English

 


פרסומי PMW
יועציו של עבאס מגנים אלימות, אך משבחים מחבלים רצחניים
Share |
יועציו של עבאס מגנים אלימות, אך משבחים מחבלים רצחניים
יועצו של עבאס:
"עבאס דואג לכך שעמנו לא ייגרר למעגל של אלימות ואלימות-נגדית"

יועצו של עבאס, על המחבלים שדרסו והרגו ישראלים ועל המחבל שירה ברב גליק:
"גיבורי ירושלים... נענו לקריאת המולדת,
לקריאת ירושלים,
בתגובה למעשי הכיבוש, ליהירותו,
ולחילול מסגד אל-אקצא על ידו"

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

בזמן שפלסטינים ממשיכים לבצע פיגועי טרור בירושלים, ותנועת פת"ח, שבראשה עומד מחמוד עבאס, מעודדת פלסטינים להמשיך לבצעם, שניים מיועציו של עבאס שולחים מסרים סותרים לציבור הפלסטיני: האחד מגנה שימוש באלימות בעוד האחר משבח מעשי רצח.

נמר חמאד, יועצו המדיני של עבאס, אמר אתמול לטלוויזיה הרשמית של הרש"פ כי עבאס "דואג לכך" שהעם הפלסטיני לא "ייגרר למעגל של אלימות ואלימות-נגדית." אלא שבאותו יום, יועצו של עבאס סולטאן אבו אל-עינין, קרא להגברת האלימות, על-ידי כך שהאדיר את המחבלים שביצעו את הפיגועים האחרונים.

אל-עינין, שכינה את המחבלים "שהידים גיבורים," ציין את שמו של המחבל שניסה להתנקש בחייו של הרב יהודה גליק, ואת שמות שני המחבלים שביצעו פיגועי דריסה נגד ישראלים, שבהם נרצחו תינוקת בת שלושה חודשים ושני מבוגרים ונפצעו עשרות. אל-עינין שיבח את "בני ירושלים המהוללים והמבורכים," ש"מרווים בדמם הטהור את אדמת המולדת, ומבעירים את אש הזעם." הוא הצדיק את פיגועי הטרור האחרונים על ידי הצגתם כ-"תגובה למעשי הכיבוש, ליהירותו ולחילול מסגד אל-אקצא על ידו":

"ירושלים מתקוממת, והנה בני ירושלים המהוללים והמבורכים מדליקים את ניצוץ המהפכה, מרווים בדמם הטהור את אדמת המולדת, ומבעירים את אש הזעם. ירושלים הכריזה היום בקול מהדהד שהיא לא תסכים לביזוי והשפלה ולא תסכים להיות כנועה. היום ירושלים זועמת, והנה הרי געש של זעם מתיזים לבה בפניהם של מי שטימאו אותה, בפני הגוזל הכובש. התגובה המרעישה הגיעה מכיוונם של גיבורי ירושלים; היא החלה עם השהיד הגיבור אל-שלודי, [לאחריו השהיד] חג'אזי, והנה היום היא מגיעה מכיוונו של השהיד הגיבור אבראהים אל-עכארי. הם נענו לקריאת המולדת, לקריאת ירושלים, בתגובה למעשי הכיבוש, ליהירותו ולחילול מסגד אל-אקצא על ידו - והנה עדריהם [עדרי המתנחלים] מתים באותו האופן שבו נהרגים ילדינו החפים מפשע וחסרי המגן."
[עמוד הפייסבוק של חבר הוועד המרכזי של פת"ח, סולטאן אבו אל-עינין, 05/11/2014]

המחבלים שנחשבים לגיבורים בעיני יועצו של עבאס הם:

מועתז חיג'אזי - פעיל ג'יהאד אסלאמי ואסיר משוחרר, אשר ב-29/10/2014 ניסה להתנקש בחיי הרב יהודה גליק, פעיל בולט בתנועת נאמני הר הבית. גליק נפצע קשה. המחבל נהרג זמן קצר אחר כך בחילופי אש עם כוח שניסה לעצור אותו.

עבד אל-רחמן אל-שלודי - ביצע ב-22/10/2014 פיגוע דריסה בירושלים, שבו נהרגו חיה-זיסל ברון, תינוקת בת שלושה חודשים, וקארן ימימה מוסקרה, עולה חדשה בת 20. שמונה בני אדם נפצעו. המחבל ניסה להימלט מהמקום, אך נורה על ידי אנשי ביטחון, נפצע קשה ופונה לבית החולים, שם מת מפצעיו.

איברהים אל-עכארי- ביצע ב-05/11/2014 פיגוע דריסה בירושלים, שבו נהרגו קצין מג"ב, פקד ג'דעאן אסעד, ותלמיד הישיבה שלום בעדני בן ה-17. ויותר מעשרה בני אדם נפצעו. לאחר שיצא ממכוניתו, המחבל גם הכה עוברי אורח במוט ברזל. המחבל חוסל על ידי קצין מג"ב.

אין זו הפעם הראשונה שיועצו של של עבאס, אבו אל-עינין, משבח מחבלים רצחניים. בחודש שעבר הוא קרא למחבל שרצח שניים "שהיד גיבור." כאשר מחבל דקר למוות אזרח ישראלי, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח כי אל-עינין שיבח את הרוצח, כינה אותו "לוחם גיבור" ובירך את "השדיים שהניקו אותו."

לחץ כדי לצפות בדוגמאות נוספות של האדרת מחבלים וטרור ברש"פ ובפת"ח.

להלן קטע מתוך דיווח הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ על דבריו של נמר חמאד, יועצו המדיני של יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס, בעקבות אחד מפיגועי הדריסה במזרח ירושלים:

"נמר חמאד, היועץ הפוליטי של היו"ר, הדגיש בהודעה לערוץ פלסטין כי היו"ר מחמוד עבאס דואג לכך שעמנו לא ייגרר למעגל של אלימות ואלימות-נגדית, בהתאם לתכנית של ממשלת נתניהו [שנועדה] למתן את הלחץ הדיפלומטי והמדיני כלפיה."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 05/11/2014]


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat