English

 


פרסומי PMW
עבאס מעניק למחבלת את עיטור "כוכב הכבוד הצבאי"
Share |
                     
עבאס מעניק את אות "כוכב הכבוד הצבאי" למחבלת
שניסתה לפוצץ אולם קולנוע בשנת 1967 -
"בהוקרה על תפקידה החלוצי במאבק" ו"למען טובת הכלל"
 
המחבלת ברנאוי על הפיגוע שלה שסוכל
"זה לא כישלון, כי זה גרם לפחד בכל העולם"
 
מגישת תוכנית הרש"פ מסכימה:
"זו הצלחה להתנגדות הפלסטינית שהיא... יוצרת מצב בהלה"
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

דיווח זה פורסם לראשונה באנגלית ב-04/06/2015
 

 
בחודש שעבר יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס העניק את עיטור "כוכב הכבוד הצבאי" למחבלת פאטמה ברנאוי. ברנאוי הניחה פצצה בבית קולנוע בירושלים ב-1967 בניסיון לרצוח אזרחים. הפצצה התגלתה, והמחבלת ברנאוי ישבה 10 שנים בכלא הישראלי.

ערוץ הטלוויזיה הרשמי של הרש"פ דיווח על הטקס שבו עבאס עצמו העניק את עיטור הכבוד לפאטמה ברנאוי. טייב עבד אל-רחים, מזכ"ל לשכת הנשיאות, הקריא את הצו הנשיאותי של עבאס לכבוד המחבלת:

"צו לשנת 2015: נשיא מדינת פלסטין וראש הוועד הפועל של אש"ף - בהסתמך על הסמכויות הנתונות לנו ומתוך מטרה לממש את טובת הכלל, הענקנו את הצו שלהלן:
סעיף 1 - הענקת אות כוכב הכבוד הצבאי לאחות הלוחמת פאטמה ברנאוי, האסירה הראשונה של המהפכה הפלסטינית המודרנית.
סעיף 2 - הבעת הערכה לתפקידה החלוצי במאבק, הקרבתה למען מולדתה, למען עמה ולמען מהפכתו ונכונותה לתת ולהעניק מן ההתחלה ועד עכשיו..." (קטע ארוך יותר מובא בהמשך)
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 18/05/2015]
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד בעבר כי עבאס העניק אותות כבוד דומים למחבלים אחרים, ביניהם אבו ג'יהאד (אחראי לרצח 125 ישראלים), אבו עלי איאד (אחראי לפיגועי טרור של פת"ח בשנות ה-60), ונאיף חוואתמה (מזכ"ל ארגון הטרור "החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין" שביצע פיגועים רבים בשנות ה-70).

המחבלת ברנאוי, שנידונה למאסר עולם אך שוחררה ב-1977 אחרי 10 שנים בכלא, התראיינה לאחרונה בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, וסיפרה שם על ניסיון פיגוע הטרור שלה. המסר שעבר בריאיון זה מהטלוויזיה הרשמית של הרש"פ היה כי הטרור פלסטיני "גרם לפחד בכל העולם," והגביר את הצורך בבדיקות ביטחוניות ב"כל מקום ציבורי." עניין זה, המטרד של העולם המודרני, נחשב ל-"הצלחה" פלסטינית.

על אף שהפיגוע סוכל, ברנאוי מצהירה כי "זה לא כישלון, כי זה גרם לפחד בכל העולם.""כל חיי חלמתי על זה... היינו צריכות לשים את חומרי הנפץ בשירותים או מתחת לאחד הכיסאות. שמתי אותם היכן שישבנו, באמצע [האולם]... כשהיינו בדרך החוצה, התגלתה הפצצה. אמריקאי שישב מאחורינו, אמר: 'הגברות האלו שכחו את התיק שלהן.' הסדרן ניגש לקחת את התיק, וראה שעון מתקתק. נשארו רק שניות [עד הפיצוץ]. הוא קרא להם [לביטחון]. הם הרחיקו את הקהל, ופוצצו את זה בכניסה… אני אומרת שזה לא כישלון, כי זה גרם לפחד בכל העולם. צריך [כעת] לבדוק כל אישה עם תיק, לפני שהיא נכנסת לסופר מרקט, לכל מקום, לקולנוע, לבית מרקחת… אני לא מגדירה זאת ככישלון."
מנחת הטלוויזיה של הרש"פ הסכימה עם דבריה, והדגישה כי זו הייתה "הצלחה."
מנחת הטלוויזיה הפלסטינית: "ודאי שזה לא כישלון. זאת הצלחה להתנגדות הפלסטינית ... ואשר יצרה בהלה, כי [מאז] הם נוקטים באמצעי זהירות נוספים בזמן כניסת כל אדם לקולנוע, או לכל מקום ציבורי."

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 09/05/15]

לחץ לצפייה בסרטון

הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ גם שיבחה את ברנאוי במילים "
מודל לחיקוי ודוגמא לחלוציות בתחום ההקרבה" כאשר היא זכתה להוקרה השנה על ידי "ועדת הנשים של מצרים ופלסטין." בשידור מהאירוע שהיה במצרים, טלוויזיית הרש"פ תיארה את המחבלת במילים: "כבוד ללוחמות העולם" וגם "כבוד ללוחמת הפלסטינית... פאטמה הפכה לסמל חיובי לאשה הפלסטינית."  [הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 15/02/15]

סוכנות הידיעות של הרש"פ, וופא, חזרה וציטטה את הנימוקים למתן אות הכבוד לברנאוי מידי מחמוד עבאס. [וופא (סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ), 28/05/15]

להלן קטעים יותר ארוכים מהדיווחים על המחבלת פאטמה ברנאוי:

מזכ"ל הנשיאות טייב עבד אל-רחים:
"צו לשנת 2015. נשיא מדינת פלסטין וראש הועד הפועל של אש"ף: בהסתמך על הסמכויות הנתונות לנו ומתוך מטרה לממש את טובת הכלל הענקנו את הצו שלהלן:  
סעיף 1 -  הענקת אות כוכב הכבוד הצבאי לאחות הלוחמת פאטמה ברנאוי, האסירה הראשונה של המהפכה הפלסטינית המודרנית.
סעיף 2 - הבעת הערכה לתפקידה החלוצי במאבק, הקרבתה למען מולדתה למען עמה ולמען מהפכתו ונכונותה לתת ולהעניק למן ההתחלה ועד עכשו.
מחמוד עבאס, נשיא מדינת פלסטין וראש הועד הפועל של אש"ף."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 18/05/15]

כותרת: "הנשיא מעניק לברנאוי את אות כוכב הכבוד הצבאי"
"נשיא מדינת פלסטין, מחמוד עבאס, העניק את אות  הכבוד הצבאי ללוחמת פאטמה ברנאוי, האסירה הראשונה של המהפכה הפלסטינית המודרנית...
כבודו העניק לברנאוי את אות כוכב הכבוד הצבאי מתוך הערכה לתפקידה החלוצי במאבק, להקרבתה למען מולדתה, עמה ומהפכתו, ולנכונותה להקריב ולתת מההתחלה ועד היום."
[וופא (סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ), 28/05/15]

המחבלת פאטמה ברנאוי: "הייתי מוכנה. כל חיי חלמתי על זה. לקחנו את הפצצה, והלכנו לקולנוע... אמרתי [לאחותי] 'בואי איתי,' כאילו שזה טיול. נכנסנו לקולנוע, והתיישבנו. היינו צריכות לשים את חומרי הנפץ בשירותים או מתחת לאחד הכיסאות. שמתי אותם היכן שישבנו, באמצע [האולם]. שעת [הפיצוץ] התקרבה. יצאנו... כשהיינו בדרך החוצה, התגלתה הפצצה. אמריקאי שישב מאחורינו, אמר: 'הגברות האלו שכחו את התיק שלהן.' הסדרן ניגש לקחת את התיק, וראה שעון מתקתק. נשארו רק שניות [עד הפיצוץ]. הוא קרא להם [לביטחון]. הם הרחיקו את הקהל, ופוצצו את זה בכניסה... אני אומרת שזה לא כישלון, כי זה גרם לפחד בכל העולם. צריך [כעת] לבדוק כל אישה עם תיק, לפני שהיא נכנסת לסופר מרקט, לכל מקום, לקולנוע, לבית מרקחת... אני לא מגדירה זאת ככישלון."
מנחת הטלוויזיה הפלסטינית:
"ודאי שזה לא כישלון. זאת הצלחה להתנגדות הפלסטינית שחדרה לעומק הכיבוש הישראלי, אל תוך קולנוע, ואשר יצרה בהלה, כי [מאז] הם נוקטים באמצעי זהירות נוספים בזמן כניסת כל אדם לקולנוע, או לכל מקום ציבורי."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 09/05/2015]
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat