English

 






כל הדף


מלחמת דת
מלחמת דת
"מלחמתנו עם צאצאי הקופים והחזירים (כינוי ליהודים), היא מלחמת דת ואמונה.
תחי פת"ח!" [הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 09/01/2012]

אמירה זו נאמרה על ידי מנחה בעצרת של פת"ח, והיא מדגישה מגמה מסוכנת של פת"ח והרש"פ המגדירה את הסכסוך עם ישראל כמלחמה דתית בלתי מתפשרת, תחת מנדט אסלאמי.

אכן, החברה הפלסטינית נוטה בשנים האחרונות לכיוון האסלאם הפונדמנטליסטי. ב-2010, יותר מ-98% מהפלסטינים שנשאלו בסקר אמרו כי הדת מהווה חלק חשוב בחייהם, בעוד פחות מאחוז אחד לא מחשיבים את הדת כדבר חשוב [על פי מרכז רמאללה ללימודי זכויות אדם (RCHRS)]. על פי סקר מ-2003, 80% מהפלסטינים תומכים בכריתת ידיים כעונש על גניבה. 50% חשבו כי יש לבצע צורת ענישה זו באופן מיידי, ו-30% התנו זאת בהליך משפטי משופר [אוניברסיטת ביר-זית, התוכנית ללימודי התפתחות, סקר מס' 14, 2003.]

תהליך האסלאמיזציה הפלסטיני כולל את התפיסה כי האסלאם מצוי במלחמה עם היהודים וישראל. נטען כי היהודים הם אויבי אללה, ואנשי דת וחינוך מהרשות הפלסטינית (פת"ח) וחמאס, חזרו פעמים רבות על המסורת האסלאמית לפיה תחיית המתים מותנית בהשמדת היהודים. אחת הדוגמאות האחרונות לכך היא דברי המופתי הפלסטיני מינואר 2012:
 
המופתי הפלסטיני מוחמד חוסיין: "פלסטין כולה היא מהפכה... גם בעת הזאת, ועד אחרית הימים. החדית' המהימן (מסורת המיוחסת למוחמד)... אומר:
"השעה [של תחיית המתים] לא תגיע עד שתלחמו ביהודים. היהודי יתחבא מאחורי אבנים או עצים. והאבנים או העצים יקראו: 'הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו!'"
[הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 09/01/2012]
 
כך למעשה, רצח יהודים הופך לתנאי מקדים להגשמת האידיאל האסלאמי. בסקר מ-2011 (שנערך על ידי "פרויקט ישראל") 73% מהפלסטינים אמרו כי הם "מאמינים" בחדית' (מסורת אסלאמית) שלפיו זהו ייעוד אסלאמי להרוג יהודים באשר הם.

בדומה לכך, הסכסוך עם ישראל מוצג כריבאט- מחויבות אסלאמית נטולת פשרות לשחרר או להגן על אדמה אסלאמית קדושה. הטענה היא שישראל הוקמה על אדמת וקף אסלאמית קדושה, שיש לשחררה למען אללה.

אחת התוצאות של החינוך הדתי של של הרש"פ הוא התמיכה החזקה בפיגועי התאבדות למען הגנה על האסלאם. מרכז המחקר "פיו" (PEW) היושב בוושינגטון מצא כי 68% מהפלסטינים - "לעיתם קרובות" (31%) או "לפעמים" (37%), מצדיקים פיגועי התאבדות נגד אזרחים, "כדי להגן על האסלאם." שיעור זה של פלסטינים, המצדיקים פיגועי התאבדות כהגנה על דתם, מהווה תמיכה גדולה פי שתיים מאשר במדינות אסלאמיות אחרות שנשאלו בסקר, כשהקרובה במספר היא לבנון שבה רק 35% תמכו בפיגועי התאבדות בכדי להגן על האסלאם. [https://pewglobal.org]
היהודים "רוקדים וחיים על חלקי גופות" והם מאחורי "שחיתות עולמית" - בדרשה אנטישמית של שופט שרעי ברש"פ
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 05/10/2018


מוהנד אבו רומי שופט שרעי ברש”פ:
"[ח'אן אל-אחמר] אדמה קדושה. אנו יודעים את ערכה, ולא הם, האספסוף, מזייפי ההיסטוריה, הרוקדים וחיים על חלקי הגופות של הזולת, ועל דמם של הזולת. קראו את ההסטוריה שלהם: אין שחיתות עולמית שהם אינם מאחוריה. אין שחיתות עולמית, שהרבנים שלהם לא התירו... אנשים עשויים לשגות באשליה, או לסבור... שאין לנו דרך מוצא עם היהודים... שחרור האדמה הזו הוא עניין של אמונה, אשר יקרה – על אפם וחמתם של כולם. יציאת היהודים מהאדמה הזו - היא גזירה אלוהית... המלחמה איננה רק על המקום הזה בלבד, שהרי כולכם יודעים שהיהודים רוצים הכול ולא רק חלק. והם רוצים להכניע אותנו, ושאנו נסור למרותם... בהיסטוריה מאז ומתמיד היו שני מחנות: מחנה האמת ומחנה הכזב. אנשי הכזב רואים את עצמם כמי ששולטים בכל דבר... אצל היהודים איננו מוצאים דבר מלבד שחיתות ותועבה."
לחץ לצפייה

טור בעיתון הרש"פ: הפלסטינים ממשיכים לקיים ריבאט
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/12/2015

מתוך מאמר מאת עזת דראע'מה, בעל טור קבוע בעיתון היומי של הרש"פ.
כותרת: "פסק ההלכה של הרב ציון..."
"אלו הם הפלסטינים, צאצאי הכנענים והיבוסים, הראשונים שהתגוררו על האדמה המקודשת הזאת ויישבו את הארץ המבורכת הזאת. הם הראשונים שדרכו על האדמה הזאת, והקימו את חיפה, יפו, ירושלים, צפת, חברון, שכם ותל אלרביע [תרגום של השם "תל אביב". מעולם לא היה יישוב בשם תל אלרביע]. הם מי שהשתרשו בתוך תוככי ירושלים וששרדו לאורך כל המאות, ועל סלעיהם וחזותיהם התנפצו חלומות הפולשים והחמדנים. הקולוניאליזם וכל הפולשים והכיבושים עברו מכאן, ואילו הפלסטינים המשיכו לקיים רבאט ולעמוד איתן...
אלו הם הפלסטינים, אוהבי שלום, ביטחון, חירות ועצמאות. הם משתוקקים  לחיים ולשמחה, ושונאים הרג ודם. זאת בניגוד לתיאור שנתן להם הרב היהודי הגזעני ציון בוארון: 'חלאות אדם.'"
 

תפילה להשמדת היהודים בהלוויה של 2 פלסטינים
מקור: הערוץ הישיר של הטלוויזיה הפלסטינית, 16/11/2015


 

דובר בהלווייה: "[אללה,] עשה צדק עם העשוקים כנגד העושקים, והנחל להם ניצחון על העריצים, הו ריבון העולמים. הכה ביהודים, מנה אותם והרוג אותם אחד אחד, אל תותיר מהם ולו אחד"
לצפייה בסרטון לחץ כאן
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן


הערה: הלווייתם של לית' מנאסרה ואבו אל-עיש, שני פלסטינים שנורו למוות על ידי חיילי צה"ל ב 16/11/2015, שודרה בטלוויזיית הרש"פ בשידור חי. השניים נהרגו בעת שחיילי צה"ל באו להרוס את ביתו של המחבל מוחמד אבו שאהין, שרצח את הישראלי דני גונן ב 19/06/2015. צה"ל דיווח כי מנאסרה ואל-עיש היו מחבלים שירו על החיילים. על פי הדיווחים הפלסטינים הם רק צפו בפעולת ההריסה בעת שנורו.

המופתי של הרש"פ ומועצת ההלכה העליונה:"המשך המתקפה נגד אלאקצא מהווה התרעה על מלחמת דת"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/07/2015

כותרת: "מועצת ההלכה העליונה: 'הייהוד מאיים על קיומו של מסגד אלאקצא'"
"מועצת ההלכה העליונה גינתה את החרפת הקריאות הישראליות לפלוש למסגד אלאקצא ולקיים טקסים תלמודיים ברחבותיו הטהורות. דברים אלו נאמרו במסגרת ישיבה של המועצה, בראשותו של השיח' מחמד חסין, המופתי הכללי של ירושלים והשטחים הפלסטינים וראש מועצת ההלכה העליונה. זאת, בתגובה לקריאתו של מה שמכונה "איחוד ארגוני בית המקדש" הקיצוני לתומכיו לבצע פלישות קבוצתיות ביום ראשון הקרוב, ביום השנה למה שמכונה "חורבן בית המקדש". המועצה החשיבה קריאה זו להסלמה מסוכנת ולהכרזה רשמית על חנוכתו של מסגד אלאקצא כבית כנסת יהודי וכמוקד עלייה לרגל ליהודים לקיום טקסיהם התלמודיים, על חשבון האסלאמיות שלו, והבהירה כי המשך המתקפה נגד אלאקצא מהווה התרעה על מלחמת דת.
כמו כן, היא הדגישה כי היא התכנית הישראלית לייהד את ירושלים ואת אלאקצא, או להניח עליהם יד, היא אשליה, משום שהזכאות על המסגד, על רחבותיו, מסדרונותיו וכל חלק בו, בין אם הוא נראה על פני הארץ או תחתה, היא אך ורק של המוסלמים, והעיר ירושלים תישאר בעלת פנים אסלאמיות וזהות ערבית, והכיבוש לא יגזול ממנה את זהותה, לא משנה כמה הוא יפריז בפשעיו ובזיוף העובדות. המועצה דחקה באזרחים ובמוסלמים בעולם שיכולים להגיע אלאקצא להגביר את נוכחותם בו, על מנת לעזור לו ולעמוד כסכר איתן אל מול המזימות שנרקמות נגדו, והדגישה כי בני עמנו יאחזו במסגדם עד שאללה יירש את הארץ וכל אשר בה, יהיו אשר יהיו הקורבנות שיידרשו."

הערות:  מועצת ההלכה העליונה היא גוף רשמי של הרש"פ, שבראשה עומד המופתי של הרש"פ(המופתי מוחמד חוסיים, נכון ל2015) באתר האינטרנט של המועצה בשפה הערבית כתוב שחברי המועצה ממונים על ידי צו נשיאותי.המופתי ממליץ על מועמדים למועצה והנשיא (מחמוד עבאס, נכון ל2015) ממנה אותם.

הרש"פ מחשיבה כל נוכחות של יהודים בהר הבית כאל "פלישה". עם זאת, כל אדם שמבקש לבקר בהר הבית מחויב לעבור בדיקה בטחונית קפדנית ע"י כוחות הביטחון הישראלים לפני העלייה להר.

אש"ף מזהירה כי ביקורי יהודים בהר הבית "עלולים להצית סכסוך דתי באיזור ולגרור אותו למערבולת של אלימות וקיצוניות"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/07/2015

כותרת: "קריאות יהודיות לקיים פלישות נרחבות לאל-אקצא, ודרישות פלסטיניות לצאת נגדן"
"מה שמכונה "התאחדות ארגוני בית המקדש" קראה לפלוש למסגד אלאקצא, על מנת לחגוג את פתיחתו מחדש של אלאקצא בפני היהודים על ידי שלטונות הכיבוש. המחלקה לענייני ירושלים באש"ף הזהירה מפני הסכנות וההשלכות של קריאות גזעניות אלו, שעלולות להצית סכסוך דתי באזור ולגרור אותו למערבולת של אלימות וקיצוניות...
המחלקה לענייני ירושלים קראה לנכוח באופן מוגבר ולקיים רבאט באל-אקצא, וכן לסכל את ניסיונותיהם המתנחלים והיהודים הקיצוניים להיכנס לרחבות מסגד אל-אקצא, לטמא אותן ולבצע את טקסיהם התלמודיים בהן".

מזכ"ל המועצה אסלאמית-נוצרית למען ירושלים והמקומות הקדושים קורא לפלסטינים "לקיים רבאט על מנת לסכל את מזימות המתנחלים" לפלוש למסגד אל-אקצא
מקור: ערוץ וטן (ערוץ פלסטיני פרטי), 21/07/2015

כותרת: "חנא עיסא קורא לקיים רבאט באל-אקצא במקביל ל'יום שנה לחורבן בית המקדש"'
"מזכ"ל המועצה האסלאמית-נוצרית למען ירושלים והמקומות הקדושים, ד"ר חנא עיסא, כי הרבאט במסגד אלאקצא והנוכחות בו אינה מצטמצמת לחודש רמצ'אן בלבד, וקרא לפלסטינים לקיים רבאט במסגד במהלך הימים הקרובים, על מנת לסכל את מזימות המתנחלים לפלוש אליו... עיסא ציין את דבריו של הקיצוני יהודה גליק בנוגע לתכניותיו ומאמציו במסגד אלאקצא: "ה'חרם' הירושלמי [מתחם הר הבית] הוא מקום פולחן לכל הדתות, שבו מתפללים כולם לאלוהים. משום שכיפת הסלע איננה יכולה להכיל את כולם, אנו זקוקים למבנה גדול יותר," [ואמר כי] דבר זה מהווה רמיזה גלויה וברורה לתכניות החותרות להחריב את מסגד אלאקצא ולבנות את בית המקדש המדומה על חורבותיו."

הערה: הרש"פ מחשיבה כל נוכחות של יהודים בהר הבית כאל "פלישה". עם זאת, כל אדם שמבקש לבקר בהר הבית מחויב לעבור בדיקה בטחונית קפדנית ע"י כוחות הביטחון הישראלים לפני העלייה להר.

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" לא הצליח לאמת את הציטוט המיוחס לרב יהודה גליק.
 

המופתי של הרש"פ קורא לעולם המוסלמי להגן על ירושלים מ"המשך המתקפה על אל-אקצא וטינופו" ומזהיר ממלחמת דת
מקור: ופא (סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית), 13/07/2015

כותרת: "המופתי הכללי קורא להגביר את הביקורים באל-אקצא"
"המופתי הכללי של ירושלים והשטחים הפלסטיניים והדרשן של מסגד אלאקצא, השיח' מוחמד חוסיין, קרא להגביר את הביקורים במסגד אל-אקצא, על מנת להכשיל את הקריאות הישראליות ההולכות ומחריפות לפלוש לאלאקצא ולקיים טקסים תלמודיים ברחבותיו הטהורות.  דברים אלו באו בעקבות קריאה של ארגוני בית המקדש הקיצוניים לתומכיהם לארגן הפגנה יהודיות מול שער הרחמים ביום שלישי הקרוב, ה-27 ברמדאן, על מנת לדרוש את סגירתו של מסגד אל-אקצא בפני המוסלמים באופן כולל ביום השנה של מה שמכונה "חורבן בית המקדש". המופתי החשיב את הקריאה הזו כהסלמה מסוכנת, והבהיר כי המשך המתקפה על מסגד אל-אקצא, טינופו ועידוד הקיצונים לבקר בו מתריעים על מלחמת דת הממשמשת ובאה.
כמו כן, הוא ציין כי הקריאות ותכניות ההסתה התוקפניות לטינוף מסגד אל-אקצא ורחבותיו ולפגיעה בו התגברו במהלך חודש רמדאן. המופתי קרא למתפללים תושבי ירושלים ושטחי 1948 ולכל מי שיכול להגיע למסגד אל-אקצא מרחבי המולדת להשקיע את מרב המאמצים לבקר בו ולחזק את נוכחותם בו, על מנת להגן עליו ולשמור עליו מפני המתקפות וההפרות המתמשכות והמתגברות נגדו.
כמו כן, הוא הדגיש כי בני עמנו יאחזו בעקשנות במסגד שלהם, לא משנה מה המחיר והקורבנות שהדבר ידרוש, עד ליום שבו יירש אללה את הארץ וכל אשר בה.
המופתי קרא לאומה הערבית ולאומה האסלאמית לבצע את חובתם ולהגן על מסגד אל-אקצא וירושלים ולסייע להם בכל הדרכים והאמצעים שברשותם, על מנת לשמור על טוהרה של העיר הקדושה ולמנוע את ניסיונות הטינוף, הזיוף והייהוד שמתבצעים במלוא המרץ.

 

שר ההקדשים ברש"פ קורא ל"ריבאט" והגנה על ירושלים מפני ייהוד
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/07/2015

כותרת: "אדעיס קורא לפקוד את אל-אקצא ולהגן על ירושלים מפני הייהוד"
"שר ההקדשים וענייני הדת, השיח' יוסף אדעיס... חזר והדגיש את קריאתו לפקוד את מסגד אל-אקצא ולקיים בו ריבאט רצוף, והתחנן בפני אללה שיסיר את העוול והכיבוש מארצנו וכי מקום העלייה השמיימה של נביאנו [מסגד אל-אקצא] יהיה חופשי."
 

עיתון הרש"פ: מחווה של רצון טוב מצד ישראל היא "מזימה" להשגת רווח כספי של "אויבי אללה"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/06/2015

השיח' טאלב אל-סלואדי בטורו היומי במוסף הדת לרגל חודש רמדאן
כותרת: "אל-אקצא קורא לכם"
"הו אנשי הצום והקוראן: פלסטין היא ערש התרבויות, אם השליחים ומרכז הנביאים. היא הייתה כיוון התפילה הראשון של המוסלמים (כלומר, ירושלים - העורך), ממנה עלה נביא האמת לשמיים וממנה תתחיל תחיית המתים. על אדמתה הטהורה התפלל נביא האמת בראשם של הנביאים השליחים, ובה נמצא מסגד אל-אקצא המבורך. היא זכתה לכבוד עצום שהוענק לה על ידי ריבון העולמים. אך כאשר המשחיתים טימאו אותה, עשו בה שמות (מונח קוראני המתייחס ליהודים - העורך), חיללו את כבודה וקדושתה והרגו, תקפו ושפכו דם טהור, היא הזדקקה שנעמוד לצדה...
בחודש רמדאן, בו משתוקקים הצעדים אל המסגדים, הבה נפקוד את מסגד אל-אקצא המבורך בכל יום, ובכל כוחנו, אם ביכולתנו לעשות כן. זאת, שכן אויבי אללה מקרב בני ציון רוצים, באמצעות מזימותיהם הערמומיות, לפתוח ערוצים [חדשים] בפני הכלכלה שלהם, באמצעות פתיחת שעריה של ירושלים. אולם אנו אנשים שתומכים בכלכלה של אנשינו ומולדתו, וזאת היא הזדמנות עבורנו להתפלל במסגד אל-אקצא המבורך."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

המופתי הכללי של ירושלים והשטחים הפלסטיניים: "זוהי חובתם של שליטי האומה ועמיה לשחרר את פלסטין ואת ירושלים"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/03/2015

"מדינת פלסטין השתתפה בדיוני המושב ה-22 של ועידת אקדמיית המשפט האסלאמי הבינלאומית [International Islamic Fiqh Academy], שכפופה לארגון לשיתוף פעולה אסלאמי. הוועידה מתקיימת בכווית. את פלסטין ייצגו בישיבה השופט השרעי של פלסטין ויועצו של הנשיא לענייני דת ויחסים אסלאמיים, מחמוד אלהבאש, והמופתי הכללי של ירושלים והשטחים הפלסטיניים, מחמד אחמד חסין.
הישיבה נערכה בנוכחות חכמי דת ומשלחות מיותר מ-46 מדינות ברחבי העולם. דיוני הוועידה יימשכו עד ה-25 בחודש הנוכחי. האקדמיה תדון בכמה נושאים מדיניים, כלכליים, חברתיים ורפואיים לאור השריעה האסלאמית, ובראשם סוגיית ביקורם של מוסלמים בעיר ירושלים ובמקומותיה הקדושים, על מנת לתמוך בתושביה ולהדגיש את זהותה הערבית והאסלאמית... המופתי ישב בראש ישיבה שנערכה תחת הכותרת "הביקור בירושלים: המטרות והדינים ההלכתיים". הוא הציג בפני הוועידה מחקר תחת הכותרת "ירושלים: מעלותיה והביקורים בה", שבו הוא הדגיש: "אדמת פלסטין היא הקדש. אין לוותר עליה או למכור חלק כלשהו ממנה. הערבים הם הראשונים שהתגוררו על אדמת פלסטין. תושביה לא עזבו אותה לאורך התקופות, והקשר של המוסלמים אליה התהדק לאחר כיבוש  עמר". חסין פסק כי מותר לבקר בירושלים תחת כיבוש על פי כללים שיימנעו מעשי שחיתות. הוא הבהיר: "זוהי חובתם של שליטי האומה ועמיה לשחרר את פלסטין ואת ירושלים, למנוע את הייהוד בתוכה, ולתמוך בתושביה ולחזקם – כל אחד במידת האפשר ובהתאם ליכולתו".
 

מנהיג הקהילה האחמדית מגנה את הטרור נגד ישראלים ומציג אותו כעיוות של חוקי האסלאם
מקור: סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", 24/11/2014
קטע מתוך המאמר של שייח' מוחמד שריף עודה, מנהיג "הקהילה המוסלמית האחמדית בארץ הקודש", המגנה רצח בשם האסלאם:
"כאשר אללה יתעלה התיר למוסלמים להילחם, הוא התיר זאת ביסודו של דבר כדי שהם יגנו על חופש הדת המוחלט. הוא הדגיש בפניהם שזו חובתם להגן בראש ובראשונה על הכנסיות, בתי הפולחן והמנזרים של הזולת, עוד לפני מסגדיהם שלהם. הוא התחייב לתמוך בהם אם הם ידבקו במטרה אצילית זו: מימוש חופש הדת והגנה על בתי הפולחן מפני תוקפנות והשחתה...דבר המעורר את תשומת הלב הוא שאללה יתעלה הגדיר עבורם את המטרה הזו... בתקופה שבה הם, המוסלמים, היו קורבנות של רדיפה דתית, וטרם היו להם שררה והשפעה - דבר שהושג מאוחר יותר, כאשר הם שלטו על ארצות נרחבות ובהן אזרחים בני דתות אחרות. הדבר מוכיח כי אללה יתעלה אינו נותן אף תירוץ להתרשלות בהגנה על בתי הפולחן של הזולת בשום אופן, אפילו אם המוסלמים סובלים בעצמם מרדיפה דתית ומסגדיהם מותקפים; חובה על המוסלמים לקום ולשמור על בתי הפולחן הללו מפני תקיפות, באותה הלהיטות שבה הם מגנים על מסגדיהם...אשר למסגדים, האסלאם אישר כי הם פתוחים למבקרים, ויותר מכך - למתפללים מכל דת שהיא, כל עוד אין בביקוריהם פרובוקציה בלתי מוצדקת או פגיעה במתפללים. אם הביקורים מתקיימים על פי הכללים הללו, שעליהם אפשר להסכים, אין לאף מוסלמי זכות למנוע כניסת מבקרים למסגדי אללה. להפך, אללה איים על מי שמונעים כניסת מבקרים למסגדים בקלון בעולם הזה ובייסורים בעולם הבא...

לצפייה במאמר המלא לחץ על "לכתבה המלאה" למטה
יועצו של עבאס מזהיר מפני פריצת מלחמה מוסלמית עם ישראל תשמור על ריבונותה בירושלים
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 21/11/2014

השופט השרעי העליון ויועצו של עבאס לענייני דת: 
     "ההפרות [הישראליות] הללו, השחצנות הזאת, הפזיזות, הטיפשות והאווילות שבה הם נוהגים, ‎יגרמו למה שאנחנו חוששים מפניו - מלחמת דת ביניהם [הישראלים] לבין כל המוסלמים. ‎אם תפרוץ [מלחמה], היא לא תיעצר בגבולות פלסטין, ‎ולא בגבולות המזרח התיכון. היא עלולה להתפשט לכל העולם. ‎ בכל מקום שישנם מוסלמים יהיו עימותים. ‎אל-אקצא הוא חלק מדתו ואמונתו של כל מוסלמי, ‎ולכן הוא לעולם לא יסכים לשום פגיעה בו או התקפה עליו, ‎או לפגיעה בקדושתו, או לריבונות של לא מוסלמים ‎אפילו על מילימטר אחד מאדמתו ומאדמת ירושלים."
לחץ לצפייה בסרטון
יועצו של עבאס מברך את המחבלים: "שיבורכו כלי הנשק האיכותיים שלכם.. משום ש[השימוש בהם נעשה] על פי רצונו של אללה"
מקור: עמוד הפייסבוק של סולטאן אבו אל-עינין, חבר הוועד המרכזי של פת"ח, ויועצו של יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס, 19/11/2014
 עמוד הפייסבוק של סולטאן אבו אל-עינין, חבר הוועד המרכזי של פת"ח:
"שלום עליכם, הו בני ירושלים. הו, אלו המקיימים ריבאט ברחבות כיוון-התפילה הראשון של אללה (כלומר מסגד אל-אקצא), בשמם של עמכם ואומתכם הערבית...שיבורכו כלי הנשק האיכותיים שלכם - גלגלי מכוניותיכם, סכיני המטבח והגרזנים. בשם אללה, אלו הינם חזקים יותר ממאגרי הנשק של אויבנו, משום ש[השימוש בהם נעשה] על פי רצונו של אללה. אנו חייליו של אללה..."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

הערה: "גלגלי מכוניותיכם, סכיני המטבח והגרזנים" מתייחסים לשורה של פיגועים שבוצעו בירושלים במהלך החודשים נובמבר ואוקטובר 2014.
עבאס מוחא כפיים לאחר ששר בממשלתו קורא להכוונת לוחמי ג'יהאד לירושלים
מקור: הערוץ הישיר של הטלוויזיה הפלסטינית, 13/01/2014
השר לענייני דת ברש"פ, מחמוד אל-הבאש: "יש מסר שאנו חייבים לשלוח לאלו שחטפו את מחנה הפליטים [הפלסטיני] אל-ירמוכ [בסוריה] תחת סיסמאות, אמתלות ותירוצים מופרכים שאין בהם ממש. אנו אומרים להם: מקומם של ההתנגדות והג'יהאד אינו במחנה הפליטים אל-ירמוכ. מי שרוצה התנגדות ומי שרוצה ג'יהאד- כיוון הג'יהאד מוכר וברור. כולם מכירים אותו. איני חושב שיש מישהו שאינו יודע איפה הג'יהאד צריך להיות. [מחיאות כפיים] איני חושב שיש מישהו שאינו יודע לאן צריך להפנות את המאמצים והיכן צריך לרכז את ההמונים. איני חושב שיש מישהו אשר אינו יודע את זה. אלו ששולחים צעירים לסוריה ולמקומות אחרים כדי למות למען מטרה שגויה, עליהם לעצור ולהבין כי ירושלים עדיין מחכה. ירושלים היא הכיוון, ירושלים היא הכתובת. [עבאס והקהל מוחאים כפיים]. מצפן אשר אינו מצביע לירושלים, מוחמד עליו השלום חף ממנו. מצפן אשר אינו מצביע לירושלים, שליח האל עליו השלום חף ממנו. חדלו מבורותכם, ודעו כי אתם כלי משחק קטנים בלבד בידיים זדוניות אשר מנהלות משחק מלוכלך כדי לפורר את האומה, להחלישה ולהסיט את המצפן מכיוונו הנכון."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח

הערה:
שלט גדול על הבמה הכריז שהאירוע נערך תחת חסותו של עבאס.
עלון הרש"פ: עמנו הפלסטיני דבק בדתו
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 21/12/2012
בטורו השבועי במוסף הדת "הדרשה הדתית" כתב השיח' טאלב אלסלוואדי:

"...והנה הוא עמנו הפלסטיני, הנאחז [מראבט], לוחם הג'יהאד האיתן על אדמתו והדבק בדתו ובאמונתו, קורא תיגר על העריצות והעושק של בני ציון, בני הקופים והחזירים, שחשבו שהם יכולים לשלול מאתנו את כוחנו. הם שכחו שאללה יתעלה עמנו, והמדיניות שלהם היא המרמה וההונאה. הנביא, עליו הברכה והשלום, חווה ניסיון זה לפנינו, כאשר הוא ובני האשם היו נתונים לחרם כלכלי וחברתי מצד הכופרים ועובדי האלילים [משרכון] שהטילו עליהם מצור ב"שיעב אבי-טאלב" עד שבאה הישועה מאת אללה, יתגדל ויתרומם..."
טלוויזיית חמאס: "אמור, בשם הגי'האד שלך: מוות, מוות לישראל!"
מקור: ערוץ אל-אקצא (חמאס), 22/11/2012
כתגובה לירי הטילים המתמשך מצד חמאס על ישראל, ב-14/11/2012 ישראל פתחה במבצע "עמוד ענן" שמטרתו פגיעה בתשתיות טרור בעזה. ב-21/11/2012, חמאס וישראל חתמו על הסכם הפסקת אש, סרטון זה שודר בערוץ הטלוויזיה של חמאס יום לאחר מכן:

"הרוס את הכס הציוני,
בית הרוע המוחלט...
הנף את דגל הניצחון
היה כאש הר-געש...
חזור ואמור, בשם הגי'האד שלך:
מוות, מוות לישראל! ...
בדם ובאש, התנגד עד החירות
הבס את חיילי התוקפנות,
אויבי האנושות."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח
"הרג יהודים הוא פולחן שדרכו אנו מתקרבים לאללה" - סרטון של חמאס
מקור: ערוץ אל-אקצא (חמאס), 15/11/2012
"יבורכו גברי אל-קסאם [של חמאס], שומרי פלסטין...
הו, אבירתו של צלאח שחאדה, הו חכמת עימאד [עקל]
(כלומר, בכירי חמאס שנהרגו בידי ישראל)
[הו] המטען של [יחיא] עיאש (כלומר, מהנדס המטענים של חמאס שחוסל), השהאדה, אוהבי ההדק::
הרג הכובשים הוא פולחן שאללה קבע כחוק...

[בתמונה נראה שלט ובו כתוב:]
'הרג יהודים הוא פולחן שדרכו אנו מתקרבים לאללה.'
קומו, הו גברים בעלי רצון, צבע הדם [של השהיד] שומר על הארץ.
הו רעול הפנים, בעל הכאפייה, אימת היהודים...
הכרז בפני הציונים: 'צבא מוחמד החל לשוב.'"
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח


הערה: כתגובה לירי הטילים המתמשך מצד חמאס על ישראל, ב-14/11/2012 ישראל פתחה במבצע "עמוד ענן" שמטרתו פגיעה בתשתיות טרור בעזה. ב-21/11/2012, חמאס וישראל חתמו על הסכם הפסקת אש. סרטון זה שודר כחלק מהקמפיין של חמאס להפחדת החיילים והאזרחים הישראלים.
השר לענייני דת ברש"פ מעודד ריבאט בדרשת יום השישי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/08/2012
דרשת יום השישי של השר לענייני דת, מחמוד אל-הבאש. בקהל: יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס, מזכ"ל הנשיאות אל-טיב עבד אל-רחים, ג'בריל אל-רג'וב.
     אל-הבאש: "המסגד הזה (אל-אקצא) יישאר מסגד. אנו לא נעזוב את האדמה הזו, לא נעזוב את הארץ הזו, ולא נעזוב את המסגד הזה. אנו נשאר בו, נחיה בו ונמות בו. אנו נתנגד על ידי הימצאות על אדמתנו. אנו נתנגד בריבאט (מלחמת דת) ובעמידה איתנה, נתנגד בבנייה, ונתנגד באמצעות כל דבר... הריבאט על אדמה זו הוא כבוד... אתמול הכיבוש הזה ביצע פשע. ביצע אותו אחד מאנשי תנועות הטרור, אשר מכנים אותן במרכאות 'המתנחלים.' המתנחלים האלו כולם - כולם - הם טרוריסטים, טרוריסטים במלוא מובן המילה. כל מתנחל אשר גר על האדמה הפלסטינית, אשר גוזל את האדמה הפלסטינית, הוא טרוריסט."
בכיר בחמאס: שלום יושג "עם אללה... עם הג'יהאד, עם ההתנגדות... ועם השהידים"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/06/2012
     "שר הפנים [בממשלת חמאס], פתחי חמאד, אמר כי אין שלום עם החילוניות, וכי לא ישרור שלטון מלבד שלטון האסלאם. במהלך טקס הסיום של המחזור הראשון באקדמיית המשטרה בעזה, חמאד אמר: 'אין שלום עם החילוניות. השלום הוא קודם כל עם אללה, ואחר כך עם הג'יהאד, עם ההתנגדות, עם העם ועם השהידים.' הוא הוסיף: 'אנו מחזקים את העורף בעזה, שמהווה את ראש הגשר לשחרור פלסטין. 'אנו מודיעים כי על כל מי שהתיישב בכפייה באדמתנו להתכונן לעזוב.' הוא הוסיף: 'אדמת פלסטין תסכים לקבל רק חיילים טהורים,' וציין כי בין קציני המחזור הזה יהיו מפקדי משטרת חיפה, יפו, עכו, לוד ורמלה."
עיתון הרש"פ: יהודים / ישראלים הם "אויבי אללה" הפועלים "להרוג, לנהוג באכזריות, לשפוך דם ולחלל את הקודשים"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/06/2012
כתב סדיר במדור הדת של עיתון הרש"פ שיח' טאלב אל-סילוואדי:
     "אחת העובדות המבוססות היא שקוֹל השקר אינו מתמרד [נגד האמת], אלא כאשר אלו שמחזיקים באמת (המוסלמים) מוותרים על האמת שלהם - או אז מתפנה מקום לשקר, כך שיוכל להרוג, לנהוג באכזריות, לשפוך דם ולחלל את הקודשים. זהו מה שעושים אויבי אללה בני ציון לעיניו ולאוזניו של העולם כולו, ורואים שבאמצעות השקר, הבדיות והתקשורת המורעלת שלהם, הם בודים שקרים נגד עמנו והנהגתו."
1234
הצג ברצף
עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים




כל הדף






Created by swat