English

 


פרסומי PMW
דרשן מוסלמי בטלוויזיית הרש"פ: היהודים אחראים לכל בעיות העולם
Share |
     
מנחה בטלוויזיה הפלסטינית ודרשן מוסלמי: 
"אם דג אחד נלחם בדג [אחר] בים,
 אני בטוח שהיהודים אחראים לכך"


 

"האנושות לא תחיה בשלום כל עוד היהודים זורעים הרס ושחיתות על פני האדמה. האנושות לא תזכה לשלום, לא לברכה ולא לשלוות נפש, כל עוד הם ממלאים את הארץ שחיתות"

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

 
היהודים אחראים לכל בעיות העולם, כך לפי דבריו של מנחה תכנית שבועית בנושא אסלאם בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ. גם כאשר דגים נלחמים ביניהם בים, "מאחורי זה עומדים היהודים" - אמר הדרשן המוסלמי והמרצה לפרשנות קוראן, עימאד חמתו. כדי לבסס את שיח השנאה האנטישמי שלו, המשיך חמתו והסביר כי הקוראן מלמד שהאנושות "לא תיהנה משלום ולא מברכה ולא משלוות נפש" כל עוד "היהודים מפיצים שחיתות על פני האדמה." הפתרון עבור המוסלמים, לטענתו של המרצה, הוא להילחם ביהודים: "הג'יהאד האמתי שלנו הוא להתנקם."
  
"האנושות לא תזכה לשלום, לא לברכה ולא לשלוות נפש, כל עוד הם ממלאים את הארץ שחיתות. איש זקן אמר לי: אם דג אחד נלחם בדג [אחר] בים, אני בטוח שהיהודים אחראים לכך. כמו שאללה אומר: "כל פעם שהם מבעירים את אש המלחמה, אללה מכבה אותה, והם ממלאים את הארץ שחיתות, ואללה אינו אוהב את המשחיתים(סורה 64:5)."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 27/02/2015]

חודש לפני דברים אלה, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" פרסם דיווח על איש דת שלימד בטלוויזיית הרש"פ כי יהודים הם "קופים וחזירים," אשר "אללה אטם את לבם."

אנטישמיות היא מרכיב מרכזי באידיאולוגיה של הרש"פ. בפברואר האחרון, ערוץ הטלוויזיה והאינטרנט עודה, המנוהל על ידי פת"ח, שידר
סרט תיעודי של הטלוויזיה הפלסטינית, המצדיק את רדיפת היהודים באירופה לאורך ההיסטוריה, ומציג אותה כפעולה של הגנה עצמית. על פי הסרט, האירופאים רצו להפטר מן היהודים משום שאלה גרמו להם סבל. זו הסיבה, לטענת הרש"פ, שמדינות אירופה תמכו בהקמת מדינת ישראל.

שיח השנאה הדתית ברש"פ משתקף בציבור הפלסטיני. בשנה שעברה "הליגה נגד השמצה" (Anti-Defamation League) ערכה סקר לגבי אנטישמיות ברחבי העולם, ומצאה כי בקרב הפלסטינים קיימות הכי הרבה "גישות אנטישמיות."
[לחץ לצפייה בסקר] . על פי תוצאות הסקר, 93% מן הנשאלים הבוגרים בגדה המערבית ובעזה בחרו בתשובה "ככל הנראה נכון" לגבי לרוב הסטריאוטיפים האנטישמיים שנבחנו בסקר.

לפני מספר שנים, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על ילדה פלסטינית שהתבטאה באופן דומה לדברים שאמר חמתו - "היהודים מפיצים שחיתות על פני האדמה," בחיבור שפרסמה בעיתון לנוער הממומן ע"י הרש"פ.
בחיבור הציגה הילדה את היטלר כדמות ראויה להערצה משום שרצח יהודים. בחלומה, כך כתבה הילדה, אמר לה היטלר: "הרגתי אותם [את היהודים] כדי שתדעו שהם עם אשר זורע חורבן על פני הארץ." [זייזאפונה, פברואר 2011]. בעקבות חשיפת PMW, אונסק"ו הפסיקה את המימון שלה למגזין, אשר הוא ועובדיו זכו לגינוי נרחב.

להלן קטע ארוך יותר מדבריו של הדרשן ומנחה תוכנית אסלאמית בטלוויזיית הרש"פ, המלמדים כי היהודים אחראים לכל בעיות העולם:

עימאד חמתו, מרצה לפרשנות קוראן, אוניברסיטת פלסטין, עזה, ומנחה תכנית בנושא האסלאם בטלוויזיה הפלסטינית:
בני ישראל הגזימו [בשפיכת] הדם הטהור הזה. אם הקוראן אומר "והרגו נביאים שלא בצדק" (סורה 4: 155), אז קל וחומר הרג צדיקים ולוחמי ג'יהאד, אלה שהם פחותים מנביאים. זוהי מדינת דמים, מדינה טרוריסטית... הג'יהאד האמיתי שלנו הוא שננקום במי שפגע בנו, בנשותינו ובזקנינו פגע בחפים מפשע, טימא את המקומות הקדושים וגזל את יסודות הקיום של האומה ואת עושרה... האנושות לא תחיה בשלום כל עוד היהודים זורעים הרס ושחיתות על פני האדמה. האנושות לא תזכה לשלום, לא לברכה ולא לשלוות נפש, כל עוד הם ממלאים את הארץ שחיתות. איש זקן אמר לי: אם דג אחד נלחם בדג [אחר] בים, אני בטוח שהיהודים אחראים לכך. כמו שאללה אומר: "כל פעם שהם מבעירים את אש המלחמה, אללה מכבה אותה, והם ממלאים את הארץ שחיתות, ואללה אינו אוהב את המשחיתים(סורה 64:5)."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 27/02/2015]
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat