English

 


פרסומי PMW
מופתי הרש"פ דורש את גופות הרוצחים שביצעו את הפיגוע בבית הכנסת
Share |

מופתי הרש"פ דורש את גופות
הרוצחים שביצעו את הפיגוע בבית הכנסת:


"זכותם של השהידים שנתפלל עליהם
וזוהי זכות שרעית...
זכותם של קרוביהם, חבריהם ויקיריהם
לראות אותם בפעם האחרונה"


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

 

לפני כשבועיים נכנסו שני המחבלים ר'סאן ועודאי אבו-ג'מל לבית כנסת בירושלים המערבית ותקפו את המתפללים בסכינים, גרזנים ואקדחים. הם רצחו 5 אנשים ופצעו שבעה, מהם שלושה באורח קשה. המחבלים נהרגו בחילופי אש עם כוחות המשטרה שהגיעו לזירת הפיגוע.

 

כעת דורש מופתי הרש"פ, השייח' מוחמד חוסיין, כי ישראל תעביר את גופות הרוצחים, שהוא מכנה "שהידים", תואר כבוד נעלה באסלאם, לידי המשפחות. המופתי הבהיר: "זכותם של השהידים שנתפלל עליהם," וזכותן של המשפחות "[לקיים] את טקסי הקבורה הנדרשים לפי השריעה המוסלמית.":

 

"במסיבת העיתונאים שנערכה ביום ראשון, 23/11/2014, בסוכת השהידים בג'בל אל-מוכבר, דרש המופתי של ירושלים, השיח' מוחמד חוסיין, משלטונות הכיבוש למסור במהירות את גופותיהם של השהידים לקרוביהם ולאנשי הכפר שלהם, על מנת שיקיימו את טקסי הקבורה הנדרשים לפי השריעה המוסלמית. חוסיין המשיך: 'זכותם של השהידים שנתפלל עליהם, וזוהי זכות שרעית. כמו כן, זכותם של קרוביהם, חבריהם ויקיריהם לראות אותם בפעם האחרונה, ולאף אחד לא משתלם להחזיק בגופות השהידים.'"

['אל-עאסימה' ('עיר הבירה'), עיתון דו-שבועי המופץ עם עיתון הרש"פ, 02/12/2014]

  

עורך הדין של משפחות הרוצחים האשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו במותם של ה"שהידים", ואמר כי "יש להגיש כתב אישום" נגדו:

 

עוה"ד ראאד בשיר: "משום שכוחות הכיבוש הינם האחראים להרג של 8 אנשים בפעולה (הפיגוע בבית הכנסת בירושלים) שישה מתנחלים ושני השהידים עודאי ור'סאן אבו ג'מל, יש להגיש כתב אישום נגד ראש ממשלת הכיבוש נתניהו. זאת, שכן הוא אחראי על כל האירועים המתרחשים בעיר ירושלים."

 

כתבה נוספת בעיתון הדו-שבועי 'אל-עאסימה', המופץ יחד עם עיתון הרש"פ היומי אל-חיאת אל-ג'דידה, התייחסה אל הרוצחים בתור "שהידים," ובה בעת הזכירה כי הם ביצעו "ירי ודקירה נגד קיצונים יהודים":

 

"18/11/2014: 5 ישראלים נהרגו ו-11 אחרים נפצעו בפעולת ירי ודקירה נגד קיצונים יהודים, בשעה שיצאו מבית כנסת ברחוב בשם "אגסי", שבמערב העיר ירושלים הכבושה. הפלסטינים ר'סאן ועודאי אבו-ג'מל, מבצעי המתקפה, משכונת ג'בל אל-מוכבר, מתו מות שהידים..."

['אל-עאסימה' ('עיר-הבירה), עיתון דו-שבועי המופץ יחד עם עיתון הרש"פ, 02/12/2014] 

   

כתבה שלישית מציגה פוסטר של שני ה"שהידים" על רקע מסגד אל-אקצא, ותמונה של אחד מקורבנות הפיגוע בבית הכנסת. בתחתית הפוסטר מופיע הטקסט: "לפקודתך, אל-אקצא." הכתבה מתארת לפרטים כיצד ביצעו המחבלים את הפיגוע:

 

"הצעירים הצליחו להיכנס למוסד, ואחד מהם החל מיד לירות על המתנחלים, בעוד שהשני הרג אותם באמצעות גרזן, תוך כדי קריאות 'אללה אכבר.'" 
 

['אל-עאסימה' ('עיר-הבירה'), עיתון דו-שבועי המופץ עם עיתון הרש"פ, 02/12/2014]


הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, הנשלטת על ידי עבאס, הציגה גם היא את שני 
הרוצחים כקורבנות, כפי שדיווח מכון "מבט לתקשורת פלסטינית." כמו כן, בכירים בפת"ח הצדיקו ותרצו את גינויו של עבאס את הטבח בבית הכנסת.  

 

להלן קטעים ארוכים יותר מן הדיווח על דרישתו של מופתי הרש"פ, מוחמד חוסיין, להעביר את גופות הרוצחים לרשות הפלסטינית והדיווחים על הפיגוע עצמו:

 

"במסיבת העיתונאים שנערכה ביום ראשון, 23/11/2014, בסוכת השהידים בג'בל אל-מוכבר, דרש המופתי של ירושלים, השייח' מוחמד חוסין, משלטונות הכיבוש למסור במהירות את גופותיהם של השהידים לקרוביהם ולאנשי הכפר שלהם, על מנת שיקיימו את טקסי הקבורה הנדרשים לפי השריעה המוסלמית. חוסיין המשיך: 'זכותם של השהידים שנתפלל עליהם, וזוהי זכות שרעית. כמו כן, זכותם של קרוביהם, חבריהם ויקיריהם לראות אותם בפעם האחרונה, ולאף אחד לא משתלם להחזיק בגופות השהידים... ראאד בשיר, עורך הדין של משפחת השהידים עודאי ור'סאן אבו ג'מל ויועץ מועצת ההגנה על אדמות הכפר ג'בל אל-מוכבר [אמר]: 'ההרס של עשרות הבתים שמבוצע בתקופה האחרונה בכפר ג'בל אל-מוכבר על ידי שלטונות הכיבוש בא במסגרת מדיניות ענישה קולקטיבית שנוקטת ישראל נגד תושבי ירושלים.' בשיר ציין במסיבת עיתונאים שנערכה היום בבית השהידים אבו ג'מל בג'בל אל-מוכבר... : 'משום שכוחות הכיבוש הינם האחראים להרג של 8 אנשים בפעולה, שישה מתנחלים ושני השהידים, עודאי ור'סאן אבו ג'מל, יש להגיש כתב אישום נגד ראש ממשלת הכיבוש נתניהו. זאת, שכן הוא אחראי על כל האירועים המתרחשים בעיר ירושלים." 

['אל-עאסימה' ('עיר הבירה'), עיתון דו-שבועי המופץ יחד עם עיתון הרש"פ, 02/12/2014]

 

"פרטי הפעולה: 5 מתנחלים נהרגו ו-7 נוספים נפצעו, ומצבם של 3 מהם תואר כקשה, במתקפה שביצעו פלסטינים במוסד הדתי 'בית כנסת-ישיבה' בהתנחלות גבעת שאול, הממוקמת על אדמות הכפר דיר יאסין הכבוש במערב ירושלים. לפי הפרטים, הצעירים הצליחו להיכנס למוסד, ואחד מהם החל מיד לירות על המתנחלים, בעוד שהשני הרג אותם באמצעות גרזן, תוך כדי קריאות 'אללה אכבר.' יש לציין כי אחד המבצעים עבד בניקיון בבית הכנסת שבו בוצעה המתקפה, והשני עבד בחנות מול בית הכנסת, ושניהם בני דודים. הם ביצעו את הפעולה בעזרתו של אדם שלישי, שסיפק להם אקדח ורימון יד, שלא התפוצץ, בנוסף לגרזנים. יש לציין כי אחד הנרצחים בפעולת ירושלים הינו הרב 'משה טברסקי', ראש הכולל 'תורת משה', שהוא אחד מגדולי מנהיגי תנועת ש"ס הקיצונית.

מבצעי פעולת בית הכנסת היהודי: השהיד ר'סאן מוחמד אבו ג'מל, בן 27, נשוי ואב לשלושה ילדים, והשהיד עודאי עבד אבו ג'מל, בן 22. השניים הם בני דודים מכפר ג'בל מוכבר, שבדרום מזרח העיר ירושלים הכבושה. יש לציין כי שני השהידים משתייכים לחזית העממית לשחרור פלסטין, והם אסירים משוחררים."

['אל-עאסימה' ('עיר-הבירה'), עיתון דו-שבועי, 

המופץ עם עיתון הרש"פ היומי, 02/12/2014]

 

"17/11/2014: יוסף אל-רמוני, בן 32, תושב שכונת א-טור, מזרחית לעיר העתיקה בירושלים, מת מות שהידים, לאחר שנחנק על ידי קבוצה של מתנחלים בלילה שבין ראשון לשני. הוא נמצא תלוי על עמוד באוטובוס שלו, וחבריו לעבודה סברו כי הוא ככל הנראה מת מות-שהידים על ידי קבוצה של מתנחלים קיצוניים, שמספרם נע בין 6-10. ...

  
18/11/2014: חמישה ישראלים נהרגו ו-11 אחרים נפצעו בפעולת ירי ודקירה נגד קיצונים יהודים, בשעה שיצאו מבית כנסת ברחוב בשם "אגסי", שבמערב העיר ירושלים הכבושה. הפלסטינים ר'סאן ועודאי אבו-ג'מל, מבצעי המתקפה, משכונת ג'בל מוכבר, מתו מות שהידים..."

['אל-עאסימה' ('עיר-הבירה'), עיתון דו-שבועי 

המופץ עם עיתון הרש"פ היומי, 02/12/2014]

 

הערות:

יוסף אל-רמוני

- נהג אוטובוס תושב מזרח ירושלים שנמצא תלוי במסוף אוטובוסים ב- 16/11/2014 בירושלים. על אף שנתיחת גופתו של אל-רמוני, שבוצעה על ידי המכון הלאומי לרפואה משפטית באבו כביר, בנוכחות פתולוג מטעם משפחתו של אל-רמוני, לא חשפה כל סימני אלימות, התקשורת הפלסטינית מיהרה להציג את המקרה כרצח על ידי מתנחלים יהודים. לאחר מכן הפתולוג הפלסטיני שינה את דעתו, ואמר שהיו סימני אלימות על הגופה, ואפשר שהמוות לא היה תוצאה של התאבדות. 

   

הפיגוע בבית הכנסת בירושלים- ב 18/11/2014, שני מחבלים ממזרח ירושלים, ר'סאן ועודאי אבו ג'מל, נכנסו לבית כנסת בירושלים ותקפו מתפללים בסכינים, גרזנים ואקדחים. המחבלים רצחו 4 מתפללים ושוטר, ופצעו שבעה אנשים, מהם שלושה באורח קשה. המחבלים נהרגו בחילופי אש עם כוחות הבטחון הישראליים שהגיעו לזירת הפיגוע.הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat