English

 


פרסומי PMW
הורים פלסטינים חוגגים מות-שהידים של בניהם המחבלים, הרש"פ מעודדת זאת
Share |
               
הורים פלסטינים חוגגים מות-שהידים של בניהם המחבלים
 
אב של דוקר:
"אין זו אבדה כשמדובר בפלסטין...
בני הוא מנחה לאל-אקצא"
 
אם לרוצח של שניים:
"הו אם השהיד, השמיעי קריאות צהלה, כל הנערים הם בניך"
 
דוד של דוקר:
"זוהי חתונה, זוהי שמחה
אנחנו מחשיבים אותו [לשהיד] אצל אללה
 
 
הרש"פ מעודדת מות שהידים:
 
בכיר פת"ח על הצעירים של פת"ח:
"שהידים על-תנאי" למען פלסטין האהובה
 
בכיר פת"ח מפרסם סרטון מוזיקלי:
"דמי יישפך למען אל-אקצא"
 
  
ילדים מביעים שאיפה למות למען אללה ואל-אקצא
 
"אמא, אני רוצה למות מות שהידים
אני רוצה לבצע פעולת בקשת-שהאדה (מוות למען אללה) כדי להרוג כמה חיילים ישראלים"
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
בתוך גל המהומות והתקפות הטרור, בכירים ברשות הפלסטינית ובפת"ח ממשיכים להאדיר מחבלים רוצחים בתור "שהידים" ו"גיבורים." חלק מהם אף מקדמים את אידיאל השהאדה - בקשת מות שהידים למען אללה. ההפיכה לשהיד נחשבת למדרגה הגבוהה ביותר שמוסלמי יכול להגיע אליה.
 
זמן קצר לאחר הרצח של 4 אזרחים ישראלים בשני פיגועים ב-1/10 וב-3/10, חבר הוועדה המרכזית של פת"ח, מחמוד אל-עאלול, פנה אל הצעירים הפלסטינים דרך עמוד הפייסבוק שלו, האיץ בהם ל"התקומם" נגד האויבים, וכינה את הצעירים של פת"ח (השבּיבּה): "שהידים על תנאי":
 
"#התנגד_החרם_התקומם [מילולית: בצע אינתיפאדה]_גיוס_כללי_השבּיבּה_של_פת"ח
יותר התנגדות והסלמה נגד הכיבוש בכל מקום. בואו נהפוך את הארץ לגיהינום בפני האויבים ונכריז בפניהם באופן ברור שיפלח את לב השמיים - התנגד, החרם, התקדם, התקומם, שכן אדמתנו אסורה לאויבים, וכל בני השבּיבּה הם 'שהידים על תנאי' למען עיני פלסטין האהובה."
[עמוד הפייסבוק של חבר הוועד המרכזי של פת"ח, מחמוד אל-עאלול, 5/10/2015]
 
בכיר פת"ח, מחמוד אל-עאלול, מוזיקה למסר הזה הוסיף, כאשר הוא פרסם שיר וסרטון מוזיקלי המעודדים מות-שהידים למען מסגד אל-אקצא, הכולל תמונות של אנשי פת"ח חמושים (ראה קישור לסרטון למעלה ובסוף פסקה זו):

"הו גדודי השהידים של אל-אקצא,
מהפכה, כבוד, ניצחון ונדיבות
דמי יישפך למען אל-אקצא
דמי יתמרד עד שנשוב."
[העמוד של מחמוד אל-עאלול, חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, 01/10/2015]
 
 
מנהיגי הרש"פ מקדמים את מות השהידים בתור דבר נעלה שראוי לשאוף אליו, וכ"חתונה" עם בתולות גן העדן. כפי שתיעד מכון "מבט לתקשורת פלסטינית," ילדים הביעו רצון להפוך לשהידים, והורים הביעו שמחה על מות ילדיהם כשהידים, לאחר שמתו במהלך ביצוע פיגועי טרור.
 
בהתאם לאידיאולוגיה הזו, אביו של אמג'ד אל-ג'ונדי - מחבל בן 18 שדקר חייל ישראלי וחטף את נשקו בעיר קריית גת ב-7/10/2015, ואז נורה למוות בידי שוטרים - הביע שביעות רצון וגאווה מכך שהקריב את בנו למען "פלסטין" ומסגד אל-אקצא:
 
"אין זו אבדה כשמדובר בפלסטין או במולדת. בני הוא מנחה ל[מסגד] אל-אקצא, שיהיה לו מזל טוב על השהאדה (מוות למען אללה)."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 11/10/2015]
 
העיתון הרשמי של הרש"פ גם דיווח כי אמו של המחבל "ישבה בין הנשים שהגיעו לבית השהיד כדי להביט בו בפעם האחרונה, השמיעה צהלולים, ובירכה את עצמה: 'בני חתן, המון מזל טוב.'"
 
האידיאל הזה התבטא גם בהתנהגותה של אמו של המחבל מוהנד חלבי, מי שדקר למוות שני ישראלים בעיר העתיקה בירושלים ב-03/10/2015. לאחר פיגוע הדקירה המחבל נורה למוות בידי שוטרים ישראלים. בסרטון שהועלה ביוטיוב נראית אמו של המחבל שנהרג  כשהיא שרה וחוגגת את מות השהידים של בנה:
 

 

"הו אם השהיד, השמיעי קריאות צהלה, כל הנערים הם בניך"
[ערוץ היוטיוב: MAS FM (תחנת רדיו ערבית משוודיה), הועלה 10/10/2015]
 
 
אביו של הרוצח הביע גאווה במעשי הרצח של בנו, ובדבריו התייחס אל הישראלים/היהודים כ-"האויבים הטמאים" (ראה קישור לסרטון למעלה ובסוף הפסקה):
 
"הוא נקם את נקמתן הנשים המבצעות ריבאט (מלחמה/מאבק דתי להגנה על שטח הנחשב אסלאמי) ב[מסגד] אל-אקצא, הוא נקם את נקמתן. הוא נקם את נקמתן באויבים הטמאים... הוא נקם את נקמתן, והרים את הראש של כולם. מי ייתן והוא יישא חן בעיני אללה, השבח לאללה."
[וטן (סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית), 09/10/2015]
 
 
סרטון וידאו אחר מראה משתתפים בהלוויה המשבחים את המחבל הרוצח, ושרים לאמו:

 
 
"השמיעי קריאות צהלה, הו אם השהיד, בנך הוא נר מאיר."
[וטן (סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית), 09/10/2015]
 
סוכנות הידיעות 'וטן' ציינה גם שהמשתתפים בהלוויה הביעו את רצונם להפוך גם הם ל"שהידים" וקראו: "אשרייך, אם השהיד, הלוואי ואמי הייתה במקומך."
 
 
ב-03/10/2015, המחבל פאדי עלון, בן 19, דקר ופצע את הנער משה מלכה בן ה-15 בירושלים. הוא נורה לאחר מכן בידי שוטרים ישראלים, בעת שברח מזירת הרצח. דודו של הדוקר תיאר את הלווייתו בתור "חתונה" ובתור "שמחה:"

 
ראמי עלון, דודו של הדוקר פאדי עלון:"אנחנו לא יכולים למנוע מאף אחד להשתתף בהלוויה של שהיד. זוהי חתונה, זוהי שמחה. אנחנו מחשיבים אותו [לשהיד] אצל אללה. אנחנו לא נמנע אף אחד מ[להשתתף] בחתונה הזאת. לא נוכל לשלול אף אחד מהחתונה הזאת".
כתבת הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: "תנחומינו בשם כל העם הפלסטיני."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 05/10/2015]
 
 
כל שלושת המחבלים האלה, צעירים בגילאי 18 - 19, היו תוצרים של החינוך ברשות הפלסטינית.  רק לפני חודש, מזכ"ל איגוד המורים הפלסטינים, אחמד סחוויל, עודד את הפלסטינים לשאוף למות שהידים, ואמר כי העם הפלסטיני "יקריב את נפשו ואת דמו למען מסגד אל-אקצא."
 


מזכ"ל התאחדות המורים הפלסטינים, אחמד סחוויל
: "איגוד המורים הפלסטיני, מורי פלסטין ותלמידי פלסטין, יצאו היום אל הכיכרות המרכזיות, בגדה ובעזה, כדי לומר: 'לא להתנחלות, לא להתקפה הנבזית על מסגד אל-אקצא המבורך.' אנחנו נפדה את אל-אקצא בנפשנו כדי שנתניהו הפושע, כנופיות המתנחלים, החיילים שלו והשודדים שלו יבינו שהעם הפלסטיני יקריב את נפשו ואת דמו למען מסגד אל-אקצא המבורך."
 
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 21/09/2015]
 
 
ביטוי נוסף לאידיאל מות-השהידים של צעירים פלסטינים התפרסם בעיתון הרש"פ, כאשר אם פלסטינית כתבה במאמר דעה על השמחה שהיא חשה כשבתה אמרה לה כי היא רוצה למות מות-שהידים:
 

'''אמא, אני רוצה למות מות שהידים. אני רוצה לבצע פעולת בקשת-שהאדה (מות למען אללה - העורך) כדי להרוג כמה חיילים ישראלים.' לא פחדתי כמו ששמחתי מדבריה של בתי."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 08/10/2015]
 
להלן קטעים ארוכים יותר מתוך דברי ההאדרה והעידוד למות-שהידים:
 
"תושבי העיירה יטא ליוו את השהיד אמג'ד אל-ג'ונדי בדרכו האחרונה.
אביו של השהיד אמר: 'בני יצא לעבודתו בשטחי 1948. הוא נפרד ממני ומאמו, כמו בכל פעם, וביקש מאתנו להיות מרוצים ממנו. מאוחר יותר, במהלך היום, החלו תושבי יטא להגיע לביתנו, ובכלל לא ידעתי שיש שהיד. בהמשך נודע לי מהשכנים שבני מת כשהיד.'
האב, שנפרד היום מבנו, אמר: 'אין זו אבדה כשמדובר בפלסטין או במולדת. בני הוא מנחה לאל-אקצא, שיהיה לו מזל טוב על השהאדה.'
אמו של אמג'ד ישבה בין הנשים שהגיעו לבית השהיד כדי להביט בו בפעם האחרונה, השמיעה צהלולים, וברכה את עצמה: 'בני חתן, המון מזל טוב.'"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 11/10/2015]
 
אמג'ד אל-גו'נדי - תושב חברון, דקר חייל ישראל וחטף את נשקו ב-07/10/2015 בקריית גת. לאחר הדקירה אל-ג'ונדי נכנס לדירה בבניין סמוך, וניסה לתקוף שתי נשים ישראליות שברחו מהמקום. לאחר מכן אל-ג'ונדי נורה ונהרג בידי שוטרים ישראלים. החייל ואחת הנשים נפצעו קל בהתקפה.
 
כותרת הסרטון: "הצהלולים של אם השהיד מוהנד חלבי"
אמו של הרוצח מוהנד שרה: "הו אם השהיד, השמיעי קריאות צהלה, כל הנערים הם בניך"
 [ערוץ היוטיוב: MAS FM (תחנת רדיו ערבית משוודיה), הועלה 10/10/2015]
 
מוהנד חלבי - רצח שני ישראלים בדקירות סכין, את הרב נחמיה לביא ואהרון בנט, ופצע את אשתו של בנט ואת בתם בת השנתיים, בעיר העתיקה בירושלים ב-03/10/2015.  לאחר ההתקפה הוא נורה למוות בידי כוחות הביטחון.
יום לפני הפיגוע, המחבלפרסם בעמוד הפייסבוק שלו פוסט, שבו הוא התייחס אל גל הפיגועים האחרון בתור "אינתיפאדה שלישית," וטען שהפיגועים מתבצעים בתגובה לפעולות של ישראל במסגד אל-אקצא. דברים אלה מתייחסים לעלילה המופצת על ידי הרש"פ, שישראל זוממת להשתלט על מסגד אל-אקצא ולהרוס אותו; וכן לתיאור של ביקור של יהודים בהר הבית בתור "פלישה למסגד אל-אקצא."
 
משתתפים בהלווייה של מחבל:
"השמיעי קריאות צהלה, הו אם השהיד, 
בנך הוא נר מאיר...
בנך בגן העדן, בטוח,
זו מהפכה עממית.
אשריך, אם השהיד,
הלוואי ואמי הייתה במקומך."
 [וטן (סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית), 09/10/2015]
 
אמו של הרוצח מוהנד חלבי: "אני מדברת בעודי מברכת את בני, על השהאדה של בני. אני גאה בכך שבני מת כשהיד, אני גאה שהוא הלך להגן נשות פלסטין..." 
אביו של הרוצח מוהנד חלבי:הוא נקם את נקמתן של הנשים המבצעות ריבאט (מלחמה/ מאבק דתי להגנה על שטח הנחשב אסלאמי) באל-אקצא, הוא נקם את נקמתן. הוא נקם את נקמתן באויבים הטמאים. הוא נקם את נקמתן, והרים את הראש של כולם. הוא הרים את הראש של כולם. מי ייתן והוא יישא חן בעיני אללה, השבח לאללה."
 
[וטן (סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית), 09/10/2015]
 
טקסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של מחמוד אל-עאלול, חבר הוועד המרכזי של פת"ח:
 
"אנחנו התחנכו על האמירה 'שהידים על תנאי', ומי שאוהב את השהאדה (מוות למען אללה) אינו מפחד מעדרי מתנחלים, שילכו לאבדון במוקדם או במאוחר, או מצבא סדיר פשיסטי, שמכוון את רובה הפחדנות לחזה של ילדים חפים מפשע ומאשים את אבניהם בטרור. ברכות לעם כביר וענק.  #הבה_נמשיך_בתקיפות."
[עמוד הפייסבוק של חבר הוועד המרכזי של פת"ח, מחמוד אל-עאלול, 5/10/2015]
 
תמונה וטקסט שפורסמו בעמוד הפייסבוק של מחמוד אל-עאלול, חבר הוועד המרכזי של פת"ח:

 
"#התנגד_החרם_התקומם [מילולית: בצע אינתיפאדה]_גיוס_כללי_השבּיבּה_של_פת"ח
יותר התנגדות והסלמה נגד הכיבוש בכל מקום. בואו נהפוך את הארץ לגיהינום בפני האויבים ונכריז בפניהם באופן ברור שיפלח את לב השמיים - התנגד, החרם, התקדם, התקומם, שכן אדמתנו אסורה לאויבים, וכל בני השבּיבּה הם 'שהידים על תנאי' למען עיני פלסטין האהובה."
[עמוד הפייסבוק של חבר הוועד המרכזי של פת"ח, מחמוד אל-עאלול, 5/10/2015]
 
חבר הוועד המרכזי של פת"ח, מחמוד אל-עאלול, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו סרטון מוזיקלי ובו נראים לוחמים מגדודי השהידים של אל-אקצא מתאמנים בנשק. השיר בסרטון מעודד למות למען אל-אקצא:
 
"הו גדודי השהידים של אל-אקצא,
מהפכה, כבוד, ניצחון ונדיבות
דמי יישפך למען אל-אקצא
דמי יתמרד עד שנשוב"
[העמוד של מחמוד אל-עאלול, חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, 01/10/2015]
 
 מזכ"ל התאחדות המורים הפלסטינים, אחמד סחוויל: "איגוד המורים הפלסטיני, מורי פלסטין ותלמידי פלסטין, יצאו היום אל הכיכרות המרכזיות, בגדה ובעזה, כדי לומר: 'לא להתנחלות, לא להתקפה הנבזית על מסגד אל-אקצא המבורך.' אנחנו נפדה את אל-אקצא בנפשנו כדי שנתניהו הפושע, כנופיות המתנחלים, החיילים שלו והשודדים שלו יבינו שהעם הפלסטיני יקריב את נפשו ואת דמו למען מסגד אל-אקצא המבורך."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 21/09/2015]

מאמר דעה בעיתון הרש"פ מאת סמאא חסן הופיע בטור 'ציוץ היום' - טור יומי של כותבים מתחלפים
:
 
כותרת: "זאת פלסטין, הו קטנה"
"שמחתי מאוד מאוד כאשר ראיתי את דמעותיה של בתי הקטנה נוזלות, בעודה מחזיקה בטלפון החדיש שלה וצופה באמצעות הטכנולוגיות החדישות ביותר שלו בקטע וידאו על אחד השהידים של אל-אקצא ובסיור של המצלמה בתוך ביתו והצגת חפציו האישיים. הדמעות החנוקות המשיכו לנזול מעיניה של הקטנה, עד שפתאום נעמדה על הספה כאילו נעקצה על ידי עקרב וצעקה בפניי: 'אמא, אני רוצה למות מות שהידים. אני רוצה לבצע פעולת בקשת שהאדה כדי להרוג כמה חיילים ישראלים.'
לא פחדתי כמו ששמחתי מדבריה של בתי, ושמחתי מאוד כפי שכתבתי, משום שראיתי את עצמי בימי אינתיפאדה האבנים. הייתי בזמנו בת 17, כלומר הייתי גדולה ממנה בשנתיים, אך הייתה לי אותה רוח מאבק צעירה ונלהבת, שקורצה לחלוטין מאהבת פלסטין, והיינו יוצאות מבית הספר התיכון על מנת לקרוא למען פלסטין ולחזור על הסיסמה האחת והיחידה: 'בנפש, בדם, נפדה אותך, פלסטין.' 
הקטנה שלי שמחה, ואמרתי לה בעודי מחבקת אותה: הידד לימים שחלפו, והיא זו שתמיד הייתה נוזפת בי וצוחקת עלי שאני מיושנת, ולמרות שאני ככה ביחס אליה, דבר גדול וכביר מאחד אותנו, שכן אני ובתי הקדשנו את נפשנו למענה - למען פלסטין. בתי קישטה את הטלפון שלה בכל התמונות שהיא מצאה של השהידים של החרות שנפלו בימים האחרונה, ושמחתי מאוד כשהיא הביאה לי ידיעה על כך שאחד האבות בעזה קרא לתינוקו החדש בשם מוהנד על שם השהיד מוהנד חלבי, השהיד של פעולת ירושלים. כך הייתה ותהיה עזה, שכן רגשותינו זהים לאלו של אחיותינו בכל רחבי פלסטין, ודרישתנו זהה ורחוקה מכל ההתנצחויות הפוליטיות ומכל אלו שמנסים לחלק את המולדת למדינות קטנות."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 08/10/2015]
 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat