English

 


פרסומי PMW
תנועת פת"ח ויועצו של עבאס משבחים את רצח המתפללים בבית הכנסת
Share |
הרש"פ מעבירה מסרים סותרים בתגובה לרצח המתפללים היהודים:
עבאס מגנה את מעשי הרצח בעוד שיועצו ותנועת פת"ח מאדירים אותם
 
יועצו של עבאס על מעשי הרצח:
"פעולת גבורה"

תנועת פת"ח בראשות עבאס -
"מברכת על פעולת בקשת-השהאדה (מוות למען אללה) בירושלים"
 ו-"מלווה לגן עדן את השהידים"
 
פת"ח בראשות עבאס: 
"חלוקת ממתקים בערי הגדה המערבית
כדי לחגוג את הפעולה בירושלים"
 
לשכתו של עבאס:
"הנשיאות הפלסטינית...מגנה היום את פעולת הרג המתפללים" 

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
בעקבות רצח ארבעת המתפללים היהודים בבית כנסת בירושלים, יועצו של יו"ר הרשות הפלסטינית עבאס, סולטאן אבו אל-עינין, מיהר לשבח את הפיגוע בתור "פעולת גבורה," כפי שהוא כינה את הטבח בעמוד הפייסבוק שלו. אבו אל-עינין פרסם תמונות קשות עם שלוליות דם וגופות המתפללים, וגם תמונה של גופות המחבלים ולצדם סכין קצבים מוכתמת בדם. הוא כינה את המחבלים "שהידים." (ראה להלן - אזהרה: תמונות קשות לצפייה).

 ה"שהידים" הם שני מחבלים, ר'סאן ועודאי אבו-ג'מל ממזרח ירושלים, שחדרו למבנה של בית כנסת בשכונת הר נוף בירושלים ותקפו מתפללים באמצעות גרזנים, סכינים ונשק חם. המחבלים רצחו ארבעה מתפללים ופצעו שמונה מתפללים, ארבעה מהם באורח אנוש. המחבלים נהרגו זמן קצר אחר כך בחילופי אש עם כוחות הביטחון הישראליים שהגיעו לזירת האירוע.

 דובר פת"ח ג'מאל טיראווי הודיע בשם סיעת פת"ח במועצה המחוקקת הפלסטינית כי התנועה "בירכה על פעולת ירושלים" וכי היא "מברכת על פעולת בקשת השהאדה (מוות למען אללה) בירושלים, ומלווה לגן עדן את השהידים של משפחת אלג'מל".
[סוכנות הידיעות הפלסטינית העצמאית 'דוניא אל-וטן,' 18/11/2014]

 פת"ח מיהרה אף היא לחגוג את הטבח והודיעה בעמוד הפייסבוק שלה כי מתקיימת "חלוקת ממתקים":
"חלוקת ממתקים בערי הגדה הערבית מתוך שמחה על פעולת ירושלים, אשר התבצעה בתור נקמה על הוצאתו להורג של השהיד יוסף אל-רמוני, ובתגובה להפרות במסגד אל-אקצא."
[פייסבוק, 'פת"ח - העמוד המרכזי,' 18/11/2014]

 בכירים פלסטינים והתקשורת הפלסטינית מיהרו להסביר כי הטבח בא בתגובה על רצח לכאורה של נהג אוטובוס תושב מזרח ירושלים יומיים קודם לכן בירושלים. ב-16/11/2014 נמצא נהג אוטובוס, יוסף אל-רמוני, במסוף אוטובוס כשהוא תלוי. על אף שנתיחה שבוצעה במכון לרפואה משפטית באבו כביר, בנוכחות פתולוג פלסטיני שנבחר על ידי משפחת אל-רמוני, לא חשפה סימני אלימות על גופת המת, בכירים פלסטינים והתקשורת הפלסטינית מיהרו להציג את המקרה בתור רצח שביצעו "מתנחלים יהודים."  

 יועצו של עבאס, סולטאן אבו אל-עינין, הציג את רצח המתפללים היהודים הבוקר כ"תגובה" על "רצח" נהג האוטובוס:
"תמונות ממקום ביצוע פעולת הגבורה במכון הדתי הציוני בתגובה להתנקשות בחיי השהיד יוסף אל-רמוני "אבו ג'יהאד."
[עמוד הפייסבוק של סולטאן אבו אל-עינין, חבר הוועד המרכזי של פת"ח, 07/07/2014]

 בעמוד פייסבוק נוסף שקשור כנראה לתנועת פת"ח, בשם "תנועת השחרור הלאומי הפלסטיני - פת"ח,"
 התפרסמו תמונות קשות מזירת הרצח ונכתב: "תמונות מפעולת הגבורה בירושלים. אתמול הם אמרו 'מוות לערבים', אך הם לא ידעו שהמוות הוא ליהודים."
 [עמוד הפייסבוק של תנועת השחרור הלאומי הפלסטיני - פת"ח, 18/11/2014]

 מכון "
מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על האדרה מתמשכת של רוצחי אזרחים ישראלים על ידי סולטאן אבו אל-עינין.

 תגובות אלה של פת"ח ושל יועצו של עבאס המאדירים רצח ישראלים חפים מפשע, סותרות את התגובה הרשמית שהתקבלה מלשכתו של מחמוד עבאס, המגנה את הפיגוע:
"הנשיאות הפלסטינית גינתה מאז ומתמיד פעולות הרג של אזרחים מכל צד שהוא, והיא מגנה היום את פעולת הרג המתפללים, שהתבצעה בבית כנסת בירושלים המערבית." [ופא (סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית), 18/11/2014]
 
ההודעה הטילה באופן עקיף את האשמה לטבח על ישראל, בכך שדרשה "להפסיק את הפריצות למסגד אל-אקצא, את הפרובוקציות של המתנחלים ואת ההסתה מצד כמה שרים ישראלים."

 אין זו הפעם הראשונה שהרש"פ
ויועציו של עבאס משדרים מסרים סותרים. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח לאחרונה כי בזמן שאחד מן היועצים אמר כי "עבאס  דואג לכך שעמנו לא ייגרר למעגל של אלימות ואלימות-נגדית," יועץ אחר שלו הלהיט את האווירה ועודד פיגועים נוספים בכך ששיבח ותיאר מחבלים שרצחו ארבעה ופצעו עשרות אנשים בתור "שהידים גיבורים."

 דובר תנועת פת"ח, אחמד עסאף, מסר הצהרה דומה לעיתונות: "ההתקפה היא תוצאה טבעית להפרות הישראליות בירושלים". [אתר החדשות "רוסיה היום" בערבית, 18/11/2014]

(אזהרה: תמונות קשות לצפייה)


להלן תמונות מזירת הפיגוע מהבוקר, 18/11/2014, אשר פורסמו על ידי בעמוד הפייסבוק של יועצו של עבאס ובעמוד המשויך לתנועת פת"ח:

חבר המועצה המרכזית של פת"ח, סולטאן אבו אל-עינין, פרסם בעמוד הפייסבוק את התמונה והטקסט הבאים בעמוד: טקסט: "תמונות ממקום ביצוע פעולת הגבורה במכון הדתי הציוני בתגובה להתנקשות בחיי השהיד יוסף אל-רמוני 'אבו ג'האד'."
[עמוד הפייסבוק של חבר הועד המרכזי של פת"ח, סולטאן אבו אל-עינן, 18/11/2014]


 
תמונת שני המחבלים המתים פורסמה גם בעמוד הפייסבוק של יועצו של עבאס סולטאן אבו אל-עינין:


טקסט:
"
התקשורת של האויב: 'שני מבצעי פעולת הגבורה, השהידים ר'סאן ועודאי אבו-ג'מל (בני דודים) מג'בל מוכבר." 

עמוד הפייסבוק 'תנועת השחרור הלאומי פת"ח' פרסם את התמונה והטקסט הבאים:
 

טקסט:
"תמונות מפעולת הגבורה בירושלים (כלומר, בית הכנסת שבו התבצע הטבח). אתמול הם אמרו 'מוות לערבים' אך הם לא ידעו שהמוות הוא ליהודים."
[עמוד הפייסבוק 'תנועת השחרור הלאומי פת"ח', 18/11/2014]


 להלן קטעים ארוכים יותר מן הדיווחים המוזכרים לעיל:
"הנשיאות הפלסטינית גינתה מאז ומתמיד פעולות הרג של אזרחים מכל צד שהוא, והיא מגנה היום את פעולת הרג המתפללים, שהתבצעה בבית כנסת בירושלים המערבית. כמו כן, היא מגנה את כל פעולות האלימות, יהיה אשר יהיה מקורן, ודורשת להפסיק את הפריצות למסגד אל-אקצא, את הפרובוקציות של המתנחלים ואת ההסתה מצד כמה שרים ישראלים.
כמו כן, הנשיאות מדגישה כי הגיע הזמן לסיים את הכיבוש ולשים קץ לגורמי המתיחות והאלימות. אנו מדגישים את מחויבותנו לפתרון צודק המבוסס על פתרון שתי המדינות, על פי החלטות המוסדות הבינלאומיים, [ואת מחויבותנו] לשמור על אווירת הרגיעה ועל ההבנות שהושגו עם המלך עבדאללה השני ועם מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, ברבת עמון."
[ופא (סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ), 18/11/2014]

"הסיעה הפרלמנטרית של פת"ח ברכה על פעולת ירושלים, אשר בוצעה על ידי שני תושבי ג'בל מוכבר, וגרמה למותם של ארבעה מתנחלים. את הדברים אמר דובר הסיעה, חבר המועצה המחוקקת ג'מאל טיראווי, שהדגיש כי הסיעה מברכת על פעולת בקשת השהאדה (מוות למען אללה - "מבט לתקשורת פלסטינית") בירושלים, ומלווה לגן עדן את השהידים של משפחת אל-ג'מל.
הסיעה הפרלמנטרית של פת"ח הדגישה כי הפעולה הזו התבצעה במסגרת התגובה הפלסטינית למעשי הטבח של הכיבוש, להסתה שלו, לפלישותיו לאל-אקצא, למניעת כניסתם של מוסלמים אליו, להתפרעות המתנחלים תחת אבטחה של צבא כובש ומאומן בגדה ובירושלים, ולדיכוי ולגזענות נגד בני עמנו בפנים הכבוש."
[סוכנות הידיעות הפלסטינית העצמאית "דוניא אל-וטן," 18/11/2014]

"במסגרת תגובתו לפעולה שהסתיימה במות שני מבצעיה, דובר תנועת פת"ח, אחמד עסאף, אמר בהצהרה לעיתונות כי 'ההתקפה היא תוצאה טבעית להפרות הישראליות בירושלים.'
כמו כן, עסאף הדגיש כי 'ממשלת נתניהו מכניסה אותנו למעגל אלימות.' הוא הבהיר כי 'תהיה תגובה חיצונית [מצד גורמים שונים], כל אחד בהתאם לאינטרסים שלו, במיוחד משום שישנן באזור קבוצות שמפיקות תועלת ממעשי ישראל.' ... מצדה, תנועת חמאס בירכה על הפעולה ואמרה כי היא מהווה תגובה טבעית למעשים הישראליים."
[אתר חדשות "רוסיה היום" בערבית, 18/11/2014]
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat