English

 


פרסומי PMW
הרש"פ ופת"ח: ישו היה פלסטיני
Share |
                       
הרש"פ ופת"ח: ישו היה פלסטיני

עבאס: "ישו, השליח הפלסטיני של אהבה, צדק ושלום"
   
בכירה ברש"פ: "ישו המשיח הוא פלסטיני"
בכיר בפת"ח: "ישו, הפלסטיני הראשון"

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
לאורך שנים, הרשות הפלסטינית ופת"ח טוענות כי ישו היה פלסטיני, וזאת במסגרת של המצאת היסטוריה פלסטינית שמתחילה לפני 2000 שנה ויותר.

תוך התעלמות מהמסורת הנוצרית האומרת כי ישו היה יהודי, ומכך שהאימפריה הרומאית שינתה את השם של חבל יהודה ל"פלשתינה" כמאה שנה לאחר מותו של ישו, בכירי הרש"פ ופת"ח מציגים כאמת היסטורית את הטענה שישו היה פלסטיני, ושישו היה "השהיד הפלסטיני הראשון" והפליט הפלסטיני הראשון. כך מתעד מכון המחקר "מבט לתקשורת פלסטינית."

כך היה גם השנה. לרגל חג המולד, חמישה מנהיגים ובכירים פלסטינים התייחסו אל ישו בתור "פלסטיני," "הפלסטיני הראשון" ו"השהיד הפלסטיני הראשון."

יושב ראש הרש"פ מחמוד עבאס אמר:
"אנו חוגגים את הולדתו של ישו, השליח הפלסטיני של אהבה, צדק ושלום." [וופא (אנגלית), 22/12/2014]
 
מחמוד אל-הבאש, השופט השרעי העליון, ויועצו של מחמוד עבאס לענייני דת, אמר:
"חג המולד הוא גם חג פלסטיני, משום שישו, עליו השלום, הינו פלסטיני. הוא נולד בפלסטין, וחי ונשלח [כנביא] לפלסטין. על כן, לחג המולד יש ניחוח פלסטיני מיוחד."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/12/2014;  סוכנות 'מען', 22/12/2014]

מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה, לילא ר'נאם, הביעה תקווה ל"ניצחון, ואפילו יהיה זה לאחר זמן רב" ועודדה את הפלסטינים לחגוג את חג המולד מאחר ש"ישו המשיח הוא פלסטיני."
 
"בכיכר יאסר ערפאת, סמל הסוגייה שלנו, אנו עומדים, מוסלמים ונוצרים, כדי לחגוג את חג המולד. כך גם נעמוד מאוחדים כדי לחגוג את הניצחון, ואפילו יהיה זה לאחר זמן רב. חג שמח, נחגוג ונשמח, ישו המשיח הוא פלסטיני ואנו פלסטינים ונמשיך לזקוף את ראשנו."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 07/12/2014]

עדנאן דמירי, הדובר הרשמי של מנגנוני הביטחון הפלסטינים, חגג את "יום הולדת האהבה והשלום, יום הולדתו של ישו הפלסטיני." [עמוד הפייסבוק של עדנאן דמירי, 25/12/2014]

סאא'ב עריקאת, חבר הוועד המרכזי של פת"ח, דיבר על "השהיד הראשון, הפלסטיני הראשון ישו."  [אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/12/2014]

תוופיק טיראווי, גם הוא חבר הוועד המרכזי של פת"ח, כתב: "אנו מאחלים לבני עמנו הפלסטיני האחד, חג מולד חדש שיבשר על החירות כפי שבישר ישו, הפלסטיני הראשון, עליו השלום." [עמוד הפייסבוק של תוופיק טיראווי, 24/12/2014]

להלן קטעים ארוכים יותר ודוגמאות נוספות מדצמבר 2014:

מאמר דעה של עומר חלמי אל-ר'ול, בעל טור קבוע בעיתון הרש"פ הרשמי:
"ביום שבו נולדת, אדוני ישו, האנושות כולה עורכת חגיגה לכבודך ולכבוד השלום, משום שהיית ועודך סמל של שלום, סובלנות ואהבה...
אדוני ישו, עליך השלום, אלו [היהודים] שצלבו אותך לפני אלפיים שנה חוזרים כדי לצלוב את בני עמך [הכנענים הפלסטינים] מקרב מאמיני הדתות השונות, ללא אבחנה בין נוצרי למוסלמי. הם מפיצים את רעליהם בכל חלק מארץ מולדתך, היכן שהוקמו כנסיותיך ומסגדיו של הנביא שירש אותך, מחמד בן עבדאללה משבט קריש, עליו השלום, כדי להפיץ ריב ומדון וחורבן...
ישו, איש השלום והאהבה, נוח על משכבך בשלום, משום שבני עמך הכנענים עומדים איתן באדמה, נאחזים בזכויותיהם ונחושים להגן על אדמתם..."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/12/2014]

מתוך עמוד הפייסובק של עדנאן דמיירי, הדובר הרשמי של מנגנוני הביטחון של הרש"פ:
"ביום הולדת האהבה והשלום, יום הולדתו של ישו הפלסטיני, איחולי שנה טובה לפלסטין, תושביה ואוהביה."
[עמוד הפייסבוק של עדנאן דמירי, דובר מנגנוני הביטחון הפלסטינים, 25/12/2014]

מתוך טור של תוופיק עמארנה בעיתון הרש"פ:
"אלי ברא אדם לוחם-התנגדות מאבני חימר!
אלי נפח נשמה בישו הפלסטיני!
אלי העניק לירושלים את מסעו הלילי [של מחמד] ועלייתו השמיימה...
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/12/2014]

טקסט מתוך עמוד הפייסבוק של תוופיק טיראווי, חבר הועוד המרכזי של פת"ח.
"אנו מאחלים לבני עמנו הפלסטיני האחד חג מולד חדש שיבשר על החירות כפי שבישר ישו, הפלסטיני הראשון, עליו השלום."
[עמוד הפייסבוק של תוופיק טיראווי, חבר הוועד המרכזי של פת"ח, 24/12/2014]

סוכנות הידיעות של הרש"פ "וופא" (באנגלית):

Headline: "Abbas: All I Want from Christmas is Justice"
RAMALLAH, December 22, 2014 (WAFA) - President Mahmoud Abbas Sunday called upon the international community to recognize the State of Palestine on the 1967 border and support the United Nations initiative to set a deadline to end the Israeli occupation.
"This Christmas, we deliver a very special message to the world: All I want from Christmas is justice. Any initiative to bring peace will fail if it doesn't bring justice to the Palestinian people," he said, quoting the Bible: "Blessed are those who hunger and thirst for righteousness, for they shall be satisfied."
Abbas' request came in a message sent to the Christian communities on Christmas, where he called upon the international community to partner with the Palestinian people "in order to preserve a large and vibrant Christian presence in Palestine by stopping all Israeli policies that have driven our people, Christians and Muslims, out of their homeland."
He praised the role of the local churches and their institutions in defending their land and Palestinian national rights in all international forums.
"While the international community is talking about resumption of the peace process, Christmas in general, and the situation of Bethlehem in particular, are a reminder that peace cannot remain an empty word," said Abbas.
"We celebrate the birth of Jesus, a Palestinian messenger of love, justice and peace, which has guided millions from the moment that his message came out from a small grotto in Bethlehem over 2000 years ago. His message resonates among all of those who are seeking justice and among our people who have been the guardians of the holy sites for generations. It resonates in our prayers for our people in Gaza." ...
"Jesus' message resonates in our prayers for our people in our capital Jerusalem, who continue to resist the Israeli attempts to turn the city into an exclusive Jewish place. The mosques and the churches of Jerusalem will continue to remind the world of the Palestinian, Arab, and Christian and Muslim identity of the city. Justice means ending the Israeli occupation of East Jerusalem, an integral part of the State of Palestine on the basis of the 1967 border," stressed Abbas. ...
"On behalf of a people struggling for justice and peace, from the land of Jesus, peace be upon him, we wish you all a Merry Christmas and a Happy New Year, hoping that 2015 will be a year of justice to advance freedom and peace for the people of Palestine and justice and peace for the world at large."
"From Palestine, the Holy Land, we extend our warmest greetings to peoples around the world while we celebrate the occasion of the birth of the prince of peace, Jesus, peace be upon him."
[Wafa (English edition), Dec. 22, 2014]

"מחמוד אל-הבאש, השופט השרעי העליון של פלסטין ויועצו של הנשיא לענייני דת ויחסים אסלאמיים... ציין כי 'אנו מאמינים באדוננו ישו, עליו השלום, ומאמינים במסרו, בנבואתו ובקדושתו. לפי אמונתו, אנו חוגגים את חג הולדתו בדיוק כפי שאנו חוגגים את הולדתו של הנביא מחמד, עליו הברכה והשלום, משום שכל הנביאים הינם אחים. כמו כן, חג המולד הוא גם חג פלסטיני, משום שישו, עליו השלום, הינו פלסטיני. הוא נולד בפלסטין, וחי ונשלח [כנביא] לפלסטין. על כן, לחג המולד יש ניחוח פלסטיני מיוחד.'"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/12/2014; סוכנות 'מען', 22/12/2014]

"חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, ד"ר סאא'ב עריקאת, ומושל מחוז יריחו והבקעה, מאג'ד אלפתיאני, הדליקו בערב יום שני [15/12/2014] במרכז העיר יריחו את עץ חג המולד... עריקאת אמר כי לפני ימים ספורים הדליק חבר מועצת המהפכה זיאד אבו עין עץ זית בדמו הטהור, והצטרף לתהלוכות השהידים, והוסיף: ומדוע שלא יהיה כך אם מאתנו יצא השהיד הראשון, הפלסטיני הראשון ישו, עליו השלום? ..."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/12/2014]

מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה ברש"פ, לילא ר'נאם, בשידור בטלוויזיה הפלסטינית:
"בכיכר יאסר ערפאת, סמל הסוגייה שלנו, עומדים אנו, מוסלמים ונוצרים, כדי לחגוג את חג המולד. כך גם נעמוד מאוחדים כדי לחגוג את הניצחון, ואפילו יהיה זה לאחר זמן רב. חג שמח, נחגוג ונשמח, ישו המשיח הוא פלסטיני ואנו פלסטינים ונמשיך לזקוף את ראשנו."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 07/12/2014]

"[המדור] 'יומן משרד התיירות והעתיקות' התמקד אתמול [02/12/2014] במוצרים הנמכרים בחנויות העתיקות האוריינטליות, ומתח ביקורת על פיקוחו הלקוי של המשרד על חנויות אלו, המוכרות סמלים שאין להם שום קשר למורשת הפלסטינית, כמו מגן דוד והמנורה הישראליים, וזאת בפרט בערים בית לחם ויריחו...
מזכ"ל המועצה האסלאמית-נוצרית, ד"ר חנא עיסא, הבהיר כי... קיים הבדל בין מגן הדוד, שלו שישה קודקודים, לבין הכוכב המסמל את הנצרות, שלו חמישה קודקודים. כוכב זה הופיע בפני הרועים בעיר בית סאחור, וזהו הכוכב [שסימל את] לידתו של אדוננו ישוע, שהוא פלסטיני במקורו, והינו השהיד הפלסטיני הראשון..."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/12/2014]
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat