English

 


פרסומי PMW
לאחר שנשלל ממנה פרס אמריקאי, מושלת מחוז ברש"פ שבה להביע הערכה למחבלים
Share |
מושלת רמאללה חוזרת להאדיר מחבלים
לאחר שנשללה ממנה תעודת הערכה אמריקאית שהוענקה לה,
בעקבות חשיפת "מבט לתקשורת פלסטינית"


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
חברת מועצת העיר פילדלפיה, מריה סנצ'ז, שללה את תעודת ההערכה שהעניקה למושלת רמאללה ברשות הפלסטינית, לילא ר'נאם, בינואר שעבר. סנצ'ז נסוגה מהצעד של הענקת תעודת ההערכה לר'נאם בעקבות פניית מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" לחברת המועצה האמריקאית, ופרסום של המכון על התבטאויות רבות של ר'נאם שהאדירה מחבלים פלסטינים, כולל מחבלים האחראים למותם של מאות ישראלים. סנצ'ז לא היתה מודעת להאדרת המחבלים של ע'נאם בזמן הענקת התעודה והיא הוקיעה מיד את ההתבטאות של ר'נאם המשבחות מחבלים.

לאחר מכן, סנצ'ז גם שללה את תעודת ההערכה. המושלת ר'נאם הסבירה כי "לפי הצהרותיה של סנצ'ז, תעודה זו נשללה ממנה בשל 'תמיכתה בטרור.'" ר'נאם הגיבה לשלילת התעודה בחזרה לתמיכתה במחבלים והאדרתם:
 
"איננו מעוניינים בתעודות הערכה, שהמחיר הנדרש עבורן הינו הכפשתם של לוחמינו ועמודי התווך של מאבקנו, כטרוריסטים."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/02/2015]

ר'נאם גם ציינה כי החזרת התעודה "מדגישה את התנכרותה של ההנהגה האמריקאית למאבק הפלסטיני," ושחברת המועצה סנצ'ז "נכנעה לטרור של הכובש והלובי הציוני."

האדרת המחבלים של ר'נאם, שגרמה לה לאבד את תעודת ההערכה, כוללת בין היתר את עבדאללה ברג'ותי, שהרכיב מטעני נפץ למחבלים מתאבדים, וכעת מרצה 67 מאסרי עולם על חלקו ברצח 67 אזרחים. גם מייסד חמאס, אחמד יאסין ומנהיגה הרוחני, שהיה אחראי לרצח מאות בפיגועים מתאבדים בישראל, נכלל בין אלה שר'נאם האדירה. ר'נאם דוחה את תיוגם של אלה, ועוד עשרות אחרים בתור "מחבלים," ובמקום זאת היא קוראת להם "עמודי התווך" של החברה הפלסטינית.

 

ראה דוגמאות נוספות לתמיכת ר'נאם במחבלים כאן.

להלן הדיווח המלא על תגובת ר'נאם לשלילת תעודת ההערכה:

כותרת: "ר'נאם: תעודות ההערכה אותן אנו רואים בעיניהן של אמהות השהידים והאסירים הן התעודות החשובות ביותר בעינינו"

"מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה, ד"ר לילא ר'נאם, הדגישה כי תעודות ההערכה אותן אנו רואים בעיניהן של אמהות השהידים והאסירים הינן התעודות היקרות והחשובות ביותר בעינינו, בפרט משום שהן מבטאות את הדופק של עמנו ואת רצונו הבלתי מתפשר. היא הבהירה כי העובדה שחברת המועצה מריה סנצ'ז, נציגת העיר פילדלפיה שבמדינת פנסילבניה, התנצלה על כך שהעניקה לה תעודת הערכה, שהוענקה בזו הפעם הראשונה למנהיג ערבי, מדגישה את התנכרותה של ההנהגה האמריקאית למאבק הפלסטיני, וציינה כי לפי הצהרותיה של סנצ'ז, תעודה זו נשללה ממנה בשל 'תמיכתה בטרור'. חברת המועצה האמריקאית אמרה במכתב ששלחה כי 'הקהילה הפלסטינית והערבית הוליכה אותה שולל, וטענה שר'נאם תומכת בזכויות האדם והאישה. אולם, התברר כי היא תומכת בטרור בפעולותיה ובהצהרותיה.' בנוסף, היא התנצלה בפני הכיבוש על כך שהוקירה אותה ובאה עמה במגע.

ר'נאם שטחה בפני חברת המועצה את פרטי התקיפות שמבצע הכיבוש נגד בני עמנו חסר המגן, ייהודה של ירושלים והמתקפה נגד כל מה שהינו פלסטיני באמצעות הרג, דיכוי ומאסר. כמו כן, היא הזכירה את אסירנו ואסירותינו, ואמרה כי ההתנכלות שהם חווים הינה תוצאה של שתיקתו של העולם נוכח יהירותו ועריצותו של הכיבוש.

בנוסף, מושלת המחוז הסבירה לחברת המועצה לגבי הסבל שנגרם לעמנו כתוצאה מגדר ההפרדה הגזענית, שמכלה את האדמה הפלסטינית, וכן מצד עדרי המתנחלים, ודרשה להתערב באופן מידי על מנת לשים קץ לטרגדיה שהביא הכיבוש על עמנו.

ר'נאם ציינה כי הצהרות אלו לא הניעו את חברת המועצה לתמוך בזכויות האדם, אלא להפך – היא נכנעה לטרור של הכובש והלובי הציוני. כמו כן, היא הדגישה כי היא לא תתנצל על כך שהעניקה לחברת המועצה פריט המייצג את המורשת הפלסטינית, שכן מורשת זו תמשיך להזכיר לה את העוול שנעשה לזכויותיהם של הפלסטינים ואת העובדה שהיא נכנעה לטרור של הכובש, לגזענותו, לעריצותו ולרדיפה שהוא מבצע נגד כל הפלסטינים, בכל מקומות הימצאם. ר'נאם אמרה: 'איננו מעוניינים בתעודות הערכה, שהמחיר הנדרש עבורן הינו הכפשתם של לוחמינו ועמודי התווך של מאבקנו כטרוריסטים', וכן הדגישה כי 'הטרור הוא מה שמבצע הכיבוש נגד עמנו חסר המגן, ולא הגנתנו על כבודנו וארצנו.'"

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/02/2015]
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat