English

 


פרסומי PMW
יועצו של עבאס לועג לקורבנות טרור
Share |
 
יועצו של עבאס לועג לקורבנות הטרור 
בעקבות פיגוע ירי בו נרצחו ונפצעו חיילים ישראלים
 
"חיילים חמושים משליכים את נשקם 
מאימת סכינו של מוהנד 
ואחרים מחפשים קיר או גדר בגלל הפחד ממך, 
גיבור שכמותך. 
אהבנו אותך, מוהנד. 
אהבנו אותך בעודך זורע חיים עבור כל הפלסטינים."
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
יועצו של מחמוד עבאס, סולטאן אבו אל-עינין, לעג לקרבנות פיגוע אשר ברחו ממחבל שירה עליהם בנשק אוטומטי. בשבוע שעבר, נכנס המחבל מוהנד אל-עוקבי לתחנה המרכזית בבאר שבע כשהוא חמוש באקדח ובסכין. הוא רצח ביריות את החייל עמרי לוי, לקח את נשקו והחל לירות על אנשים בתחנה. בסרטונים של מצלמות האבטחה במקום נראים אנשים בורחים מן המחבל לפני שהמאבטחים ירו בו והרגו אותו.
 
יועצו של עבאס פרסם בעמוד הפייסבוק שלו סרטוני וידאו, בהם נראים אנשים המנסים לברוח ממטח היריות בזירת האירוע, והביע שמחה על הפיגוע הקטלני. בהאדרתו את המחבל, שעשויה לעודד אחרים לבצע פיגועי דקירה, אבו אל-עינין בחר להתמקד בסכין שנשא המחבל, ולא בעובדה שירה בקרבנותיו. באותו הפוסט, אבו אל-עינין האדיר גם מחבל אחר, מוהנד חלבי, שדקר למוות שני ישראלים בתחילת החודש:
 
"במשך זמן רב הרבו בכירי האויב הישראלי לדבר על עוצמת צבאם, ותיארו אותו כ'צבא בלתי מנוצח', שהפך לצבא הרביעי בעוצמתו בעולם. 
אתמול ראינו בדיוק את האמת על צבא זה: צבא חמוש [היטב] שנוצח על ידי השהיד מוהנד אל-עוקבי, ולפניו מוהנד חלבי, אף על פי שהיה חסר מגן ולא היה חמוש בדבר מלבד זכותו על מולדתו וכוח הרצון הפלסטיני שלו, אותו כוח רצון שצבאות העולם האדירים ביותר לא הצליחו ולא יצליחו להביס או לפגוע בו. 
כמה משמעויות של מסירות נפש והקרבה טמן בחובו המחזה הזה? חיילים חמושים משליכים את נשקם מאימת סכינו של מוהנד, ואחרים מחפשים קיר או גדר בגלל הפחד ממך, גיבור שכמותך. אהבנו אותך, מוהנד. אהבנו אותך בעודך זורע חיים עבור כל הפלסטינים. 
אנו והעולם כולו ראינו כמה חיילים בורחים, על אף היותם חמושים בנשקם, ברגע שהתנפל [עליהם] השהיד מוהנד, כשהוא "חסר מגן" או "שולף סכין". בכך הוא יצר שלב נוסף בסולם התהילה הפלסטיני, וזכה בעיטור הכבוד כשהיד החורט את שמו על חזהו של כל פלסטיני. הערה: אני מייעץ לאויב לעצור את כל מי ששמו מוהנד". 
[עמוד הפייסבוק של יועצו של עבאס וחבר הוועד המרכזי של פת"ח, סולטאן אבו אל-עינין, 19/10/2015]
 
זו אינה הפעם הראשונה יועצו של עבאס, סולטאן אבו אל-עינין מאדיר מחבלים רצחניים. כשמכון "מבט לתקשורת פלסטינית" חשף את דברי השבח של אבו אל-עינין למחבל אחר, שדקר למוות אב לחמישה, חברי קונגרס אמריקנים התלוננו בפני יו"ר הרשות הפלסטינית עבאס, ודרשו שיפטר את אבו אל-עינין. למרות זאת, נראה שעבאס "רודף השלום" חש בנוח עם העובדה שיועצו מאדיר מחבלים שרצחו ישראלים, מה שסולטאן אבו אל-עינין מוסיף לעשות, כפי שמראה הדיווח הנוכחי.
 
להלן מידע נוסף על שני המחבלים בפיגועים שזכו לדברי שבח והאדרה מפי יועצו של עבאס:
 
מוהנד חלבי -ב-03/10/2015 המחבל מוהנד חלבי (בן 19) רצח בפיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים את אהרון בנט ואת הרב נחמיה לביא, ופצע את אשתו של בנט ואת בתם בת השנתיים. בעקבות התקיפה הוא נורה ונהרג בידי כוחות הביטחון. יום לפני הפיגוע, המחבל פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, ובו התייחס אל גל הפיגועים האחרון בתור "אינתיפאדה שלישית." הוא טען שהם מתבצעים בתגובה לפעולות של ישראל במסגד אל-אקצא, ואמר שהעם הפלסטיני לא צריך "להשלים עם השפלתו. דברים אלה מתייחסים לעלילה המופצת על ידי הרש"פ, שישראל זוממת להשתלט על מסגד אל-אקצא ולהרוס אותו, וכן לתיאור של ביקור יהודים בהר הבית בתור "פלישה למסגד אל-אקצא."
 
 
מוהנד אל-עוקבי - המחבל הבדואי בן ה-21 נכנס לתחנה המרכזית בבאר שבע כשהוא חמוש בסכין ואקדח, רצח את החייל עומרי לוי בן ה-19, לקח את נשקו והחל לירות לעבר אנשים בתחנה כשהוא פוצע 11 מהם, בפיגוע ב- 18/10/2015 . תושב זר, הבטום זרהום בן ה-29, נורה על ידי מאבטח ואנשים שהיו בזירת האירוע ביצעו בו לינץ' לאחר שחשבו אותו בטעות למחבל שני. המחבל אל-עוקבי נורה ונהרג על ידי המשטרה.
מנהיגים בדואים בנגב אמרו כי "המחבל שביצע את המעשה לא מייצג את התושבים הבדואים, המעוניינים בדו קיום וחיים ביחד." 
 

 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat