English

 


פרסומי PMW
מנהיג הקהילה האחמדית מגנה את הטרור נגד ישראלים ומציג אותו כעיוות של חוקי האסלאם
Share |
 
מנהיג הקהילה האחמדית מגנה את הטרור נגד ישראלים ומציג אותו כעיוות של חוקי האסלאם

השייח' מוחמד שריף עודה, מנהיג "הקהילה המוסלמית האחמדית בארץ הקודש":
"ביקרתי בבית הכנסת שהותקף בירושלים, 
ולמן הרגע הראשון הרגשתי תחושת מועקה בשל המעשה המביש הזה,
 שאינו הולם את האסלאם המפואר שלנו." 
["מען" (סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית), 24/11/2014]

 איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

מנהיג הדת המוסלמי האחמדי, שייח' מוחמד שריף עודה, החי בישראל, גינה את פיגועי הטרור שבוצעו לאחרונה על ידי פלסטינים באמתלה של הגנה על המקומות הקדושים לאסלאם, והצהיר כי הם מהווים עיוות של דת האסלאם.
 
במאמר דעה שפורסם ב"מען", סוכנות חדשות פלסטינית עצמאית, הוא טען כי מוסלמים צריכים "להגן בראש ובראשונה על הכנסיות, בתי הפולחן והמנזרים של הזולת, עוד לפני מסגדיהם שלהם."
 
עודה דחה את הצהרות הרשות הפלסטינית ותנועת פת"ח, אשר תמכו בפיגועים, הצדיקו והאדירו אותם:
"אני מדגיש כי אין למי שמנסים לתמוך בפשע הזה או להסית לדברים דומים בשם הדת אף ראיה...שתומכת בעמדתם. "

הוא הוסיף ואמר כי פשעים כדוגמת הטבח בבית הכנסת בירושלים מנוגדים לעקרונותיו הסובלניים של האסלאם: 
"ביקרתי בבית הכנסת שהותקף בירושלים, ולמן הרגע הראשון הרגשתי תחושת מועקה בשל המעשה המביש הזה, שאינו הולם את האסלאם המפואר שלנו ושמנוגד לעקרונותיו הסובלניים. הגינוי שלי לפשע הזה נבע מתוך הבנתי את האסלאם המפואר ואמונתי בו."
 
הערה: הקהילה האחמדית המוסלמית היא פלג קטן יחסית באסלאם. התנועה האחמדית נוסדה בסוף המאה ה-19 ומונה בין 10 ל-20 מיליון מאמינים. מאמינים רבים מן הזרם המרכזי באסלאם מחשיבים את האחמדים ללא-מוסלמים וכופרים, ועל כן סבלו האחמדים מרדיפות ומדיכוי. בפקיסטן, למשל, נחשבים האחמדים ללא-מוסלמים לפי החוקה, שאף אוסרת עליהם לזהות עצמם כמוסלמים. בארצות מוסלמיות מסוימות התחוללו פרעות בהן נרצחו אחמדים בשל ה"כפירה" שלהם. 
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח כי על אף שיו"ר הרש"פ מחמוד עבאס גינה את הטבח בבית הכנסת, בכירי פת"ח הסבירו כי הגינוי אינו כן ופורסם מסיבות דיפלומטיות. כמו כן, יועציו של עבאס האדירו את המחבלים, תמכו בפשעיהם ועודדו אלימות נוספת.

להלן קטע ארוך יותר מתוך המאמר של שייח' מוחמד שריף עודה, מנהיג "הקהילה המוסלמית האחמדית בארץ הקודש", המגנה רצח בשם האסלאם:
 
"כאשר אללה יתעלה התיר למוסלמים להילחם, הוא התיר זאת ביסודו של דבר כדי שהם יגנו על חופש הדת המוחלט. הוא הדגיש בפניהם שזו חובתם להגן בראש ובראשונה על הכנסיות, בתי הפולחן והמנזרים של הזולת, עוד לפני מסגדיהם שלהם. הוא התחייב לתמוך בהם אם הם ידבקו במטרה אצילית זו: מימוש חופש הדת והגנה על בתי הפולחן מפני תוקפנות והשחתה...דבר המעורר את תשומת הלב הוא שאללה יתעלה הגדיר עבורם את המטרה הזו... בתקופה שבה הם, המוסלמים, היו קורבנות של רדיפה דתית, וטרם היו להם שררה והשפעה - דבר שהושג מאוחר יותר, כאשר הם שלטו על ארצות נרחבות ובהן אזרחים בני דתות אחרות. הדבר מוכיח כי אללה יתעלה אינו נותן אף תירוץ להתרשלות בהגנה על בתי הפולחן של הזולת בשום אופן, אפילו אם המוסלמים סובלים בעצמם מרדיפה דתית ומסגדיהם מותקפים; חובה על המוסלמים לקום ולשמור על בתי הפולחן הללו מפני תקיפות, באותה הלהיטות שבה הם מגנים על מסגדיהם...אשר למסגדים, האסלאם אישר כי הם פתוחים למבקרים, ויותר מכך - למתפללים מכל דת שהיא, כל עוד אין בביקוריהם פרובוקציה בלתי מוצדקת או פגיעה במתפללים. אם הביקורים מתקיימים על פי הכללים הללו, שעליהם אפשר להסכים, אין לאף מוסלמי זכות למנוע כניסת מבקרים למסגדי אללה. להפך, אללה איים על מי שמונעים כניסת מבקרים למסגדים בקלון בעולם הזה ובייסורים בעולם הבא...המוסלמים חייבים לזכור את העקרונות הללו ואת ההוראות הללו, ולזנוח את הרעיונות הבלויים והנפשעים, שקוראים לאלימות, לפשעים ולתוקפנות... ושאותם מבטאים סוחרי הדת ואלו המבקשים לממש את שאיפותיהם האישיות או המפלגתיות באמצעות הצתת אש מדנים והסלמה, יהא אשר יהא המחיר...לפני כמה ימים ביקרתי בבית הכנסת שהותקף בירושלים, ולמן הרגע הראשון הרגשתי תחושת מועקה בשל המעשה המביש הזה, שאינו הולם את האסלאם המפואר שלנו ושמנוגד לעקרונותיו הסובלניים. הגינוי שלי לפשע הזה נבע מתוך הבנתי את האסלאם המפואר ואמונתי בו; הדת שלי, שאני גאה בה, ושהגורמים הנ"ל מנסים להכתימה ברעיונותיהם ובהתנהגותם. אין למעשה הזה וליתר מעשי הדריסה והמעשים הנפשעים שום קשר ל[עיקרון] הג'האד האסלאמי, לערכי המוסר האסלאמיים או לאצילות.  
חובה על אחיי המוסלמים בארץ ובעולם לגנות אותו ולהתנער ממנו. אני מדגיש כי אין למי שמנסים לברך על הפשע הזה או להסית לדברים דומים בשם הדת אף ראיה מהקוראן או מהסונה של הנביא שתומכת בעמדתם. אני מדגיש כי לתמיכה במעשה זה או בכל מעשה הדומה אחר תהיה השפעה הרסנית על עמנו ועל עתידו..." 
["מען" (סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית), 24/11/2014]
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat