English

 


פרסומי PMW
עבאס מצדיק אלימות ורצח בתור "הגנה על המקומות הקדושים"
Share |
         
עבאס מצדיק אלימות ורצח בתור
"הגנה על המקומות הקדושים"
 
 עבאס, לאחר שנרצחו 4 אזרחים ישראליים:
"הצד הפלסטיני לא תקף ולא עשה מעשה כלשהו נגד הישראלים...
זו זכותנו. אנו חייבים להגן על המקומות הקדושים"
 
יועצו של עבאס:
רצח בדקירות סכין של שני אזרחים בירושלים - "פעולת גבורה"
 
 איתמר מרכוס
 
אחרי התפרעויות ממושכות מצד הפלסטינים, שכללו ירי, דקירות, זריקת אבנים ובקבוקי תבערה - וגם רצח של 4 אזרחים ישראלים - עבאס הצדיק בשבוע שעבר את כל הדברים הללו בתור הגנה על מקומות קדושים:
 
 
"העם הפלסטיני לא תקף ולא עשה מעשה כלשהו נגד הישראלים. אם הם [הישראלים] חושבים שהאנשים [הפלסטינים] בירושלים מגנים על עצמם, הרי זו זכותנו. אנו חייבים להגן על כל המקומות הקדושים שלנו." [הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 06/10/2015; אל-חיאת אל-ג'דידה, 07/10/2015]
 
לאחר מכן, עבאס תקף את צעדי ההתגוננות של ישראל כנגד הטרור:
 
"ממשלת ישראל מסלימה את המתקפה העזה נגד העם הפלסטיני בכל מקום... בכנות, איננו יודעים מה הסיבה לכך."
 
 
עבאס אמר דברים אלה ב-6/10/2015, פחות משבוע לאחר שפלסטינים רצחו 4 אזרחים ישראלים.
 
באותו זמן, יועצו של עבאס סולטאן אבו אל-עינין, האדיר במפורש רצח ישראלים בעמוד הפייסבוק שלו. הוא כינה את פיגוע הדקירה בירושלים שבו נרצחו שני ישראלים:"פעולת גבורה." אבו אל-עינין גם פרסם תמונה של הדוקר, ובירך את "מגיני" ירושלים בדברים: "נשק את מצחם ואל תשכח את ידיהם."
 
 
 
 
עבאס סיים את נאומו בטענה כי הוא חפץ ברגיעה, ובהאשמת ישראל באלימות:

"איננו רוצים הסלמה צבאית וביטחונית ביננו לבינה [ישראל]... לא אנו מתחילים ולא אנו יוזמים. על ישראל לחדול ולקבל את היד המושטת לה."
 
רקע ומידע על שני פיגועי הטרור שבהם נרצחו 4 ישראלים:
 
ב-1/10 איתם ונעמה הנקין נרצחו בפיגוע ירי בכביש שבין איתמר ואלון מורה, ליד שכם. ילדיהם, בגילאים 9, 7, 4, ו-4 חודשים, היו באותה עת במכונית והיו עדים לרצח הוריהם, אך לא נפגעו. חמישה אנשי חמאס נעצרו והודו בביצוע הפיגוע.
 
ב-3/10 המחבל הפלסטיני מוהנד חלבי, בן 19, תקף את אהרון בנט, בן 21, ואת בני משפחתו, שהיו בדרכם מהכותל המערבי בעיר העתיקה של ירושלים. המחבל רצח את אהרון ואת נחמיה לביא, שהגיע למקום כדי לסייע למשפחה, ופצע את אשתו של אהרון ואת ילדם בן השנתיים. לאחר מכן המחבל נורה ונהרג בידי שוטרים ישראלים.
 
לפני הפיגוע, המחבל פרסם בפייסבוק את מניעיו לתקיפה. בדומה למחמוד עבאס, הוא אמר כי ההתקפה היא תגובה על המעשים של ישראל במסגד אל-אקצא. דברים אלה מהדהדים את ההסתה ברש"פ, והם מתייחסים לעלילת הרש"פ שישראל זוממת להרוס את מסגד אל-אקצא, ולתיאור של נוכחות יהודים בהר הבית כ"פריצה למסגד אל-אקצא."
 
להלן קטעים ארוכים יותר מנאומו של עבאס ומהדברים שפרסם אבו אל-עינין בעמוד הפייסבוק שלו:
 
מחמוד עבאס: "בימים קשים אלו, ממשלת ישראל מסלימה את המתקפה העזה נגד העם הפלסטיני בכל מקום... בכנות, איננו יודעים מה הסיבה לכך, מפני שהצד הפלסטיני לא תקף ולא עשה מעשה כלשהו נגד הישראלים. אם הם [הישראלים] חושבים שהאנשים [הפלסטינים] בירושלים מגנים על עצמם, הרי זו זכותנו. אנו חייבים להגן על כל המקומות הקדושים שלנו, הנוצריים והאסלאמיים. אם הם חושבים לחלק את [מסגד] אל-אקצא, הרי שהדבר אינו בהישג יד ולא ייתכן שיצליחו בכך...
איננו רוצים בהסלמה צבאית וביטחונית ביננו לבינם. איננו רוצים בכך. כל הוראותינו למנגנונים שלנו, לארגון שלנו, לצעירים שלנו ולציבור שלנו הן שאיננו רוצים בהסלמה, אלא רוצים להגן על עצמנו... איננו אלה שמתחילים, ולא אנו יוזמים. על ישראל לחדול ולקבל את היד המושטת לה. אנו רוצים להגיע לפתרון מדיני בדרכי שלום, ובשום אופן לא בדרך אחרת."
 [הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 06/10/2015; אל-חיאת אל-ג'דידה, 07/10/2015]
 
תמונה וטקסט שפורסמו בעמוד הפייסבוק של יועצו של מחמוד עבאס לענייני ארגונים בלתי ממשלתיים, וחבר הוועד המרכזי של פת"ח, סולטאן אבו אל-עינין. אבו אל-עינין שיתף הדברים שפורסמו במקור על ידי נציבות ההסברה והתקשרות של פת"ח בלבנון:
 
"עמוד לכבוד ירושלים והצדע למי שבה
אריות אללה בירושלים מגנים עליה
נשק את מצחם ואל תשכח את ידיהם"
 
"תמונה של השהיד מוהנד חלבי, בן 19, תושב אל-בירה שבמחוז רמאללה, מבצע פעולת הדקירה והירי נגד מתנחלים בירושלים הכבושה, שהביאה למותם של שני מתנחלים ולפציעתם הקשה של מתנחלים נוספים הערב [03/10/2015].
הדבר האחרון שכתב השהיד בעמוד הפייסבוק שלו, 21 שעות לפני ביצוע פעולת הגבורה, היה: 'לפי מה שאני רואה, האינתיפאדה השלישית כבר פרצה. מה שקורה בירושלים הוא מה שקורה למקומותינו הקדושים ולמקום שבו יצא נביאנו למסעו הלילי השמיימה [מסגד אל-אקצא], ומה שקורה לנשות אל-אקצא הוא מה שקורה לאימהותנו ולאחיותינו, ואינני חושב שעם צריך להשלים עם השפלתו."
[עמוד הפייסבוק של יועצו של עבאס וחבר הוועד המרכזי של פת"ח,
סולטאן אבו אל-עינין, 04/10/2015]


 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat