English

 


פרסומי PMW
בבתי ספר של הרש"פ הקרויים על שם מחבלים מגדלים נוער שמעריץ טרור
Share |
בבתי ספר של הרש"פ הקרויים על שם מחבלים, מגדלים נוער שמעריץ טרור

נערות בבית הספר הקרוי על שם מחבלת שייצרה פצצות רואות במחבלת דמות לחיקוי:
"בית הספר נקרא על שמה, לזכרה, להנצחתה, ולעודד את האנשים להיות כמותה"

"היא הייתה מופת ללוחמת הפלסטינית הנפלאה. אנו הולכות בדרכה בבית הספר הזה"

"שאדיה הייתה מופת... ונלך בדרכה"

חברת הלשכה המדינית של החזית העממית לשחרור פלסטין:
"היא התוותה קו בדמה
לכל נשות פלסטין"


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

הרשות הפלסטינית מחנכת את ילדיה לראות במחבלים שרצחו ישראלים דמויות לחיקוי. כפי שתועד פעמים רבות על ידי מכון "מבט לתקשורת פלסטינית," בין שאר הדרכים שבהן הרש"פ בוחרת להאדיר טרור, היא קוראת לבתי ספר, לאירועי תרבות , לאירועי ספורט, לרחובות ועוד, על שם מחבלים.

ההשפעה החינוכית של האדרת הטרור הזו על הנוער הפלסטיני אוששה בתוכנית בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ על תלמידות תיכון שקרוי על שם המחבלת שאדיה אבו ע'זאלה. תלמידות רבות שהתראיינו בתוכנית אמרו שהן מעריצות את המחבלת ורואות בה דמות לחיקוי. אבו ע'זאלה הייתה פעילה בארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין והייתה מעורבת בפיגועים רבים נגד ישראל. היא נהרגה בשנת 1968, כאשר פצצה שהכינה, שהייתה מיועדת לפיגוע בתל אביב, התפוצצה בטעות.

"מה את יודעת על שאדיה אבו ר'זאלה?" שאלה מגישת התוכנית את התלמידות. "באמת, שאדיה הייתה מופת עבורנו והיא תישאר מופת עבורנו ונלך בדרכה," ענתה אחת התלמידות, ואחרות תיארו את המחבלת כ-"אישה פטריוטית," "לוחמת פלסטינית נפלאה," ו-"מופת" שיש ללכת בדרכה:

"היא הייתה מופת ללוחמת הפלסטינית הנפלאה. אנו הולכות בדרכה בבית הספר הזה."

"היא מופת לאישה פטריוטית אשר עמדה עם הגברים נגד ציון..."

"[היא] ביצעה משהו גדול במולדת."

"אני יודעת שהיא שהידה ושהיה לה תפקיד חשוב. היא נאבקה. בית הספר נקרא על שמה, לזכרה, להנצחתה, ולעודד את האנשים להיות כמותה."
 
לחץ כאן לצפייה

ישנם בתי ספר רבים של הרש"פ שקרויים על שם מחבלים, בכלל זה לפחות שני תיכונים וגן ילדים הקרויים על שם המחבלת דלאל מוגרבי, שהובילה פיגוע של חטיפת אוטובוס שבו נרצחו 37 ישראלים, מתוכם 12 ילדים:

1. תיכון על שם דלאל מוגרבי לבנות – עזה
2. תיכון על שם דלאל מוגרבי לבנות - אל-שויוק, חברון
3. גן הילדים שיבולת פלסטין, על שם דלאל מוגרבי – דורא, חברון
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 08/07/2008, אל-איאם, 30/05/2001]

בנוסף, ישנם שלושה בתי ספר של הרש"פ קרויים על שם המחבל צלאח ח'לף, שאחראי על טבח 11 ספורטאים באולימפיאדת מינכן ועל רצח שני דיפלומטים אמריקאים; ארבעה בתי ספר על שם המחבל אבו גי'האד, שתכנן פיגועי טרור בהם נרצחו 125 ישראלים; ויש אף בית ספר על שם סדאם חוסיין, בו רואה הרש"פ גיבור מפני שתקף את ישראל במלחמת המפרץ ונלחם נגד ארה"ב.

ישנם גם שמונה בתי ספר של הרש"פ על שם אל-ח'נסאא', "אם השהידות" )מאה ה-7( אשר זכתה לכבוד רב במסורת המוסלמית על כך ששלחה את ארבעת בניה לקרב והביעה שמחה כאשר נודע לה שארבעתם מתו כשהידים. הרש"פ מעודדת ילדים להיות שהידים ומעודדת אימהות לחגוג את מות ילדיהם כשהידים. העובדה שהרש"פ קראה לשמונה בתי ספר על שם אישה שחשיבותה הבלעדית היא שחגגה את מותם של ארבעת בניה מורה בברור שהרש"פ מעודדת מות שהידים כערך חיובי וכהישג בקרב ילדיה.

לחץ לדוגמאות, פרטים ומקורות נוספים מאתר "מבט לתקשורת פלסטינית."

בתוכנית על בית הספר על שם שאדיה אבו ע'זאלה, ראיינה הטלוויזיה הפלסטינית גם חברה בלשכה המדינית של ארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין. מרים אבו דקה אמרה על המחבלת: "היא התוותה קו בדמה לכל נשות פלסטין, אשר לאחר מכן רשמו סיפורים של גבורה." אבו דקה ציינה כדוגמא את דלאל מוגרבי שבפיגוע שהובילה נרצחו 37 ישראלים.

הטלוויזיה הפלסטינית הוסיפה צילום של דיוקן המחבלת שאדיה אבו ע'זאלה וכיתוב המופיע על קיר בית הספר:

"פעילותה המדינית [של אבו ע'זאלה] החלה מגיל צעיר... [היא] השתתפה בפיצוץ אוטובוס של חברת אגד. היא הכינה בביתה פצצה שיועדה לפוצץ בניין ישראלי בתל אביב, אך היא התפוצצה בידיה והיא מתה כשהידה."
 

שלט על קיר בית הספר ציין שזהו מוסד חינוך רשמי של הרשות הפלסטינית:
 
"הרשות הלאומית הפלסטינית
משרד החינוך וההשכלה הגבוהה
מנהלת החינוך בצפון עזה –
תיכון שאדיה אבו ע'זאלה לבנות"
 
לחץ למחקר המיוחד של "מבט לתקשורת פלסטינית" "ממחבלים לדמיות נערצות" על האדרת המחבלים של רש"פ.

להלן קטע ארוך יותר מהתוכנית בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ על תיכון לבנות על שם המחבלת שאדיה אבו ע'זאלה:

מנחת התוכנית: "מה את יודעת על שאדיה אבו ע'זאלה, שבית הספר שלכן קרוי על שמה?"

תלמידה 1: "אני יודעת שהיא שהידה ושהיה לה תפקיד חשוב. היא נאבקה. בית הספר נקרא על שמה, לזכרה, להנצחתה, ולעודד את האנשים להיות כמותה."

שלט: "תיכון שאדיה אבו ע'זאלה לבנות"
תלמידה 2: "שאדיה אבו ע'זאלה היא מופת לאישה פטריוטית אשר עמדה עם הגברים נגד ציון..."

תלמידה 3: "אנו שמחות שבית הספר שלנו הוא על שם שהידה מוכרת מאוד, שמילאה תפקיד, ושביצעה משהו גדול במולדת. שאדיה אבו ע'זאלה היא דמות לוחמת, מהלוחמות הראשונות בעם הפלסטיני...

תלמידה 4: "היא הייתה מופת ללוחמת הפלסטינית הנפלאה. אנו הולכות בדרכה בבית הספר הזה."

תלמידה 5: "באמת, שאדיה הייתה מופת עבורנו והיא תישאר מופת עבורנו ונלך בדרכה..."

מנחת התוכנית: "צופים יקרים, שאדיה אבו ע'זאלה היא בחורה לוחמת והשהידה הראשונה במהפיכה הפלסטינית המודרנית..."

שלט על קיר בית הספר: "הרשות הלאומית הפלסטינית משרד החינוך וההשכלה הגבוהה מנהלת החינוך בצפון עזה - תיכון שאדיה אבו ע'זאלה לבנות"

חברת הלשכה המדינית של החזית העממית מרים אבו דקה: "שאדיה מתה מות שהידים, אך היא עודנה נשארת. היא התוותה קו בדמה לכל נשות פלסטין, אשר לאחר מכן רשמו סיפורים של גבורה - תע'ריד אל-בטמה, דלאל מוגרבי וזולתן..."

ציור קיר של שאדיה אבו ע'זאלה וסיפור חייה על קיר בית הספר: "שאדיה אבו ע'זאלה... השתתפה בפיצוץ אוטובוס של חברת אגד. היא הכינה בביתה פצצה שיועדה לפוצץ בניין ישראלי בתל אביב, אך היא התפוצצה בידיה והיא מתה כשהידה."
 
שאדיה אבו ע'זאלה - הייתה פעילה בארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין והייתה מעורבת בפיגועים רבים נגד ישראל. היא נהרגה בשנת 1968 כשהתפוצצה פצצה שהיא הכינה ויועדה לפיגוע בתל אביב.

דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים.


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat