English

 


פרסומי PMW
מחמוד עבאס העניק למנהיג הטרור אבו ג`יהאד את עיטור כוכב הכבוד:
Share |
מחמוד עבאס העניק לרב המחבלים אבו ג'יהאד
את עיטור כוכב הכבוד:
"היה מופת של לוחם אמיתי ומנהיג מסור"


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

יושב ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס העניק הוקרה שלאחר המוות למנהיג הטרור ח'ליל אל-וזיר (אבו ג'יהאד), האחראי לרצח 125 ישראלים בפיגועי טרור רבים שתכנן, לרבות חטיפת אוטובוס בשנת 1978, שבמהלכה נרצחו 37 אזרחים.

הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ דיווחה כי עבאס, מתוך מטרה "להוקיר את המנהיגים המייסדים ואת חלוצי המהפכה הפלסטינית ואש"ף, ומתוך נאמנות לעברם כלוחמים," בחר להעניק לאבו ג'יהאד את הדרגה הגבוהה ביותר של "עיטור כוכב הכבוד."

במהלך הטקס העניק עבאס את העיטור לאשתו של אבו ג'יהאד. מזכ"ל הנשיאות הפלסטינית, טייב עבד אל-רחים הקריא את ה"צו" החתום על ידי עבאס, כשהוא מתאר את המחבל אבו ג'יהאד כ"מופת של לוחם אמיתי ומנהיג מסור," ומשבח אותו על "תפקידו הלאומי ועברו הנכבד במאבק":

"יוענק לשהיד המנהיג ח'ליל אל-וזיר אבו ג'יהאד עיטור כוכב הכבוד מהדרגה הראשונה, מתוך הערכה לתפקידו הלאומי ולעברו הנכבד במאבק, כאחד המנהיגים המייסדים של המהפכה הפלסטינית, ומתוך הוקרה רבה מצדנו למעמדו ומעלתו הרמה בהגנה על פלסטין, כארץ וכעם וכסוגיה. הוא היה מופת של לוחם אמיתי ומנהיג מסור, במחויבותו ונתינתו, שהותיר את חותמו בתולדות המהפכה הפלסטינית ואש"ף..."
 
לחץ לצפייה בסרטון

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח ביולי 2013 שעבאס העניק את עיטור כוכב הכבוד למנהיג טרור אחר. מקבל האות היה נאיף חוואתמה, מנהיג החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין. ארגון החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין ביצע פיגועי טרור רבים בשנות ה-1970, וגם השתתף ונטל אחריות על עשרות פיגועים נוספים, ביניהם פיגוע התאבדות בתל אביב בשנת 2003 שבו נרצחו 4 בני אדם.

ראש ממשלת הרש"פ לשעבר, סלאם פיאד, היה גם בין מקבלי אות "כוכב הכבוד" השנה.

האדרת רב המחבלים אבו ג'יהאד היא מדיניות של הרש"פ ושל פת"ח מזה שנים. מדי שנה בחודש אפריל, יום השנה למותו של אבו ג'יהאד מצוין בטקסים ואירועים לכבודו.
השנה, "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח כי סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, 'ופא', שיבחה את אבו ג'יהאד על היותו אחראי לרצח של 125 אנשים, ופרסמה רשימה של פיגועי הטרור שהוא תכנן וניהל, עם פירוט מספר הנרצחים בכל פיגוע:
"ח'ליל אל-וזיר (אבו ג'יהאד), שאנשי המוסד הישראלי התנקשו בחייו בתוניס ב-16/04/1988... הוכתר כנסיך השהידים של פלסטין... בין הפעולות הצבאיות שתכנן אבו ג'יהאד היו: פיצוץ מאגר זוהר בשנת 1955, פעולת פיצוץ קו צינורות המים של המוביל הארצי (מנהרת עילאבון) בשנת 1965, פעולת מלון סבוי בתל אביב והריגתם של 10 ישראלים בשנת 1975, פעולת פיצוץ משאית התופת בירושלים בשנת 1975, פעולת הריגתו של אלברט לוי, גדול החבלנים, ועוזרו בשכם בשנת 1976, פעולת דלאל מוגרבי (חטיפת האוטובוס בכביש החוף) שבה נהרגו למעלה מ-37 ישראלים בשנת 1978, פעולת הפגזת נמל אילת בשנת 1979, הפגזת ההתנחלויות הצפוניות בקטיושות בשנת 1981..."
[סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "ופא," ואל-חיאת אל-ג'דידה, 16/04/2013]

באירוע של פת"ח בחודש ינואר השנה, שיבח עבאס את אבו ג'יהאד ומחבלים נוספים, שרצחו מאות אנשים, ותיאר אותם במילים "השהידים המבורכים שלנו," וגם "המנהיגים מכל הכוחות הלוחמים":
"אנו מחדשים את ההבטחה לשהידים המבורכים שלנו, נשמת אפינו, להמשיך בדרכו של השהיד האח אבו עמאר [יאסר ערפאת[, חבריו ואחיו המנהיגים מכל הכוחות הלוחמים, כל השהידים. אזכיר מביניהם את השהיד אבו ג'יהאד..." 

גם ארגונים פרטיים ובלתי ממשלתיים פלסטיניים כמו אלה העוסקים בספורט, הולכים בעקבות הנהגת הרש"פ ומאדירים את מנהיג הטרור אבו ג'יהאד, למשל, כאשר הם קוראים פעילויות ספורט וטורנירים על שמו. השנה, האקדמיה לאומנויות לחימה קיימה את "פסטיבל נסיך השהידים הראשון על שם אבו ג'יהאד," בית ספר "א-נור ללכפיף" בג'נין ערך כנס לזכר אבו ג'יהאד, ומועדון הספורט אל-אנסאר ערך טורניר כדורגל על-שם "נסיך השהידים אבו-ג'יהאד." כל האירועים האלו נערכו בחודש אפריל. והתאחדות האגרוף הפלסטינית ערכה את "טורניר אבו ג'יהאד."

לחץ לדוגמאות נוספות של האדרת מחבלים על ידי פת"ח והרש"פ.

להלן הדיווח בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ על הענקת עיטור "כוכב הכבוד" למחבל אבו ג'יהאד על ידי עבאס:
מגיש חדשות בטלוויזיית הרש"פ: "במסגרת שקידתו של כבוד הנשיא [עבאס] להוקיר את המנהיגים המייסדים ואת חלוצי המהפכה הפלסטינית ואש"ף ומתוך נאמנות לעברם כלוחמים, העניק הנשיא, בנוכחות כמה מחברי הוועד המרכזי של פת"ח, לשהיד המנהיג ח'ליל אל-וזיר אבו ג'יהאד את עיטור כוכב הכבוד מן הדרגה הראשונה... את עיטור כוכב הכבוד קיבלה [רעייתו] הגברת אום ג'יהאד ובני משפחתו."

מזכ"ל לשכת נשיאות הרש"פ, טייב עבד אל-רחים: "בתור נשיא מדינת פלסטין, ויו"ר הוועד הפועל של אש"ף, לפי הסמכויות שניתנו לנו, ולמען טובות הכלל, קבענו כדלקמן.
סעיף א: יוענק לשהיד המנהיג ח'ליל אל-וזיר אבו ג'יהאד עיטור כוכב הכבוד מהדרגה הראשונה, מתוך הערכה לתפקידו הלאומי ולעברו הנכבד במאבק, כאחד המנהיגים המייסדים של המהפכה הפלסטינית, ומתוך הוקרה רבה מצדנו למעמדו ומעלתו הרמה בהגנה על פלסטין, כארץ וכעם וכסוגיה. הוא היה מופת של לוחם אמיתי ומנהיג מסור, במחויבותו ונתינתו, שהותיר את חותמו בתולדות המהפכה הפלסטינית ואש"ף...
[על החתום:] מחמוד עבאס, נשיא מדינת פלסטין. ויו"ר הועד הפועל [של אש"ף].
 
יו"ר הרש"פ עבאס עומד לצד אשתו של מנהיג הטרור אבו ג'יהאד.
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 27/11/2013]

הערה: אבו ג'יהאד - (ח'ליל אל-וזיר) היה ממייסדי פת"ח, שימש כסגנו של יאסר ערפאת וראש הזרוע הצבאית של אש"ף. בשנות ה-70 עמד מאחורי מספר פיגועי טרור, ביניהם הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות ישראל, חטיפת "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, במהלכה נרצחו 37 ישראלים ביניהם 12 ילדים.


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat