English

 


פרסומי PMW
חמאס מזלזלת ב"תבוסתנים" הפלסטינים המותחים ביקורת על מספר ההרוגים ‏הגבוה בקרב האזרחים
Share |
חמאס מזלזלת ב"תבוסתנים" הפלסטינים המותחים ביקורת על מספר ההרוגים הגבוה בקרב האזרחים 

"ב-1945, ביום אחד באלג'יריה נהרגו 45 אלף אלג'יראים. ביום אחד. וזה לא נרשם בהיסטוריה של אלג'יריה כהפקרת דמם של האלג'יראים,  כמו שכמה תבוסתנים מנסים כיום לתאר את מספר השהידים בתור 'סחר בדם הפלסטיני והפקרת הדם הפלסטיני'... אנו לא מובילים היום את עמנו אל הגרדום, ועומדים ומסתכלים. לא. אנו מובילים את עמנו אל המוות - אני מתכוון, לעימות." 
[דובר חמאס, סאמי אבו זהרי]
 
חמאס ופת"ח מגוננות על הדרישה שפלסטינים ישמשו כמגנים אנושיים: 

חמאס:
"[מדינת ישראל שולחת] עשרות אלפי הודעות קוליות לטלפונים של האזרחים... בדרישה לפנות את בתיהם עד שעה מסוימת... אין סיבה לדאוג מהן או להתייחס אליהן, ובשום אופן אין להיענות להן."
[עמוד הפייסבוק של דובר משרד הפנים של חמאס]
 
 פת"ח: 
"חברת הוועד המרכזי [של פת"ח, אמאל חמד,] אמרה הכי הכיבוש פיזר כרוזים לאזרחים השוהים בקרבת הגבול, ודרש מהם לפנות את בתיהם. היא הדגישה כי האזרחים לא ייענו לכרוזים אלה ולא יעזבו את בתיהם."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 12/07/2014] 
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
הדרישה החוזרת ונשנית של חמאס מתושבי עזה להישאר באזורי הלחימה, והצורך שלה להצדיק דרישה זו בפני הפלסטינים, מצביעים על האפשרות שברצועה מתפתח חוסר שביעות רצון ממדיניות חמאס, שמשתמשת באזרחים כמגנים אנושיים במטרה למנוע פגיעה בלוחמיה ובתשתיות הטרור.

בשיחה בטלוויזיית חמאס, דובר חמאס, סאמי אבו זהרי, זלזל בפלסטינים אשר סופרים את "מספר השהידים" וקרא להם "תבוסתנים." הוא טען כי "תבוסתנים" אלה צריכים לבחון את המצב הנוכחי לאור ההיסטוריה של אלג'יריה, שלדבריו איבדה 45,000 אנשים ביום אחד של לחימה בשנת 1945. לאחר מכן הוא כשל בלשונו כשדיבר על תושבי עזה: "אנו מובילים את עמנו אל המוות", אך מיהר לתקן את עצמו: "אני מתכוון, לעימות."


"ההתנגדות (כלומר, חמאס) מפארת היום בצורה אמיתית את עמנו ואומתנו. אנו משלמים מחיר, אבל אנו זוכרים את האחים באלג'יריה, שהיו להם לפחות מליון וחצי שהידים... ב-1945, ביום אחד באלג'יריה נהרגו 45 אלף אלג'יראים. ביום אחד. וזה לא נרשם בהיסטוריה של אלג'יריה כהפקרת דמם של האלג'יראים,  כמו שכמה תבוסתנים מנסים כיום לתאר את מספר השהידים בתור 'סחר בדם הפלסטיני והפקרת הדם הפלסטיני'... אנו לא מובילים היום את עמנו אל הגרדום, ועומדים ומסתכלים. לא. אנו מובילים את עמנו אל המוות - אני מתכוון, לעימות."
[טלוויזיית אל-אקצא (חמאס), 13/07/2014]
 
לחץ כאן לצפייה

המסקנה של מכון "
מבט לתקשורת פלסטינית," שיש חוסר שביעות רצון מהמדיניות של חמאס, נתמכת על ידי ממצאי סקר שנערך בעזה, שפורסמו לפני מספר ימים על ידי דייוויד פולק ממכון וושינגטון למדיניות המזרח התיכון. פולק דיווח כי "70 אחוזים מהמשתתפים בסקר הסכימו, או הסכימו מאוד עם המשפט: 'על חמאס לשמור על הפסקת אש עם ישראל בעזה ובגדה המערבית.'"

ישראל הסכימה להפסקת אש בתיווך מצרים לפני כמה ימים, אך חמאס דחתה את ההסכמה והמשיכה בשיגור הרקטות.

למרות העלייה במספר ההרוגים ברצועת עזה והתגברות ההתנגדות לחמאס, חמאס ממשיכה לדרוש מאזרחיה להישאר בבתיהם ולשמש כמגנים אנושיים, בניגוד לאזהרות ישראל:

"קריאה חשובה ודחופה לבני עמנו:

בשעות האחרונות הכיבוש שוב שולח עשרות אלפי הודעות קוליות לטלפונים של האזרחים, במיוחד באזורי הגבול, בדרישה לפנות את בתיהם עד שעה מסוימת.

אנו מדגישים כי אלו הן שיחות [טלפון] אקראיות, שאינן מיועדות לאנשים ספציפיים. אין סיבה לדאוג מהן או להתייחס אליהן, ובשום אופן אין להיענות להן. הן חלק מהמלחמה הפסיכולוגית, ומטרתן ליצור בלבול בעורף...

אנו מדגישים כי הכיבוש נכשל במשך שמונה שנים במלחמתו הפסיכולוגית נגד בני עמנו, וכי הוא ייכשל שוב נוכח עמידתו האיתנה של עמנו ומודעותו."
[עמוד הפייסבוק של דובר משרד הפנים של חמאס, איאד אל-בזם, 15/07/2014]

גם חברת הוועד המרכזי של פת"ח, אמאל חמד, פרסמה הצהרה, שבה דרשה שפלסטינים ישמשו כמגנים אנושיים:

"חברת הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, אמאל חמד, אמרה כי קיימת שותפות אמתית ברמה הפוליטית וברמת השטח בין כל הארגונים ופלגי הפעילות הלאומית ברצועת עזה, שכן הם הקימו חמ"ל משותף מתחילת התוקפנות הישראלית. חמד... אמרה הכי הכיבוש פיזר כרוזים לאזרחים השוהים בקרבת הגבול, ודרש מהם לפנות את בתיהם. היא הדגישה כי האזרחים לא ייענו לכרוזים אלה ולא יעזבו את בתיהם, וכי הם ממשיכים בעמידתם האיתנה מול מתקפה זדונית זו עד שתיפול יהירותו של הכיבוש." (הדגשת העורך)
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 12/07/2014]
 
לאורך השבוע האחרון, חמאס מעודדת אזרחים להגן על בניינים בגופם. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח גם על מדיניות חמאס של שימוש באזרחים כמגנים אנושיים בסבבים קודמים של העימות.


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat