English

 


פרסומי PMW
אליפות כדורגל בבית ספר פלסטיני נקראה על שמו של ילד בן 13 שדקר 2 ישראלים
Share |
         

אליפות כדורגל בבית ספר פלסטיני

נקראה על שם ילד בן 13 שדקר 2 ישראלים

 

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

דיווח זה יצא לראשונה באנגלית ב- 25/11/2015

 

בחודש שעבר, שני נערים פלסטינים, חסן מנאסרה בן ה-15 ואחמד מנאסרה בן ה-13, יצאו חמושים בסכינים לשכונת פסגת זאב בירושלים במטרה לרצוח ישראלים. הם דקרו ופצעו באורח קשה שני אנשים, בני 21 ו-13. המחבל חסן מנאסרה נורה למוות בזמן שנמלט מהמקום, בעוד שהמחבל אחמד מנאסרה נורה בידי שוטר ואושפז בבית חולים.

 

כעת, בית ספר פלסטיני קרא לאליפות כדורגל על שם של אחד הדוקרים:

 

" אליפות הכדורגל [על שם] אחמד מנאסרה "

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/14/2015]

 

דבר זה אינו מפתיע, מכיוון שהרשות הפלסטינית נוקטת במדיניות של האדרת מחבלים שרצחו ישראלים, ומציגה אותם לילדים פלסטינים כדמויות לחיקוי. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד שהרש"פ קראה לפחות 25 בתי ספר, בנוסף לעשרות אירועי ספורט ומחנות קיץ, על שמם של מחבלים.

 

הרש"פ ביטאה לאחרונה את מדיניות האדרת המחבלים שלה כאשר מועצה עירונית פלסטינית הקימה מצבת זיכרון וקראה כביש על שם המחבל הרוצח מוהנד חלבי, שדקר ורצח שני ישראלים בירושלים בתחילת גל הטרור הנוכחי. כמו כן, מרכז נוער בג'נין קרא גם טורניר כדורגל על שמו של רוצח זה.

 

כאשר סוקרים את ההאדרה הבלתי פוסקת של רוצחי יהודים וישראלים על ידי פת"ח והרש"פ, אין זה מפתיע כי שני נערים פלסטינים החליטו לנסות לרצוח ישראלים. אף אחת מהתקיפות הפלסטיניות שבוצעה נגד ישראלים בחודשיים האחרונים, בהם נהרגו 23 ישראלים ונפצעו עוד רבים, לא זכתה לגינוי, אפילו לא מצדו של יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס עצמו. להיפך, גל הטרור הנוכחי נתמך באופן גלוי ומהולל על ידי מנהיגי הרש"פ ופת"ח.

 

רק כמה ימים לפני שהנערים הפלסטינים החליטו לתקוף ישראלים, יו"ר הרש"פ עבאס קרא בעצמו לפלסטינים "להגן על המקומות הקדושים," כאילו היו נתונים לסכנה מיידית מצד ישראל. עבאס נשא את נאומו מספר ימים לאחר שמחבלי חמאס רצחו זוג הורים לעיני ילדיהם, והמחבל חלבי רצח שני אזרחים ישראלים נוספים. עבאס ציין בטלוויזיה הפלסטינית הרשמית כי "הצד הפלסטיני... לא עשה כלום נגד הישראלים," ורמז לתמיכתו במעשי הרצח, בטענתו שלפלסטינים יש "זכות" להגן על מקומותיהם הקדושים:

 

 

"העם הפלסטיני לא תקף ולא עשה מעשה כלשהו נגד הישראלים. אם הם [הישראלים] חושבים כי האנשים [הפלסטינים] בירושלים מגנים על עצמם, הרי זו זכותנו. אנו חייבים להגן על כל המקומות הקדושים שלנו."

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 06/10/2015 ואל חיאת אל-ג'דידה, 07/10/2015]

 

יתרה מזאת, גם יועצו של עבאס ציין כי פיגוע הדקירה בירושלים, בו נרצחו שני ישראלים, היה "מבצע גבורה."

 

מאז, "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד מקרים רבים של ביטויי תמיכה של הרש"פ ופת"ח בפיגועי דקירה וירי נגד ישראלים, לדוגמא:

 

-          בכיר פת"ח ג'מאל מוחייסן ציין כי רצח ישראלים הוא "זכות" פלסטינית.

-          הטלוויזיה הפלסטינית שידרה שיר שמעודד שהאדה: "אין דבר מתוק יותר משהאדה".

-          פת"ח הציגה מחבלים דוקרים כ"שהידים גיבורים" ש"השקו את אדמת פלסטין בדמם הטהור," האדירה את הסכין, ואפילו עודדה ישירות את הפלסטינים לדקור יהודים.

 

מוסדות פלסטיניים אחרים קראו אף הם לטורנירים ולדברים נוספים על שמם של המחבלים שלקחו חלק בפיגועים האחרונים. אוניברסיטת ביר זית ליד רמאללה אירחה את "טורניר הטניס על שם השהיד עמאר אל-פקיה", מחבל שדקר שוטרי מג"ב, ומועדון כדורגל קרא ל"אקדמיית השוערים" שלו על שם אוהד מושבע של המועדון, המחבל באסל סידר, שניסה לדקור שוטרי מג"ב ליד שער שכם בעיר העתיקה. (ר' למטה לפרטים נוספים)

 

להלן קטעים נבחרים ארוכים יותר של הדיווחים על אירוע הספורט שנקראו על שמם של מחבלים:

 

כותרת: "קבוצת בית הספר אלח'טיב זכתה באליפות הכדורגל [על שם] האסיר מנאסרה."

"הקבוצה של בית הספר אלח'טיב זכתה באליפות הכדורגל [על שם] אחמד מנאסרה, שנערכה שלשום [21/11/2015] במגרשי בית הספר דאר אלמערפה [לבנים] באלבירה, בהשתתפותם של בתי ספר רבים ממחוז רמאללה ואלבירה."

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/11/2015]


 

פיגוע דקירת הנערים בפסגת זאב - ב-12/10/2015, שני מחבלים פלסטינים, חסן מנאסרה, בן 15, ואחמד מנאסרה, בן 13, דקרו ופצעו את יוסף בן שלום, בן 21, בשכונת פסגת זאב בירושלים. באירוע נדקר מספר פעמים נער בן 13 שרכב על אופניו (שמו לא נמסר לפרסום בעת הכתיבה). חסן מנאסרה נורה למוות בזמן שנמלט מהמקום, ואחמד מנאסרה נורה בידי שוטר ואושפז בבית חולים. שני קורבנות פיגוע הדקירה נפצעו באורח קשה. המחבלים, שהיו בני דודים, הגיעו מהשכונה הערבית הסמוכה בית חנינא. 


 

כותרת: "עג'אק זכה באליפות השהיד עמר אל-פקיה"

"השחקן [טניס] תופיק זהיר עג'אק, סטודנט באוניברסיטת בירזית, זכה באליפות הטניס [על שם] השהיד עמר אלפקיה [אלפקיה היה מחבל שדקר שוטרי מג"ב, עורך], לאחר שניצח בגמר את עטאללה דרויש בשתי מערכות ללא מענה 0-6 ו-1-6. זהו ניצחונו השני ברציפות של עג'אק, שכן הוא זכה לאחרונה באליפות הטניס של האוניברסיטאות הפלסטיניות. האליפות [הנוכחית] התקיימה במגרשי אוניברסיטת בירזית במשך שבועיים שלמים, תחת השם 'אליפות הטניס [על שם] השהיד עמר פקיה', ובהשתתפותם של 18 שחקנים. האליפות התקיימה בחסותה וארגונה של מועצת התלמידים שיוצגה על ידי ועדת הספורט."

  [אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/11/2015]


 

עמר מוחמד אלפקיה - מחבל פלסטיני בן 23 שדקר שוטר מג"ב במחסום קלנדיה ב-17/10/2015. אלפקיה נורה בפלג גופו התחתון על ידי שוטר מג"ב אחר. אלפקיה אז ניסה לדקור חבלן עם מספריים שהוא לקח ממנו, ונורה ונהרג על ידי חייל צה"ל.


 

כותרת: "[מועדון ספורט ה]'הוותיק' קרא לאקדמיית השוערים על שמו של השהיד באסל סידר"

"מתוך נאמנות לדמם של השהידים הכבירים, ומתוך אהבה לבני המועדון הנאמנים, שמתו מות שהידים ונעצרו במהלך התקופה האחרונה בהגנה על ירושלים והמקומות הקדושים, מועדון 'שבאב אלח'ליל' לקח על עצמו לקרוא לאקדמיית [השוערים] על שם השהיד באסל סידר, מי ייתן ואללה ירחם עליו, שהיה אחד מהאוהדים האדוקים ביותר של המועדון."

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/11/2015]


 

באסל סידר - מחבל פלסטיני בן 19 שניסה לדקור שוטר מג"ב בשער שכם ב14/10/2015. המחבל נורה ונהרג כשניסה לברוח מהמקום.

 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat