English

 


פרסומי PMW
עיתון הרש"פ: המוסד מאחורי התקפות הטרור המשרתות מטרות של נתניהו אשר "נפשו מלאה רוע"
Share |
עיתון הרש"פ: המוסד מאחורי התקפות הטרור
המשרתות מטרות של נתניהו אשר "נפשו מלאה רוע"
 
הרש"פ ופת"ח מגיבות על הטרור בפריז - 
הזדמנות חדשה לעשיית דמוניזציה ולגינוי ישראל 

ישראל שקולה לארגון דאעש
 
ישראל - "מצמיחה אלימות ברחבי העולם"
 
איש אש"ף: אשמת פיגועי הטרור מוטלת על המערב
מפני שהוא "שותק על הטרור הציוני"
 

[קריקטורה בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 16/11/2015]

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

בתגובה על מתקפת הטרור בפריז ביום שישי האחרון (13/11/2015), תנועת פת"ח פרסמה אתמול קריקטורה שמבטאת את העלילה לפיה ישראל עומדת מאחורי מתקפת הטרור שבה נרצחו 129 בני אדם לפחות ומאות נפצעו. בקריקטורה הפלסטינית נראה ראש הממשלה נתניהו מסייע למחבל מארגון הטרור דאעש לכוון רובה לעבר פריז ומגדל אייפל.

הרשות הפלסטינית ותנועת פת"ח גינו את מתקפת הטרור נגד צרפת. אך בנוסף לכך הרש"פ ופת"ח, שמחמוד עבאס עומד בראש שתיהן, ניצלו את התקפת הטרור שזעזעה את העולם, כדי ליצור הקבלה בין הפיגועים האלה לבין ה"טרור" שישראל לכאורה נוקטת נגד הפלסטינים, וכדי לחזור ולהשמיע את הטענה שישראל היא כמו ארגון המדינה האסלאמית (דאעש).


 
פת"ח פרסמה את התמונה המופיעה למעלה עם כיתוב באנגלית: "טרור הוא טרור." המסר המשתמע מהפוסט הוא שישראל שקולה לארגון הטרור דאעש. העברת המסר נעשית על ידי הצגת הדגל הפלסטיני לצד דגלי רוסיה, לבנון וצרפת. הדגלים האלה מייצגים את הנפגעים מפיגועי הטרור האחרונים של דאעש שבוצעו נגד המדינות האלה: הפיצוץ במטוס הרוסי מעל סיני, שבו נספו כל 224 הנוסעים ואנשי הצוות (31/10/2015); פיגוע התאבדות כפול בביירות, שבו נרצחו לפחות 41 ונפצעו מעל 200 בני אדם (12/11/2015); ומתקפת הטרור בפריז, שבה נרצחו 129 ונפצעו מעל 300 בני אדם, בסדרת פיגועי ירי ופיגועי התאבדות (13/11/2015).
 
הפוסט שפת"ח פרסמה בפייסבוק מנצל את מתקפת הטרור המזעזעת בפריז על מנת לעשות לישראל דמוניזציה, כשהוא טוען שישראל מבצעת פעולות טרור דומות נגד פלסטינים: 

"טרור הוא טרור, ואנו מגנים את כל סוגי הטרור. בין אם זה הריסת בתים בשכם והריגת ילדינו על ידי ישראל, או פגיעה במטוס רוסי מעל מצרים. הפיגועים בפריז הם מעשים נפשעים שבוצעו על ידי טרוריסטים פחדנים."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 14/11/2015]
 
במאמר דעה בעיתון הרשמי של הרש"פ נכתב כי "המוסד" הישראלי עומד מאחורי הפיגועים בפריז. הכותב טען שאין זה צירוף מקרים שדם נשפך בפריז, בשעה שאירופה החליטה לסמן מוצרים ישראלים המיוצרים ב"התנחלויות." המאמר טוען כי ישראל היא המרוויחה העיקרית מן הפיגועים ושהם משרתים "מטרות" של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, אשר "בנפשו מסתתר מספיק רוע כדי לשרוף את העולם":
 
"אין זה צירוף מקרים שדם אנושי פוצץ בפריז בשעה שמתחילים ליישם סנקציה אירופאית מסוימת על מוצרי ההתנחלויות, ובשעה שצרפת מובילה את אירופה להגשת הצעה למועצת הביטחון, שתוביל ליישום פתרון שתי המדינות, פלסטין וישראל - דבר שהישראלים ראו בו אזהרה מפני הסכנה הפתאומית המגיעה מכיוון אירופה, שם נולד המפעל הציוני הכובש והמתנחל...
הדבר הנבון והנכון הוא לחפש מי מפיק מכך תועלת. בקיצור ולעניין: עליהן לחפש את הנקודה האחרונה שאליה הגיעו זרועות התמנון של המוסד... מובן מאליו ש'המוסד' שלה ישרוף את ביירות ואת פריז כדי להשיג מטרות של נתניהו. מי שקרא תיגר על האדון בבית הלבן, בנפשו מסתתר מספיק רוע כדי לשרוף את העולם."
 [אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/11/2015]
 
העיתון הרשמי של הרש"פ ביטא את העלילה שישראל שקולה לארגון דאעש, באמצעות הקריקטורה המובאת למטה. הקריקטורה מציגה את ישראל כעורפת את "ראשו" של מבנה "כיפת הסלע," ולצדה מחבל מארגון דאעש עורף ראשו של שבוי. השניים עושים זאת ביחד ובאמצעות אותה חרב, והמסר העולה מכך הוא שישראל ודאעש הם דבר אחד.
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/11/2015]
 


בפוסט נוסף בעמוד הפייסבוק של פת"ח, ד"ר ג'מאל נזאל, דובר תנועת פת"ח באירופה, חזר והדגיש את הטענה השקרית כי פת"ח "דוחה את הטרור":
 
"אנו דוחים באופן מוחלט כל הצדקה של טרור. אין שום הסבר מקובל לאף פיגוע טרור באף מדינה בעולם." 
 [עמוד הפייסבוק הרשמי של תנועת פת"ח, 14/11/2015]
 
באופן אירוני, הצהרת פת"ח שהיא דוחה את הטרור, ובה בעת האשמתה את ישראל בביצוע מעשי טרור, נאמרת בעת שבה ישראל מתמודדת עם פיגועי דקירה ופיגועי ירי שהם חלק מגל טרור פלסטיני שנמשך מאז תחילת אוקטובר 2015, פיגועים שבהם נרצחו 14 ישראלים. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי הפיגועים האלה עוד לא גונו מטעמו של עבאס, או מצד כל בכיר אחר ברש"פ. ההיפך הוא הנכון - ממשלת עבאס, ותנועת פת"ח שהוא עומד בראשה ליבו את הזעם הפלסטיני ועודדו את המשך האלימות.
 
חבר המועצה הלאומית הפלסטינית, הגוף המחוקק של אש"ף, טען גם הוא שישראל היא הסיבה של הפיגועים בפריז, ואמר כי האשמה על פיגועי הטרור האלו מוטלת על מנהיגי ארה"ב והמערב, כי הם "משתמשים באמות מידה שונות כשהם שופטים טרור," ומפני שהם לא נקטו עמדה נגד ישראל וה"ציונים." הוא רמז גם כי המערב מעורב בפיגועים כאלה מפני שהוא "השתמש בעבר בארגוני טרור" כדי לממש את "מזימותיו ומזימותיה של ישראל במזרח התיכון":
 
"בסאם אבו שריף גינה את פעולת הטרור הרצחנית... ואמר כי פשע מתועב זה הוא תוצאה של המדיניות שנוקטים מנהיגי המערב...
[בסאם אבו שריף] אמר: 'בשעה שאנו מרגישים צער וכאב על מותם של האזרחים החפים מפשע בצרפת, אנו מסבים את תשומת הלב אל המדיניות של מנהיגי וושינגטון והמערב, שנקטו ונוקטים אמות-מידת שונות בהתייחסותם לטרוריסטים. זאת, מאחר שהמערב כבר השתמש בעבר בארגוני טרור, חימש אותם ואימן אותם, על מנת להשתמש בהם ככלי לשירות מזימותיו ומזימותיה של ישראל במזרח התיכון. בנוסף, המערב לא מחה או גינה את פעולות הטרור המתמשכות נגד העם הפלסטיני בכללותו, המבוצעות על ידי ממשלת ישראל וכוחות הכיבוש, ושבמסגרתן יורים על נשים, ילדים ואזרחים שדורשים את חירותם.'
בסאם אבו שריף אמר כי אם המערב ימשיך במדיניות זו, עם אמות-המידה השונות, המשרתת את כוחות הכיבוש 'הציוניים' ומגוננת על הפשעים שהם מבצעים נגד עם שלם, זה יחזור אליהם [כבומרנג]."
[דוניא אל-וטן (סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית), 14/11/2015]
 
לאחר שגינה את הפיגועים בפריז וביטא רגש של "סימפטיה וסולידריות עם צרפת,"  דובר פת"ח באירופה רמז שישראל היא האחראית לפיגועים מפני שהיא "מצמיחה אלימות בכל העולם":  
 
"בתור עם שחווה אלימות יומיומית מידי ישראל, אנו מבינים את הסבל של הפגועים ומשפחות הנרצחים בדם קר. פלסטינים מכירים את הטעם המר של איבוד יקיריהם כשהצבא הישראלי רוצח אזרחים בפלסטין כמעט כל שעה... אנו בתנועת פת"ח מצפים לראות את כל העולם מנצח במאבק הזה נגד הטרור, במיוחד במזרח התיכון. אנו יודעים שהחזרת שלום ויציבות למזרח התיכון היא הצעד הראשון לייבוש מקורות הטרור ברחבי העולם. הגיע הזמן לסיים את הכיבוש הישראלי האכזרי שמצמיחה אלימות בכל העולם."
[דובר פת"ח באירופה (באנגלית),
עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 14/11/2015]
 
ופא, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, דיווחה כי עבאס "גינה את מה שהוא מתאר כ'תקיפות טרור', מאשר את תמיכתו המלאה בצרפת מול הטרור, ומדגיש את ההכרח שהקהילה הבינלאומית תנקוט עמדה ותתעמת עם התקפות טרור כאלה." [ופא, 14/11/2015] סוכנות ופא גם חזרה על הצהרת פת"ח שהובאה לעיל, המגנה את מתקפת הטרור בפריז ואת ישראל.
 
מוקדם יותר החודש, מאמר דעה בעיתון הרשמי של הרש"פ העלה את האפשרות שישראל וארה"ב עמדו מאחורי הפלת מטוס הנוסעים הרוסי, פעולה שארגון המדינה האסלאמית (דאעש) נטל עליה אחריות:
 
"פיצוץ המטוס הרוסי 23 דקות לאחר המראתו מנמל התעופה בשרם א-שיח' בסוף אוקטובר האחרון לא היה פעולה של אנשי דאעש, אלא פעולת טרור שמאחוריה עומדים מנגנוני ביטחון בינלאומיים ואזוריים. ההודעות של הדוברים האמריקאים היא ההוכחה הטובה ביותר לכך... לבסוף באה הדרישה [שלהם] להתערב באופן ישיר בחקירות, כדי לטרוף את הקלפים ולהעלים את הממצאים שבידי המצרים והרוסים. אם ההערכות המושכלות מצביעות על סימני הידיים של מנגנוני ביטחון מערביים וישראליים, יש מקום רב לשאלות...
יש צורך להדגיש שוב כי העומדים מאחורי השמדת המטוס הרוסי ב-31 באוקטובר [2015] מעל סיני אינם דאעש... פעולה זו הייתה מעבר ליכולותיהם של הארגונים הללו, מפני שהדקדקנות הרבה בביצועהּ, ההצהרות שפורסמו לאחר פיצוץ המטוס, ומה שקורה מתחת לשולחן בין המדינות מצביעים באופן ברור כי הפעולה בוצעה על ידי מנגנוני ביטחון אזוריים ובינלאומיים...
המסרים המכוונים למצרים ולרוסיה הם כדלקמן:
א. להזהיר את מצרים מתוצאות המדיניות שהיא נוקטת במנותק מארה"ב וישראל. ...
ד. להזכיר שהיד הארוכה ברחבי אזור המזרח התיכון היא עדיין של ארה"ב וישראל...
 
פעולת הטרור החדשה לא באה יש מאין, אלא באה בעקבות מעקב מצד ארה"ב ובעלי בריתה במערב אירופה ובישראל אחר חריגת המשטר המצרי מהמסגרת המקובלת מבחינתם..."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 11/11/2015]
 
לחץ לצפייה בתיעוד "מבט לתקשורת פלסטינית" של תאוריות קשר נוספות ביחס לישראל.
 
דובר מנגנוני הביטחון של הרש"פ, עדנאן דמיירי, פרסם הצהרות בעמוד הפייסבוק שלו שבהן רמז לאחריות של ישראל להתקפת הטרור בפריז. דמיירי תהה על כך שהיו שתי התקפות טרור בהפרש של ימים בביירות ובפריז, שתי ערי בירה הידועות בעמדותיהן הפרו פלסטיניות והאנטי ישראליות. הוא שאל, רטורית, מיהו המרוויח מהפעולות האלה. התשובה המשתמעת לשאלה זו היא "ישראל," ואכן אנשים שהגיבו לדברים האלה בפייסבוק כתבו זאת באופן ברור.
 
"העם הצרפתי מחזיק בעמדה מתקדמת בנוגע לסוגייתנו הפלסטינית באשר להחרמת סחורות המתנחלים, וצרפת מחזיקה בעמדה חיוביות בנוגע לפלסטין, וכן טיפלה בשהיד אבו עמאר (ערפאת). מי הוא המרוויח מרצח הצרפתים ומהפחדת העם הצרפתי?"
 
"מביירות לפריז, טרור ופיצוצים, שתי ערים יפות ומתקדמות, ושתי ערים שמעוררות התפעלות בעמדתם בנוגע לפלסטין ... מה זאת השנאה הזו שתוקפת את היופי והעקרונות ומכריזה עליהם טרור? ... האם הטרור בביירות ובפריז לובש מסכות כמו של אלו שהיו אתמול [12/11/2015] בבית החולים אל-אהלי בחברון?"
[עמוד הפייסבוק של דובר מנגנוני הביטחון של הרש"פ, 14/11/2015]
 
להלן קטעים ארוכים יותר מהתגובות של הרש"פ, פת"ח ואש"ף להתקפת הטרור בצרפת:
 
כותרת: "שבט הברברים צמאי הדם בביירות ובפריז"
מאת מוופק מטר, בעל טור קבוע בעיתון הרש"פ: 
"טועה מי שקושר בין תאוות הדם של הפראים, הטרור שלהם והברבריות שלהם, לבין עניין כלשהו בעולם, ובמיוחד לעניין הפלסטיני; מי שפוצצו את חזותיהם ואת לבבותיהם של אחינו הלבנונים שלשום בבורג' אל-בראג'נה ברובע הדאחיה בביירות [12/11/2015], אשר המשיכו בפשעיהם נגד האנושות בפריז אתמול [13/11/2015]... ומי  ששרפו את הטייס הירדני [מועאז] אל-כסאסבה כשהוא בתוך כלוב, ערפו את ראשיהם של אזרחים מוסלמים, נוצרים וכורדים בעיראק האחות, שחטו מצרים קופטים ומוסלמים בלוב, לקחו בשבי נשים ומכרו אותן כמו ריהוט לבית - אין להם עניין מלבד לספק את יצריהם הרצחניים ואת מאווייהם. הם חולים בכל מחלות הנפש והמין שיכולות לעלות על דעתם של המדענים והרופאים ברחבי העולם. אין להם דת ואין להם אמונה. אין להם שום קשר לאנושות, חוץ מהמראה...
הם תולדה של מנטליות גזענית ושל שלילת האחר... הם משתייכים לסוג של בני אדם, אשר אינו רואה דרך מלבד [שפיכת] דם אנושי, שאותו הם הופכים לגל ורוכבים עליו לגיהינום שלהם, גיהינום שאדוניהם וממציאיהם תיארו בפניהם בתור גן העדן...
הם התלמודיסטים והאסלאמיסטים, ואלו שפתחו במעשי טבח כדי לכלות עמים ולהשמידם תחת דגלים רקומים בסיסמאות דתיות...
הם תוצר של מַעְבְּדוֹת ה-CIA, המוסד, הסקוטלנדיארד ואחרים, שכאשר ברצונם להשיג מטרה בעולם... הם משחררים את 'הווירוס הפראי' הזה ממעבדותיהם, קבוצות של חולי נפש נטולי כל רחמים בלבם...
אין זה צירוף מקרים שדם אנושי פוצץ בפריז בשעה שמתחילים ליישם סנקציה אירופאית מסוימת על מוצרי ההתנחלויות, ובשעה שצרפת מובילה את אירופה להגשת הצעה למועצת הביטחון, שתוביל ליישום פתרון שתי המדינות, פלסטין וישראל - דבר שהישראלים ראו בו אזהרה מפני הסכנה הפתאומית המגיעה מכיוון אירופה, שם נולד המפעל הציוני הכובש והמתנחל.
לא חשוב מי ביצע, חשוב יותר מי יקצור [רווחים]. הרשויות הלבנוניות עשויות למצוא שמות וראיות המוכיחות את מעורבותם של אנשים בעלי אזרחויות כאלה או אחרות, וכך גם הרשויות הצרפתיות. אולם, הדבר הנבון והנכון הוא לחפש מי מפיק מכך תועלת. בקיצור ולעניין: עליהן לחפש את הנקודה האחרונה שאליה הגיעו זרועות התמנון של המוסד. זאת משום שמדינת ישראל, שלא באה חשבון עם המתנחלים (דאעש של היהודים) ששרפו את משפחת דוואבשה ועם הרב ששרף את הנער מוחמד אבו-ח'דייר, מובן מאליו ש'המוסד' שלה ישרוף את ביירות ואת פריז כדי להשיג מטרות של נתניהו. מי שקרא תיגר על האדון בבית הלבן, בנפשו מסתתר מספיק רוע כדי לשרוף את העולם..."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/11/2015]
 
מועאז אל-כסאסבה - טייס צבאי ירדני שמטוסו נפל בצפון סוריה במהלך פעולה צבאית נגד ארגון המדינה האסלאמית (דאעש). אל-כסאסבה נתפס בשבי על ידי אנשי דאעש והוצא להורג באכזריות ב-03/01/2015. שוביו פרסמו סרטון וידאו של הוצאתו להורג ב-03/02/2015, שבו הוא נשרף בחיים בתוך כלוב.
 
טקסט שפורסם (באנגלית במקור) בעמוד הפייסבוק הרשמי של תנועת פת"ח ב-14/11/2015:
 "פת"ח מגנה את מתקפת הטרור המשולבת בפריז, ומביעה את הזדהותה עם צרפת
 פת"ח מביעה גינוי חריף ביותר לפיגועי הטרור המזעזעים שהיו אמש בצרפת, שבהם נרצחו נפצעו עשרות בני אדם. העם שלנו מזועזע עמוקות וזועם, אך בעיקר עצוב עקב האירועים האלה, שנועדו לפגוע בחיים האזרחיים בעיר הנפלאה פריז. אנו מביעים אהדה וסולידריות לצרפת בכלל ולמשפחות הקורבנות בפרט. בתור עם שסובל מדי יום מתוקפנות מצד ישראל, אנו מבינים את הסבל של הפצועים ושל בני המשפחות של אלה שנרצחו בדם קר. הפלסטינים מכירים את הטעם המר של אובדן היקרים, מאחר שהצבא הישראלי רוצח אזרחים בפלסטין כמעט מדי שעה. אך צרפת היא אם החירות והחופש בעולם. היא תתגבר על כוחות הטרור הרשעים.
אנו בתנועת פת"ח מצפים לראות את העולם מנצח את הקרב הזה נגד הטרור, במיוחד במזרח התיכון. אנו יודעים כי שיקום השלום והיציבות במזרח התיכון הוא הצעד הראשון על מנת לייבש את מקורות הטרור ברחבי העולם. זה הזמן לסיים את הכיבוש הישראלי הברוטלי אשר מצמיח אלימות בכל העולם.
לאחר שזה נאמר, אנו דוחים באופן מוחלט כל הצדקה של טרור. אין שום הסבר מקובל לאף פיגוע טרור באף מדינה בעולם.
 ד"ר ג'מאל נזאל
 דובר פת"ח באירופה." 
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 14/11/2015]
  
כותרת: "בסאם אבו שריף: גינוי הטרור והלוחמה בו מצריכים אמת מידה אחידה"
"רמאללה - בסאם אבו שריף [חבר המועצה הלאומית הפלסטינית, הגוף המחוקק של אש"ף] גינה את פעולת הטרור הרצחנית, שגבתה את חייהם של עשרות קורבנות מקרב אזרחי צרפת, ואמר כי פשע מתועב זה הוא תוצאה של המדיניות שנוקטים מנהיגי המערב, המשתמשים באמות-מידה שונות כשהם שופטים טרור רצחני עיוור. כמו כן, הוא אמר: 'בשעה שאנו מרגישים צער וכאב על מותם של האזרחים החפים מפשע בצרפת, אנו מסבים את תשומת הלב אל המדיניות של מנהיגי וושינגטון והמערב, שנקטו ונוקטים אמות-מידת שונות בהתייחסותם לטרוריסטים. זאת, מאחר שהמערב כבר השתמש בעבר בארגוני טרור, חימש אותם ואימן אותם, על מנת להשתמש בהם ככלי לשירות מזימותיו ומזימותיה של ישראל במזרח התיכון. בנוסף, המערב לא מחה או גינה את פעולות הטרור המתמשכות נגד העם הפלסטיני בכללותו, המבוצעות על ידי ממשלת ישראל וכוחות הכיבוש, ושבמסגרתן יורים על נשים, ילדים ואזרחים שדורשים את חירותם.'
בסאם אבו שריף אמר כי אם המערב ימשיך במדיניות זו, עם אמות-המידה השונות, המשרתת את כוחות הכיבוש 'הציוניים' ומגוננת על הפשעים שהם מבצעים נגד עם שלם, זה יחזור אליהם [כבומרנג]. כמו כן הוא אמר כי ההתמודדות עם הטרור והיציאה נגדו מהוות כעת חובה אנושית ותרבותית, וכל מי ששם מכשולים בפני ההתייצבות נגד הטרור ושותק על הטרור של המדינה 'הציונית' משרת את האינטרסים של טרור מאורגן זה."
[דוניא אל-וטן (סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית), 14/11/2015]
 
ההודעה הבאה פורסמה באנגלית באתר של סוכנות הידיעות של הרש"פ:
 
"RAMALLAH, November 14, 2015 (WAFA) - The Palestinian presidency offered its solidarity and sympathy with the French government, following the string of 'terrorist attacks' that hit Paris late Friday.
According to media outlets, terror attacks targeted different locations in Paris, leaving at least 150 killed, and scores others injured. Following the attacks, the French government declared a state of emergency and closed its borders.
The Palestinian presidency reported on President Mahmoud Abbas as condemning what he described as 'terror attacks, affirming his full support for France in face of terrorism and stressing the need for the international community to take a stand and confront such terrorist attacks that lead to a spike in tension.
Abbas offered his condolences to his French counterpart, François Hollande, and to the families of the victims of the terror attacks, wishing the sick a speedy recovery.
Meanwhile, Fatah faction, also expressed its strong condemnation of the 'heinous terror attacks that took place in Paris last night killing and wounding dozens of innocent people.'
'Our people are deeply shocked and angered, but mostly saddened by these events aimed at hitting civil life in the wonderful city of Paris. We express sympathy and solidarity with France as a whole as well as to the victims' families.'
A statement issued by Fatah read: 'As  people who suffer daily aggressions by Israel we understand the suffering of the injured and the families of those who were killed in cold blood. Palestinians know the bitter taste of losing beloved ones as the Israeli army is killing civilians in Palestine almost by the hour.'
'We know that restoring peace and stability in the Middle East is the first step to dry up the sources of terrorism throughout the world," said the statement, stressing that, "It is time to end the brutal Israeli occupation which breeds violence in the entire world.'
[ופא (סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ), 14/11/2015]
  
 
טקסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של דובר מנגנוני הביטחון של הרש"פ, עדנאן דמיירי, ב-14/11/2015
"מביירות לפריז, טרור ופיצוצים, שתי ערים יפות ומתקדמות, ושתי ערים שמעוררות התפעלות בעמדתם בנוגע לפלסטין ... מה זאת השנאה הזו שתוקפת את היופי והעקרונות ומכריזה עליהם טרור? ... האם הטרור בביירות ובפריז לובש מסכות כמו של אלו שהיו אתמול [12/11/2015] בבית החולים אל-אהלי בחברון?"
[עמוד הפייסבוק של דובר מנגנוני הביטחון של הרש"פ, עדנאן דמיירי, 14/11/2015]
 
על מנת ללכוד ולעצור את המחבל הפלסטיני עזאם שלאלדה, ישראל הוציאה לפועל מבצע צבאי שבו לוחמים מחופשים לפלסטינים נכנסו לבית החולים 'אל-אהלי' בחברון, שבו המחבל הסתתר. שלאלדה דקר ופצע אזרח ישראל ליד היישוב מיצד בגוש עציון ב-25/10/2015, ונורה על ידי אזרח ישראלי. המחבל נתפס ונעצר בבית החולים, וקרוב משפחה שלו שניסה להתנגד למעצר נורה ונהרג.
 
טקסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של דובר מנגנוני הביטחון של הרש"פ, עדנאן דמיירי, ב-14/11/2015
 
"הטרור הנפשע פולש לצרפת. המשטרה הצרפתית מדברת על 40 הרוגים, ומדברים על 18 הרוגים, וישנן ידיעות על 60 בני ערובה. העם הצרפתי מחזיק בעמדה מתקדמת בנוגע לסוגייתנו הפלסטינית באשר להחרמת סחורות המתנחלים, וצרפת מחזיקה בעמדה חיוביות בנוגע לפלסטין, וכן טיפלה בשהיד אבו עמאר (יאסר ערפאת). מי הוא המרוויח מרצח הצרפתים ומהפחדת העם הצרפתי?"
[עמוד הפייסבוק של דובר מנגנוני הביטחון של הרש"פ, עדנאן דמיירי, 14/11/2015]
 
מאמר דעה מאת עומר חלמי אל-ר'ול, בעל טור בעיתון הרשמי של הרש"פ:

כותרת: "המטוס משרטט אופק חדש"
"פיצוץ המטוס הרוסי 23 דקות לאחר המראתו מנמל התעופה בשרם א-שיח' בסוף אוקטובר האחרון לא היה פעולה של אנשי דאעש, אלא פעולת טרור שמאחוריה עומדים מנגנוני ביטחון בינלאומיים ואזוריים. ההודעות של הדוברים האמריקאים היא ההוכחה הטובה ביותר לכך; בהצהרה הראשונה מפי מוסדות אמריקניים נאמר כי הם יירטו שיחות בין דאעש למדינה באזור. יום אחר כך, הם משכו את ההצהרה ופרסמו הצהרה שונה, שאומרת כי השיחות שייורטו התקיימו בין ארגוני 'תַכְּפיר' [ארגונים אסלאמיים קיצוניים המכריזים על מוסלמים אחרים ככופרים]. ההצהרות האמריקניות תאמו להצהרות הישראליות והבריטיות. לבסוף באה הדרישה להתערב באופן ישיר בחקירות כדי לטרוף את הקלפים ולהעלים את הממצאים שבידי המצרים והרוסים. אם ההערכות המושכלות מצביעות על סימני הידיים של מנגנוני ביטחון מערביים וישראליים, יש מקום רב לשאלות, כגון: מדוע הפעולה התבצעה דווקא נגד המטוס הרוסי? מה המשמעויות של העניין? מהם המסרים שהגורמים העומדים מאחורי הפעולה מבקשים להעביר? האם המסרים מיועדים למצרים, לרוסיה או לשתי המדינות? ... והאם פעולת הטרור טומנת בחובה מתווה חדש למדיניות המצרית והערבית?
יש צורך להדגיש שוב כי העומדים מאחורי השמדת המטוס הרוסי ב-31 באוקטובר [2015] מעל סיני אינם דאעש. אין כאן כוונה לטהר את ארגוני ה'תַכְּפיר מהאפשרות שהם יבצעו פעולת טרור כלשהי, אך פעולה זו הייתה מעבר ליכולותיהם של הארגונים הללו, מפני שהדקדקנות הרבה בביצועהּ, ההצהרות שפורסמו לאחר פיצוץ המטוס, ומה שקורה מתחת לשולחן בין המדינות מצביעים באופן ברור כי הפעולה בוצעה על ידי מנגנוני ביטחון אזוריים ובינלאומיים...
אם כן, מהי המטרה?
א. להנחית מהלומה על התיירות המצרית, שמהווה 14.8% מההכנסה הלאומית הגולמית המצרית.
ב. להנחית מהלומה על התיירות הרוסית במצרים, שמהווה 35% מכלל התיירות בה. [רוסיה] היא המדינה שנמצאת במקום הראשון [מבחינת מספר התיירים במצרים].
ג. להטיל ספק ביכולת הביטחונית של מצרים לשמור על הערים ועל מוקדי התיירות המצריים.
ד. להשאיר דף שחור ביחסים בין מצרים לרוסיה.
ה. להגדיל פי כמה וכמה את הקשים הכלכליים של המשטר החדש [במצרים], ולא לתת הזדמנות להתאושש.
 
המסרים המכוונים למצרים ולרוסיה הם כדלקמן:
א. להזהיר את מצרים מתוצאות המדיניות שהיא נוקטת במנותק מארה"ב וישראל.
ב. לאיים במקל (בטרור) כדי להכות בעמודי התווך של הכלכלה המצרית.
ג. להסב את תשומת לבה של רוסיה לסכנות שבהתפשטותה במדינות האזור הערביות, ובמיוחד במצרים, סוריה ועיראק.
ד. להזכיר שהיד הארוכה ברחבי אזור המזרח התיכון היא עדיין של ארה"ב וישראל.
ה. לפגוע בכל סוג של ברית בין מצרים לרוסיה, או להעמידה במבחנים קשים ומורכבים.
 

פעולת הטרור החדשה לא באה יש מאין, אלא באה בעקבות מעקב מצד ארה"ב ובעלי בריתה במערב אירופה ובישראל אחר חריגתו של המשטר המצרי מהמסגרת המקובלת מבחינתם. החריגה הזו אינה מותרת, מפני שלמגמות החדשות הללו יש השפעות שליליות על המגמות האסטרטגיות האמריקניות והישראליות, ומפני שהן טומנות בחובן איום משמעותי על הסכמי קמפ דיוויד בין מצרים לישראל, שנחתמו בין סאדאת לבגין ב-1979..."
 [אל-חיאת אל-ג'דידה, 11/11/2015]

 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat