English

 


פרסומי PMW
כתב בעיתון הרשמי של הרש"פ: ארה"ב וישראל מנהלים את הטרור של דאעש באירופה
Share |
כתב בעיתון הרשמי של הרש"פ:
ארה"ב וישראל מנהלים את הטרור של דאעש באירופה
 
"לנתניהו יש אל-קאעדה ודאעש משלו...  
אנו מאמינים כי מדובר בקונספירציה, 
שכן המודיעין האמריקאי והישראלי 
הם המומחים הגדולים ביותר בניצול הארגונים
 שצצים באזורי סכסוך בעולם"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/01/2015]

קריקטורה באתר הרשמי של פת"ח: 
 
[אתר נציבות ההסברה והתרבות של פת"ח, 29/01/2015] 
פת"ח: 
ישראל איננה "פחות מתועב[ת] מהטרור של דאעש,
 למעשה [היא אף] יותר מתועב[ת] ממנו" 
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/01/2015]
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
הרשות הפלסטינית ופת"ח חוזרים ומפיצים את העלילה שלפיה ישראל וארצות הברית משתפות פעולה עם ארגון הטרור דאעש. בקריקטורה המוצגת למעלה נראה אדם יהודי אוחז בדגל שחור המזכיר את דגל דאעש, כשהוא נושא על צווארו רובה ובידו השנייה סכין נוטפת דם. על הדגל מופיעים מגן-דוד וכיתוב באנגלית "המדינה היהודית בישראל ובלבנט" - משחק מילים המבוסס על שמו של ארגון הטרור דאעש - "המדינה האסלאמית בעיראק ובלבנט." הקריקטורה פורסמה באתר נציבות ההסברה והתרבות של פת"ח [29/01/2015].
 
בתחילת ינואר, חבר הוועד המרכזי של פת"ח סאיב עריקאת השווה גם הוא בין ישראל ורה"מ בנימין נתניהו, לדאעש. כפי שדווח בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, עריקאת אמר כי "אין הבדל בין הטרור שבו נוקטת החבורה של אבו בכר אל-בגדאדי (דאעש), לבין טרור ישראלי." [הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 06/01/2015] עריקאת הסביר מאוחר יותר כי דבריו התייחסו רק לראש ממשלת ישראל נתניהו. [הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 05/01/2015]
 
דובר פת"ח אחמד עסאף - חזר גם הוא על הטענה שישראל גרועה מדאעש, בתגובה לבקשתו של שר החוץ הקנדי ג'ון ביירד שעריקאת יתנצל בפני נתניהו: 
"הכיבוש הינו הגרוע שבסוגי הטרור והוא איננו פחות מתועב מהטרור של דאעש, למעשה הוא [אף] יותר מתועב ממנו."  
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/01/2015]
 
חבר המועצה המהפכנית של פת"ח, בכר אבו בכר, כתב דברי שנאה באותה רוח, בטור דעה שפורסם בעיתון הרשמי של הרש"פ: 
"דוגמאות מובהקות לעידוד שנאה, איבה ותיעוב הקשורים לדת וללאומיות אינן מגיעות אך רק מדאעש ודומיו...הטרור הציוני בפלסטין הינו הדוגמה המתועבת ביותר בעולם, והאחרות כלל אינן משתוות לה." 
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/01/2015]

בעקבות התקפות הטרור בפריז, עיתון הרש"פ פרסם קריקטורה שבה הופיע ראש הממשלה נתניהו בצעדה נגד הטרור בפריז, כשדם נוטף מפיו ומידו, והוא אוחז בדגל שעליו מופיע הכיתוב - "לא לטרור" בערבית, אנגלית וצרפתית.
 [אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/01/2015]
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד את העלילה שמפיצות הרש"פ ופת"ח, לפיה ישראל עומדת מאחורי הפיגועים בפריז בינואר 2015, שכן ישראל " הינה היחידה שהפיקה מהם תועלת."
 
בעל טור נוסף בעיתון הרש"פ העלה את האפשרות כי ראש הממשלה נתניהו עומד מאחורי כמה מפיגועי הטרור ומהפשעים שהתרחשו לאחרונה, וכי ארה"ב וישראל שותפות בקונספירציה, בכך שהן משתמשות בארגוני טרור על מנת לבצע פשעים. הכותב הסיק זאת מכך ששני אזרחים יפנים נחטפו על ידי ארגון דאעש מיד לאחר שראש הממשלה היפני נפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית עבאס, ומכך שהפיגועים בצרפת נגד "שארלי הבדו" והמרכול היהודי התרחשו זמן קצר לאחר שישראל מתחה ביקורת את צרפת עקב הצבעתה במועצת הביטחון של האו"ם בעד הצעה ל"סיום הכיבוש." הפשעים האלה אינם "צירוף מקרים," הוא כתב, "אנו מאמינים כי מדובר בקונספירציה, שכן המודיעין האמריקאי והישראלי הם המומחים הגדולים ביותר בניצול הארגונים שצצים באזורי סכסוך בעולם": 
"השאלה הרטורית הכפולה כאן הינה: האם עלה על דעתם של אל-קאעדה של בן לאדן ודאעש של [אבו בכר] אל-בגדאדי לפגוע ביפן רק לאחר ביקור זה [של ראש ממשלת יפן שינזו אבה], או שמא לנתניהו יש אל-קאעדה ודאעש משלו, אותם הוא מפעיל על מנת להרוג את אזרחיה של כל מדינה אזורית ומשפיעה, שעומדת נגד מדיניותה של מדינת הכיבוש וההתנחלות?! פשע חטיפתם של שני האזרחים היפנים והפשע שבוצע נגד 'שארלי הבדו' והחנות היהודית בפריז אינם צירוף מקרים... אנו מאמינים כי מדובר בקונספירציה, שכן המודיעין האמריקאי והישראלי הם המומחים הגדולים ביותר בניצול הארגונים שצצים באזורי סכסוך בעולם." 
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/01/2015]
 
להלן קטעים ארוכים יותר מן הכתבות וההתבטאויות המשוות את ישראל לדאעש:

"דובר תנועת פת"ח, אחמד עסאף, הביע את פליאתו וגינויו נוכח בקשתו של שר החוץ של קנדה, ג'ון ביירד, מחבר הוועד הפועל של אש"ף וראש המחלקה לענייני מו"מ, להתנצל בפני ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, משום שהשווה את פשעיו של האחרון לפשעיו של ארגון הטרור דאע"ש. עסאף הדגיש בהצהרות לעיתונות אתמול, יום שישי [16/01/2015], כי הכיבוש הינו הגרוע שבסוגי הטרור והוא איננו פחות מתועב מהטרור של דאעש, למעשה [אף] יותר מתועב ממנו... הוא הוסיף: '[ראש ממשלת קנדה סטיבן] הארפר וביירד הם אלו שצריכים להתנצל בפני העם הקנדי על הנזק שקווי המדיניות שלהם, המוטים לטובת הכיבוש, עשו לקנדה ולעמה, וכן בפני העם הפלסטיני, שחווה עוול היסטורי.'"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/01/2015]
 
מאמר דעה מאת בכר אבו בכר, חבר המועצה המהפכנית של פת"ח ובעל טור קבוע בעיתון הרשמי של הרש"פ: 
"דוגמאות מובהקות לעידוד שנאה, איבה ותיעוב הקשורים לדת וללאומיות אינן מגיעות אך רק מדאעש ודומיו, כאילו הקיצוניות הינה תוצר אסלאמי, כפי שחלק מנסים לצייר זאת, למרות שאין זאת כך. הקיצוניות טמונה בנפש האנושית בכללותה... והטרור הציוני בפלסטין הינו הדוגמה המתועבת ביותר בעולם, והאחרות כלל אינן משתוות לה, שכן טרור זה כולל כיבוש, התנחלות, גירוש, הרג ושלילה מוחלטת של האחר." 
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/01/2015]
               
מהדורת חדשות בטלוויזיית הרש"פ דיווחה על אירוע מיוחד לרגל יום השנה להולדת הנביא [מוחמד] ביריחו, שבו נכח חבר הועד המרכזי של פת"ח סאיב עריקאת: 
מנחת החדשות: "[חבר הועד המרכזי של פת"ח ו]חבר הועד הפועל של אש"פ, ד"ר סאיב עריקאת, אמר כי אין הבדל בין הטרור שבו נוקטת החבורה של אבו בכר אל-בגדאדי [דאעש], לבין טרור ישראל וכי חיסול הטרור מחייב את ייבוש ההתנחלות. במהלך השתתפותו בטקס לציון יום השנה להולדת הנביא שנערך במחוז יריחו, הוסיף [עריקאת] כי הפיראטיות של הכיבוש, החזקת כספי המיסים והאיומים הרבים לא ימנעו מההנהגה ומבני עמנו את המשך העמידה האיתנה, דבקותנו בזכויותינו הלאומיות והקמת המדינה העצמאית שבירתה ירושלים." 
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 06/01/2015]
 
טור דעה מאת מוופק מטר, בעל טור קבוע בעיתון הרשמי של הרש"פ: 
כותרת: "כאשר נתניהו משחק מאחורי [גבו של] הבית הלבן" 
"שעות ספורות לאחר שממשלתו [של נתניהו] זימנה את שגריר צרפת בתל אביב על מנת למחות על הצבעתה של צרפת בעד הצעת ההחלטה הפלסטינית לסיום הכיבוש במועצת הביטחון [של האו"ם], הגיעו הידיעות על הפשע והמתקפה נגד עיתון 'שארלי הבדו' והחנות היהודית בפריז ועל מותם של הקורבנות. 
כמו כן, שעות ספורות לאחר ביקורו הראשון של ראש ממשלתה של מעצמה זו [יפן], שינזו אבה, בפלסטין ופגישתו עם נשיא מדינת פלסטין, מחמוד עבאס, אותו מחשיב [שר החוץ הישראלי אביגדור] ליברמן, שהינו אחד מעמודי התווך של הממשלה, כ'פלסטיני המסוכן ביותר לקיומה של ישראל,' חטף ארגון אל-קאעדה שני אזרחים יפנים. השאלה הרטורית הכפולה כאן הינה: האם עלה על דעתם של אל-קאעדה של בן לאדן ודאעש של [אבו בכר] אל-בגדאדי לפגוע ביפן רק לאחר ביקור זה, או שמא לנתניהו יש אל-קאעדה ודאעש משלו, אותם הוא מפעיל על מנת להרוג את אזרחיה של כל מדינה אזורית ומשפיעה, שעומדת נגד מדיניותה של מדינת הכיבוש וההתנחלות...?! 
פשע חטיפתם של שני האזרחים היפנים והפשע שבוצע נגד 'שארלי הבדו' והחנות היהודית בפריז אינם צירוף מקרים... אנו מאמינים כי מדובר בקונספירציה, שכן המודיעין האמריקאי והישראלי הם המומחים הגדולים ביותר בניצול הארגונים שצצים באזורי סכסוך בעולם, והם מכניסים עמם את כנופיות הסחר הבינלאומי בסמים, בנשק ובנשים על מנת שיתחרו בהם! ואנו סבורים כי לא נצטרך לחכות זמן רב עד שיופיעו מסמכים חדשים, הדומים למסמכי וויקיליקס, שיבהירו את העובדות." 
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/01/2015]
 
התכנית "מצב הפוליטיקה" בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ ארחה את סאיב עריקאת, חבר הועד המרכזי של פת"ח
חבר הועד המרכזי של פת"ח סאיב עריקאת: "בנוגע לנתניהו, כאשר תקף אותי אישית, אני השוויתי אותו [למנהיג דאעש אל-בגדאדי] ולא את ישראל. אמרתי שאבו בכר אל-בגדאדי טוען שהוא מנהיג את הארגון הנקרא 'המדינה האסלאמית,' בעוד שבנימין נתניהו טוען שהוא מנהיג את ארגון המדינה היהודית. המלחמה הזאת איננה מלחמה דתית אלא מלחמה פוליטית." 
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 05/01/2015]
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat