English

 


פרסומי PMW
עלילה של הרש"פ: "הילדים הפכו לדלק לשואה ולמלחמה הישראלית... הילדים הפכו למטרה שצדים מטוסי הקרב הישראליים"
Share |
עלילה של הרש"פ: "הילדים הפכו לדלק לשואה ולמלחמה הישראלית... הילדים הפכו למטרה שמטוסי הקרב הישראלים צדים"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/07/2015]

בכיר הרש"פ ג'יברל רג'וב:
ישראל מבצעת "השמדה המונית [בעזה]
כמו שעשו הנאצים באירופה בשנות הארבעים"
[הטלוויזיה הרשמית של הרש''פ, 14/07/14]

הרש"פ ופת"ח מתעלמות מהשימוש של חמאס
באזרחים כמגנים אנושיים,
וטוענות כי אזהרות הפינוי של ישראל היו "שקריות"

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 16/07/2015]

חבר הוועד המרכזי של פת"ח מחמוד אל-עאלול:
"ממשלת הכיבוש ממשיכה להרחיב את פשעיה נגד העם הפלסטיני,
כש[הפשע] הברברי ביותר מביניהם הוא מסירת הודעות
לתושבים של שכונות שלמות ברצועת עזה
המבקשים מהם לפנות את בתיהם
במטרה להרוס אותם."

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/07/2015]

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
במהלך העימות המלחמתי הנוכחי ברצועת עזה בין ישראל לארגון הטרור חמאס, ישראל מזהירה מראש אזרחים פלסטינים לפני תקיפות שעליהם להתפנות מבתיהם, וזאת במטרה למזער פגיעה באזרחים.

חמאס לאורך זמן הורה לפלסטינים
להתעלם מהאזהרות ולהישאר בבתיהם, ובכך לתפקד כמגנים אנושיים על מחבלי חמאס ועל אמצעי הלחימה שלהם.  מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי פת"ח, שבראשה עומד מחמוד עבאס, הביעה אחדות ותמיכה עם חמאס במלחמה הזו עם ישראל.

חבר הוועד המרכזי של פת"ח, מחמוד אל-עאלול, התייחס לאחרונה לאזהרות הישראליות (אשר הועברו באמצעות הודעות טלפוניות או כרוזים) כאחד ה"פשעים הברבריים ביותר" של ישראל,  אשר מהווה חלק מתכנית ישראלית "לגרש מספר גדול יותר מתושבי רצועת עזה":

"אל-עאלול אמר... כי ממשלת הכיבוש ממשיכה להרחיב את פשעיה נגד העם הפלסטיני, כש[הפשע] הברברי ביותר מביניהם הוא מסירת הודעות לתושבים של שכונות שלמות ברצועת עזה, המבקשים מהם לפנות את בתיהם, במטרה להרוס אותם. נציב הגיוס והארגון אמר כי ממשלת הכיבוש חותרת לבצע תכנית, שבאמצעותה היא תגרש מספר גדול יותר מתושבי רצועת עזה, ותבצע מחדש את הגירוש שביצעה נגד העם הפלסטיני מאז הנכבה ועד לימינו."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/07/2014]

יותר מוקדם השבוע, העיתון הרשמי של הרש"פ התייחס לאזהרות הישראליות כ-"הודעות שקריות" ו-"אחת מצורות המלחמה הפסיכולוגית שמנהלת ישראל נגד אזרחים שלווים בבתיהם." [אל-חיאת אל-ג'דידה, 16/07/2014]

כמו כן, לאחרונה הפיץ העיתון הרשמי של הרש"פ עלילה לפיה ישראל פוגעת בילדים בכוונה, תוך התעלמות מן העובדה שישראל עושה מאמצים להימנע מפגיעה באזרחים, ומכך שחמאס היא זו שמעודדת את התושבים הפלסטינים להישאר בביתם ו"
להתייצב מול המטוסים הישראלים בגופם החשוף." כתבה בעיתון הרשמי של הרש''פ, שכותרתה "המלחמה הישראלית - מסע ציד של ילדי עזה," טענה כי:

"הילדים הפכו לדלק לשואה ולמלחמה הישראלית נגד עזה. כעת הם היתרה הגדולה ביותר במה שמכנה הצבא הישראלי 'בנק המטרות', שבהן פוגעים המטוסים ברצועת עזה... בעזה הילדים הפכו למטרה שמטוסי הקרב הישראלים צדים."  [אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/07/2014]
 
ג'יבריל רג'וב, סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח, כינה בשבוע שעבר את המתקפה הישראלית על תשתיות הטרור ושיגור הטילים של חמאס כ-"השמדה המונית, כמו שעשו הנאצים באירופה בשנות הארבעים של המאה הקודמת":

ג'יבריל רג'וב, סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח: "לא קרה לפני ההתקפה הזו, לא ב-2012 ולא ב-2008 ולא בכל תולדותינו, שהיה לו [לכיבוש] אומץ שיבצע השמדה המונית, כמו שעשו הנאצים באירופה בשנות הארבעים של המאה הקודמת, בעוד העולם שותק, מלבד כמה קולות פה ושם, והעורף הערבי שלנו משותק..."
המגישה: "מה הם הדרכים לחיזוק ההיענות הערבית, אם אפשר לומר כך, בזמן שאומרים בישראל: מה שקורה בעזה הוא אחוז אחד ממה שקורה בסוריה ועראק ולוב?"
ג'יבריל רג'וב, סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח: "בושה, אלו מילים שפלות, כמו שהם שפלים. מה הם [סכסוכים ערביים פנימיים] קשורים לעניין ומה אני קשור לעניין? שיגיד גם שזה אחוז אחד ממה שעשה היטלר, שיודה שהוא עושה לפלסטינים, ומצטער על הביטוי, מה שעשה היטלר להם [ליהודים]."
[אל-עודה, ערוץ טלוויזיה פלסטיני עצמאי, 14/07/2014]

לחץ כאן לצפייה

לחץ כאן לצפייה בתיעוד של "מבט לתקשורת פלסטינית" של מבצע "
צוק איתן."

להלן קטעים ארוכים יותר מתוך הכתבות המדווחות על כינוי האזהרות הישראליות כ"פשע"ברברי" על ידי אל-עאלול, וטענת העיתון כי אזהרות אלה הן "שקריות":

כותרת: "אל-עאלול: 'מאמצו של הכיבוש לגרש את האזרחים מאזורי הגבול הינו תכנית ל"נכבה חדשה.'"
"[נציב הגיוס והארגון ו]חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, מחמוד אל-עאלול, הזהיר מפני תכניתה של ממשלחת הכיבוש לגרש מאות אלפי אזרחים ברצועת עזה, ואמר כי תכנית זו מהווה 'נכבה חדשה' נגד עמנו הפלסטיני.' 
אל-עאלול אמר אתמול [16/07/2014] בראיון לתחנת הרדיו 'מווטני' כי ממשלת הכיבוש ממשיכה להרחיב את פשעיה נגד העם הפלסטיני, כש[הפשע] הברברי ביותר ביניהם הוא מסירת הודעות לתושבי שכונות שלמות ברצועת עזה, המבקשים מהם לעזוב את בתיהם, במטרה להרוס אותם. נציב הגיוס והארגון אמר כי ממשלת הכיבוש חותרת לבצע תכנית, שבאמצעותה היא תגרש מספר גדול יותר מתושבי רצועת עזה, ותבצע מחדש את הגירוש שביצעה נגד העם הפלסטיני מאז הנכבה ועד לימינו. כמו כן, הוא דרש מהקהילה הבינלאומית לשאת באחריותה נוכח פשעים אלה ולדרוש דין וחשבון מממשלת הכיבוש על פשעיה. אל-עאלול הדגיש כי גירושם של מספר עצום של פלסטינים מהווה הכנה לרצח עם ולפשע ברברי שתבצע ממשלת הכיבוש הקיצונית. הוא הדגיש כי חשוב שעמנו יעמוד איתן מול פשעים נבזיים אלה, וידבוק בעקרונות הבסיס הלאומיים שלו."
 [אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/07/2014]

"ההודעות השקריות [של צה"ל, שקרא לתושבים להתפנות מבתיהם] הן אחת מצורות המלחמה הפסיכולוגית שמנהלת ישראל נגד אזרחים שלווים בבתיהם. משפחת שביר, שמתגוררת במרכז רצועת עזה, קיבלה שיחת טלפון מ'משרד הביטחון' הישראלי בשעה תשע וחצי בערב, בה היא נדרשה לפנות את הבית, וניתנו לה חמש דקות לפנותו עד להפצצה. האב לקח את ילדיו ופנה אל שכניו, אשר ברחו יחד איתו לאחר ששמעו את ההודעה השקרית הזו.
מוחמד שביר, בן 10, אמר: 'אני מרגיש עצוב בגלל ההפצצות ומותם של ילדים, צעירים, זקנים ונשים ברצועת עזה. היהודים מנצחים אותנו, לא קיבלנו את פני רמדאן בשמחה כמו בכל שנה...'
לוג'ין שביר, בת 11, בכתה כאשר שמעה על פינוי הבית, ואמרה: 'למה היהודים עושים לנו את זה? שיעזבו את פלסטין ויסתלקו ממנה. שילכו לאמריקה או לכל מדינה גדולה אחרת. איננו יכולים עוד לשאת בסבל, היהודים לא מרחמים, הם הורגים כל דבר ללא רחמים.'"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 16/07/2014]


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat