English

 


פרסומי PMW
בכיר בפת"ח קורא להחרבת ישראל
Share |
בכיר בפת''ח קורא להחרבת ישראל

"פתרון שתי המדינות – אין לו קיום...
עלינו לחזור לאופציית
פלסטין אחת מהנהר ועד לים"

"זאת המטרה שלנו, זה האור המאיר לנו את הדרך,
אלו העקרונות שלנו בתנועת פת"ח:
פלסטין - עזה היא חלק ממנה,
הגדה חלק ממנה,
והיא חיפה, יפו, עכו והיא כל פלסטין"

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
בעקבות הסכם האחדות בין הרש''פ לארגון הטרור חמאס, רבים הביעו חשש מפני האפשרות שהאידאולוגיה של חמאס תהפוך לחלק ממדיניותה של ממשלת הרש''פ. אולם, גם לפני הסכם האחדות, הביעו ב גורמים ברש''פ ופת''ח בעקביות הרבה מאותם מסרים של טרור, שנאה ואי-הכרה בזכות הקיום של ישראל.

חבר הוועד המרכזי של פת''ח, תאופיק טיראווי, פסל לאחרונה מספר פעמים ובפומבי דו-קיום עם ישראל, וקרא "לחזור לעקרון של פלסטין אחת מהנהר לים." בראיון בערוץ הטלוויזיה אל-מנאר של חיזבאללה, ציין טיראווי כי "אין מלפנינו פתרון מלבד הפתרון ההיסטורי שהציגה פת"ח ב-1968":

"אחזור שנית, לעניות דעתי, אני אומר לך, פתרון שתי המדינות – אין לו קיום. פתרון שתי המדינות – אין לו קיום. פתרון שתי המדינות נגמר. עלינו לחזור לאופציית פלסטין אחת מהנהר לים. הקשיבו לי פלסטינים, ההנהגה פלסטינית: אין מלפנינו פתרון מלבד הפתרון ההיסטורי שהציגה פת"ח ב-1968." [ערוץ אל-מנאר (חיזבאללה), 02/04/14]
 
לחץ כאן לצפייה

טיראווי שב והדגיש טענה זו גם בשבוע שעבר כשאמר כי "המולדת... כל פלסטין מהנהר שלה ועד לים שלה":

"אנשינו, אנשי עזה... תשובו... לחיק המולדת, אשר מייצגות אותה עזה והגדה, מייצגת אותה פלסטין, כל פלסטין, מהנהר שלה ועד לים שלה. זאת המטרה שלנו, זה האור המאיר לנו את הדרך, אלו העקרונות שלנו בתנועת פת"ח: פלסטין – עזה היא חלק ממנה, הגדה חלק ממנה, והיא חיפה, יפו, עכו והיא כל פלסטין, אשר תהיה עבורנו מדינה עצמאית אם ירצה אללה." [ערוץ היוטיוב של חבר הוועד המרכזי של פת''ח תאופיק טיראווי, 20/04/2014]
 
לחץ כאן לצפייה

טיראווי אמר כי "אין מלפנינו פתרון מלבד הפתרון ההיסטורי שהציגה פת"ח ב-1968." לא ניתן לפרש אמירה זו אלא כקריאה נוספת להחרבת ישראל דרך מאבק מזויין. אמנת אש''ף נכתבה לראשונה ב-1964 וקראה ל"שחרור" פלסטין, כלומר, להחרבת מדינת ישראל. בגירסה זו של האמנה נכתב כי אין לאש''ף "תביעה לריבונות טריטוריאלית בגדה המערבית בממלכה הירדנית ההאשמית, וברצועת עזה."
אך לאחר שהגדה המערבית ורצועת עזה עברו לשליטה ישראלית בעקבות מלחמת ששת הימים ב-1967, אש"ף ניסח מחדש את האמנה שלו ב-1968, כאשר בנוסח זה הוא כן תובע ריבונות על הגדה המערבית ורצועת עזה, השטחים שהיו בעבר בשליטה ירדנית ומצרית.

האמנה משנת 1968 מזכירה תשע פעמים את "המאבק המזוין" או את "המהפכה המזוינת", ומצהירה כי "המאבק המזוין הוא הדרך היחידה לשחרור פלסטין," והיא מאיצה בפלסטינים לפעול לשם "הכשרתו למאבק המזוין." אש''ף ופת''ח הוכרו באותו זמן ברחבי העולם כארגוני טרור.

"המאבק המזוין" שנועד ל"שחרור פלסטין" יחד עם "פלסטין" הכוללת את כל שטחי ישראל והגדה המערבית ורצועת עזה, הוא "הפתרון ההיסטורי שהציגה פת"ח ב-1968" אליו התייחס טיראווי בדבריו.

יש לציין גם את האופן שבו מוגדרת ישראל באמנת 1968. ישראל מוגדרת כ"מכשיר" של הציונות, שהיא "תנועה מדינית הקשורה קשר אורגני באימפריאליזם העולמי והיא עוינת לכל תנועות השחרור והקדמה בעולם. היא תנועה גזענית קנאית בהווייתה; תוקפנית, התפשטותית-התיישבותית במטרותיה; היא פשיסטית-נאצית באמצעיה."

לחץ להתבטאויות נוספות של טיראווי השוללות את זכות קיומה של ישראל ותומכות במאבק אלים.

לחץ לטקסטים המלאים של אמנת 1964 ו-1968.

ראה דוגמאות נוספות של ביטויים המעידים שהחרבת ישראל היא מטרת הרש''פ באתר של מכון "מבט לתקשורת פלסטינית".

להלן קטע ארוך יותר מתוך הנאום של טיראווי, שבו הוא תומך ברעיון של פלסטין אחת "מהנהר לים":

פורום האסירים והאסירים המשוחררים של תנועת פת"ח אירגן עצרת להדלקת לפיד מול ביתם של האסירים ד'יאא' ומוחמד אל-אע'א במחוז ח'אן יונס.

חבר הוועד המרכזי של פת"ח, תאופיק טיראווי:
"אנשינו, אנשי עזה, עזה של העמידה האיתנה, של האצילות ושל המאבק: ‎חירותכם קרובה. ‎חירות אסירינו וחירותכם גם כן, תהינה בקרוב, אם ירצה אללה. ‎כך שתשובו לחיק הלגיטימיות ‎ לחיק המולדת, אשר מייצגות אותה עזה והגדה, מייצגת אותה פלסטין, ‎כל פלסטין, מהנהר שלה ועד לים שלה. ‎זאת המטרה שלנו, זה האור המאיר לנו את הדרך, ‎אלו העקרונות שלנו בתנועת פת"ח: ‎פלסטין - עזה היא חלק ממנה, הגדה חלק ממנה, והיא חיפה, יפו, עכו, והיא כל פלסטין, ‎ אשר תהיה עבורנו מדינה עצמאית אם ירצה אללה."
[ערוץ היוטיוב של חבר הועד המרכזי של פת''ח תאופיק טיראווי, 20/04/2014]
הערות:
דיאא' אל-אע'א – רצח ב-11/10/1992 במכות מעדר את אמציה בן-חיים, ששירת בעברו בסיירת מטכ"ל. נידון למאסר עולם.
מוחמד אל-אע'א – נידון ל- 13 שנות מאסר. "מבט לתקשורת פלסטינית" לא הצליח לברר פרטים על הפשע שבגינו נכלא.
 
להלן קטע ארוך יותר מתוך דברי טיראווי המבטל את פתרון שתי המדינות:

"אחזור שנית, לעניות דעתי, אני אומר לך, פתרון שתי המדינות - אין לו קיום. ‎ פתרון שתי המדינות - אין לו קיום. פתרון שתי המדינות נגמר. ‎עלינו לחזור לאופציית פלסטין אחת מהנהר ועד לים. ‎הקשיבו לי, פלסטינים, ההנהגה הפלסטינית: ‎אין מלפנינו פתרון מלבד הפתרון ההיסטורי שהציגה פת"ח ב-1968."
[ערוץ אל-מנאר (חיזבאללה), 02/04/2014]


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat