English

 


פרסומי PMW
עיתון הרש"פ: מחווה של רצון טוב מצד ישראל היא "מזימה" להשגת רווח כספי של "אויבי אללה"
Share |
         
העיתון הרשמי של הרש"פ על מתן אישורי כניסה מיוחדים לפלסטינים לרגל חודש רמדאן:

"אויבי אללה מקרב בני ציון רוצים, 
באמצעות מזימותיהם הערמומיות, 
לפתוח ערוצים בפני הכלכלה שלהם, 
באמצעות פתיחת שעריה של ירושלים"
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
כמחווה של רצון טוב העניקה ישראל לפלסטינים מהגדה אישורי כניסה מיוחדים נוספים לירושלים ושאר חלקי ישראל במהלך חודש רמדאן האחרון. העיתון הרשמי של הרש"פ פירש את הצעד הזה בתור לא-יותר מדרך אנוכית לקידום הכלכלה הישראלית. 

במאמר דעה בעיתון תחת הכותרת "אל-אקצא קורא לך" בעל טור קרא למוסלמים לבוא לירושלים ולמסגד אל-אקצא - "בכל יום, בכל כוחנו, אם ביכולתנו לעשות כן" - כדי להתמודד עם מה שהכותב מפרש כמזימה ישראלית להשגת רווח כלכלי מכניסה של פלסטינים נוספים לירושלים ברמדאן: "מזימה ערמומית" המוצאת אל הפועל על ידי "אויבי אללה מקרב בני ציון":
 
"בחודש רמדאן, בו משתוקקים הצעדים אל המסגדים, הבה נפקוד את מסגד אל-אקצא המבורך בכל יום, ובכל כוחנו, אם ביכולתנו לעשות כן. זאת, שכן אויבי אללה מקרב בני ציון רוצים, באמצעות מזימותיהם הערמומיות, לפתוח ערוצים [חדשים] בפני הכלכלה שלהם, באמצעות פתיחת שעריה של ירושלים. אולם אנו אנשים שתומכים בכלכלה של אנשינו ומולדתו, וזאת היא הזדמנות עבורנו להתפלל במסגד אל-אקצא המבורך."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/06/2015]

באותו מאמר הכותב תיאר כיצד בעבר נזקקה אדמת פלסטין לכך שהמוסלמים "יעמדו לצדה" כאשר "המשחיתים טימאו אותה, עשו בה שמות (מונח קוראני המתייחס ליהודים - העורך), חיללו את כבודה וקדושתה והרגו, תקפו ושפכו דם טהור."

מכון "
מבט לתקשורת פלסטינית" חשף לאחרונה כי דרשן בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ התייחס לאותו פסוק בקוראן המדבר על היהודים. הדרשן טען כי היהודים עומדים מאחורי כל הבעיות בעולם:

"האנושות לא תזכה לשלום, לא לברכה ולא לשלוות נפש, כל עוד הם ממלאים את הארץ שחיתות. איש זקן אמר לי: אם דג אחד נלחם בדג [אחר] בים, אני בטוח שהיהודים אחראים לכך. כמו שאללה אומר: 'כל פעם שהם מבעירים את אש המלחמה, אללה מכבה אותה, והם ממלאים את הארץ שחיתות, ואללה אינו אוהב את המשחיתים.'" (סורה 64:5)
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 27/02/2015]

הטענה כי ישראל מעניקה אישורי כניסה מיוחדים לפלסטינים רק כדי לזכות ברווח כלכלי איננה טענה חדשה. "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד טענות דומות בשנת 2013:

"הגנרל הגדול בצבא הישראלי... הורה לחייליו ב-550 המחסומים לחייך לאזרחים הפלסטיניים ולא לאכול או לעשן לידם, מתוך כבוד לרגשותיהם, וכדי לעודד אותם להשתמש באישורי [הכניסה] שלהם לרגל חודש רמדאן לפתיחת תאבונם הצרכני [בשוק הישראלי] על חשבון הסוחרים המקומיים."
 [עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/08/2013]

"גדולי הבכירים ברש"פ טענו כי אישורי [הכניסה] שהעניקה ישראל לאזרחים הפלסטינים היו בעיקרם למטרת רווח כלכלי, שכן בכך היא אפשרה לאלפי אזרחים להגיע לערים הראשיות ולחנויות המסחר בישראל. אולם, המסקנות אליהן הגיעו מרבית האנשים שעימם 'אל-חיאת אל-ג'דידה' שוחח, הראו מרמור גדול והלם נוכח מחירם הנמוך של המוצרים בחנויות המסחר [בישראל] בהשוואה למוצרים בשווקינו המקומיים, ובעיקר בעיר רמאללה ואל-בירה."
 [עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 05/08/2013]

להלן קטע ארוך יותר מתוך המאמר בעיתון הרש"פ, המתאר הענקת אישורי כניסה חריגים מצד ישראל בתור "מזימה" המשרתת את רווחתה הכלכלית של ישראל: 
 
כותרת: "אל-אקצא קורא לכם"
השיח' טאלב אל-סלואדי בטורו היומי במוסף הדת לרגל חודש רמדאן
"הו אנשי הצום והקוראן:
פלסטין היא ערש התרבויות, אם השליחים ומרכז הנביאים. היא הייתה כיוון התפילה הראשון של המוסלמים (כלומר, ירושלים - העורך), ממנה עלה נביא האמת לשמיים וממנה תתחיל תחיית המתים. על אדמתה הטהורה התפלל נביא האמת בראשם של הנביאים השליחים, ובה נמצא מסגד אל-אקצא המבורך. היא זכתה לכבוד עצום שהוענק לה על ידי ריבון העולמים. אך כאשר המשחיתים טימאו אותה, עשו בה שמות (מונח קוראני המתייחס ליהודים - העורך), חיללו את כבודה וקדושתה והרגו, תקפו ושפכו דם טהור, היא הזדקקה שנעמוד לצדה...
בחודש רמדאן, בו משתוקקים הצעדים אל המסגדים, הבה נפקוד את מסגד אל-אקצא המבורך בכל יום, ובכל כוחנו, אם ביכולתנו לעשות כן. זאת, שכן אויבי אללה מקרב בני ציון רוצים, באמצעות מזימותיהם הערמומיות, לפתוח ערוצים [חדשים] בפני הכלכלה שלהם, באמצעות פתיחת שעריה של ירושלים. אולם אנו אנשים שתומכים בכלכלה של אנשינו ומולדתו, וזאת היא הזדמנות עבורנו להתפלל במסגד אל-אקצא המבורך."
  [אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/06/2015]
 

 

 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat