English

 


פרסומי PMW
השייח' האנטישמי מצדיק את עלילת הדם
Share |
                      
השייח' האנטישמי מצדיק את עלילת הדם
שעל פיה יהודים מכינים מצות מדם ילדים -
זוהי "עצה" ליהודים שמטרתה להצילם
מפני "אש הגיהינום"

"בני ישראל מקבילים לשטן...
שונאים את האומות כולן..."
וגורמים "נזק אדיר... לכל בני האדם על פני האדמה"

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיקהחשיפה של
שיעור הדת האנטישמי שניתן במסגד אל-אקצא מפי השייח' ח'אלד אל-מוגרבי, בדיווח של מכון "מבט לתקשורת פלסטינית," עוררה בעקבותיה תגובות בינלאומיות. מרכז שמעון ויזנטל בארה"ב גינה באופן נרחב את הדברים, ודרש מעבדאללה מלך ירדן ומיו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, לגנות את דברי השנאה ולהחרים את השייח' [ג'רוזלם פוסט, 04/06/2015]. בעקבות זאת, בשיעור נוסף במסגד ביום שישי האחרון, השייח' אל-מוגרבי הגן על העמדות האנטישמיות שהפיץ, ואף הוסיף עליהן.   

ביום ששי האחרון של החודש שעבר, בשיעור דת במסגד אל-אקצא, אל-מוגרבי חזר על עלילת דם מימי הביניים, לפיה היהודים משתמשים בדם של ילדי גויים לאפיית מצות לחג הפסח. הוא גם טען כי היהודים עמדו מאחורי מתקפת הטרור נגד ארה"ב ב-11/09/2001, וכי ההיהודים שוחטים את קרוביהם כקורבן לשטן, כחלק מפעילותם בארגון ה"בונים החופשיים".


בשיעור ההמשך, השייח' אל-מוגרבי הגן על דברי ההטפה האנטישמיים שלו. הוא טען כי דבריו היו בגדר "עצה" ליהודים, "בני ישראל," שאותם התאמץ "להציל מאש הגיהינום." מדבריו ניתן להבין כי פרסום דבר הכנת מצות על ידי יהודים מדמם של ילדים נרצחים, יוביל לשיפור דרכיהם של היהודים. הוא טען כי המוסלמים, באמצעות עצותיהם, מתאמצים "להציל" כל אדם "מפני אש הגיהינום," בין אם הוא "יהודי, נוצרי, בודהיסטי או מכל דת שהיא."
    
"כשאנו מדברים על בני ישראל, אנו מדברים רק מפני שאנו משתדלים להצילם מפני עונשם, העונש שהם מטילים על עצמם, באש הגיהנום. כאשר אנו נותנים עצה, אנו עושים זאת כדי להוציא את האדם הזה [מעונשו], לא משנה אם אדם זה הוא יהודי, נוצרי, בודהיסטי או מכל דת שהיא. מהי מטרתנו? להציל אותו מאש הגיהנום ולהכניסו לגן עדן."
[ערוץ היוטיוב של מסגד אל-אקצא, 05/06/2015]

לדבריו, היהודים דוחים את ה"עצה" הזו הנובעת מכוונות טובות, וממהרים לכנותה "אנטישמיות":

"אם אתה בא לתת עצה ליהודי, הוא מיד אומר לך: 'אתה מסית לגזענות, אתה אנטישמי.'"
 
מהדברים עולה בבירור, כי לא רק שהשייח' איננו נסוג מאמירותיו האנטישמיות, אלא הוא אף מוסיף עליהן. הוא הוסיף כי "בני ישראל מקבילים לאיבליס [השטן]", "שונאים את האומות כולן" וגורמים לבעיות ברחבי העולם:

"אין ספק - איננו מכחישים שיש נזק אדיר שנגרם על ידי בני ישראל לכל בני האדם על פני האדמה."
 
לאחר שהזכיר לשומעיו כי הדרשה מצולמת ומוקלטת, השייח' אל-מוגרבי תיאר את היהודים כשונאי אומות אחרות:

"אני מציין כי השיעור שלנו מוקלט, השיעור שלנו מוקלט. ובכן, אנו איננו מדברים על בני ישראל משום שאנו שונאים את בני ישראל. להיפך: בני ישראל שונאים את האומות כולן, אך אנו [המוסלמים] איננו שונאים אף אחד, השבח לאללה. אללה לא שם בלבנו, האומה של מוחמד, שנאה כלפי שאר האומות."
 
לאחר שחזר השייח'  לנושא של "הצלת" היהודים מהגיהינום, הוא סיים את דבריו באומרו כי בהתחשב באופי הבעייתי של היהודים, צריך דווקא לרחם עליהם: 

"אך בו בזמן, כשאתה מתקרב יותר למשמעות פסוקי הקוראן, וכשאתה מתקרב יותר לאללה, אתה מרחם על האנשים האלה, אתה מתעצב בשבילם."
 
להלן קטע ארוך יותר מתוך שיעור הדת האחרון של השייח' אל-מוגרבי:

השייח' ח'אלד אל-מוגרבי:
הדברים שנמצאים בסיפור של אדם הראשון [בקוראן] הם סמלים שבאמצעותם אנו מפענחים דברים בסיפור של בני ישראל... בסיפור אדם הראשון, בני ישראל מקבילים לאיבליס [השטן] בשמיים. בני ישראל מקבילים לשטן בשמיים. ראינו את אדם הראשון ואת כניסתו לגן העדן. אדם הראשון מסמל את אומת הנביא מוחמד... אני מציין כי השיעור שלנו מוקלט, השיעור מוקלט. איננו מדברים על בני ישראל מפני שאנו שונאים את בני ישראל. להיפך: בני ישראל שונאים את האומות כולן, אך אנו [המוסלמים] איננו שונאים אף אחד, השבח לאללה. אללה לא שם בלבנו, האומה של מוחמד, שנאה כלפי שאר האומות. כשאנו מדברים על ענייני הדת, וכשאנו מדברים על בני ישראל, אנו מדברים רק כי אנו מתאמצים להצילם מפני עונשם, העונש שהם מטילים על עצמם, באש הגיהנום. כאשר אנו נותנים עצה, אנו עושים זאת כדי להציל את האדם הזה [מעונשו], בין אם זה יהודי, נוצרי, בודהיסטי או מכל דת שהיא. מה מטרתנו? להציל אותו מאש הגיהנום ולהכניסו לגן עדן... אם אתה בא לתת עצה ליהודי, הוא מיד אומר לך: 'אתה מסית לגזענות, אתה אנטישמי.' מיד. זה נהפך לקלישאה אצלם, למשפט קבוע, קלישאה שהם מטביעים על כל אדם שנותן להם עצה... אין ספק - איננו מכחישים שיש נזק אדיר שנגרם על ידי בני ישראל לכל בני האדם על פני האדמה. איננו מכחישים דבר זה. אך בו בזמן, כשאתה מתקרב יותר למשמעות פסוקי הקוראן, וכשאתה מתקרב יותר לאללה, אתה מרחם על האנשים האלה, אתה מתעצב בשבילם."
[ערוץ היוטיוב של מסגד אל-אקצא, 05/06/2015]

הערה: השייח ח'אלד אל-מוגרבי מעביר שיעורי דת במסגד אל-אקצא פעמיים בשבוע.
 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat