English

 


פרסומי PMW
המחבל שתכנן את רצח השר רחבעם זאבי זוכה לכבוד ברש"פ
Share |
הרש"פ מוקירה מחבל שתכנן את
רצח השר רחבעם זאבי
"מתוך הערכה להקרבה ההרואית"


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

בזמן שמתקיימות שיחות שלום בין ישראל לבין הרשות הפלסטינית, בכירים ברש"פ ממשיכים להאדיר רוצחי ישראלים. לאחרונה, המשרד לענייני אסירים של הרש"פ ערך טקס הוקרה למספר משפחות מחבלים המרצים עונשי מאסר ארוכים, "מתוך הערכה להקרבה ההרואית שלהם."

בין המחבלים שזכו לכבוד בטקס היו עאהד אבו ר'ולמה, המרצה מאסר עולם על תכנון הרצח של שר התיירות רחבעם זאבי בשנת 2001 ואחמד סעדאת, המרצה 30 שנות מאסר על הנהגת ארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין. שיר שהושמע בעבר באירוע של ארגון החזית העממית שיבח את אחמד סעדאת על תכנון הרצח של רחבעם זאבי, אך סעדאת לא נשפט על פשע זה.

לפני מספר חודשים ביקר השר לענייני אסירים ברש"פ, עיסא קראקע, את משפחתו של סעדאת והאדיר את מנהיג הטרור במילים הבאות:

"סמל ולוחם חירות ומצפון לאנושות כולה, שבילה את חייו בשירות חירותו של עמו ועצמאותו."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/12/2013]

עיתון הרש"פ דיווח גם כי קראקע אמר כי "אחמד סעדאת מייצג את כל בני החורין, הנכבדים והלוחמים; הוא התבלט באומץ לבו, כנותו ואמונתו העמוקה בצדקת סוגייתו, ביצע מעשי גבורה ונקט עמדות בסיסיות ומהפכניות במהלך דרך מאבקו."

באירוע של תנועת פת"ח שנערך לאחרונה, ראש מחלקת המו"מ באש"ף, סאיב עריקאת, דיבר גם הוא על אחמד סעדאת והבטיח שהוא ישתחרר במהרה. בדבריו הוא כלל גם את המחבל מרואן ברגותי, שמרצה 5 מאסרי עולם על תכנון פיגועים:

"עם שמכבד את עצמו מנהל קרבות למען בניו האסירים... חכו, מרואן ברגותי, אחמד סעדאת ו[יתר] האסירים, השחרור קרוב. לא ננוח ולא נשקוט עד שנראה אתכם משוחררים בין בני עמכם, כדי שתיטלו את תפקידכם בבניית מדינת פלסטין העצמאית על כל שטחי המולדת."
[אל-איאם, 06/01/2014]

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, חלק כבוד למנהיגי הטרור מרואן ברגותי ואחמד סעדאת בהזדמנויות שונות, והביע תקווה לשחרורם בקרוב. בנוסף לכך, עבאס שיבח את המפקד הצבאי של חמאס, אברהים חאמד, המרצה 54 מאסרי עולם, ואת איש חמאס עבאס אל-סייד, המרצה 35 מאסרי עולם. באפריל 2013, עבאס ציין את סעדאת ואת ברגותי מבין "כל הגיבורים הללו," וכינה את מעצרו של ברגותי, שהורשע ברצח של 5 אזרחים לפחות - "חטיפה":

"אנו נמשיך במאבק למענה [סוגיית האסירים], עד שכל הגיבורים הללו, אסירי החירות, ישוחררו. בעוד מספר ימים תהיה עצרת בשביל האח מרואן ברגותי, שהוא אח, אסיר ומפקד. אנו חייבים לציין את יום השנה [למעצרו] ולהצדיע לו בכלאו 11 שנים לאחר חטיפתו. כמו כן, איננו יכולים לשכוח את האח אחמד סעדאת ואת יתר האסירים המנהיגים, כמו הצירים ו[האסירים] הוותיקים."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 19/04/2013]

בטקס שנערך לאחרונה על ידי המשרד לענייני אסירים, מושלת מחוז רמאללה, לילא ר'נאם, נשאה נאום בשם יו"ר הרש"פ עבאס ו"התפללה שאללה ישחרר את כל האסירים ללא יוצא מן הכלל בהקדם האפשרי, כדי שייהנו מחירות בין משפחותיהם ואוהביהם," כך דיווח עיתון הרש"פ.

כרים ומאהר יונס, ערבים ישראלים המרצים 40 שנות מאסר על חטיפה ורצח של חייל ישראלי בשנת 1980, זכו גם הם לכבוד בטקס. בנוסף לכך, זכו לכבוד גם שני מחבלים המרצים עונשי מאסר על מעורבותם בניסיון להבריח 50 טון של נשק לשטח הרש"פ על הספינה הפלסטינית קארין A בשנת 2002.

לחץ לדוגמאות נוספות של האדרת מחבלים על ידי עבאס.

לחץ לדוגמאות נוספות של מחבלים רוצחים שזכו להוקרת הכבוד של הרש"פ ובכירי פת"ח.

להלן קטעים ארוכים יותר של הדיווחים על הוקרת מחבלים על ידי הרש"פ:
(ראו למטה מידע על המחבלים שזכו לכבוד)

 
כיתוב מתחת לתמונה: "הוקרה למשפחת האסיר המנהיג אחמד סעדאת."
כותרת: "משרד האסירים מוקיר כבוד למשפחותיהם של כמה אסירים ועצירים, ביניהן משפחות מהפנים הפלסטיני (כלומר ישראל) ומהגדה המערבית"
"משרד האסירים, בשיתוף עם מועדון האסיר והוועדה העליונה למעקב אחר ענייני האסירים, הוקיר כבוד למשפחותיהם של האסיר אחמד סעדאת, זקן האסירים כרים יונס, האסירה הוותיקה ביותר, לינא אל-ג'רבוני, וכן למשפחות האסירים מאהר יונס, עאהד ר'ולמה, פואד אל-שובכי, עומר אל-עכאווי ומוחמד אל-מילח. זאת מתוך הערכה להקרבה ההרואית שלהם...
מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה, לילא ר'נאם, נשאה נאום בשם הנשיא [מחמוד עבאס], שבו היא אמרה לבני משפחות האסירים: 'כל בני העם הפלסטיני הם בניכם, וכוח הרצון של העמים בהכרח ינצח את הכיבוש ועריצותו.' היא התפללה שאללה ישחרר את כל האסירים ללא יוצא מן הכלל בהקדם האפשרי, כדי שייהנו מחירות בין משפחותיהם ואוהביהם."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 16/01/2014]

"[חבר הוועד הפועל של אש"ף סאיב] עריקאת דיבר במהלך עצרת שארגנו שלשום [04/01/2014] תנועת פת"ח, מועדון האסיר ומשרד האסירים במחוז טובאס וצפון בקעת הירדן, לציון יום השנה ה-49 לפרוץ המהפכה (אנטלאקה) ותחילת פעולות התנועה...
[עריקאת] אמר: 'עם שמכבד את עצמו מנהל קרבות למען בניו האסירים,' והוסיף: 'חכו, מרואן ברגותי, אחמד סעדאת ו[יתר] האסירים, השחרור קרוב. לא ננוח ולא נשקוט עד שנראה אתכם משוחררים בין בני עמכם, כדי שתיטלו את תפקידכם בבניית מדינת פלסטין העצמאית על כל שטחי המולדת."
[אל-איאם, 06/01/2014]

אנטלאקה - "הפריצה" של פת"ח. מונח זה מתייחס למועד שבו ביצעה פת"ח את פיגוע הטרור הראשון נגד ישראל בשנת 1965, כאשר ניסתה לפוצץ את מוביל המים הארצי.
 
כיתוב מתחת לתמונה: [שר הרש"פ לענייני אסירים עיסא] קראקע במהלך ביקורו אצל משפחת האסיר אחמד סעדאת."
כותרת: "קראקע: 'אחמד סעדאת הינו סמל לחירות ומצפון לאנושות כולה'"
"שר האסירים עיסא קראקע אמר כי האסיר אחמד סעדאת, מזכ"ל החזית העממית לשחרור פלסטין, הינו סמל ולוחם חירות ומצפון לאנושות כולה, שבילה את חייו בשירות חירותו של עמו ועצמאותו, וכן בילה את מרבית חייו בתוך בתי הסוהר.
קראקע ציין כי אחמד סעדאת מייצג את כל בני החורין, הנכבדים והלוחמים, וכי הוא התבלט באומץ לבו, כנותו ואמונתו העמוקה בצדקת סוגייתו, ביצע מעשי גבורה ונקט עמדות בסיסיות ומהפכניות במהלך דרך מאבקו.
הוא [קראקע] ציין כי אנו, העם פלסטיני, מתגאים במפקד ומורה זה ומתפארים בו, ומחשיבים אותו למחנך לדורות וכמעורר השראה לכל הנכבדים, וכן כי הוא היה בעל עמדות מרשימות בתחום העמידה האיתנה וההתעמתות עם האויבים.
דברים אלה נאמרו על ידי קראקע במהלך ביקורו אצל משפחתו של האסיר סעדאת ברמאללה, בליווי משלחת מטעם המשרד, שבו הוא נפגש עם אשתו וילדיו, וזאת לרגל יום השנה ה-46 להיווסדה של החזית העממית לשחרור פלסטין."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/12/2013]
 

הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ:
מחמוד עבאס, בפתח ישיבת הוועד הפועל של אש"ף:"אנו נמשיך במאבק למענה [סוגיית האסירים], עד שכל הגיבורים הללו, אסירי החירות, ישוחררו. בעוד מספר ימים תהיה עצרת בשביל האח מרואן ברגותי, שהוא אח, אסיר ומפקד. אנו חייבים לציין את יום השנה [למעצרו] ולהצדיע לו בכלאו 11 שנים לאחר חטיפתו. כמו כן, איננו יכולים לשכוח את האח אחמד סעדאת ואת יתר האסירים המנהיגים, כמו הצירים ו[האסירים] הוותיקים."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 19/04/2013]

מרואן ברגותי - מרצה חמישה מאסרי עולם על תכנון פיגועי טרור נגד אזרחים ישראלים. בזמן מעצרו ב-2002, הוא עמד בראש התנזים שהיה זרוע של פת"ח לביצוע פיגועי טרור. לאחר שהורשע ונכלא בישראל, הוא נבחר מחדש כחבר במועצה המחוקקת הפלסטינית.

עאהד אבו ר'ולמה - מרצה מאסר עולם על תכנון רצח שר התיירות רחבעם זאבי בשנת 2001.

אחמד סעדאת - מרצה 30 שנים על עמידה בראש ארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלסטין." הוא זכה לשבח בשידורים בטלוויזיה הפלסטינית על תכנון רצח שר התיירות רחבעם זאבי ("גנדי") בשנת 2001, אך לא נשפט על פשע זה.

החזית העממית לשחרור פלסטין - ארגון טרור זה תכנן וביצע פיגועים רבים מאז היווסדו בשנת 1967, ובמהלך מסע הטרור בשנים 2000-2005 ("האינתיפאדה השנייה").

כרים יונס - ערבי ישראלי המרצה גזר דין של 40 שנים על חטיפתו ורציחתו של החייל אברהם ברומברג ב-1980. תחילה נידון למאסר עולם, אך הנשיא שמעון פרס קצב את עונשו ב-2012.

מאהר יונס - ערבי ישראלי המרצה גזר דין של 40 שנים על חטיפתו ורציחתו של החייל אברהם ברומברג ב-1980. תחילה נידון למאסר עולם, אך הנשיא שמעון פרס קצב את עונשו ב-2012.

לינא אל-ג'רבוני - ערבייה ישראלית המרצה 17 שנים בכלא. היא הורשעה ב-09/03/2004 במגע עם מחבלים מהג'יהאד האסלאמי, בקשירת קשר לבצע פיגועים ובסיוע לאויב במלחמה.

פואד אל-שובכי - בכיר ברש"פ המרצה עונש של 20 שנים על מעורבותו בניסיון להבריח 50 טון של נשק על הספינה הפלסטינית קארין A בשנת 2002.

עומר אל-עכאווי - מרצה עונש של 25 שנים. פיקד על ספינת הקארין A, עליה ניסו להבריח 50 טונות של נשק לשטח הרש"פ בשנת 2002.

מוחמד אל-מילח - נעצר בשנת 2001 ומרצה מאסר עולם ועוד 30 שנה. "מבט לתקשורת פלסטינית" לא הצליח למצוא מידע של המעשים שבגינם הורשע.

עבאס אל-סייד - מרצה 35 מאסרי עולם על תכנון פיגוע ההתאבדות במלון פארק בנתניה בשנת 2002, שבו נהרגו 30 ישראלים, ופיגוע התאבדות נוסף בנתניה בשנת 2001, שבו נהרגו חמישה ישראלים ו-100 נפצעו.

אברהים חאמד - היה ראש הזרוע הצבאית של חמאס בגדה, מרצה 54 מאסרי עולם על תכנון פיגועי התאבדות רבים בארץ שבהם נהרגו 46 ישראלים ונפצעו יותר מ-400, כולל פיגועי ההתאבדות בקפיטריה באוניברסיטה העברית (9 הרוגים, 31/07/2002), בקפה מומנט (12 הרוגים, 09/03/2002), בקפה הלל (7 הרוגים, 09/09/2003), בכיכר ציון בירושלים (11 הרוגים, 01/12/2001) ונוספים.


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat