסירים משוחררים במשרות פנויות
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/05/2015

כותרת: "קרקאע קורא למוסדות הממשלתיים והאזרחיים לקלוט את האסירים המשוחררים כעובדים"
"ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים עיסא קראקע קרא לכלל המוסדות הממשלתיים והאזרחיים לתת עדיפות לאסירים ואסירים משוחררים במשרות פנויות, וזאת על מנת לאפשר להם להיטמע בחברה ולהתגבר על קשיי החיים לאחר השחרור.
קראקע הזכיר את החלטתה של הממשלה ואת הוראותיו של הנשיא אבו מאזן לתת למשוחררים עדיפות במשרות ציבוריות. זאת, כחלק מההערכה למאבקם ולקורבנותיהם, ומתוך ניסיון להתגבר על האבטלה הגבוהה בשורותיהם"
 

ראש הרשות לענייני אסירים מעדכן על זמן כניסת המשכורות
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/04/2015

כותרת: "משכורות לאסירים ביום ראשון רמאללה"
"ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים עיסא קראקע אמר כי משכורות האסירים ישולמו ביום ראשון [05/04/2015]"
מוופא, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ

האיחוד האירופי והולנד תרמו 31.6 מיליון אירו עבור משכורות ברש"פ
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/04/2015

כותרת: "האיחוד האירופי והולנד תרמו 31.6 מיליון אירו למשכורות עובדי הרשות"
"האיחוד האירופי הודיע אתמול [02/04/2015] כי הוא תרם כ-30.9 מיליון אירו לכיסוי חלק מהמשכורות והקצבאות של כ-68,000 עובדי מדינה וגמלאים בגדה וברצועת עזה."
מוופא, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ

סכום דמי הקנטינה לאסירים פלסטינים מגיע ל-3 מיליון שקלים בחודש
מקור: ופא (סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית), 09/09/2014
"משרד האוצר והרשות לענייני אסירים ומשוחררים הדגישו כי קצבאות הקנטינה של האסירים לחודש אוגוסט הועברו לבנקים לפי הנוהל הרגיל.
משרד האוצר ורשות האסירים הדגישו בהודעה משותפת לעיתונות היום, יום שלישי [09/09/2014] כי הם פועלים, תוך התייעצות עם האסירים וכלל הגורמים הרלוונטיים, לערוך תיקון במנגנון תשלום [דמי] הקנטינה. בנוסף, הם פועלים ליצירת מנגנון חדש שיבטיח חלופות עדיפות, שיענו על צרכי האסירים, יגנו על כבודם וימנעו את ניצולם על ידי כל גורם שהוא.
כמו כן, הם הדגישו כי הממשלה לא תפסיק [לשלם] את דמי הקנטינה של האסירים, למרות המשבר הכלכלי החמור שפוקד את המדינה.
ההודעה אמרה: "ההבנות שהיו עם השב"ס וחברת ד.ד.ש הישראלית ונהוגות כיום מתנות כי צריך להתקיים שוויון בין האסירים הפליליים הרגילים לבין האסירים הלוחמים הביטחוניים. בנוסף, יש לציין כי להבנות אלו, המייבשות את אוצר [המדינה], ישנן השלכות בלתי הוגנות, שכן הן מדירות מתוכן את אסירי ירושלים ואת אסירי 1948."
הוא הוסיף: "הסכום הכולל של [דמי] הקנטינה, המתקרב ל-3 מיליון שקלים בחודש, כולל 800,000 שקלים בחודש שהולכים לאסירים פליליים, כלומר, 9 מיליון שקלים בשנה. הסכום הכולל לאורך עשר השנים האחרונות הגיע לכ-90 מיליון שקל."
המשרד לענייני אסירים עכשיו חלק מאש"ף, כתחבולה של הרש"פ במטרה להימנע מ"לחץ בינלאומי" מהמדינות התורמות, בעקבות תשלום משכורות לאסירים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/09/2014
"בישיבתה שנערכה אתמול [02/09/2014], מינתה הממשלה את שר האסירים לשעבר עיסא קראקע לראש הרשות לענייני אסירים, וביטלה את מינויו של השר שוקי אלעיסה לתיק זה....
מינויו של קראקע לראש [הרשות] לענייני אסירים: הממשלה אישרה את ביטול החלטתה למנות את השר שוקי אלעיסה לפיקוח על המשרד לענייני אסירים ומשוחררים. זאת, על סמך הצו הנשיאותי שפורסם בעניין וקבע כי הוא יהפוך ממשרד הכפוף לממשלה הפלסטינית לרשות לאומית עליונה לענייני אסירים ומשוחררים, שכפופה לאש"ף ונתונה לפיקוחו ולפיקוחה של הנשיאות הפלסטינית. כמו כן, הצו קבע כי עיסא קראקע, השר לענייני אסירים ומשוחררים לשעבר, ימונה לראש רשות זו."

הערה: בראיון  לרדיו אג'יאל  (תחנת רדיו פלסטינית עצמאית) שר האסירים לשעבר עיסא קראקע אישר שהמשרד לענייני אסירים עבר לאחריות "הרשות לענייני אסירים" הכפופה לאש"פ, בנסיון להימנע מהלחצים שמופעלים על הרש"פ מצד המדינות התורמות, שמתנגדות להעברת כספיהן לאסירים.  לצפייה בריאיון לחץ כאן
קראקע מונה לראש הרשות לענייני אסירים, כחלק מתחבולה להימנע מלחץ מהמדינות התורמות, עקב תשלום המשכורות למחבלים אסירים
מקור: אל-איאם, 31/08/2014

"ברכות לראש הרשות לענייני אסירים ואסירים משוחררים, השר עיסא קראקע.
העיתונאי חכם ג'מעה אלח'ראז ומשפחת אלח'ראז בטובאס ובשכם מברכים את כבוד השר עיסא קראקע על האמון הרב שנתן בו כבוד הנשיא מחמוד עבאס אבו מאזן, ישמור אותו אללה וינצרהו, במינויו לראש הרשות לענייני אסירים ואסירים משוחררים.
שאללה ייתן לך הצלחה בשירות בני מולדתך, [המתבטא] בתמיכה בסוגיית האסירים והאסירים המשוחררים. אנו מייחלים לאסירינו האמיצים שישוחררו במהרה מבתי הכלא של הכיבוש ושתקום המדינה הפלסטינית העצמאית שבירתה ירושלים."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

הערה: בראיון  לרדיו אג'יאל  (תחנת רדיו פלסטינית עצמאית) שר האסירים לשעבר עיסא קראקע אישר שהמשרד לענייני אסירים עבר לאחריות "הרשות לענייני אסירים" הכפופה לאש"פ, בנסיון להימנע מהלחצים שמופעלים על הרש"פ מצד המדינות התורמות, שמתנגדות להעברת כספיהן לאסירים.  לצפייה בריאיון לחץ כאן
 

הרש"פ משתמשת בכספי סיוע בינלאומי כדי לשלם משכורות במגזר הצבאי של החמאס
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 31/08/2014

"בכיר פלסטיני שביקש להישאר בעילום שם אמר כי הממשלה "חוששת מפרוץ משבר חדש בעת תשלום המשכורות, ויש מספר גדול של עובדים בעזה שייתכן שהמשכורות לא יגיעו אליהם".
תנועת חמאס דורשת להוסיף לגיליון השכר הרשמי של הרש"פ כ-42 אלף עובדים שהיא העסיקה במוסדות הפלסטיניים השונים לאחר שהשתלטה על רצועת עזה. מקורות פלסטיניים אומרים כי כ-20 אלף מתוכם הם עובדים במגזר הצבאי.
אולם, הבכיר הפלסטיני אמר כי הממשלה מתמודדת עם בעיה של גיוס הכספים הנחוצים למספר כזה של עובדים, וזאת בנוסף לחששות ש"אוצר הרש"פ ייפגע אם ישולמו משכורות לעובדים מחמאס". הבכיר אמר כי "תנועת חמאס מוגדרת בעולם כ'טרוריסטית', והממשלה רוצה ערבויות שיאפשרו לרש"פ לשלם את המשכורות הללו".
דובר הממשלה, איהאב בסיסו, לא הסתיר שישנה בעיה בנושא העובדים בעזה. הוא אמר: "פתרון הבעיה תלוי בערבויות הבינלאומיות שיינתנו כדי להקל את גיוס הסכומים, וכן בערבויות שיגנו על [משרד] האוצר של הרש"פ מפני האשמות מבחוץ הקשורות לחוק הבינלאומי". בסיסו אמר: "עד כה הגיעו אלינו רק תרומות תקשורתיות  [כלומר, רק הבטחות לתרומות בתקשורת], והממשלה סובל כעת ממצוקה כספית חונקת, בנוסף לבעייתיות המשפטית בכל הקשור לעובדי תנועת חמאס".
הוא הוסיף: למרות זאת, אנו מנסים להעביר תשלומים לעובדים הללו, שמספרם עומד על כ-42 אלף".
לדברי בסיסו, הסכום הכולל של המשכורות החודשיות ברש"פ הוא כ-700 מיליון שקל (200 מיליון דולר), מתוכם כ-400 מיליון שקל (120 מיליון דולר) מכספי המיסים שישראל גובה עבור הרש"פ. מתוך הסכום הזה, 200 מיליון שקל (כ-57 מיליון דולר) הם מגבייה פנימית. בנוסף, כ-35 מיליון דולר הם תרומות מחו"ל.
המספר הכולל של העובדים הרשמיים במוסדות הרש"פ הוא כ-177 אלף, מתוכם כ-70 אלף שעובדים ברצועת עזה.
הבכיר הפלסטיני, שביקש להישאר בעילום שם, אמר כי הסכום הכולל של משכורות העובדים שחמאס ביקשה להוסיף [לגיליון השכר של הרש"פ] הוא בין 30 ל-40 מיליון דולר, וכי קטר הביעה נכונות לשלם כ-25 מיליון דולר מהסכום הזה לתקופה של שישה חודשים, אך אין ערבות להמשך כיסוי המשכורות הללו."

[סוכנות France-Presse]
 

משרד האסירים ברש"פ מתוקצב ב-40 מיליון ש"ח כל חודש
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 11/06/2014
דובר פת"ח אחמד עסאף: למשרד האסירים ברש"פ יש תקציב חודשי השלישי בגודלו ברשות. כלומר, השלישי בגודלו מבין משרדי הממשלה ברש"פ. יותר מ-40 מיליון שקל כל חודש שהרש"פ משלמת לאסירים, לאסירים המשוחררים ולמשפחותיהם.
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח
הרש"פ מאשרת: משכורות האסירים ישארו כמות שהן
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 05/06/2014
דובר ממשלת הרש"פ, איהאב בסיסו: "שינוי המשרד לענייני אסירים לרשות לענייני אסירים אינו מעניינה של ממשלת [הרש"פ], אלא מעניינו של אש"ף. הממשלה הפלסטינית היא חלק מאש"ף... [השינוי] יעניק כיסוי פוליטי וחוקי לנושא הזה. בנוסף, הוא ישמוט את טענותיהם הרבות של גופים רבים שמנסים תמיד לומר שכספי הסיוע [הזרים לרש"פ] עוברים לאסירים."
מנחה תוכנית הטלוויזיה הפלסטינית: "אף אחת מזכויות האסירים לא תשתנה. רק השם השתנה. במקום לקרוא לזה 'משרד' אנו קוראים לזה 'רשות' אבל משכורות [האסירים] ימשיכו לזרום, הכל ימשיך, כל הקצבאות... מה שמדאיג את האנשים זה מטה לחמם, שהוא לא יגדע. אנחנו רוצים להבהיר להם ששום דבר לא יפגע באסירים, אף אחת מהזכויות שלהם - שהיו תחת משרד שהפך לרשות - יישארו כמות שהן."
דובר ממשלת הרש"פ, איהאב בסיסו: "אם אתה רוצה לפשט את הדברים, אז כן, זה יכול להיות הסבר פשוט."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח
הרש"פ מנסה להימנע מלחץ של תורמים על ידי העברת האחריות על תשלום המשכורות החודשיות של האסירים, שמגיעים ל-27 מיליון שקלים, מהרש"פ לאש"ף
מקור: וטן (סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית), 31/05/2014
     "נראה כי ההחלטה [להעביר את התשלומים מהרש"פ לאש"ף] היא היענות מצד הרש"פ ללחצים ישראליים, שלהם היא הייתה נתונה מזה זמן רב. הדבר מתבטא בביקורת בלתי פוסקת [מצד ישראל] על התמיכה [של הרש"פ] באסירים, בשל היותה 'תמיכה בטרור', לצד מחאה ישראלית בהצהרות לתקשורת על האופן שבו מקבלים את פני האסירים המשוחררים ברוב כבוד במשכן הנשיאות הפלסטינית...
תת שר האסירים, זיאד אבו עין... כי תיק האסירים והאסירים משוחררים 'יועבר להנהגת אש"ף, במקום שיישאר במסגרת [תחום האחריות של] ממשלת טכנוקרטים, ובנוסף [הדבר יאפשר] להימנע מהלחצים שמופעלים על הרש"פ מצד המדינות התורמות, שמתנגדות להעברת כספיהן לאסירים...'
בעניין אחר, [תת שר האסירים] אבו עין אמר כי [סכום] משכורות האסירים המשוחררים, למעלה מ-5,000 במספר, 'עלה על 10 מיליון שקלים בחודש, וחלק גדול מהסכום הזה הולך לאנשים המכהנים בתפקידים בכירים במגזר הפרטי, חלקם מנהלי בנקים ומנהלי חברות, מוסדות בלתי ממשלתיים ומוסדות תקשורתיים.' הוא הוסיף: 'הכלל אומר שעל הממשלה להעסיק את אנשים ולא לתת משכורות בלי תוצאות...'
אבו עין אמר כי משרד האסירים מעביר מדי חודש כ-27 מיליון שקלים לאסירים בבתי הכלא של הכיבוש לתשלום משכורות והוצאות."
לחץ לצפייה בבולטין
עיתון הרש"פ מבהיר את תנאי המשכורות למחבלים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 06/03/2014
     "יש לציין כי קיים הסכם שנחתם בשנת 2011 עם ראש הממשלה הקודם, ד"ר סלאם פיאד, הקובע כי יש לפעול באופן עיקרי ל[תשלום] משכורותיהן של משפחות השהידים מדרגה ראשונה, באופן הבא: משכורתו של השהיד הינה 1400 שקל, עם תוספת של 400 לרעיה ושל 200 לבן או לבת, וכן תוספת של 300 שקל [לתושבי] ירושלים והפנים (כלומר, ישראל). בנוסף, המשכורת של [משפחות] השהידים שבפזורה הינה 350 דולר, עם תוספת של 100 [דולר] לרעיה ושל 50 [דולר] לבן או לבת."
שר ברש"פ: האירופאים אוסרים תשלום משכורות למשפחות מחבלים
מקור: הערוץ הישיר של הטלוויזיה הפלסטינית, 04/11/2013
השר הפלסטיני לענייני אסירים עיסא קראקע, בחגיגת שחרורם של אסירים רוצחים מהכלא הישראלי, תחת חסותו של מחמוד עבאס:
     "האירופאים רוצים שהכסף שלהם שמגיע אלינו יישאר נקי - שלא ילך למשפחות המחבלים, לדבריהם. עליהם לזנוח את החשיבה הכיבושית הזאת. ]האסירים[ הללו הם גיבורים, פידאא'ים ולוחמים אשר לחמו כדי שאנו נחיה בכבוד... הגיבורים הללו שאתם מוחאים להם כפיים חייבים לחיות בכבוד, כדי שאנו נהיה זקופי ראש. אנו מעריכים את אנשי המהפכה וגאים בהם. "
לחץ לצפייה בסרטון

השר הפלסטיני לענייני אסירים נשא את הנאום הזה בטקס שחגג את שחרורם של רוצחים מג'נין על ידי ישראל. הם שוחררו באוקטובר 2013 במסגרת שחרור 104 מחבלים על ידי ישראל, כמענה לתנאי מוקדם של הרש"פ לחידוש המשא ומתן.
ראש ממשלת הרש"פ מבטיח לסייע לאסירים המשוחררים בעזרת מענקים ותוכניות שיקום
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 09/09/2013
     "ראש הממשלה [הפלסטיני], ראמי חמדאללה, ביקר את האסיר המשוחרר מוחמד אל-תאג', שמקבל כעת טיפול בווינה, כדי להתעניין במצבו הבריאותי... חמדאללה, שעורך כעת סיור באירופה כדי לגייס תמיכה כספית לרש"פ, אמר כי הממשלה לא זנחה ולא תזנח את אסירינו האמיצים, שהקריבו שנים מחייהם למען הסוגיה הפלסטינית והשגת מטרותינו הלאומיות: שחרור והקמת המדינה הפלסטינית העצמאית שבירתה ירושלים המזרחית. חמדאללה הדגיש כי הממשלה תעשה כל מאמץ אפשרי כדי לסייע לאסירים, הן באמצעות הגדלת המענקים שניתנים להם, והן באמצעות תכניות שיקום לאחר שחרורם... ראש הממשלה ציין כי המצב הבריאותי הירוד שאליו הגיע האסיר אל-תאג' נובע ממדיניות ההזנחה הרפואית המכוונת שנוקט הכיבוש נגד אסירינו בבתי הכלא."

הערה: מוחמד אל-תאג' – נידון ל-14 שנות מאסר. הוא שוחרר לאחר שישב 2/3 מגזר דינו עקב מצבו הבריאותי הקשה. לא ניתן לברר על מה נעצר.
ראש הממשלה חמדאללה מודיע על מענק שחרור שבקרוב יינתן לאסירים משוחררים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/09/2013
     "ראש הממשלה [הפלסטיני] ד"ר ראמי חמדאללה אמר כי במהלך הימים הקרובים יינתן תשלום כספי הולם לכיסוי חלק ממענקי השחרור והקנסות הכספיים של האסירים (כלומר, קנסות שקבלו ממדינת ישראל), והדגיש כי סוגיית האסירים, חרותם וזכויותיהם צריכה להישאר בסולם העדיפויות של הממשלה וההנהגה. לאחר שנפגש אתמול עם ראש מועדון האסיר קדורה פארס במשכן ראשות הממשלה ברמאללה בכדי לדון בנושאים רבים הנוגעים לאסירים ובהתפתחויות האחרונות שחלו במצבם, אמר אלחמדאללה כי ייערך דיון בתקנה המבצעת החמישית הנוגעת לאסירים במהלך הישיבות הקרובות של הממשלה, על מנת לאשרה ולהכניסה לפועל. כמו כן, ראש הממשלה ציין כי מענק 'החיים בכבוד' לאסירים המשוחררים מצריך פרסום החלטה מטעם הנשיא מחמוד עבאס למען הסדרת תשלומו, לפי הסעיף החמישי של חוק היסוד הפלסטיני. הוא העיר כי הוא הציג את נושא המענק בפני הנשיא, לקראת לחקיקת חוק שיטפל בנושא."
הרש"פ משלמת לאסירים משוחררים "לפחות 4,000 שקל בחודש" ומחשיבה אותם "חיילים חוזרים"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 16/08/2013
     "כאשר חזר מוסטפא אל-חאג' (אסיר שרצח אדם שטייל ליד אריאל) לכפר שלו, 24 שנים לאחר שרצח מתנחל בגבעות הסלעיות המשקיפות על כפרו, הוא מצא כי אירועים היסטוריים של דור שלם פסחו עליו.
אל-חאג' היה אחד מ-26 אזרחים ששחררו כוחות הכיבוש בשעות הראשונות של בוקר יום רביעי [14/08/2013], למרות מחאות מצד משפחותיהם של ישראלים שנהרגו במתקפות פלסטיניות... האסירים המשוחררים זכו לקבלת פנים של גיבורים בגדה מצד בכירי הרשות [הפלסטינית] ומצד קרוביהם, שרובם לא יכלו לראות את האסירים במהלך שהותם בבתי הסוהר של הכיבוש...
הכסף איננו מקור דאגה מיידי, שכן הרשות תשלם לאסירים ששוחררו ושריצו תקופה ארוכה בכלא לפחות 4,000 שקל בחודש, ומחשיבה אותם לחיילים חוזרים."
הודפס לראשונה ברויטרס

הערה: מוסטפא אל-חאג' רצח את פרדריק רוזנפלד שטייל ליד העיר אריאל (17/06/1989). הוא היה אחד מ-26 אסירים ששוחררו באוגוסט 2013, כאשר ישראל קיבלו את התנאי הפלסטיני שללא שיחרורם הם לא יחזרו למסע ומתן.
משרד האסירים ברש"פ: מספר האסירים הפלסטינים בבתי הכלא הישראלים עלה ל-4,750
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 02/02/2013
כותרת: "פרואנה: בבתי הכלא של הכיבוש 4,750 אסירים, מתוכם 198 ילדים ו-12 אסירות"
     "ראש מחלקת הסטטיסטיקה במשרד האסירים, עבד אל-נאצר פרואנה, אמר כי מספר האסירים והעצירים ששלטונות הכיבוש מחזיקים בבתי הכלא שלהם עלה בסוף ינואר ל-4,750...
הוא ציין כי ישנם 532 אסירים שנידונו למאסר עולם אחד או למאסרי עולם מצטברים..."
משרד האסירים של הרש"פ: האסירים יקבלו כסף "לצורך [קניית] בגדים" בנוסף ל"משכורת"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 11/07/2012
כותרת: "קראקע: שולמו 400 שקל לאסירים ותוגדל קצבת הקנטינה"
     "שר האסירים, עיסא קראקע, אמר כי משרד האסירים שילם לכל אסיר בבתי הכלא 400 שקל, שהתווספו למשכורתו לצורך [קניית] בגדים. הוא הוסיף אתמול בהודעה לעיתונות כי פועלים להגדלת קצבת הקנטינה שלהם לרגל חודש רמדאן, והבהיר כי המענק הכספי שמוקצב לאסירים המשוחררים שישבו שנים ארוכות יוסדר על פי החוק ובהתאם ליכולות הכספיות הקיימות. הוא הודה לנשיא ולראש הממשלה על העניין שהם תמיד מגלים במתן חיים מכובדים וראויים לכל אסיר ואסירה שמשוחררים מבתי הכלא של הכיבוש. קראקע ציין כי הרש"פ נמצאת במצוקה כספית מצערת, ולכן המענק הזה יוסדר על פי רשימה שתאשר הממשלה ועל פי קריטריונים הוגנים שיקבע משרד האסירים. [קראקע הוסיף כי] הוא יהפוך לשירות קבוע, לצד השירותים האחרים שמגיש משרד האסירים."
12
הצג ברצף
עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים
2- מחקרים
3- קריקטורות
כל הדף


Created by swat