English

 


פרסומי PMW
בתי ספר ברש"פ מביעים הוקרה לשני דוקרים באמצעות קריאת אליפות כדורגל על שמם
Share |
 
בתי ספר ברש"פ מביעים הוקרה לשני דוקרים
באמצעות קריאת אליפות כדורגל על שמם
 
הקבוצות המתחרות נקראו על שמם של עוד ארבעה מחבלים
שתקפו ישראלים בגל הטרור של אוקטובר-נובמבר
 
ג'יבריל רג'וב על פיגועי הדקירה והירי:
 
"אלו מעשי גבורה של יחידים ואני מתגאה בהם.
אני מברך את כל מי שביצעו אותם...
הלוחם, האסיר והשהיד הם נכס לכל העם הפלסטיני"
 
רג'וב:
"צוואתו" של מחבל "גיבור" צריכה להילמד בבתי הספר ברש"פ
 

 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
דיווח זה יצא לראשונה באנגלית ב-02/12/2015
 
עוד טורניר ספורט לנערים פלסטינים נקרא על שם של מחבלים. בהתאם למדיניות הרש"פ של הוקרת מחבלים והצגתם כגיבורים וכדמויות לחיקוי, בית הספר התיכון לבנים "אל-ראשדין" הממשלתי ארגן טורניר כדורגל על שם המחבלים באסל ופארוק סידר, שביצעו לאחרונה שני פיגועי דקירה נגד ישראלים. חלק מהקבוצות באותו טורניר נקראו גם כן על שם מחבלים שרצחו או ניסו לרצוח ישראלים בחודשיים האחרונים.
 
באסל סידר, בן 19, ניסה לדקור שוטר מג"ב ליד שער שכם בעיר העתיקה בירושלים ב-14/10/2015. הוא נורה ונהרג על ידי שוטרים בזמן שניסה להימלט מהמקום. פארוק סידר תכנן פיגוע דקירה נגד חיילי צה"ל בחברון ב-29/10/2015. החיילים, שראו אותו מתקרב לעברם עם סכין בידו, ירו בו למוות.
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח בשבוע שעבר כי בית ספר פלסטיני הוקיר עוד מחבל שביצע פיגוע דקירה, באמצעות קריאת אליפות כדורגל על שמו.
 
האדרת מחבלים רוצחים ברש"פ והצגתם כדמויות מופת בבתי ספר היא מרכיב מהותי במדיניות החינוך של הרש"פ. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי לפחות 25 בתי ספר ברש"פ נקראו על שם מחבלים. ג'יבריל רגו'ב, ראש המועצה הפלסטינית העליונה לנוער ולספורט, הציע לאחרונה שבתי הספר ברש"פ ילמדו את "צוואתו" של אחד המחבלים, "צוואה" שהמחבל פרסם לפני שיצא לפיגוע נגד ישראלים. 

בעיצומו של גל פיגועי ירי, דקירה ודריסה, אמר רג'וב:
 
"אלה פעולות (כלומר, פיגועים) של יחידים, אולם יש בהן גבורה וקור רוח. יש בהן מכלול ערכים שמחייב את האליטה הפוליטית ואת הכוח הפוליטי והלאומי הפלסטיני לראות את צוואתו של אחד מהם, הגיבור הזה, שכתב יומן-רשת ('בלוג'). זה יכול להיות מסמך שיילמד בבתי הספר, על משמעות מות השהידים... ועל משמעות הפטריוטיות... אלו מעשי גבורה של יחידים, ואני מתגאה בהם. אני מברך את כל מי שביצעו אותם. אני אומר לך, אנחנו מתגאים בהם... הלוחם, האסיר והשהיד הם נכס לכל העם הפלסטיני."
 [הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 17/10/2015. הדגשת "מבט לתקשורת פלסטינית"]

רג'וב ככל הנראה התייחס למחבל בהאא' עליאן, שיחד עם עוד מחבל ביצע פיגוע ירי ודקירה באוטובוס בירושלים, שנרצחו בו 3 בני אדם. לפני הפיגוע עליאן פרסם בעמוד הפייסבוק את "10 הדיברות לכל שהיד." הטקסט הזה הוצג בתור צוואה של "שהיד" שבה הוא מפרט כיצד החברה הפלסטינית צריכה להגיב על "מות השהידים" שלו. תנועת פת"ח פרסמה את "הצוואה" הזו בחשבון הטוויטר שלה. (ראה למטה)
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על האדרת המחבלים המתמשכת ברש"פ הן באופן כללי, הן באופן פרטני לגבי מחבלים שתקפו ישראלים בגל הנוכחי של פיגועי הטרור.
 
כמה מהקבוצות שהשתתפו בטורניר הכדורגל בבית הספר של הרש"פ נקראו גם הן על שם של מחבלים שביצעו פיגועים בגל הנוכחי של פיגועי הטרור. ביניהם נמצא הרוצח איבראהים אסכאפי, מחבל פלסטיני בן 23 שביצע פיגוע דריסה נגד 3 שוטרי מג"ב ב-4/11/2015, שבו אחד מהם נהרג ושניים נפצעו. המחבל הדורס, אסכאפי, נורה בידי חיילים ונהרג. עוד מחבל שזכה להוקרה באמצעות קריאת קבוצה בטורניר על שמו הוא עלאא' אל-נתשה, שב-2003 ניסה לבצע פיגוע ירי בקריית ארבע.
 
 
להלן קטעים יותר ארוכים מדבריו של רג'וב שבהם הוא קרא ללמד את "צוואתו" של מחבל רוצח בבתי ספר פלסטינים:
 
סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח וראש המועצה העליונה לספורט ולנוער, ג'יבריל רג'וב: "ברור שאלה פעולות (כלומר, פיגועים) של יחידים, אולם יש בהן גבורה וקור רוח. יש בהן מכלול ערכים שמחייב את האליטה הפוליטית ואת הכוח הפוליטי והלאומי הפלסטיני לראות את צוואתו של הגיבור הזה, שכתב יומן-רשת (בלוג). זה יכול להיות מסמך שיילמד בבתי הספר, על משמעות מות השהידים - "
מנחה הטלוויזיה הפלסטינית: "פאדי עלון (מחבל שדקר ישראלי)."
רג'וב: "ועל משמעות הפטריוטיות... ההתנהגות הפלסטינית בשטח כוללת נכונות הקרבה גבוהה. רואים חייל עם רובה שבורח מפני אדם עם סכין, או אפילו בלי שום דבר, או [ישראלי] מבוהל מול פלסטיני, רק משום שהוא פלסטיני... אלו מעשי גבורה של יחידים, ואני מתגאה בהם. אני מברך את כל מי שביצעו אותם. אני אומר לך, אנחנו מתגאים בהם...
מי שמתעמת, נאבק, מת כשהיד, נאסר או נפצע - זהותו ידועה. כוונתי היא שהלוחם, האסיר והשהיד הם נכס לכל העם הפלסטיני... הקהילה הבינלאומית לא מסכימה לכך שאוטובוס יתפוצץ בתל אביב. אבל הקהילה הבינלאומית אינה שואלת מה קורה למתנחל או לחייל שנמצא בשטחים הכבושים בזמן הלא נכון ובמקום הלא נכון. אף אחד לא שואל אודותיו. אף אחד לא שואל אודותיו! על כן, אנחנו רוצים גם כן להיאבק באופן שהעולם והקהילה הבינלאומית יישארו לצדנו."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 17/10/2015]
 
דבריו של רג'וב על "צוואתו של הגיבור" שלדבריו צריכה להילמד בבתי ספר פלסטינים, נאמרו ככל הנראה על המחבל בהאא' עליאן שביצע, יחד עם מחבל נוסף, פיגוע ירי ודקירה באוטובוס מס' 78 בירושלים, בו נרצחו 3. לפני שביצע את ההתקפה, עליאן פרסם בעמוד הפייסבוק שלו את "[עשרת] הדיברות של כל שהיד":

"1. אני מצווה על הפלגים לא לנטול אחריות על מות השהידים שלי, שכן מותי היה למען המולדת ולא למענכם.
2. אינני רוצה פוסטרים או חולצות, שכן הזיכרון שלי לא יהיה פוסטר התלוי על הקירות בלבד.
3. אני מצווה אתכם לא להתיש את אמי בשאלות שמטרתן רק לרגש את הצופים.
4. אל תזרעו שנאה בלב בני. תנו לו לגלות את מולדתו ולמות למען מולדתו, ולא על מנת לנקום את מותי.
5. אם הם רוצים להרוס את ביתי, שיהרסו אותו, שכן האבן אינה יקרה יותר מהנפש שיצר ריבוני.
6. אל תתאבלו על מות השהידים שלי, התאבלו על מה שיקרה לכם אחרי לכתי.
7. אל תחפשו מה כתבתי לפני מות השהידים שלי, חפשו מה עומד מאחורי מות השהידים שלי.
8. אל תשמיעו קריאות בתהלוכת הלוויה שלי ותדחפו אחד את השני, רק היטהרו לפני [מילולית: היו טהורים במהלך] תפילת הלוויה ולא יותר.
9. אל תהפכו אותי לעוד מספר שהיום אתם סופרים ומחר שוכחים אותו.
10. להתראות בגן העדן."
[חשבון הטוויטר של פת"ח, 13/10/2015]
 
הפיגוע קו 78 בירושלים -ב-13/10/2015 שני מחבלים פלסטינים, בהאא' עליאן ובלאל גאנם (בני 22 ו-23), עלו על אוטובוס מס' 78 בשכונת ארמון הנציב בירושלים, ותקפו את הנוסעים באקדח ובסכין. בהתקפה נרצחו האזרחים חביב חיים (בן 78) ואלון גובברג (בן 51) ונפצעו ארבעה. המחבל עליאן נורה למוות בידי מאבטח שהגיע למקום. המחבל השני גאנם, איש חמאס שישב בכלא הישראלי ב- 2013 - 2014,נפצע ונעצר.שבועיים לאחר הפיגוע, ב-27/10, מת מפצעיו קורבן שלישי של הפיגוע, ריצ'רד לייקין, בן 76.
 
המחבל פאדי עלון שמגישת טלוויזיית הרש"פ הזכירה אותו בדבריה - דקר ופצע צעיר ישראלי לאחר שמספר שבועות קודם לכך הוא הביע בעמוד הפייסבוק שלו משאלה שיהפוך לשהיד: "מטרתי היא מות השהידים או ניצחון למען אללה... אללה אכבר." [מרכז שידור המזרח התיכון (חלק מרשת תקשורת סעודית עצמאית), 09/10/2015]
 
להלן קטע ארוך יותר מהדיווח על טורניר כדורגל פלסטיני לילדים שהוקיר מחבלים, ומידע נוסף על תקיפותיהם:
 
כותרת: "הסתיימה אליפות הכדורגל על שם השהידים [באסל ופארוק] סידר"
"במגרש של בית הספר אל-ראשדין ננעלה האליפות על שם השהידים באסל ופארוק סידר... באליפות השתתפו 10 קבוצות [הנקראות על שם השהידים]: באסל סידר, איימן אל-מוחתסב, חמאדה אל-ג'עברי, ג'עפר עווד, אסלאם עבידו, אבראהים אסכאפי, פארוק סידר, חמזה אבו ראמוז, טארק אל-נתשה ועלאא' אלנתשה...
אליפות זו נועדה להנציח את זכר כל השהידים של העם הפלסטיני, ובפרט השהידים בהתקוממות העממית הנוכחית."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/11/2015]
 
פארוק עבד אל-קאדר סידר - מחבל פלסטיני בן 19 שניסה לדקור חיילי צה"ל ליד בית הדסה בחברון ב-29/10/2015. חיילים שראו אותו מתקרב לעברם עם סכין שלופה בידו ירו בו למוות.

באסל סידר - מחבל פלסטיני בן 19 שניה לדקור שוטר מג"ב ליד שער שכם בעיר העתיקה של ירושלים ב-14/10/2015. סידר נורה למוות על ידי שוטרים בזמן שניסה לברוח מהמקום.

אבראהים סמיר אסכאפי - מחבל פלסטיני בן 23 שבפיגוע דריסה פגע ב-3 חיילי מג"ב בצומת חלחול ליד חברון ב-04/11/2015.

טארק אל-נתשה - מחבל פלסטיני בן 16 שדקר חייל צה"ל בחברון ב-17/10/2015. אל-נתשה נורה ונהרג על ידי חיילי צה"ל.

אסלאם עבידו - מחבל פלסטיני בן 23 שניסה לבצע פיגוע דקירה ופצע שוטר בכניסה לקריית ארבע ב-9/10/2015. שוטר אחר שהיה במקום ירה בו והרגו.

עלאא' אל-נתשה - מחבל פלסטיני שניסה לבצע פיגוע ירי בקריית ארבע ב-05/04/2003, והפלסטינים מחשיבים אותו כ"שהיד." מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" לא הצליח לברר את נסיבות מותו.

ג'עפר עווד - אסיר פלסטיני בן 23 שהיה בבית כלא ישראלי ושוחרר עקב היותו חולה במחלה קשה. הוא מת ממחלתו ב-09/04/2915
 

 
איימן אל-מוחתסב וחמזה אבו ראמוז - מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" לא הצליח לברר את נסיבות מותם. 
 


 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat