English

 


פרסומי PMW
חמאס מעודדת את תושבי עזה לשמש כמגנים אנושיים
Share |

חמאס אומרת לתושבי עזה 
 לשוב לבתיהם 
 ולשמש כמגנים אנושיים
 
האינדוקטרינציה הפלסטינית לשאוף למוות למען אללה  
מטפחת נכונות לשמש כמגנים אנושיים:
 
"היענות לקריאות הכיבוש רק תסייע לו לבצע את תכניותיו: החלשת העורף [הפלסטיני] והשמדת רכושכם ובתיכם כאשר תפנו אותם. אנו קוראים לכל בני עמנו שפינו את בתיהם לשוב אליהם מיד ולא לעזוב אותם, ולהישמע להוראות משרד הפנים." [עמוד הפייסבוק של דובר משרד הפנים של חמאס, איאד אל-בזם, 13/07/2014]
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
  [דיווח זה יצא לראשונה באנגלית ב-14/07/2014]

לאחרונה הזהירה ישראל את הפלסטינים המתגוררים בקרבת הגבול עם ישראל בצפון רצועת עזה, אזור ממנו משגרת חמאס טילים ארוכי-טווח, שעליהם לפנות את בתיהם לאזורים בטוחים, לקראת הפצצת אתרי השיגור. משרד הפנים של חמאס מיהר לקרוא לאוכלוסייה האזרחית להתעלם מאזהרותיה של ישראל ולהישאר בבתים למרות הסכנה: 
 
"הודעה חשובה ודחופה:
משרד הפנים והביטחון הלאומי [של חמאס] קורא לבני עמנו הנכבדים בכל אזורי הרצועה שלא להיענות לאזהרות [לפינוי אזורים הסמוכים לאתרי שיגור הרקטות לפני שישראל מפציצה אותם], שמפיץ הכיבוש הישראלי באמצעות מנשרים והודעות קוליות בטלפון, שכן זהו חלק מהמלחמה הפסיכולוגית שנועדה ליצור בלבול בעורף [הפלסטיני]. זאת לאור כישלונו הביטחוני של האויב [הישראלי] ומצב המבוכה והבלבול שבו הוא נמצא."
[עמוד הפייסבוק של דובר משרד הפנים של חמאס, איאד אל-בזם, 12/07/2014]
 
למרות זאת, פלסטינים רבים אכן עזבו את בתיהם. בתגובה, חמאס קראה להם לחזור, ואמרה שהעזיבה רק מסייעת לישראל לבצע את תכניותיה, "השמדת רכושכם ובתיכם." בקריאתה להישאר בבתים כדי למנוע מישראל לתקוף את אתרי שיגור הרקטות, חמאס למעשה דורשת מהפלסטינים לשמש כמגנים אנושיים:
 
"היענות לקריאות הכיבוש רק תסייע לו לבצע את תכניותיו: החלשת העורף [הפלסטיני] והשמדת רכושכם ובתיכם כאשר תפנו אותם. אנו קוראים לכל בני עמנו שפינו את בתיהם לשוב אליהם מיד ולא לעזוב אותם, ולהישמע להוראות משרד הפנים." 
[עמוד הפייסבוק של דובר משרד הפנים של חמאס, איאד אל-בזם, 13/07/2014]
 
התנגדותה של חמאס לפינוי הבתים היא כה עזה, עד שבעקבות החלטת אונר"א לפתוח בתי ספר במטרה להעניק מחסה לתושבים שפינו את בתיהם, שידרה טלוויזיית חמאס מסיבת עיתונאים, שבה היא מחתה על הצעד. נציג של הכוחות הלאומיים והאסלאמיים הפלסטיניים הקריא מההחלטות שהתקבלו על ידם:

 
 
"אנו קוראים לבני עמנו הפלסטיניים, בעיקר לתושבי צפון מערב עזה, שלא לציית למה שנכתב בכרוזים שפיזר צבא הכיבוש הישראלי (צה"ל יתקוף מהאוויר תשתיות טרור, התפנו מבתיכם) אנו קוראים להם להישאר בבתיהם ולא להיענות לדרישות לעזוב, תהא חומרת האיום אשר תהא."
[טלוויזיית אל-אקצא (חמאס), 14/07/2014]


מכון "
מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח בעבר ששימוש באזרחים כמגנים אנושיים הינו בחירה אסטרטגית של חמאס, וזו הסיבה שהיא ממקמת רקטות סמוך לבתים ומסגדים. לפני שבועיים, דובר חמאס, סאמי אבו זוהרי, אמר שהשימוש שעושה חמאס באזרחים כמגנים אנושיים הוכח כיעיל:


מנחה המשדר:
"אנשים עדיין עולים לגג?"
 
כתב טלוויזיית אל-אקצא: "עדי ראייה מדווחים על המון גדול. התושבים עדיין נאספים כדי להגיע לבית של משפחת קווארע כדי למנוע ממטוסי הקרב של הכיבוש הציוני לפגוע בבית."
 
מנחה המשדר: "מה תגובתך? אנשים חוזרים לשיטה שהשיגה הצלחה גדולה בעבר."
 
דובר חמאס, סאמי אבו זוהרי: "זה מעיד על אופיו של עמנו האציל ולוחם הג'יהאד, שמגן על זכויותיו ועל בתיו בדמו ובגופו החשוף. האנשים מתייצבים מול המטוסים הישראלים בגופם החשוף כדי להגן על בתיהם. אני חושב שהשיטה הוכיחה את יעילותה מול הכיבוש. כמו כן, היא משקפת את אופיו של עמנו הגיבור והאמיץ, ואנו, בתנועת [חמאס], קוראים לעמנו לאמץ את השיטה הזאת כדי להגן על בתי העם הפלסטיני." 
[טלוויזיית אל-אקצא (חמאס), 08/07/2014]
 
אידיאולוגיית השאיפה למוות, שבה דוגלות הרש"פ וחמאס, 
מעודדת בקרב אנשיהן נכונות למות בתור מגנים אנושיים
 
ההצלחה שנוחלת חמאס בשכנוע תושבי עזה לשמש כמגנים אנושיים היא תוצאה ישירה של שנים רבות של אינדוקטרינציה של הרש"פ וחמאס לכך שאין הישג גדול יותר מאשר מוות למען אללה. מוות בעימות עם ישראל, בתור לוחם, מחבל מתאבד או אזרח בלתי-מעורב, מוגדר על ידי הרש"פ וחמאס כ"השגת שהאדה (מוות למען אללה)." מוות למען אללה הינו הישג שיש לשאוף אליו. מהות האידיאולוגיה הפלסטינית של שאיפה לשהאדה הוסברה לאחרונה בפירוט על ידי מי שהיה עד לא מזמן השר לענייני דת ברש"פ, מחמוד אל-הבאש (משמש כיום כשופט השריעה העליון וכיועצו של מחמוד עבאס לענייני דת ולענייני אסלאם): 

  

שר הרש"פ לענייני דת, מחמוד אל-הבאש:
"אחרי הנבואה והצדיקות, אין מעמד נעלה יותר אצל אללה מאשר מעמד השהאדה... אללה ישתבח אסר עלינו, להחשיב אותם כמתים... הם אף הלכו אל המוות בחיוך... השהיד - יש לו אצל אללה זכות שאין לאף אחד מלבדו... 'השהיד, חטאיו נמחלים ברגע שדם מתחיל לזרום מפצעו... השהיד מעיד לטובת שבעים מבני משפחתו, ומציל את כולם מהגיהינום... השהיד [בגן עדן] עם הנביאים והצדיקים... 'לעולם לא נזכה במעמד הנביאים, לא נזכה. אם כך, הבה ונזכה במעמד השהידים. אני אומר לכם, האחים, כמו שאמר הנביא: 'מי שמבקש בכנות את השהאדה, אללה מביא אותו למעמד השהידים, גם אם הוא מת במיטתו.'"
 
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 08/11/2013] (ראה תרגום ארוך יותר למטה)
 
בדרשה שנשא בתאריך מאוחר יותר, הטיף אל-הבאש:
 
"אחים, ברצונו של אללה תהיה לנו אחת משתי התוצאות הטובות ביותר - ניצחון או שהאדה - ואיזה גורל טוב זה, ואיזו דרגה טובה זו - הניצחון או השהאדה." 

 

ההצלחה הגדולה של האינדוקטרינציה הזאת, המנוגדת ליצר ההישרדות הבסיסי, באה לידי ביטוי באמירות רבות של מבוגרים וילדים, אשר האדירו בערוצי הטלוויזיה הפלסטיניים את השהאדה וביטאו כמיהה להשיג את המוות המהולל הזה למען אללה.
 
לפני מספר חודשים, טלוויזיית חמאס שידרה ראיונות שנערכו עם ילדים בג'נין, שביטאו את אידיאל המוות למען אללה: 
  

קריין טלוויזיית חמאס:
"עבור מרבית הילדים הללו, ההתנגדות הפכה לחלום מושך... כאשר משוחחים איתם, מיד מופתעים מרהיטות לשונם ומעוצמתה."
 
ילד: "אנחנו אוהבים את ההתנגדות. אנחנו רוצים למות כשהידים. יחי השהידים."
 [טלוויזיית אל-אקצא (חמאס), 08/05/2014]
 
לחץ לדוגמאות נוספות של עידוד השהאדה באתר "מבט לתקשורת פלסטינית"
 
קריאתה של חמאס להשתמש באזרחים כמגנים אנושיים מצליחה רק משום שהרש"פ וחמאס חינכו את אנשיהם להוקיר את ערך המוות למען אללה.
 
בשנת 2008, "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח שחמאס התפארה בכך שהעם הפלסטיני מעדיף את המוות, בעוד ש"האויב הציוני" מעדיף את החיים:
 
שר הפנים מטעם חמאס, פתחי חמאד אמר:
 
"המוות אצל העם הפלסטיני הפך לתעשייה, שמצטיינות בה הנשים, ומצטיין בה כל מי שעל פני האדמה הזאת. מצטיינים בה הזקנים, מצטיינים בה לוחמי הג'יהאד, ומצטיינים בה הילדים. לפיכך הם [הפלסטינים] יצרו מגן אנושי מהנשים, מהילדים, מהזקנים ומלוחמי הג'יהאד כנגד מכונת ההפצצה הציונית, כאילו שהם אומרים לאויב הציוני: 'אנו שואפים למוות כפי שאתם שואפים לחיים.'"
[טלוויזיית אל-אקצא (חמאס), 29/02/2008]
 
להלן קטעים ארוכים יותר מהטקסטים המאדירים שהאדה:
 
שר הרש"פ לענייני דת, מחמוד אל-הבאש: "אחרי הנבואה והצדיקות, אין מעמד נעלה יותר אצל אללה מאשר מעמד השהאדה... 'אל תחשוב כי הנהרגים לשם אללה מתים המה. לא, כי חיים הם, ואצל אללה פרנסתם' (קוראן, סורה 169:3, מבוסס על תרגומו של רובין) 
אללה ישתבח אסר עלינו, להחשיב אותם [את השהידים] כמתים... הם אף הלכו אל המוות בחיוך... השהיד - יש לו אצל אללה זכות שאין לאף אחד מלבדו.... גם לא הצדיקים... רק השהידים מייחלים לשוב אל העולם הזה. מדוע? מפני מה שהם רואים, הכבוד שאללה מייעד להם. כך שהם מייחלים לשוב לעולם הזה, כדי להיהרג פעם נוספת, כדי למות כשהיד פעם נוספת... אללה יתעלה דיבר עם אחד מהם [מהשהידים], כאשר הגיע אליו ג'אבר בן עבדאללה... אחרי כל מה שראה בגן העדן - הוא רוצה לשוב ולהיהרג, כדי לטעום את כאב המוות פעם נוספת...  אמר לו עבדאללה: 'הו ריבון, אז הודע למי שאחרינו על מה שמצאנו...'  
אללה בעצמו מעביר לנו מסר מהשהידים. הנביאים מעבירים את דברו של אללה, ואללה מעביר את דברי השהידים. איזה חסד... 'השהיד, חטאיו נמחלים ברגע שדם מתחיל לזרום מפצעו... השהיד מעיד לטובת שבעים מבני משפחתו, ומציל את כולם מהגיהינום. השהיד עם הנביאים והצדיקים...'
כאשר איימו על יאסר ערפאת... הוא אמר... 'אתם מאיימים עליי במוות? אני חושק במוות. אני בא רק אליו, אני חותר רק אליו...'
לעולם לא נזכה במעמד הנביאים, לא נזכה. אם כך, הבה ונזכה במעמד השהידים... אני אומר לכם, אחים, כמו שאמר הנביא [מוחמד]: 'מי שמבקש בכנות את השהאדה, אללה מביא אותו למעמד השהידים, גם אם הוא מת במיטתו.'"
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 08/11/2013]
 
שר הרש"פ לענייני דת, מחמוד אל-הבאש: "אנו יודעים בוודאות כי כל עוד אנו [דבקים] באמת, אנו נועמד לניסיונות ונושם למטרה - כיחידים וכקבוצות, אנו יודעים זאת בוודאות. עם זאת, אנו גם בטוחים בדבר אללה יתרומם ויתעלה: 'אמור: יכולים אתם לצפות שתפקוד אותנו רק אחת משתי הטובות' (קוראן, סורה 9:52, תרגום רובין). מה אתם מצפים אויבים, פחדנים, מה הם מצפים שיקרה לנו? 'אחת משתי הטובות'.  
אחים, ברצונו של אללה תהיה לנו אחת משתי התוצאות הטובות ביותר - ניצחון או שהאדה - ואיזה גורל טוב זה, ואיזו דרגה טובה זו - הניצחון או השהאדה...
'אמור: "יכולים אתם לצפות שתפקוד אותנו רק אחת משתי הטובות, ואילו אנו מצפים שיכה אתכם אלוהים בעונש מאתו או מאתנו, צפו כי גם אנו מצפים עמכם" (קוראן, סורה 9:52, תרגום רובין). צפו, חכו מעט, אני נשבע כי הסימנים המבשרים על הניצחון נראים באופק. אני נשבע באל שאין אל מלבדו, כי קץ העושק והעושקים קרב. הכיבוש הזה, וספיחיו, ויציריו הרוצים להפיץ שחיתות באדמתנו... אנו אומרים להם לכולם, לכיבוש, לכלי השרת של הכיבוש ולמי שמשרת את הכיבוש: 'יכולים אתם לצפות שתפקוד אותנו רק אחת משתי הטובות' - אנו, ברצון אללה, או שהידים או מנצחים באדמתנו... 
שימו לב, אללה הוא שאומר: 'רק בפיהם יוכלו לפגוע בכם' (קוראן, סורה 111:3, תרגום רובין) - יכול להיות שהם יפגעו בכם. אני אומר לכם, יכול להיות שהם יהרגו אותנו, יכול להיות שאללה יגזור עלינו שהאדה. יכול להיות שניפצע, יכול להיות שיטילו עלינו טרור -'רק בפיהם יוכלו לפגוע בכם' - אך לבסוף 'ואם ינסו להילחם בכם מיד ייסוגו אחור מפניכם' והסיום -'ואז לא ייוושעו' (קוראן, סורה 111:3, תרגום רובין). אנו מבקשים את הניצחון יותר ממה שאנו מבקשים את החיים. אנו מבקשים את חיזוק עמנו בארץ הטובה והמבורכת הזו."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 20/12/2013]
 
כתב טלוויזיית חמאס:  "עבור מרבית הילדים הללו, ההתנגדות הפכה לחלום מושך... כאשר משוחחים איתם, מייד מופתעים מרהיטות לשונם ומעוצמתה." 

 

ילד:  "אנחנו אוהבים את ההתנגדות. אנחנו רוצים למות כשהידים. יחי השהידים..." 

 

ילד:  "הכיבוש הישראלי מבין רק את ההתנגדות. אנו תמיד אוהבים את ההתנגדות, כדי לשחרר את עמנו פלסטין. אצלנו אוהבים את השהידים. כפיים לשהידים..."

 

כתב טלוויזיית חמאס: "האווירה הכללית במחנה הפליטים מלאה ברוח ההתנגדות ובאלה שרשמו את סיפורי הגבורה שלה. על רוב הקירות תלויות תמונות השהידים..." 

 

ילד:  "ההתנגדות, ההתנגדות המזוינת, היא מה שמביא תוצאות במחנה הפליטים ג'נין...
 
כתב טלוויזיית חמאס: מחנה הפליטים ג'נין ממשיך לחנך את ילדיו על ברכי ההתנגדות, והוא מעביר להם את הלפיד מדור לדור. עיניהם נשואות אל אחת משתי התוצאות הטובות ביותר - שיבה אל אדמותיהם הכבושות, או השהאדה."
[ערוץ היוטיוב של טלוויזיית אל-אקצא (חמאס), 08/05/2014]


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat