English

 


פרסומי PMW
מחמוד עבאס על עליית יהודים להר הבית: אין להם זכות "לטמא" את המתחם "ברגליהם המטונפות"
Share |
מנהל "מבט לתקשורת פלסטינית" הדגים בתוכנית "בשבע עם אברי גלעד" את הקו האנטישמי של "טומאת היהודים" ברש"פ ואת העלילה על התוכנית "להרוס את מסגד אל-אקצא"

מחמוד עבאס, לפני שבוע, על עליית יהודים להר הבית:
אין להם זכות "לטמא" את המתחם "ברגליהם המטונפות"
 
עבאס בנאום בפני "פעילים להגנת המתחם הקדוש":
"אנו מברכים כל טיפת דם שנשפכה למען ירושלים...
דם שנשפך למען האל... כל שהיד יגיע לגן עדן
וכל פצוע יזכה בגמול מן האל"
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 


 מנהל מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" הופיע בתוכנית "בשבע עם אברי גלעד" (אתר YNET וערוץ 20, 22/09/2015) ושם הדגים את הקו האנטישמי העקבי של הרש"פ, החוזרת ואומרת לפלסטינים כי היהודים "מטמאים" את ירושלים. איתמר מרכוס, ששוחח בתוכנית עם בן-דרור ימיני ועם המנחה אברי גלעד, הציג גם את העלילה הפלסטינית, המופצת גם היא על ידי הרש"פ, לפיה ישראל שואפת ופועלת כדי "להרוס את מסגד אל-אקצא ולהקים במקומו את בית המקדש המדומה."
 
בשבוע שעבר, יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, התייחס לנוכחות של יהודים בהר הבית כ"טומאה":

"[מסגד] אל-אקצא שלנו... אין להם זכות לטמא אותם ברגליהם המטונפות. לא נאפשר להם, ונעשה את כל שביכולתנו כדי להגן על ירושלים."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 16/09/2015
והאתר הרשמי של יו"ר הרש"פ עבאס, 16/09/2015]

בנאום של מחמוד עבאס, שחלקים ממנו שודרו בשבוע שעבר בטלוויזיה הפלסטינית ופורסמו באתר האינטרנט שלו, עבאס האדיר את הפלסטינים הנאבקים נגד ישראל בירושלים, ואת אלה שנהרגו בלחימה. עבאס הבטיח שאללה יעניק גמול למי ש"לא יאפשר" ליהודים "לטמא" את ירושלים:
 
"אנו מברכים כל טיפת דם שנשפכה למען ירושלים, שכן זהו דם נקי וטהור, דם שנשפך למען האל, ברצון אללה. כל שהיד יגיע לגן עדן וכל פצוע יזכה בגמול מן האל."
 
 
בעבר, הרש"פ התייחסה אל היהודים בתור "טומאה" כפי שתיעד פעמים רבות מכון "מבט לתקשורת פלסטינית." יהודים המתפללים בכותל המערבי נקראו בטלוויזיה הפלסטינית "חטא וטומאה":

 
 
שתי ילדות פלסטיניות דקלמו שיר שבו אמרו כי ירושלים "מקיאה" מקרבה את היהודים ה"טמאים" שודרו גם הן בטלוויזיה הפלסטינית.

 
 
בהזדמנות אחרת הטלוויזיה הפלסטינית שידרה כי "הגשם שוטף את עקבותיהם של הזרים [יהודים] כדי שרגלי המתפללים [המוסלמים] לא יצעדו על טומאה."

 
 
 
במילים "לא נאפשר להם [לטמא את מסגד אל-אקצא] ונעשה את כל שביכולתנו כדי להגן על ירושלים," עבאס גם מגבה את האלימות וההתפרעויות הנמשכות בירושלים ובהר הבית. הנאום הזה מהדהד נאום אחר של עבאס מאוקטובר בשנה שעברה, שבו עבאס אמר כי על הפלסטינים "למנוע" מהיהודים להיכנס להר הבית. נאומו של עבאס מהשנה שעברה, ששודר 19 פעמים ב-3 ימים בטלוויזיה הפלסטינית, עורר גל של התקפות טרור פלסטיני באוקטובר - דצמבר 2014, שבהן נרצחו 11 ישראלים:

 
"עלינו למנוע מהם להיכנס למתחם הקדוש בכל דרך שתהיה. זה המתחם הקדוש שלנו, זה אל-אקצא שלנו וזו הכנסייה שלנו [כנסיית הקבר]. אין להם זכות להיכנס אליהם. אין להם זכות לטמא אותם. אנחנו צריכים למנוע מהם. נעמוד בפניהם בגוף חשוף כדי לשמור על המקומות הקדושים שלנו."
[19 פעמים בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 17-19/10/2014]
 
 
להלן חלקים מנאומיו של עבאס ששודרו בטלוויזיה הפלסטינית, ודיווחים על נאומיו האחרונים הלקוחים מוופא, סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית, ומהעיתון היומי של הרש"פ:
 
כותרת: "הנשיא: 'נגן על ירושלים, אנו נאחזים בכל גרגיר מאדמתה'"
נשיא מדינת פלסטין, מחמוד עבאס, אמר: 'אנו בירושלים, ונישאר בה. נגן על מקומותינו הקדושים לנצרות ולאסלאם, ולא נעזוב את עירנו. נמשיך להיאחז בכל גרגיר מאדמתה.' בעת שנועד היום (יום ד') עם פעילים מהעיר ירושלים הכבושה במשכן הנשיאות שבעיר רמאללה, כבודו הוסיף: 'אין דלת שלא נתדפק עליה כדי להשמיע את קולה של ירושלים.'
הנשיא המשיך: 'אני בטוח שלא יאונה לירושלים כל רע, אף על פי שישראל מנהלת נגדה מלחמה אכזרית, אך נמשיך להגן עליה בכל מצב. אנו מדברים עם כולם, וכולם שואלים מה אנו עושים כדי להשמיע את קולה של ירושלים.'
כבודו [עבאס] הצדיע למוראביטאת ולמוראבטין (אלה המקיימים את הריבאט, מאבק/מלחמה דתית להגנה על אדמה הנחשבת אסלאמית), ואמר: 'כל טיפת דם שנשפכה בירושלים היא דם טהור כל עוד הדבר היה למען אללה. כל שהיד יגיע לגן עדן וכל פצוע יקבל גמול, אינשאללה.'
כמו כן, כבודו [עבאס] הדגיש כי מדינת פלסטין לא תתקיים ללא ירושלים, וכי בירת המדינה הפלסטינית חייבת להיות ירושלים המזרחית, שנכבשה בשנת 1967. [הוא ציין] כי לא נאפשר [להם] להוציא לפועל את צעדיהם ולחלק את [מסגד] אל-אקצא, ואמר: 'אל-אקצא שלנו, כנסיית הקבר שלנו, ואין להם זכות לטמא אותם ברגליהם המטונפות. לא נאפשר להם, ונעשה את כל שביכולתנו כדי להגן על ירושלים.'"
 [ופא (סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית), 16/09/2015]
 
הערה: כתבה זו לא הופיעה באתר של 'ופא' באנגלית, אלא רק בערבית.
 
הדיבור על "חילוק [מסגד] אל-אקצא" ו-"חלוקת אל-אקצא לפי זמנים ואזורים" מתייחס להצעת חוק  שנידונה בכנסת (מאי 2013) המאפשרת למוסלמים וליהודים להתפלל בהר הבית. הצעת החוק מנסה ליישם זמני תפילה נפרדים למוסלמים וליהודים במקום.
 
דיווח זהה על דברי עבאס הופיע גם בראש העמוד הראשון של עיתון הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, יום לאחר שהדיווח פורסם ב'וופא'. הדיווח הופיע תחת הכותרת הבאה:
 
כותרת: "הנשיא: 'נגן על ירושלים ולא נאפשר להם לטמא את אל-אקצא ואת כנסיית הקבר ברגליהם המטונפות.'"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/09/2015]
 
מהדורת החדשות של הטלוויזיה הפלסטינית הרשמית שידרה את דבריו של עבאס בפגישה עם "פעילים להגנת המתחם הקדוש" (כלומר, הר הבית).
 
יו"ר הרשות מחמוד עבאס: "אנו מברכים אתכם, אנו מברכים את המוראביטאת והמוראבטין (אלה המקיימים את הריבאט, מאבק/מלחמה דתית להגנה על אדמה הנחשבת אסלאמית), אנו מברכים כל טיפת דם שנשפכה למען ירושלים, שכן זהו דם נקי וטהור, דם שנשפך למען האל, ברצון אללה. כל שהיד יגיע לגן עדן וכל פצוע יזכה בגמול מן האל... [מסגד] אל-אקצא שלנו, כנסיית הקבר שלנו, ואין להם זכות לטמא אותם ברגליהם המטונפות. לא נאפשר להם, ונעשה את כל שביכולתנו כדי להגן על ירושלים."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 16/09/2015]
 
יו"ר הרשות מחמוד עבאס: "אין זה מספיק שנאמר: 'ישנם אנשי ריבאט' (מלחמה/מאבק דתי להגנה על אדמה הנחשבת אסלאמית). כולנו צריכים לקיים ריבאט באל-אקצא. אין זה מספיק שנאמר: 'המתנחלים הגיעו [למסגד].' הם באו ואין הם צריכים לבוא למתחם הקדוש (כלומר, הר הבית). עלינו למנוע מהם להיכנס למתחם הקדוש בכל דרך שתהיה. זה המתחם הקדוש שלנו, זה אל-אקצא שלנו וזו הכנסייה שלנו [כנסיית הקבר]. אין להם זכות להיכנס אליהם. אין להם זכות לטמא אותם. אנחנו צריכים למנוע מהם. נעמוד בפניהם בגוף חשוף כדי לשמור על המקומות הקדושים שלנו."
[19 פעמים בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 17-19/10/2014]

 
 

 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat