English

 


פרסומי PMW
הרש"פ: הריגת ישראלים היא דבר טוב אך יש לבחור את הזמן והמקום המתאימים כדי שהעולם יקבל זאת
Share |
 
הרש"פ: הרג ישראלים הוא דבר טוב
 אך על הרש"פ  לבחור את הזמן והמקום המתאימים
כדי שהעולם יקבל זאת
 
ג'יבריל רג'וב, ראש המועצה הפלסטינית העליונה לספורט ולנוער:
 "הקהילה הבינלאומית אינה מסכימה לכך שאוטובוס יתפוצץ בתל אביב. אבל הקהילה הבינלאומית אינה שואלת מה קורה למתנחל או לחייל שנמצא בשטחים הכבושים בזמן הלא נכון ובמקום הלא נכון. אף אחד לא שואל אודותיו! על כן, אנחנו רוצים גם כן להיאבק באופן שהעולם והקהילה הבינלאומית יישארו לצדנו."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 17/10/2015]

חאפז ברגותי, בעל טור והעורך הראשי לשעבר של העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה:
"לאחר אירועי [11 ב-]ספטמבר בניו יורק, [רה"מ הישראלי דאז, אריאל] שרון העתיק את הכינוי 'טרור' שניתן להתקפות הללו, [והעביר אותו] אל המאבק הלאומי שלנו (כלומר, מסע הטרור - "האינתיפאדה"). אני סבור שהזהרתי מכך בזמנו וקראתי להתכופף מעט עד שסערת ניו-יורק תחלוף... כעת לאחר ההתקפות בפריז, עלינו להתכופף כדי שלא נואשם בפשעי דאעש... עלינו ללמוד את הלקח ולהמתין."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/11/2015]
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

דיווח זה יצא לראשונה באנגלית ב-03/12/2015
 
ג'יבריל רג'וב, ראש המועצה הפלסטינית העליונה לספורט ולנוער, הביע לאחרונה תמיכה מוחלטת בגל הטרור הפלסטיני שבחודשיים האחרונים הוביל לרצח של 22 ישראלים ופציעתם של 215. רג'וב הדגיש:

"אני מברך את כל מי שביצעו אותם (כלומר, הפיגועים]. אני אומר לך, אנחנו מתגאים בהם"
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 17/10/2015]
 
עם זאת, רג'וב הוסיף כי על הפלסטינים להימנע מביצוע פיגועי התאבדות בתל אביב, לא מפני שרצח ישראלים באופן הזה אינו מוצדק, אלא מפני שהקהילייה הבינלאומית מגנה ומוקיעה פיגועים אלו. רג'וב המליץ שהפלסטינים יתקפו רק את הישראלים שהקהילייה הבינלאומית מוכנה לראות אותם כמטרה לגיטימית - "מתנחלים או חיילים" שנרצחים כי הם נמצאים "בזמן הלא נכון ובמקום הלא נכון." למעשה, רג'וב מנחה מפגעים פלסטינים לוודא שהם רוצחים את הישראלים "הנכונים":


"הקהילה הבינלאומית לא מסכימה לכך שאוטובוס יתפוצץ בתל אביב. אבל הקהילה הבינלאומית אינה שואלת מה קורה למתנחל או לחייל שנמצא בשטחים הכבושים בזמן הלא נכון ובמקום הלא נכון. אף אחד לא שואל אודותיו! על כן, אנחנו רוצים גם כן להיאבק באופן שהעולם והקהילה הבינלאומית יישארו לצדנו."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 17/10/2015]
 
לחץ לצפייה

לדברי רג'וב, המסר שהקהילייה הבינלאומית מעבירה לרשות הפלסטינית, כנראה באמצעות שתיקתה, הוא שרצח אזרחים וחיילים ישראלים בירושלים ובגדה, בפיגועי ירי ודקירה, הינו מקובל על הקהילייה הבינלאומית. דבר זה מאפשר להנהגת הרש"פ להמשיך ולעודד את האלימות והרצח. ברור שהקהילה הבינלאומית נושאת בחלק מן האחריות המוסרית על גל הרציחות הנוכחי, אם זה האופן שבו הנהגת הרש"פ תופסת את עמדתה של הקהילייה הבינלאומית.  על פי דברי רג'וב, אם הקהילה הבינלאומית הייתה מעבירה לרש"פ מסר ברור כי היא "אינה מקבלת" שום צורה של טרור באף מקום שהוא, הרש"פ הייתה מוכרחה לחדול מעידוד הטרור, על מנת ש"הקהילה הבינלאומית תישאר לצדנו."

מכון "
מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על תמיכת הרש"פ בפיגועי טרור נגד ישראלים, ובפרטי על תמיכתו של ג'יבריל רג'וב בפיגועים:

"אלו פעולות (כלומר, פיגועים) של יחידים, אולם יש בהן גבורה וקור רוח... אלו מעשי גבורה של יחידים, ואני מתגאה בהם. אני מברך את כל מי שביצעו אותם. אני אומר לך, אנחנו מתגאים בהם... הלוחם, האסיר והשהיד הם נכס לכל העם הפלסטיני."     
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 17/10/2015]
 
חאפז ברגותי, בעל טור והעורך הראשי לשעבר של עיתון הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, התמקד בתזמון הנכון של הפיגועים הנחוץ כדי להימנע מהוקעה בינלאומית. רצח של ישראלים צרך להיעשות בעיתוי כזה שהוא לא יוקע על ידי הקהילה הבינלאומית. כעת, אחרי פיגועי הטרור בפריז בהם נרצחו 129 בני אדם, "עלינו להתכופף כדי שלא נואשם בפשעי דאעש ודומיו... עלינו ללמוד את הלקח ולהמתין." כך כתב חאפז ברגותי:

"לאחר אירועי [11 ב-]ספטמבר בניו יורק, [רה"מ הישראלי דאז, אריאל] שרון העתיק את הכינוי 'טרור' שניתן להתקפות הללו, [והעביר אותו] אל המאבק הלאומי שלנו (כלומר, מסע הטרור - "האינתיפאדה"). אני סבור שהזהרתי מכך בזמנו וקראתי להתכופף מעט עד שסערת ניו-יורק תחלוף, אך המושג 'טרור פלסטיני' התפשט לאחר מכן במקום [המושג] 'טרור. כעת לאחר ההתקפות בפריז, עלינו להתכופף כדי שלא נואשם בפשעי דאעש ודומיו, מפני שהעולם בתרדמת, וייתכן שהוא לא יתעורר ממנה בקרוב. עלינו ללמוד את הלקח ולהמתין."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/11/2015]
 
להלן קטע ארוך יותר ממאמרו של חאפז ברגותי, בעל טור קבוע והעורך הראשי לשעבר של העיתון אל-חיאת אל-ג'דידה:

"אל תשמיעו קריאות 'אין אלוהים מלבד אללה' ו'אללה אכבר', משום שהעניין הפך למשחק בדם. מי שצורח ושואג כשהוא מברך ילד על כך ששלף סכין או סטודנטית שנשאה מספרים, שיסתכל אליהם כאילו היו בניו. האם הוא יסכים לזרוק את יוצא חלציו לתוך המולת הקרב? כמה פלגים...ישמיעו הצהרות ושירים הקוראים למעשים נוספים מסוג זה, אך למען האמת הם סוחרים בדם של אחרים ומציבים את עצמם כמי שאמונים על דמנו, מבלי שנשפכת טיפת דם אחת שלהם...
מחובתנו למנוע מילדינו ומילדותינו... לבצע מעשים חסרי תועלת, שהאויב החל לקשרם בתקשורת ובדיפלומטיה שלו למעשים של ארגוני הטרור בפריז ובמקומות אחרים, כדי לשלול מאתנו את אנושיותנו ולשחק את תפקיד האדם. זאת בשעה שמלבדו אין בעולם אדם שמתפאר בכיבוש אדמה של אחרים ובדיכוי בעליה. יותר מכך, נזכיר כי לאחר אירועי [11 ב-]ספטמבר בניו יורק, [רה"מ הישראלי דאז, אריאל] שרון העתיק את הכינוי 'טרור' שניתן להתקפות הללו, [והעביר אותו] אל המאבק הלאומי שלנו (כלומר, מסע הטרור - "האינתיפאדה"). אני סבור שהזהרתי מכך בזמנו וקראתי להתכופף מעט עד שסערת ניו יורק תחלוף, אך המושג 'טרור פלסטיני' התפשט לאחר מכן, במקום [המושג] 'טרור'. כעת לאחר ההתקפות בפריז, עלינו להתכופף כדי שלא נואשם בפשעי דאעש ודומיו, מפני שהעולם בתרדמת, וייתכן שהוא לא יתעורר ממנה בקרוב. עלינו ללמוד את הלקח ולהמתין.
עדיף שאויבנו יהרוג אותנו מאשר שנעודד את צעירינו להגיע לסוף סתמי כזה, משום שערכו של המת נקבע על פי אופן המוות ותוצאותיו; המוות אינו דרישה כשלעצמו, אז אל תשבחו את המוות, כדי שמותנו לא יהיה לשווא. חובתנו היא לחנך ולהסביר לדור הצעיר על אהבת החיים, על בקשת הידע, על מאמץ והשתדלות. אשר למאבק, יש לו תנאים משלו וגברים [שינהלו אותו]."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/11/2015]
 
פיגועי פריז 2015 - ב-13/11/2015 בוצעו 7 פיגועי טרור בו זמנית בפריז, שבהם נרצחו 129 אנשים לפי הערכות. עוד 352 נפצעו בפיגועים, מהם 99 באורח קשה. הפיגוע הקשה ביותר נעשה בתיאטרון בטקלאן במהלך מופע רוק, שבו נרצחו 87 בני אדם. ארגון הטרור דאעש נטל את האחריות על הפיגועים הללו ב-14/11/2015.
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat