English

 


פרסומי PMW
איש הדת הבכיר ברש"פ: חובה דתית על המוסלמים "לשחרר את פלסטין"
Share |
         
המופתי מוחמד חוסין, הפוסק הדתי הבכיר ברש"פ:
למוסלמים יש חובה דתית
"לשחרר את פלסטין"

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

דיווח זה יצא לראשונה ב-30/03/2015
 
המופתי של הרשות הפלסטינית, השייח' מוחמד חוסין, אשר מונה למשרה הדתית הבכירה ביותר על ידי יו"ר הרש"פ עבאס ב-2006, אמר בוועידה של "אנשי דת ומשלחות מיותר מ-46 מדינות" כי על השליטים המוסלמים מוטלת חובה להביא לקיצה של ישראל, בשם האסלאם:

"אדמת פלסטין היא הקדש אסלאמי. אין לוותר עליה או למכור חלק כלשהו ממנה... זוהי חובתם של שליטי האומה ועמיה לשחרר את פלסטין ואת ירושלים "
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/03/2015]

האמירה הזו - כי לפי החוק האסלאמי "פלסטין היא הקדש אסלאמי... אין לוותר עליה," וצריך "לשחרר אותה" - מטילה מספר חובות ואיסורים על כלל המוסלמים. ראשית, לפי המנהיג הדתי של הרש"פ, המוסלמים אינם רשאים להכיר בקיומה של ישראל או לחתום איתה על הסכם שלום אשר יגרום "לוותר או למכור חלק כלשהו" מ"אדמת פלסטין." שנית, המופתי הפלסטיני אומר לחברי המשלחות מהעולם המוסלמי שיש חובה דתית המוטלת עליהם ועל כל המוסלמים "לשחרר את פלסטין" - כלומר להחריב את ישראל.

מכון "
מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח לאחרונה כי הצהרות דומות נאמרו מפי יועצו של מחמוד עבאס לעניינים דתיים ואסלאמיים, השייח' מחמוד אל-הבאש, שהוא המנהיג הדתי השני בחשיבותו ברש"פ:

"אדמת פלסטין כולה היא אדמת הקדש [ווקף] והיא אדמה מבורכת שמוטל איסור הלכתי למכור, להקנות בעלות או להקל את ההשתלטות ולו על מילימטר ממנה."
[אל-חיאת אל-ג'דידה 22/10/2014]

הרש"פ מאמצת בהדרגה את האידיאולוגיה של חמאס, השוללת הכרה במדינת ישראל ותובעת את הריסתה, וזאת לא רק בשם הלאומיות הפלסטינית, אלא גם בשם האסלאם. השפה הזו, שגם המופתי של הרש"פ וגם יועצו של עבאס משתמשים בה, היא כמעט
זהה לשפה שבה כתובה אמנת חמאס:

         "תנועת ההתנגדות האסלאמית מאמינה שאדמת פלסטין היא אדמת ווקף אסלאמי [עבור] דורות של
          מוסלמים עד יום הדין. אסור להזניח אותה או חלק ממנה; או לוותר עליה או על חלק ממנה."
[אמנת חמאס, סעיף 11]

יועצו של עבאס, מחמוד אל-הבאש, הצהיר לאחרונה באופן מפורש כי עתידה של "פלסטין" להחליף את כל ישראל באמצעות שילוב של דיפלומטיה ואלימות:

"כל האדמה הזאת תשוב אלינו. כל אדמתנו הכבושה, כל הזכויות שלנו בפלסטין - מדינתנו, המורשת של עמנו וירושת אבותינו - הכל יחזור אלינו, גם אם זה ייקח זמן. הסבלנות היא המפתח לניצחון, ואנו סבלנים. כל האופציות שלנו פתוחות בנוגע להתנגדות. כל האופציות שלנו פתוחות בנוגע לפעילות המדינית."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 12/12/2014]

אנשי דת אחרים ברש"פ הולכים בעקבות שני המנהיגים האלה, ומגבירים גם הם את שיח השנאה והאנטישמיות המבוסס על האסלאם. עמאד חמתו, מנחה תוכנית בטלוויזיה הפלסטינית, שהוא גם מרצה לפרשנות קוראן, לימד בשידור בחודש פברואר כי אללה עצמו קבע כי היהודים "
זורעים הרס ושחיתות על פני האדמה," וכי האנושות לפיכך "לעולם לא תחיה בשלום" בגללם:


"האנושות לא תזכה לשלום, לא לברכה ולא לשלוות נפש, כל עוד הם ממלאים את הארץ שחיתות. איש זקן אמר לי: אם דג אחד נלחם בדג [אחר] בים, אני בטוח שהיהודים אחראים לכך. כמו שאללה אומר: "כל פעם שהם מבעירים את אש המלחמה, אללה מכבה אותה, והם ממלאים את הארץ שחיתות, ואללה אינו אוהב את המשחיתים (סורה 64:5)."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 27/02/2015]

אלה הן מספר דוגמאות מתוך רבות המייצגות את אימוץ הרש"פ את האידיאולוגיה האסלאמית הרדיקאלית ביחס לישראל, ואת השקפת עולמה. בטקס של תנועת פת"ח בינואר 2012,
המופתי הפלסטיני ציטט מתוך מקור אסלאמי אמירה כי המוסלמים עתידים להשמיד את כל היהודים, וכי המאבק של פת"ח כיום נגד היהודים הישראלים הוא חלק ממלחמת ההשמדה הזו:


"47 שנים לפרוץ המהפכה [של פת"ח]. איזו מהפכה? המהפכה המודרנית בהיסטוריה של העם הפלסטיני. למעשה, פלסטין כולה היא מהפכה, מאז ש[הח'ליף] עומר בא [לכבוש את ירושלים, בשנת 637], גם בעת הזאת, ועד אחרית הימים. החדית' המהימן (מסורת המיוחסת למוחמד), שבשני הספרים המהימנים, אל-בוח'ארי ומוסלם, אומר:
'השעה [של תחיית המתים] לא תגיע עד שתלחמו ביהודים. היהודי יתחבא מאחורי אבנים או עצים. והאבנים או העצים יקראו: 'הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו!' מלבד עץ הע'רקד [שישאר בשקט.]
לכן אין זה פלא שאתם רואים [עצי] ע'רקד מקיפים את ההתנחלויות ואת הקולוניות [הישראליות.]"
[הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 09/01/2012]

למרות שהיה גינוי בינלאומי נרחב בעקבות חשיפת נאומו של המופתי הפלסטיני שקרא לרצח עם נגד היהודים, על ידי מכון "מבט לתקשורת פלסטינית,"  המופתי עצמו לא חזר בו מהדברים, והיו"ר מחמוד עבאס לא העביר אותו ממשרתו הבכירה ברש"פ.

להלן תרגום ארוך יותר מתוך דבריו של מופתי הרש"פ, שבהם אמר כי החוק האסלאמי אוסר על עריכת שלום קבוע עם ישראל:

"מדינת פלסטין השתתפה בדיוני המושב ה-22 של ועידת אקדמיית המשפט האסלאמי הבינלאומית [International Islamic Fiqh Academy], שכפופה לארגון לשיתוף פעולה אסלאמי. הוועידה מתקיימת בכווית.
את פלסטין ייצגו בכינוס השופט השרעי של פלסטין ויועצו של הנשיא לענייני דת ויחסים אסלאמיים, מחמוד אל-הבאש, והמופתי הכללי של ירושלים והשטחים הפלסטיניים, מוחמד חוסיין.
הכינוס נערך בנוכחות חכמי דת ומשלחות מיותר מ-46 מדינות ברחבי העולם. דיוני הוועידה יימשכו עד ה-25 בחודש הנוכחי.
האקדמיה תדון בכמה נושאים מדיניים, כלכליים, חברתיים ורפואיים לאור השריעה האסלאמית, ובראשם סוגיית ביקורם של מוסלמים בעיר ירושלים ובמקומותיה הקדושים, על מנת לתמוך בתושביה ולהדגיש את זהותה הערבית והאסלאמית...
המופתי עמד בראש ישיבה שנערכה תחת הכותרת 'הביקור בירושלים: המטרות והדינים ההלכתיים.' הוא הציג בפני הוועידה מחקר תחת הכותרת "ירושלים: מעלותיה והביקורים בה", שבו הוא הדגיש: 'אדמת פלסטין היא הקדש. אין לוותר עליה או למכור חלק כלשהו ממנה. הערבים הם הראשונים שהתגוררו על אדמת פלסטין. תושביה לא עזבו אותה לאורך התקופות, והקשר של המוסלמים אליה התהדק לאחר הכיבוש של [הח'ליף] עומר.'
חוסיין פסק כי מותר לבקר בירושלים תחת כיבוש על פי כללים שיימנעו מעשי שחיתות. הוא הבהיר: 'זוהי חובתם של שליטי האומה ועמיה לשחרר את פלסטין ואת ירושלים, למנוע את הייהוד בתוכה, ולתמוך בתושביה ולחזקם - כל אחד במידת האפשר ובהתאם ליכולתו.'"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/03/2015]
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat