English

 


פרסומי PMW
הרש"פ משקרת: ישראל ממציאה פיגועי דקירה כדי להפליל פלסטינים
Share |
          הרש"פ ופת"ח:
ישראל ממציאה פיגועי דקירה,
שותלת סכינים בזירות פשע
לאחר רצח פלסטינים "חפים פשע"
 

הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: 
 "הגרסה הישראלית תמיד מפוברקת ומזויפת... [לישראלים] יש סכינים מוכנות למקרה שהם פוגעים במישהו"

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

דיווח זה פורסם באנגלית ב-23/10/2015

קריקטורה פלסטינית החוזרת על העלילה שישראל בודה את פיגועי הדקירה בתקופה האחרונה, ושהיא אף שותלת סכינים בזירות הפשע בתור ראיות מזויפות, התפרסמה בעיתון הרש"פ ובאתר של תנועת פת"ח.
 
הקריקטורה טוענת כי ישראל הפכה לקורבנותיה את הפלסטינים שאותם היא מאשימה בביצוע פיגועי הדקירה הרבים בתקופה האחרונה. בקריקטורה נראית סכין המחוברת לקנה הרובה של חייל ישראלי; הסכין חותכת את כף ידו של פלסטיני; החייל מושך את נשקו, ומשאיר את הסכין בידו של הפלסטיני, וכך יוצר מראית עין שבה הפלסטיני תקף בסכין את החייל. בשלב הבא החייל צועק בערבית ובאנגלית: "טרוריסט!" [עיתון אל-חיאת אל-ג'דידה; אתר האינטרנט של נציבות ההסברה והתרבות של פת"ח, 17/10/2015]
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח בעבר על שקרים של הרש"פ, שהציגה מחבלים שביצעו פיגועי דקירה מתוך כוונה לרצוח אזרחים, כקורבנות חפים מפשע אשר "הוצאו להורג בדם קר."
 
מנחים בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ חזרו גם הם על העלילה הזו, וטענו שישראל שותלת סכינים בזירת הפשע לאחר שהיא פוגעת בפלסטינים חפים מפשע, במטרה להפליל אותם בביצוע פיגועים:


 
מנחת הטלוויזיה הפלסטינית 1: "אתמול [12/10/2015] היה יום דמים עצוב בירושלים הכבושה. 3 שהידים הוצאו-להורג בדם קר (הכוונה למחבלים שרצחו 3 בירושלים). התמונות והסרטונים שהעלו פעילים ברשתות החברתיות המחישו את האכזריות והגזענות של הכיבוש בהתמודדותו מול תושבי ירושלים [הערבים]. הראיות כבר מוכנות. התקשורת הישראלית כבר מוכנה. הגרסה הישראלית הבטחונית והפוליטית מוכנה: ניסיון דקירה... כאשר מתנחל, שוטר או איש מג"ב חושדים במישהו שמתכוון לבצע דבר מה - אז הירי והגרסה הישראלית כבר מוכנים."
מנחת הטלוויזיה הפלסטינית 2: "בסופו של דבר אלו הן הוצאות להורג של תושבים [ערבים]. הערבי חשוף בכל רגע נתון לרצח בדם קר וללא כל סיבה, מפני שהוא תושב ערבי של ירושלים..."
מנחת הטלוויזיה הפלסטינית 1: "הגרסה הישראלית תמיד מפוברקת ומזויפת. אתמול בבוקר הוצא להורג השהיד אל-ח'טיב (מחבל שרצח אדם) בשער האריות... השהיד האחרון אתמול היה בתחנת אוטובוס. גם הוא הוצא להורג בדם קר..."
מנחת הטלוויזיה הפלסטינית 2: "אתמול זה היה ברור בסרטון. לאחר חיסול השהיד, הם [הישראלים] שאלו על הסכין: 'איפה הסכין?' היה שם מתנחל ששלף סכין. [לישראלים] יש סכינים מוכנות למקרה שהם פוגעים במישהו. יש להם סכין מוכנה מראש."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 13/10/2015]
מוקדם יותר החודש הזה, מזכ"ל לשכתו של מחמוד עבאס, טייב עבד אל-רחים, חזר על העלילה:
 
"ממשלת הימין הישראלית מביאה את המצב לכדי פיצוץ, לשם [השגת] יותר ממטרה אחת. המטרה הראשונה היא ניסיון [מצד ישראל] להיראות כאילו היא קורבן במקום תליין. הם [הישראלים] מזייפים דקירות באמצעות סכינים ובודים אירועים וכו'."  
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 08/10/2015]

הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ שידרה לאחרונה תמונות של כלי נשק לצד מחבל שנורה ונהרג באירוע פיגוע שבו הוא דקר שוטר מג"ב בסכין, חטף את נשקו וניסה לירות בשוטר אחר. הטלוויזיה הפלסטינית השתמשה בתמונות האלה לצורך העלילה כי ישראל "מזייפת ראיות" כדי ליצור אמתלה להרג פלסטינים. "הציונים," אמר כתב הטלוויזיה הפלסטינית, הם "במאים מוכשרים." 

 
אזהרה: תמונות קשות לצפיה
כתבת הטלוויזיה הרשמית של הרש״פ:
"מתוך התקף של היסטריה וטירוף של ממשלת הכיבוש נגד הצעירים חסרי המגן שלנו, משטרת הכיבוש מוציאה להורג את ילדינו וצעירינו בדם קר רק משום שהיא חושדת בהם. אחר כך היא טופלת עליהם אשמות ומזייפת [ראיות] כדי להצדיק את מעשיה בעיני העולם... סצנות של הרג ילדים בגלל חשד בלבד, סצנות כואבות שאפילו גדולי הבמאים בהוליווד מתקשים לביים, אך הציונים מביימים אותם בכישרון. כל מה שהם צריכים הוא להרוג את הקורבן, ומה שבא אחר כך כבר מוכן, מלבד החוק שנעדר."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש״פ, 13/10/2015]
 
קריקטורה נוספת שפורסמה בעיתון הרש"פ חזרה גם היא על הטענה שישראל משתמשת בסיפור של "פיגוע דקירה" בתור תירוץ להרג פלסטינים. באיור נראה אדם עם דם על ידיו, שמדבר אל תוכי העומד על עמוד בצורת האות f (הסמל של פייסבוק) ואומר לו: "פיגוע דקירה." התוכי חוזר אחרי האיש: "פיגוע דקירה, פיגוע דקירה, פיגוע דקירה." [אל חיאת אל-ג'דידה, 15/10/2015]

באוגוסט, עיתון הרש"פ פרסם קריקטורה שגם טוענת כי ישראל ממציאה פיגועי דקירה של פלסטינים. באיור, חייל ישראלי דוחף נשק שסכין מחוברת לקנהו, אל בטן של פלסטיני, והוא אומר: "תפסתי אותך עם סכין!" [אל חיאת אל-ג'דידה, 20/08/2015]
 
מספר בכירים ברש"פ ובפת"ח הפיצו את ההאשמות המזויפות האלה נגד ישראל:
ראש ממשלת הרש"פ לשעבר וחבר הוועד הפועל של אש"ף, אחמד קריע, "גינה את רצח הצעיר הירושלמי פאדי עלון," ואת "הריגת הצעיר מוהנד חלבי."  [ופא (סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ), 04/10/2015] המחבל מוהנד חלבי רצח שני בני אדם בפיגוע דקירה בעיר העתיקה של ירושלים, והמחבל פאדי עלון דקר ופצע נער (ראה מידע נוסף למטה). משרד החוץ הפלסטיני "גינה בתוקף את ההוצאות להורג שמבצעים כוחות הכיבוש נגד הילדים והצעירים הפלסטינים," וציין בתור דוגמה לכך את "ההוצאה להורג הנפשעת של הצעיר פאדי עלון."
[ופא (סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, 04/10/2015]

חבר הוועד הפועל של אש"ף והוועד המרכזי של פת"ח, סאא'ב עריקאת, תמך גם הוא בטענה השקרית כי המחבל הדוקר פאדי עלון הופלל, וטען גם כי ישראל שיקרה בנוגע למחבלת איסראא' ג'עאבס, אשר פוצצה בלון גז כששוטרים התקרבו למכוניתה במחסום ליד מעלה אדומים. לדבריו, ישראל שיקרה כאשר טענה שהיא ניסתה לבצע פיגוע. [הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 13/10/2015]
 
העיתון הרשמי של הרש"פ התייחס לאירועים שבהם 6 מחבלים נורו בידי כוחות הביטחון הישראלים, לאחר שדקרו או ניסו לדקור ישראלים, בתור מעשי "הוצאה להורג." העיתון ציין כי ישראל מצדיקה את ה"הוצאות להורג" האלו על ידי האשמות שקריות ב"ניסיון דקירה":
 
"התירוץ 'ניסיון דקירה' נוכח בכל מקרה הוצאה להורג שמבצעים חיילי הכיבוש במחסומים השונים, ומוגש על 'מגש של דם' מיד לאחר חיסולן של המטרות."
 [אל חיאת אל-ג'דידה, 18/10/2015]

תוך התעלמות מכל הנפגעים הישראליים בגל פיגועי הטרור, מאמר דעה בעיתון הרש"פ טען גם כי ישראל בודה את גל הפיגועים. הכותב, בעל טור קבוע ועורך העיתון לשעבר, אמר כי "יש כעת עמימות האופפת את אירועי הדקירה עליהם הודיעה ישראל," מאחר ש" לא ראינו אף פצוע ישראלי." הכותב אף טען כי אחד משני מחבלים שדקרו ופצעו אדם מבוגר ונער בן 13 בפיגוע דקירה - "מת מות שהידים בנסיבות עמומות." לטענתו "קל למתנחל לירות על פלסטיני כלשהו... קל לחייל מג"ב לזרוק סכין ליד גופה של צעיר לאחר רציחתו בדם קר, וקל להאשים תלמידה בניסיון דקירה." הוא סיים את המאמר בטענה כי ישראל בודה את רוב הפיגועים:
 
"מרבית הגרסאות הישראליות בנוגע ל[אירועי] הדקירה הן מזויפות וכוזבות וניתן לערער על סיפורי הדקירה, משום שממשלת ישראל מפריזה בשקרים ובזיופים."
 [אל-חיאת אל-ג'דידה, 13/10/2015]  

להלן קטעים נבחרים ארוכים יותר מהדיווחים וההתבטאויות שהוזכרו לעיל:
 
הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ מציגה מחבלים רוצחים שנהרגו בתור קורבנות חפים מפשע שנרצחו על ידי ישראל -אומרת שישראל בדתה את הפיגועים

מנחת הטלוויזיה הפלסטינית 1: "אתמול [12/10/2015] היה יום דמים עצוב בירושלים הכבושה. שלושה שהידים הוצאו-להורג בדם קר (הכוונה למחבלים שרצחו 3 בני אדם בירושלים). התמונות והסרטונים שהעלו פעילים ברשתות החברתיות המחישו את האכזריות והגזענות של הכיבוש בהתמודדותו מול תושבי ירושלים [הערבים]. הראיות כבר מוכנות. התקשורת הישראלית כבר מוכנה. הגרסה הישראלית הבטחונית והפוליטית מוכנה: ניסיון דקירה... כאשר מתנחל, שוטר או איש מג"ב חושדים במישהו שמתכוון לבצע דבר מה - אז הירי והגרסה הישראלית כבר מוכנים [מראש]."
מנחת הטלוויזיה הפלסטינית 2: "בסופו של דבר אלו הן הוצאות להורג של תושבים [ערבים]. הערבי חשוף בכל רגע נתון לרצח בדם קר וללא כל סיבה, מפני שהוא תושב ערבי של ירושלים..."
מנחת הטלוויזיה הפלסטינית 1: "הגרסה הישראלית תמיד מפוברקת ומזויפת. אתמול בבוקר הוצא להורג השהיד אל-ח'טיב (מחבל שרצח אדם) בשער האריות... השהיד האחרון אתמול היה בתחנת אוטובוס. גם הוא הוצא להורג בדם קר..."
מנחת הטלוויזיה הפלסטינית 2: "אתמול זה היה ברור בסרטון. לאחר חיסול השהיד, הם [הישראלים] שאלו על הסכין: 'איפה הסכין?' היה שם מתנחל ששלף סכין. [לישראלים] יש סכינים מוכנות למקרה שהם פוגעים במישהו. יש להם סכין מוכנה מראש."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 13/10/2015]
 
פיגוע דקירת הנערים בפסגת זאב - ב-12/10/2015, שני מחבלים פלסטינים, חסן מנאסרה, בן 15, ואחמד מנאסרה, בן 13, דקרו ופצעו את יוסף בן שלום, בן 21, בשכונת פסגת זאב בירושלים. באירוע נדקר מספר פעמים נער בן 13 שרכב על אופניו (שמו לא נמסר לפרסום בעת הכתיבה). חסן מנאסרה נורה למוות בזמן שנמלט מהמקום, ואחמד מנאסרה נורה בידי שוטר ואושפז בבית חולים. שני קורבנות פיגוע הדקירה נפצעו באורח קשה. המחבלים, שהיו בני דודים, הגיעו מהשכונה הערבית הסמוכה בית חנינא.

מוסטפא אל-ח'טיב - מחבל בן 18 שניסה לדקור חייל סמוך לשער האריות בעיר העתיקה בירושלים ב-12/10/2015. הוא נורה על ידי שוטרים ישראליים ונהרג.
מוחמד נזמי שמאסנה - מחבל פלסטיני בן 22 שתקף בסכין חייל צה"ל וניסה לחטוף את נשקו ב-22/10/2015, באוטובוס מס' 185 בירושלים. המחבל פצע גם שני אנשים נוספים. הוא נורה ונהרג על ידי שוטר.  

הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ מראה בחדשות תמונת כלי נשק לצד גופת מחבל אחרי פיגוע - וחוזרת על העלילה כי ישראל "מזייפת ראיות" כדי לתרץ הרג פלסטינים  
 
התמונות המוצגת בתחילת הדיווח החדשותי של טלוויזיית הרש"פ צולמה במהלך פיגוע שהתרחש ב-09/10/2015. מחבל בשם מוחמד פארס אל-ג'עברי דקר חייל מג"ב בקריית ארבע, חטף את נשקו, וניסה לירות בשוטר מג"ב אחר. השוטר השני ירה והרג את המחבל. 

כתבת הטלוויזיה הרשמית של הרש״פ:
"מתוך התקף של היסטריה וטירוף של ממשלת הכיבוש נגד הצעירים חסרי המגן שלנו, משטרת הכיבוש מוציאה להורג את ילדינו וצעירינו בדם קר רק משום שהיא חושדת בהם. אחר כך היא טופלת עליהם אשמות ומזייפת ראיות כדי להצדיק את מעשיה בעיני העולם, וכדי לומר שהיא מדינה המכבדת את החוק ומגנה על עמה הנתון בסכנה... סצנות של הרג ילדים בגלל חשד בלבד, סצנות כואבות שאפילו גדולי הבמאים בהוליווד מתקשים לביים, אך הציונים מביימים אותם בכישרון. כל מה שהם צריכים הוא להרוג את הקרבן, ומה שבא אחר כך כבר מוכן, מלבד החוק שנעדר."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש״פ, 13/10/2015]
 
כותרת: "משרד החוץ [של הרש"פ]: ההסלמה הנוכחית היא תוצאה של ישירה של המתקפות הישראליות נגד אל-אקצא"
"משרד החוץ אמר בהודעה לעיתונות היום כי ההסלמה הנוכחית בשטחים הפלסטיניים היא תוצאה ישירה של המתקפות הישראליות נגד מסגד אל-אקצא... כמו כן, המשרד גינה בתוקף את ההוצאות להורג בשטח שמבצעים כוחות הכיבוש נגד הילדים, הנערים והצעירים הפלסטינים, שהאחרונה שבהן הייתה פעולת ההוצאה להורג הנפשעת של הצעיר פאדי עלון מכפר אל-עיסאויה בירושלים, שנרצח היום בדם קר על ידי כוחות משטרת הכיבוש בזמן שהלך לעבודתו בשעות הבוקר המוקדמות."
  [ופא, 04/10/2015]
 
כותרת: "קריע גינה את פשע הרצח של הצעיר פאדי עלון"
"חבר הוועד הפועל של אש"ף וראש המחלקה לענייני ירושלים, אחמד קריע, גינה היום, יום ראשון, את רצח הצעיר הירושלמי פאדי עלון בידי כוחות הכיבוש הישראלי. הצעיר עלון מת מות שהידים לאחר שמשטרת הכיבוש ירתה עשרה קליעים שחדרו את גופו באזור מוסררה בסביבות שער שכם בירושלים הכבושה, לאחר שקבוצה של מתנחלים רדפה אחריו. כמו כן, גינה קריע את הריגת הצעיר מוהנד חלבי על ידי משטרת הכיבוש בירושלים אתמול בערב."
[ופא, 04/10/2015]

פאדי עלון - צעיר פלסטיני שפצע בדקירות סכין את הנער משה מלכה ליד העיר העתיקה בירושלים ב-03/10/2015. בעת שברח מזירת האירוע הוא נורה למוות מידי שוטרים ישראלים.
 
מוהנד חלבי - פלסטיני בן 19 שרצח בפיגוע דקירה בעיר העתיקה של ירושלים את הרב נחמיה לביא ואת אהרון בנט, ופצע את אשתו של בנט ואת בתם בת השנתיים. בעקבות התקיפה הוא נורה למוות בידי כוחות הביטחון. יום לפני הפיגוע, המחבל פרסם בעמוד הפייסבוק שלו פוסט, שבו התייחס לגל הפיגועים האחרון בתור "אינתיפאדה שלישית," טען שהפיגועים מתבצעים בתגובה למעשים של ישראל במסגד אל-אקצא, ואמר כי העם הפלסטיני "לא יסכים להשפלה." דברים אלה מתייחסים לעלילה המופצת על ידי הרש"פ, שישראל זוממת להשתלט על מסגד אל-אקצא ולהרוס אותו, וכן לתיאור של ביקור יהודים בהר הבית כ"פלישה למסגד אל-אקצא."
 
כותרת: "הכיבוש והמתנחלים מוציאים להורג חמישה אזרחים - סרטון מפריך את הטענות שהייתה 'דקירה'"
  • "חברון בוערת בעקבות 3 הוצאות להורג של שני צעירים ונערה, והמתנחלים 'חוגגים'
  • מועתז עוויסאת נורה בירושלים משום שצחק ונשא ילקוט; האשמה: 'חשד'
  • הכיבוש סוגר את מחסום קלנדיה לאחר שהצעיר עומר מוחמד אל-פקיה מת כשהיד
  • בכיר באו"ם: הצעדים השרירותיים של הממשלה הישראלית יביאו להסלמת האלימות
חיילי הכיבוש והמתנחלים המשיכו אתמול [17/10/2015] בפשעיהם נגד בני עמנו. הם הוציאו להורג חמישה תושבים (שני צעירים ונערה בחברון, נער בירושלים וצעיר מהכפר קטאנה), בטענה שניסו לדקור חיילים ומתנחלים. אולם סרטון וידיאו חשף את השקר בטענות הכיבוש, בעוד שסרטונים אחרונים הציגו מתנחלים בחברון 'חוגגים' את מעשי הרצח.

השהיד איאד ח'ליל אל-עוואודה (בן 27) טרם הספיק להיקבר כאשר כוחות הכיבוש הוציאו להורג את טארק זיאד אלנתשה (בן 20), את פדל מוחמד אל-קוואסמי (בן 18) ואת הנערה ביאן אל-עסילי (בת 16) מחברון.
 
טארק מת כשהיד מאש הכיבוש אתמול בערב בכניסה לרחוב אל-שוהדאא' במרכז חברון, בטענה שדקר חייל של הכיבוש. כוחות הכיבוש הניחו לצעיר לדמם ברחוב במשך 40 דקות, ואז הוא הועבר באמבולנס ישראלי למקום בלתי ידוע. כמה מתנחלים לא אפשרו לאמבולנס לעבור ברחוב, וחילקו ממתקים.

התירוץ 'ניסיון דקירה' נוכח בכל מקרה הוצאה למוות שמבצעים חיילי הכיבוש במחסומים השונים, ומוגש על 'מגש של דם' מיד לאחר חיסול המטרה. כפי שקרה בהוצאתו להורג של אל-קואסמי ברחוב אל-שוהדאא'... על ידי מתנחל קיצוני, חיילי הכיבוש מזדרזים להמציא תירוץ: אחד החיילים נתן לחייל אחר סכין, כדי שזה יניח אותו לצד גופת השהיד. הדבר תועד ונחשף בסרטון של 'צעירים נגד ההתנחלויות.'"
 [אל-חיאת אל-ג'דידה, 18/10/2015]
 
פדל מוחמד עווד אל-קואסמי - פלסטיני בן 18 שניסה לדקור אזרח ישראלי בקרית ארבע ב-17/10/2015. הישראלי ירה ופצע את אל-קואסמי, שמאוחר יותר מת מפצעיו.

מועתז עוויסאת - מחבל פלסטיני בן 16 ממזרח ירושלים ששלף סכין כאשר נעצר על ידי כוח צה"ל שרצה לערוך בו חיפוש בירושלים ב-17/10/2015. עוויסאת נורה ונהרג על ידי חיילי צה"ל.

עומר מוחמד אל-פקיה -
מחבל פלסטיני בן 23 שדקר שוטר מג"ב במעבר קלנדיה ב-17/10/2015. אל-פקיה נורה בחלק גופו התחתון על ידי שוטר מג"ב אחר. לאחר מכן אל-פקיה ניסה לדקור חבלן עם מספריים שהוא חטף ממנו, ונורה ונהרג על ידי חייל צה"ל.

איאד ח'ליל אל-עוואודה - מחבל פלסטיני בן 26 שדקר חייל צה"ל סמוך לכניסה לחברון ב-16/10/2015. הוא נורה ונהרג בידי חייל צה"ל.

ביאן איימן אל-עסילי -
מחבלת פלסטינית בת 16 שדקרה חייל צה"ל בחברון, סמוך למערת המכפלה ב-17/10/2015. החייל ירה והרג את אל-עסילי.

הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ שדרה ממסיבת עיתונאים של סאא'ב עריקאת חבר הוועד הפועל של אש"ף והוועד המרכזי של פת"ח.
 
חבר הוועד הפועל של אש"ף וחבר הוועד המרכזי של פת"ח, סאאב עריקאת: "אישה מיריחו, איסראא ג'עאבס, אם לילד בן 11, הנוסעת כל יום לירושלים, הייתה לה תקלה חשמלית במכונית, ונפתחו כריות האוויר, ומייד [הכוחות הישראלים] פתחו עליה באש, ומיד [הישראלים] אמרו שזה פיגוע התאבדות. כך גם פאדי עלון."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 13/10/2015]

איסראא ג'עאבס - מחבלת פלסטינית בת 31 תושבת מזרח ירושלים, שפוצצה מטען במכונית ליד מחסום בסביבות מעלה אדומים ב-11/10/2015. שוטר שהבחין ברכב החשוד סימן לנהגת לעצור, והיא פוצצה מטען עשוי בלון גז שהיה במכוניתה. השוטר נפצע קל וג'עאבס נפצעה באורח קשה.  

מאמר דעה של חאפז ברגותי, העורך הראשי לשעבר של העיתון, ובעל טור קבוע בעיתון הרש"פ
 
כותרת: "ערעור על סיפורי הדקירה"
"כנראה כל ישראלי מתנחל, שוטר או חייל קיבל סמכות להרוג ולירות על מנת להרוג לעבר כל פלסטיני, לא משנה מה גילו, מראהו [מילולית: סוגו], דרך הליכתו או לבושו. יש כעת עמימות האופפת את אירועי הדקירה עליהן הודיעה ישראל, משום שישנם עדי ראייה שסותרים את הגרסאות הישראליות. כמו כן, לא ראינו אף פצוע ישראלי, אלא רק גופה של צעיר פלסטיני על הארץ ליד שער השבטים (שער כניסה למסגד אל-אקצא, ליד שער האריות - העורך), שלא היה ברשותו דבר, ליד צעירה המוטלת על הקרקע, וישנו גם הילד שמת מות שהידים בנסיבות עמומות בהתנחלות פסגת זאב. קל למתנחל לירות על פלסטיני כלשהו, כפי שקרה אתמול במחסום ג'בארה ליד טול-כרם, קל לחייל מג"ב לזרוק סכין ליד גופה של צעיר לאחר רציחתו בדם קר, וקל להאשים תלמידה בניסיון דקירה, בעודנו רואים אותה מוכתמת בדמה, אך איננו רואים מי נדקר. כמו כן, קל להאשים אישה עם ילד בהפעלת מטען חבלה לאחר התפוצצות כרית האוויר של ההגה, והדבר הגיע אף לידי כך שאזרח מאום אל-פחם הואשם בדריסה מכוונת תחילה, הותקף וסבל מהתנכלות...
 
מי שנושא באחריות למצב שאלינו הגענו הוא הכיבוש, שהתיר למתנחלים לפלוש למסגד אל-אקצא בכל זמן, וכעת הוא מחריף את שגיאתו ומתיר שפיכות דמים, כך שכל ישראלי יהפוך לרוצח שיכול להרוג כל פלסטיני בטענה שניסה לדקור [אותו]. זאת, שכן מרבית הגרסאות הישראליות בנוגע ל[אירועי] הדקירה הן מזויפות וכוזבות וניתן לערער על סיפורי הדקירה, משום שממשלת ישראל מפריזה בשקרים ובזיופים. "
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 13/10/2015]

מרח אל-בכרי - מחבלת פלסטינית בת 16 שדקרה שוטר מג"ב בתחנת הרכבת הקלה ליד גבעת התחמושת בירושלים ב-12/10/2015. היא נורתה ונפצעה על ידי השוטר.
עלאא' זיוד - מחבל מאום אל-פחם שביצע פיגוע דריסה באזור חדרה ב-11/10/2015. הוא דרס במכוון צעירה בת 19, ואז יצא מהרכב ותקף בסכין אותה, צעירה נוספת וכן גבר בן 45. המחבל נתפס ונמסר לכוחות הביטחון לחקירה.
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat