English

 


פרסומי PMW
עבאס מאדיר את המחבל שירה ביהודה גליק
Share |
עבאס על המחבל שירה ביהודה גליק:
" השהיד מועתז עלה השמיימה
תוך הגנה על זכויותיו של עמנו ועל מקומותיו הקדושים"


יועצו של עבאס פונה אל ה"שהיד":
" הקליעים שלך היו מגדלור [המאיר] דרך שהפכה חשוכה,
שאורו ימשיך לזרוח במשך שנים"

פת"ח: "אנו בתנועת פת"ח איננו מתביישים לקבל אחריות על מעשה הגבורה"

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
במכתב תנחומים ששלח למשפחתו של המחבל מועתז חיג'אזי, שנהרג לאחר שניסה לרצוח את הרב יהודה גליק בשבוע שעבר, כינה יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס, את המחבל "שהיד" ש"עלה השמיימה תוך הגנה על זכויותיו של עמנו ועל מקומותיו הקדושים." עבאס תאר את הריגת המחבל במהלך הניסיון לעצור אותו כ"פשע מתועב" שבוצע "על ידי כנופיות הרצח והטרור של צבא הכיבוש הישראלי."

יועצו של עבאס וחבר הוועד המרכזי בפת"ח, סולטאן אבו אל-עינין, האדיר את המחבל בעמוד הפייסבוק שלו:
"לא עלה בידי להיפגש עם אמך כדי לנשק את ידיה ואת מצחה על שנתנה לך לינוק אומץ וגבורה משדיה, ובכך הפכה אותך למהפכן שקיצר את דרכנו לחירות. מועתז, אללה כיבד אותך בשהאדה שמייחלים לה כל הגברים. הקליעים שלך היו מגדלור [המאיר] דרך שהפכה חשוכה, שאורו ימשיך לזרוח במשך שנים."
[עמוד הפייסבוק של סולטאן אבו אל-עינין, 03/11/2014]

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי יועצו של עבאס, אבו אל-עינין, נוהג להאדיר ולשבח מחבלים באופן שגרתי.

יום למחרת ניסיון ההתנקשות בחיי הרב גליק, הביע ראש סניף תנועת פת"ח בירושלים, עדנאן ר'ית', גאווה בירי, ושיבח את ניסיון ההתנקשות כשהוא מתאר אותו כ"מעשה גבורה":
"ניסיון ההתנקשות בחיי הרב גליק היום אינו אלא תגובה טבעית לפשעים שמבצע הכיבוש נגד העיר ותושביה... השהיד מועתז חיג'אזי, מבצע ניסיון ההתנקשות, הוא חבר תנועת פת"ח ואחד מפעיליה... אנו בתנועת פת"ח איננו מתביישים לקבל אחריות על מעשה הגבורה שהוא ביצע היום, שכן זוהי תגובה טבעית לפשעי הכיבוש נגד העיר ירושלים והמקומות הקדושים שבה."
[אתר רשת קודס, 30/10/2014]

להלן קטע ארוך יותר מתוך הדיווח על מכתב הניחומים ששלח עבאס למשפחת המחבל:
"הנשיא מחמוד עבאס הביע את כעסו וגינויו לפשע המתועב שבוצע נגד השהיד מועתז חיג'אזי, שנרצח ביום חמישי שעבר [30/10/2014] על ידי כנופיות הרצח והטרור של צבא הכיבוש הישראלי.
במברק, שהועבר אתמול [02/11/2014] על ידי השר לענייני ירושלים ומושל מחוז ירושלים, עדנאן אל-חוסייני, לקרוביו של השהיד בכפר סילוואן, הוא [עבאס] אמר כי השהיד מועתז עלה השמיימה תוך הגנה על זכויותיו של עמנו ועל מקומותיו הקדושים. כמו כן, הוא גינה פעולה ברברית זו [ הריגתו של חיג'אזי], המתווספת לפשעי הכיבוש נגד בני עמנו מאז הנכבה, וכן את המשך העוול ההיסטורי הנעשה נגדו בכל מקומות הימצאו."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/11/2014]

להלן קטע ארוך יותר מתוך הפוסט המאדיר את המחבל בעמוד הפייסבוק של יועצו של עבאס, סולטאן אבו אל-עינין:
"המסר שלי לשהיד הגיבור מועתז חיג'אזי, שהיד השחר, שהיד ירושלים: נפגשתי עם אביך בשמך, ולא עלה בידי להיפגש עם אמך כדי לנשק את ידיה ואת מצחה על שנתנה לך לינוק אומץ וגבורה משדיה, ובכך הפכה אותך למהפכן שקיצר את דרכנו לחירות.
מועתז, אללה כיבד אותך בשהאדה שמייחלים לה כל הגברים. הקליעים שלך היו מגדלור [המאיר] דרך שהפכה חשוכה, שאורו ימשיך לזרוח במשך שנים.
נוח על משכבך בשלום, מפני שהעברת את המסר, שזוהי הדרך הקצרה ביותר אל חירות העמים. חייך היו תמצית הסבל הארוך שחווה העם הפלסטיני, שכן היית מהפכן, לאחר מכן אסיר, ולבסוף שהיד."
[עמוד הפייסבוק של סולטאן אבו אל-עינין, 03/11/2014]

להלן קטע ארוך יותר מן הדיווח על דברי ראש סניף תנועת פת"ח בירושלים עדנאן ר'ית', ששיבח את ניסיון ההתנקשות:

"ראש סניף תנועת פת"ח בירושלים הכבושה, ענדאן ריית', אמר: 'מה שקרה וקורה בירושלים הכבושה הוא תוצאה של המעשים הנפשעים שמבצע הכיבוש הישראלי בעיר הכבושה. ניסיון ההתנקשות בחיי הרב גליק היום אינו אלא תגובה טבעית לפשעים שמבצע הכיבוש נגד העיר ותושביה.'

בראיון בלעדי לרשת קודס, ר'ית' הוסיף: 'השהיד מועתז חיג'אזי, מבצע ניסיון ההתנקשות, הוא חבר תנועת פת"ח ואחד מפעיליה בעיר. מאז יציאתו מבתי הכלא של הכיבוש בשנת 2012 הוא השתתף בכל פעילויות התנועה, והיה גורם פעיל בה.' הוא הוסיף: 'אנו בתנועת פת"ח איננו מתביישים לקבל אחריות על מעשה הגבורה שהוא ביצע היום, שכן זוהי תגובה טבעית לפשעי הכיבוש נגד העיר ירושלים והמקומות הקדושים שבה.'

ר'ית' המשיך: 'ממשלת הכיבוש בהנהגת בנימין נתניהו דאגה להטיח האשמות, כאילו הפעולה הזו וקודמותיה וכל האירועים שמתרחשים בירושלים הם תוצאה של הקריאה של עבאס לתושבי ירושלים להגן על ירושלים ואל-אקצא. מדיניות זו אינה חדשה מבחינת הכיבוש וממשלתו, אשר אינה יודעת שמעשיה בעיר נגד תושבי ירושלים ונגד המקומות הקדושים הם הסיבה העיקרית לפעולות (פיגועים) הללו, שערב להן המשפט הבינלאומי, אשר ערב לזכותם של עמים כבושים להגן על עצמם .'
ר'ית' סיים את דבריו: 'תנועת פת"ח הייתה ותישאר בחזית פעילות ההתנגדות. היא קוראת לכל הפלסטינים להתלכד אל מול הכובש."
[אתר 'רשת קודס', 30/10/2014]


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat