English

 


פרסומי PMW
ערוץ הטלוויזיה של חמאס: תושבי עזה שנהרגו "זכו" למות בצורה כזו
Share |
ערוץ הטלוויזיה של חמאס:
תושבי עזה שנהרגו "זכו" למות בצורה כזו

"האנשים האלה בא זמנם והם מתו כשהידים."
"הנפש שלו עלתה לשמים...
מי שמת כשהיד אין לו כאב... הנפש שלו... אצל אללה"
[ערוץ אל-אקצא (חמא"ס), 20/07/14]

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
חמאס מנסה להצדיק את המשך מאבקה בישראל ולנחם את תושבי עזה, לאור המספר הגבוה של אזרחים שנהרגו בגללה במהלך הלחימה בעזה. על רקע תמונות קשות של גופות אזרחים הרוגים, ביניהם ילדים, הבהיר מגיש טלוויזיה כי מאחר שלפי האסלאם מותו של כל אדם נקבע מראש על ידי אללה, ההרוגים בלחימה הנוכחית למעשה "זכו": הם היו מתים בכל מקרה, אך כעת הם יזכו לתגמולים של השהאדה (מוות למען אללה) בגן עדן.


לחץ כאן לצפייה
אזהרה: תמונות קשות לצפייה

מכון "
מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד את השימוש באזרחים כמגנים אנושיים על ידי חמאס, אשר הורתה לתושבי עזה להתעלם מאזהרותיה של ישראל לתושבים לפנות את בתיהם לפני הפצצתם, וגינה את הביקורת על המספר הגבוה של אזרחים הרוגים.

האדרת השהאדה מצדיקה את פעולות חמאס שהובילו להרג הזה, וגם עשויה לנחם את תושבי עזה. בנוסף, ייתכן כי המסר הזה ישכנע אזרחים להמשיך ולהגן על מחבלי חמאס ותשתיותיהם "בגופם החשוף."

לאחרונה, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על דרשה של מחמוד אל-הבאש, השר לענייני דת של הרש"פ לשעבר, שהאדיר גם הוא את השהאדה כדבר שעל הפלסטינים לשאוף אליו.

לחץ כאן לצפייה

להלן קטע מתוך דברי מגיש הטלוויזיה של חמאס, שאמר כי האזרחים שנהרגו בעזה "זכו." בהמשך מובאים דברי השר לענייני דת ברש"פ לשעבר, אשר הסביר את אידאולוגית השהאדה באסלאם.

ערוץ הטלוויזיה של חמאס: תושבי עזה שנהרגו זכו בגן עדן: "נהרגנו בידי האויב ואנו שהידים"

מגיש הטלוויזיה של חמאס: "לכל נפש יש זמן קבוע. האנשים האלה בא זמנם והם מתו כשהידים. הם זכו [בגן עדן]. מה יש להם לחפש בעולם הזה? בייחוד ברצועת עזה, והחיים ברצועת עזה אינם חיים, מה יש לנו לחפש בחיי העולם הזה ברצועת עזה? עדיף להיות בצלו של אללה. למרות קשיי המצב לא נכנע, אינשאללה... מי שמת בצורה כזו לא מרגיש זאת. אני נשבע בשם אללה, הוא לא מרגיש. זה לא מילים שלי. אלו מילותיו של נביאנו האהוב [מחמד]: מי שמת כשהיד אין לו כאב. רק אנחנו כואבים כשאנו רואים את המראות האלה. הנפש שלו עלתה לשמים, עלתה אל ריבונו של עולם. נשמתו עכשיו נמצאת בתוך צפור ירוקה. הוא עכשיו אצל אללה. הוא בגן העדן. רק אנחנו כואבים כשאנו רואים את המראות האלה... בערים אחרות, בארצות אחרות, מתים אלפים, ברעידת אדמה, או שיטפונות, או נפילת מטוס, או בטבעת מעבורת או אנייה, באסונות טבע או אסונות שלא בדרך הטבע, ואיננו יודעים מה גורלם. גורלם ביד אללה, אבל אנחנו [בעזה] שהידים, נהרגנו בידי האויב ואנו שהידים."
 [ערוץ אל-אקצא (חמא"ס), 20/07/14]
 
מחמוד אל-הבאש, השר לענייני דת ברש"פ לשעבר:
"אחרי הנבואה והצדיקות הנעלה, אין מעמד נעלה יותר אצל אללה מאשר מעמד השהאדה... 'ואל תחשיבו את אלה שמתו למען אללה כמתים, אלא הם חיים אצל ריבונם המפרנס אותם.'  אללה ישתבח אסר עלינו, להחשיב אותם כמתים... הם אף הלכו אל המוות בחיוך... השהיד - יש לו אצל אללה זכות שאין לאף אחד מלבדו.  די לשהידים שאללה הזכיר אותם יחד עם הנביאים
מספיק [טוב] לשהידים האלה שהנביא ייחל להיות במעמדם אצל אללה... אף אחד מהמאמינים והצדיקים אינו מבקש לשוב אל העולם לאחר מותו, מלבד השהידים, גם לא הנביאים... רק השהידים מייחלים לשוב אל העולם הזה. מדוע? מפני מה שהם רואים הכבוד שאללה מייעד להם. כך שהם מייחלים לשוב לעולם הזה, כדי להיהרג פעם נוספת, כדי למות כשהיד פעם נוספת... אמר לו עבדאללה: 'הו ריבון, אז הודע למי שאחרינו על מה שמצאנו.' ... אללה בעצמו מעביר לנו מסר מהשהידים. הנביאים מעבירים את דברו של אללה, ואללה מעביר את דברי השהידים.  איזה חסד!... השהיד, חטאיו נמחלים ברגע שדם מתחיל לזרום מפצעו... השהיד ממליץ על שבעים מבני משפחתו, ומוציא את כולם מהגיהנום. השהיד עם הנביאים והצדיקים... כאשר איימו על יאסר ערפאת, הוא אמר... 'אתם מאיימים עלי במוות? אני חושק במוות. אני בא רק אליו, אני חותר רק אליו.'
לעולם לא נזכה במעמד הנביאים, לא נזכה. אם כך, הבה ונזכה במעמד השהידים. ואני אומר לכם, האחים, כמו שאמר הנביא: מי שמבקש בכנות את השהאדה, אללה מביא אותו למעמד השהידים, גם אם הוא מת על מיטתו."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש''פ, 08/11/2013] 

מחמוד אל-הבאש, השר לענייני דת ברש"פ לשעבר:

"אנו יודעים בוודאות כי כל עוד אנו [דבקים] באמת, אנו נועמד לנסיונות ונושם למטרה - כיחידים וכקבוצות - אנו יודעים זאת בוודאות. עם זאת, אנו גם בטוחים בדבר אללה: 'אמור: יכולים אתם לצפות שתפקוד אותנו רק אחת משתי הטובות.' (קוראן, 9:52) מה אתם מצפים אויבים, פחדנים, [מילה לא ברורה], מה הם מצפים שיקרה לנו? 'אחת משתי הטובות'.
אחים, תקרה לנו ברשות אללה רק אחת משתי הטובות - ניצחון או שהאדה - ואיזה גורל טוב זה, ואיזו דרגה טובה זו - הניצחון או השהאדה...
'אמור: יכולים אתם לצפות שתפקוד אותנו רק אחת משתי הטובות, ואילו אנו מצפים שיכה אתכם אלוהים בעונש מאתו או מאתנו, צפו כי גם אנו מצפים עמכם.' (קוראן, 9:52). צפו, חכו מעט, אני נשבע כי הסימנים המבשרים על הניצחון נראים באופק. אני נשבע באל שאין אל מלבדו, כי קץ העושק והעושקים קרב. הכיבוש הזה, וספיחיו, ויציריו הרוצים להפיץ שחיתות באדמתנו... אנו אומרים להם לכולם, לכיבוש לכלי השרת של הכיבוש ולמי שמשרת את הכיבוש: 'יכולים אתם לצפות שתפקוד אותנו רק אחת משתי הטובות' - אנו, ברצון אללה או שהידים או מנצחים באדמתנו...'
שימו לב, אללה הוא שאומר: 'רק בפיהם יוכלו לפגוע בכם' (קוראן 3:111) - יכול להיות שהם יפגעו בכם. אני אומר לכם, יכול להיות שהם יהרגו אותנו, יכול להיות שאללה יגזור עלינו שהאדה. יכול להיות שניפצע, יכול להיות שיטילו עלינו טרור -'רק בפיהם יוכלו לפגוע בכם' - אך לבסוף 'ואם ינסו להילחם בכם מיד ייסוגו אחור מפניכם' והסיום -'ואז לא יוושעו' (כנ"ל). אנו מבקשים את הניצחון יותר ממה שאנו מבקשים את החיים. אנו מבקשים את חיזוק עמנו בארץ הטובה והמבורכת הזו".
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 20/12/2013]


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat