English

 


פרסומי PMW
הקמת ישראל היא "הפשע הגדול ביותר שידעה האנושות" לפי מאמר דעה בעיתון הרשמי של הרש"פ
Share |
הקמת מדינת ישראל:
"הפשע הגדול ביותר שידעה האנושות"  

על פי מאמר דעה בעיתון הרשמי של הרש''פ 

מאמרי דעה בעיתון הרש''פ:
-  "לפני 66 נולדה מפלצת"
-  ישראל "מדינה טרוריסטית כובשת שהוקמה על יסוד מיתוסים תנ"כיים"
-  שר החוץ ליברמן - "שקרן בן שקרן משושלת כוזרית טרוריסטית, מהגר בריון ממולדובה, שאין לו שום זכות להיות בפלסטין הכבושה"
  
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
  
בחודש מאי, בתזמון עם יום העצמאות של ישראל, פירסם העיתון הרשמי של הרש''פ מאמר דעה אשר תיאר את הקמת מדינת ישראל - "כיבוש פלסטין" בלשון המאמר - במילים "הפשע הגדול ביותר שידעה האנושות."  ביטויי דמוניזציה אחרים שבהם נעשה שימוש במאמר לתיאור הקמת ישראל הם: "נולדה מפלצת" ו"משימה נתעבת." המאמר התייחס לכוחות הלחימה היהודיים במלחמת העצמאות  בתור "הכנופיות הציוניות."
 
מכון "מבט לתקשורת הפלסטינית " תיעד כי הרש''פ מסרבת להכיר בזכות הקיום של מדינת ישראל, למרות שלעתים היא מביעה הכרה בעצם קיומה של המדינה.
 
כמו כן, ילדים פלסטינים בחינוך הרשמי של הרש"פ לומדים לשלול את זכות הקיום של ישראל. בספר לימוד של הרש''פ לכיתה י''ב, בפרק על הקמת מדינת ישראל, מובאים ביטויים דומים לאלו שהופיעו במאמר הדעה:
 
"מלחמת פלסטין (ב-1948) נגמרה באסון שלא היה כמותו בהיסטוריה, כאשר הכנופיות הציוניות גזלו את פלסטין... והקימו את מה שנקרא מדינת ישראל." [שפה ערבית: עיון, ספרות וביקורת, כיתה י"ב, משרד החינוך של הרש"פ]
  
הטלוויזיה הפלסטינית הרשמית לימדה ילדים צעירים כי הקמת ישראל היא "כיבוש זמני":

"לעולם לא נשכח שיש לנו אדמה שנכבשה ב-48 שתחזור אלינו יום אחד"  [הטלוויזיה הרשמית של הרש''פ, 23/02/2013] 

בשבוע שעבר, כתב העיתון הרשמי של הרש''פ:
 
"לפני 66 נולדה מפלצת, שגדלה וצמחה על חורבותיו של עם שלם, אשר גורש מאדמתו וממולדתו, ושמה הפך לישראל. למפלצת הזו יש צבא שהביס את צבאות האזור בתוך שישה ימים או פחות, ויש לה שפה שאותיותיה חוברו ללא משקלים וללא משמעות, והיא חריגה ונטולת כללים או סדר. יש לה דגל בן שני צבעים, שבמרכזו כוכב גנוב... הכנופיות הציוניות פלשו לאדמת פלסטין וגירשו את תושביה לעיניו ולאוזניו של העולם, אשר לא נקף אצבע, וליתר דיוק המעצמות דאז, שנתנו לכנופיות הציוניות חיפוי, הקלו עליהן את המשימה הנתעבת, ונתנו להן את כל אמצעי הסיוע. זהו פשע שלא היה כמותו בהיסטוריה... כיבוש פלסטין היה הפשע הגדול ביותר שידעה האנושות. מאז אותו הזמן, העם הפלסטיני מתמודד עם הכנופיות הללו בכל האמצעים והדרכים כדי להחזיר לעצמו את הזכות שנגזלה, בעודו מצפה ליום המיוחל..." [אל-חיאת אל-ג'דידה  07/05/2014]  
 
הדחייה של זכות הקיום של ישראל הוסברה בפירוט על ידי עדלי סאדק, שגריר הרש"פ בהודו:
 
"יש אצלם שגיאה... שבאמצעותה הם [הישראלים] מוליכים עצמם שולל, והיא ההנחה כי פת"ח מקבלת אותם ומכירה בזכות הקיום של מדינתם... אין שני פלסטינים החלוקים בדעתם על כך שישראל קיימת ושהכרה בה היא חזרה על דבר מובן מאליו, אך ההכרה בזכות הקיום היא דבר אחר, שונה מההכרה ב[עצם] הקיום." [אל-חיאת אל-ג'דידה, 26/11/2011, הדגשת העורך]
 
לאחרונה הדגיש בכיר פת"ח, תוופיק טיראווי, את שלילת זכות קיומה של ישראל, כאשר אמר כי "פתרון שתי המדינות - אין לו קיום" וקרא לחזרה "לאופציית פלסטין אחת מהנהר ועד לים."
 
מאמר דעה נוסף שפורסם בעיתון הרשמי של הרש''פ התייחס לישראל כ-"מדינה טרוריסטית כובשת שהוקמה על יסוד מיתוסים תנ"כיים," וכינה את שר החוץ אביגדור ליברמן: "שקרן בן שקרן משושלת כוזרית טרוריסטית, מהגר בריון ממולדובה, שאין לו שום זכות להיות בפלסטין הכבושה."
 
להלן קטעים ארוכים יותר מתוך שני מאמרי הדעה שפורסמו לאחרונה בעיתון הרשמי של הרש''פ, הדוחים את זכות קיומה של ישראל:

מתוך מאמר מאת בהאא' רחאל, בעל-טור קבוע בעיתון הרש"פ:

"לפני 66 נולדה מפלצת [מסח'], שגדלה וצמחה על חורבותיו של עם שלם, אשר גורש מאדמתו וממולדתו, ושמה הפך לישראל. למפלצת הזו יש צבא שהביס את צבאות האזור בתוך שישה ימים או פחות, ויש לה שפה שאותיותיה חוברו ללא משקלים וללא משמעות, והיא חריגה ונטולת כללים או סדר. יש לה דגל בן שני צבעים, שבמרכזו כוכב גנוב... הכנופיות הציוניות פלשו לאדמת פלסטין וגירשו את תושביה לעיניו ולאוזניו של העולם, אשר לא נקף אצבע, וליתר דיוק המעצמות דאז, שנתנו לכנופיות הציוניות חיפוי, הקלו עליהן את המשימה הנתעבת, ונתנו להן את כל אמצעי הסיוע. זהו פשע שלא היה כמותו בהיסטוריה... הנכבה פקדה את בני עמנו לפני 66 שנה, אז נאבקו הכנופיות הציוניות זו בזו כדי לכבוש את פלסטין, תוך שהן משתמשות בהצהרת בלפור כאמתלה, כאילו הייתה זאת הבטחה אלוהית, וכאילו לבלפור הייתה בכלל הזכות להבטיח...
כיבוש פלסטין היה הפשע הגדול ביותר שידעה האנושות. מאז אותו הזמן, העם הפלסטיני מתמודד עם הכנופיות הללו בכל האמצעים והדרכים כדי להחזיר לעצמו את הזכות שנגזלה, בעודו מצפה ליום המיוחל, דבק בזכות השיבה שלו ונאחז באדמתו ובמולדתו." 
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 07/05/2014]
 
מתוך מאמר דעה של ג'יהאד אל-ח'אזן בעיתון הרש"פ, שפורסם במקור בעיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון:

"בחדשות [הופיע] כי שר החוץ של ישראל אביגדור ליברמן אמר שהוא ניהל מגעים עם סעודיה וכווית, ושישראל יכולה לכונן יחסים דיפלומטיים עם מדינות המפרץ, משום שהן חולקות עם ישראל את החשש מאיראן... שקרן בן שקרן משושלת כוזרית טרוריסטית, מהגר בריון ממולדובה, שאין לו שום זכות להיות בפלסטין הכבושה. פושע המלחמה הנוסף, בנימין נתניהו, רמז עוד לפניו על מגעים ויחסים עם מדינות המפרץ נגד איראן. למדינות המפרץ יש ללא ספק סיבה לדאוג משאיפות פרסיות של איראן, אך היא לא תטפל בהן באמצעות שת"פ עם מדינה טרוריסטית כובשת שהוקמה על יסוד מיתוסים תנ"כיים." 
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/04/2014]


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat