English

 


פרסומי PMW
פת"ח בראשות עבאס:"מות השהידים למען פלסטין הינו גורל אותו אנו מקבלים ברצון ובשלווה"
Share |

פת"ח בראשות עבאס: "מות השהידים למען פלסטין הינו גורל אותו אנו מקבלים ברצון ובשלווה"

תנועת הנוער של פת"ח "הביעה מחדש את מחויבותה לדרכם [של השהידים]"

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

תנועת פת"ח בראשות מחמוד עבאס ותנועת הנוער שלה, השביבה, פרסמו לאחרונה מספר הצהרות לכבוד ה"שהידים," המהללות אותם בתור מי "שצבעו בדמם הטהור את אדמת פלסטין." פת"ח הצהירה כי "מות השהידים למען פלסטין הינו גורל":

"האמנו כי מות השהידים (אִסְתִשְהַאד) למען פלסטין הינו גורל אותו אנו מקבלים ברצון ובשלווה, על מנת [להשיג] חיים חופשיים ומכובדים לעמנו בגן העדן של המולדת הנצחית."

[ופא, סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית, 07/01/2015]

כמה מבין אלה שתנועת פת"ח האדירה בחודשים האחרונים באמצעות "ביטויי השבח, ההערכה וההוקרה הגדולים ביותר," הם המחבלים הבאים, כפי שתיעד מכון "מבט לתקשורת פלסטינית": 

המחבלים שביצעו את הפיגוע בבית הכנסת ר'סאן ועודאי אבו ג'מל - רצחו 4 מתפללים ושוטר בבית כנסת בירושלים (18/11/2014). פת"ח פרסמה את תמונת קבריהם של המחבלים בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה, ולצידה הטקסט: "זהו מקום משכבם הנצחי של השהידים ר'סאן ועודאי אבו ג'מל" [פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 25/12/2014]

עבד אל-רחמן אדריס אל-שלודי רצח תינוקת בת 3 חודשים ואישה צעירה, בפיגוע דריסה בתחנת הרכבת הקלה. פת"ח פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה הספד לרוצח וקראה לו "הגיבור השהיד."

דלאל מוגרבי הובילה את פיגוע הטרור הרצחני ביותר בתולדות מדינת ישראל – "פיגוע כביש החוף" בשנת 1978, כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים, ופצעו מעל 70 אזרחים. פת"ח ארגנה טורניר על שם המחבלת, וערוץ הטלוויזיה "עודה" המנוהל על ידי  פת"ח שידר משדר ארוך מיוחד מאירוע לזכרה של מוגרבי, שבו זכתה לכינוי "שהידה," והוכרז: "אנו מחדשים לה את ההבטחה ואת קיומה... [היא] תישאר כדרך שבה ילכו הדורות הבאים."

עלי חסן סלאמה - קצין המבצעים של ארגון הטרור "ספטמבר השחור." סלאמה תכנן מספר התקפות טרור, ביניהן הפיגוע נגד המשלחת הישראלית לאולימפיאדת מינכן ב-1972, שבו נרצחו 11 ספורטאים ישראלים. פת"ח חלקה לו כבוד במילים "יש בך גדולה של גברים וגאוות גיבורים, שהרי נפלת כשהיד בעודך לוחם."

עבד אל-סלאם חסונה - ביצע פיגוע ירי במסיבת בת מצווה בחדרה ב-17/01/2002, שבו רצח 6 ופצע עשרות. סעיד רמדאן ביצע ב-22/01/2002 פיגוע ירי ברחוב יפו בירושלים, שבו נרצחו 2 ונפצעו עשרות. פת"ח האדירה רוצחים אלה בתור "גיבורים". שניהם היו אנשי גדודי השהידים של אל-אקצא, הזרוע המזוינת החמושה של פת"ח.

בהצהרה לכבוד "יום השהיד" הפלסטיני בינואר, ביטאה פת"ח את "נאמנותה" לכלל "השהידים של פלסטין":

"הנאמנות לשהידים של פלסטין הינה הביטוי הנעלה ביותר למחויבותה לדרך ולשבועה לשחרור הארץ וכן להתמדתה בדרך האמת, אותה סללו השהידים בדמם הטהור."

[ופא, סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית, 07/01/2015]

"ההקרבה איננה אלא חלק מדוקטרינת המאבק הלאומית, שמטרתה לגאול את עמנו ואת דורותיו הבאים." בהמשך נאמר כי "מות השהידים הוא דרכנו להבטיח את נצחיותו של עמנו בארצו, בעודו שומר על זהותו הערבית ומקומותיו הקדושים."

בנוסף, פת"ח "נשבעה להיות נאמנה לקרבנותיהם [של השהידים] עד שכל בני העם הפלסטיני, הערבים ובני החורין בעולם יחזו בהקמתה של מדינת פלסטין," וכן עד ש-"אחד מילדיהם או ילדותיהם הקטנים של השהידים יניף את דגל פלסטין על חומות ירושלים, בירתה של מדינתנו החופשית והעצמאית."

באופן דומה, תנועת הנוער של פת"ח, שַבִּיבָּה, שלחה לשהידים "ברכות כבוד והערצה," והביעה את "מחויבותה לדרכם [של השהידים] עד להשגת העצמאות," ועד "להקמת המדינה הפלסטינית העצמאית שבירתה ירושלים." [מען (סוכנות ידיעות פלסטינית), 07/01/2015]

להלן הדיווחים על הדברים שפורסמו על ידי פת"ח ותנועת הנוער שלה, בשבחי "מות השהידים למען פלסטין":

כותרת: "אמונתנו במות השהידים למען פלסטין זהה לאמונתנו בחיי הנצח של עמנו בארצו"

"תנועת פת"ח אמרה כי 'הנאמנות לשהידים של פלסטין הינה הביטוי הנעלה ביותר למחויבותה לדרך ולשבועה לשחרור הארץ וכן להתמדתה בדרך האמת, אותה סללו השהידים בדמם הטהור.'
התנועה הוסיפה בהודעה שפרסמה נציבות ההסברה והתרבות היום [07/01/2015], לרגל יום השהיד הפלסטיני: 'האמנו כי מות השהידים למען פלסטין הינו גורל אותו אנו מקבלים ברצון ובשלווה, על מנת [להשיג] חיים חופשיים ומכובדים לעמנו בגן העדן של המולדת הנצחית. כמו כן, האמנו כי החיים הינם הזדמנות אדירה להשקיע את כל שביכולתנו למען שחרורה של המולדת.'
פת"ח הצדיעה ל'נשמות השהידים של העם הפלסטיני, לכוחו הלאומי ולשהידים של התנועה [שמתו] בדרך המאבק למען פלסטין. החל מהשהיד אחמד מוסא, [עבור ב]נשיא השהיד והמפקד הכללי יאסר ערפאת 'אבו עמאר', במנהיגי התנועה הגדולים, בלוחמי ההקרבה העצמית ["פידאא'ין"] הראשונים, ובדורות של אנשים שמתו למען דרך זו, ועד לאחרון השמות ברשומות הכבוד הלאומי, כל זאת במטרה להגיע לרגע שבו יונף דגל פלסטין על שמי ירושלים החופשית והעצמאית.'
בהודעה נאמר: 'חירותו ועצמאותו של העם הפלסטיני הן מטרתנו. ההקרבה אינה אלא חלק מדוקטרינת המאבק הלאומית, שמטרתה לגאול את עמנו ואת דורותיו הבאים. מות השהידים הוא דרכנו להבטיח את נצחיותו של עמנו בארצו, בעודו שומר על זהותו הערבית ומקומותיו הקדושים.'
לרגל אירוע זה, שלחה התנועה את ביטויי השבח, ההערכה וההוקרה הגדולים ביותר לנשמות השהידים הפלסטינים, הערבים והזרים, אשר מתו מות שהידים למען פלסטין, וכן לקרוביהם ולבניהם. כמו כן, היא נשבעה להיות נאמנה לקרבנותיהם עד שכל [בני] העם הפלסטיני, הערבים ובני החורין בעולם יחזו בהקמתה של מדינת פלסטין, ואחד מילדיהם או מילדותיהם הקטנים של השהידים יניף את דגל פלסטין על חומותיה של ירושלים, בירתה של מדינתנו החופשית והעצמאית."

  [ופא (סוכנות הידיעות הרשמית הפלסטיני), 07/01/2015]

כותרת: "יום השהיד הינו יום לחידוש המחויבות לשהידים של פלסטין"

"תנועת ה'שביבה' של פת"ח בגדה המערבית שלחה היום [07/01/2015] ברכות הוקרה  לשהידים ביום השהיד הפלסטיני, והביעה מחדש את מחויבותה לדרכם עד להשגת העצמאות, להקמתה של המדינה הפלסטינית העצמאית, שבירתה ירושלים, לשיבתם של הפליטים ולהגשמתו של החלום שלמענו הם הקריבו את חייהם, על מנת שנחיה בכבוד ובגאווה.
ה'שביבה' של פת"ח אמרה בהודעתה לרגל יום זה: 'אנו זוכרים את השהידים של עמנו הפלסטינים שעלו [השמימה] בתחנות שונות במאבקו של עמנו למען החירות, ובראשם השהיד המפקד הנצחי יאסר ערפאת; השהיד הראשון של המהפכה הפלסטינית המודרנית אחמד מוסא סלאמה, השהידים של עמנו ממגוון הפלגים והכוחות הלאומיים והאסלאמיים, וכן את השהידים של אומתנו הערבית, גיבורי הצבא הירדני, המצרי והעיראקי, אשר צבעו בדמם הטהור את אדמת פלסטין במטרה להגן על ערביותה וחירותה, ושקבריהם עודם מהווים עדות למאבקם.'
ה'שביבה' של פת"ח ציינה בהודעתה את השהידים של מהפכתנו, שהתנהגו כגברים לאורך שנות המאבק הלאומי הארוך בכל מקום בתוך המולדת ומחוצה לה, בבתי הסוהר ועל הגבולות, וכן ציינה את 'השהידים של המספרים' שהכיבוש עדין מחזיק בגופותיהם."

  [מען (סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית), 07/01/2015]

אחמד מוסא מכונה "השהיד הראשון של המהפכה הפלסטינית המודרנית." הוא נהרג על ידי חיילים ירדנים שנתקל בהם בדרך חזרה מהפיגוע הראשון שביצעה פת"ח במוביל הארצי ב-01/01/1965.הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat