English

 


פרסומי PMW
פת"ח מוקירה כבוד לשני מחבלים מתאבדים
Share |
פת"ח מוקירה כבוד לשני מחבלים מתאבדים:

מחבל שרצח 11 אנשים ופצע עשרות הוא "גיבור"
ש"הצליח לשבור את מחסומי הביטחון של הציונים ולפרוץ את מבצריהם"

מחבלת שרצחה אדם אחד ופצעה מעל 100 היא
"השמש של פלסטין והמגדלור המאיר שלה"

מחבל שביצע פיגוע ירי הוא "שהיד גיבור"


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

פת"ח חגגה את יום השנה לפיגוע ההתאבדות שביצע המחבל עלי ג'עארה, שבו נרצחו 11 בני אדם ונפצעו עשרות. בעמוד הפייסבוק המרכזי שלה, היא פרסמה דברי שבח לרוצח, וכינתה אותו "הגיבור השקט" ש"הצליח לשבור את מחסומי הביטחון של הציונים ולפרוץ את מבצריהם." תמונות של המחבל והאוטובוס המפוצץ מלוות את הטקסט. מנהל עמוד הפייסבוק של פת"ח הוסיף ואמר שהמחבל המתאבד:

"נשא על גופו מסר והניח אותו מול ביתו של שרון, כאילו היה מכת ברק."
 
בהתאם למדיניותה של פת"ח לכבד רוצחים, היא חלקה כבוד לעוד מחבלת מתאבדת לפני מספר ימים. "השמש של פלסטין והמגדלור המאיר שלה," הוא האופן שבו בחרה פת"ח לתאר את ופאא' אדריס, המחבלת המתאבדת הראשונה, שפוצצה את עצמה במרכז ירושלים בשנת 2001. היא הרגה אדם אחד ופצעה יותר מ-100. דברי השבח הללו היו חלק מטקסט שפרסמה פת"ח, שבו כינתה את מעשיה כ"מעשי גבורה" ו"מושא לכבוד, לגאווה ולהתפעלות," והאדירה אותה כ"חדה כחרב וחזקה כעץ אלון:"

"[ופאא' אדריס] הייתה מהירה בקבלת החלטות ונועזת בנקיטת עמדות. היא הייתה חדה כחרב וחזקה כעץ אלון. החלטתה הייתה לבצע פעולת בקשת-שהאדה (כלומר, פיגוע התאבדות) בעומק הישות (כלומר, ישראל), וגופה התפוצץ ברחוב יפו בירושלים הכבושה - אותו רחוב בו חל מפנה חד ומהיר בתגובה על פשעי הכיבוש נגד בני עמנו, כדי לנקום את דם השהיד המפקד, ראא'ד אל-כרמי, ממייסדי גדודי השהידים של אל-אקצא.
ופאא' הלכה לעולמה, אך מעשי הגבורה שלה נשארו מושא לכבוד, לגאווה ולהתפעלות... והיום את השמש של פלסטין והמגדלור המאיר שלה."
 
אתמול, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח שיועצו של יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס שיבח מחבל שפתח באש על מוצב צבאי, נורה ונהרג. הוא כינה אותו "שהיד גיבור" ש"קורא תגר על האויב הציוני." היום, פת"ח הלכה בעקבותיו ואיחלה ל"שהיד הגיבור" "תהילה ונצח."

"מבט לתקשורת פלסטינית" מתעד שפת"ח חולקת כבוד למחבלים מתאבדים ולרוצחים נוספים באופן קבוע בעמוד הפייסבוק שלה.

גופתו של המחבל המתאבד עלי ג'עארה הייתה בין הגופות שהוחזרו לרש"פ על ידי ישראל ביוני 2012. הרש"פ הוקירה לו כבוד בהלוויה צבאית של גיבורים.

להלן קטעים ארוכים יותר מהטקסטים שפרסם מנהל עמוד הפייסבוק המרכזי של פת"ח:

"יום השנה למות השהידים ברי הלבב
מבקש-השאהדה עלי ג'עארה, איש גדודי השהידים של אל-אקצא בפלסטין, הזרוע הצבאית של תנועת פת"ח... פוצץ אוטובוס ישראלי ליד בית ראש הממשלה הישראלי, הרג 11 ישראלים ופצע כ-55. הוא הפתיע את כולם; הגיבור השקט הזה, הבחור הרחום שהרבה להטיף באורך רוח, הצליח לשבור את מחסומי הביטחון של הציונים ולפרוץ את מבצריהם. הוא נשא על גופו מסר והניח אותו מול ביתו של שרון, כאילו היה מכת ברק.
נוח על משכבך בשלום, גיבור."
[פייסבוק, "פת"ח- העמוד המרכזי", 30/01/2014]

הערה:
עלי ג'עארה - מחבל מתאבד מארגון הטרור גדודי השהידים של אל-אקצא (הזרוע הצבאית של פת"ח), שפוצץ את עצמו בקו 19 בירושלים ב-29/01/2004. 11 בני אדם נהרגו בפיגוע ועשרות נפצעו.


"ופאא' אדריס, פלסטינית שיודעת את הדרך.
מאת חסן פקיה
28/01/2002...
[ופאא' אדריס] הייתה מהירה בקבלת החלטות ונועזת בנקיטת עמדות. היא הייתה חדה כחרב וחזקה כעץ אלון. החלטתה הייתה לבצע פעולת בקשת-שהאדה (כלומר, פיגוע התאבדות) בעומק הישות (כלומר, ישראל), וגופה התפוצץ ברחוב יפו בירושלים הכבושה - אותו רחוב בו חל מפנה חד ומהיר בתגובה על פשעי הכיבוש נגד בני עמנו, כדי לנקום את דם השהיד המפקד, ראא'ד אל-כרמי, ממייסדי גדודי השהידים של אל-אקצא.
ופאא' הלכה לעולמה, אך מעשי הגבורה שלה נשארו מושא לכבוד, לגאווה ולהתפעלות. היום את חסרה לבני עמנו ולאימהות. את חסרה לסהר האדום הפלסטיני, המוסד שהיית חלק ממנו... והיום את השמש של פלסטין והמגדלור המאיר שלה."
[פייסבוק, "פת"ח- העמוד המרכזי", 28/01/2014]

הערה:
ופאא' אדריס - המחבלת המתאבדת הראשונה. בפיגוע שביצעה במרכז ירושלים ב-2002 היא הרגה אדם אחד ופצעה מעל ל-100 אנשים. בתור מתנדבת בסהר האדום הפלסטיני, היא עקפה את סידורי הביטחון והצליחה להיכנס לירושלים באמבולנס פלסטיני.

ראא'ד אל-כרמי - היה פעיל תנזים בכיר (הזרוע הצבאית של פת"ח), שעמד בראש חוליה האחראית לרצח של 9 ישראלים במספר פיגועים: מוטי דיין ואתגר זייתוני ב-23/01/2001; צבי שלף ב- 31/05/2001; דני יהודה ב- 18/06/2001; אלי נעמן ב-04/07/2001; דב רוזמן ב-26/08/2001; חנניה בן אברהם ב-05/10/2001; החייל יניב לוי ב-28/10/2001 וקצין צה"ל, ארז מרחבי ב-06/09/2001.
צה"ל הרג את אל-כרמי ב-14/01/2002.


טקסט: "הם הקודמים ואנו הבאים
התהילה והנצח לשהידים הגיבורים שלנו.
על יצועים, אלו מול אלו, אצל אל [היושב על] כס מלכות מפואר.
(מבוסס על פסוקי קוראן מסורה 56, המתארים את גן העדן)
השהיד הגיבור מוחמד מחמוד מובארכ."
[פייסבוק, "פת"ח- העמוד המרכזי", 30/01/2014]
 
הערה:
מוחמד מחמוד מובארכ - מחבל שירה לעבר עמדה צבאית ב-29/01/2014 ונהרג בחילופי אש עם כוחות צבא.


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat