English

 


פרסומי PMW
עיתון הרש"פ: ארה"ב חשודה כעומדת מאחורי פיגועי ה-11/9 במטרה ליצור אנרכיה בעולם הערבי
Share |

מאמר דעה בעיתון הרשמי של הרש"פ:
ל
ארה"ב חשודה בגרימה לפיגועי ה-11/9
במטרה ליצור אנרכיה בעולם הערבי

ארה"ב ניצלה את פיגועי 11/9 כדי "ליצור אויב מדומה שנקרא 'טרור'"

"[ארה"ב] פיקחה על טיפוח הרעיון עד להבשלת
מה שמוכר היום בתור 'ארגון המדינה האסלאמית'"

המטרה של ארה"ב: "ארצות הברית תרחיק בין המדינות הערביות ותעקור מהשורש את רעיון האחדות ביניהן"
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
מאמר דעה בעיתון הרשמי של הרש"פ מאשים את ארה"ב כי היא עומדת מאחורי הפרות הסדר ומלחמות האזרחים בעולם המוסלמי והערבי, ואפילו גם מאחורי הסכסוך בין האסלאם הסוני והאסלאם השיעי. יתר על כן, כותב המאמר טוען כי הפרות הסדר באזור, שמאורגנות לכאורה על ידי ארה"ב, הן תוצאה ישירה של פיגועי ה-11 בספטמבר. ארה"ב ניצלה פיגועים אלו כדי ליצור "אויב מדומה שנקרא 'טרור', ופיקחה על טיפוח הרעיון עד להבשלת מה שמוכר היום כארגון המדינה האסלאמית" לדברי בעל הטור בעיתון הרש"פ. יתר על כן, הכותב טוען כי העובדות והראיות מצביעות על כך שארה"ב עצמה היא החשודה העיקרית בפיגועי ה-9/11.
 
ההאשמה כי ארצות הברית עומדת מאחורי כל המשברים והמלחמות במזרח התיכון, לעתים תוך שיתוף פעולה עם ישראל, הושמעה פעמים רבות בעיתון הרשמי של הרש"פ ותועדה על ידי מכון "מבט לתקשורת פלסטינית." זאת לצד הטענה כי ארה"ב וישראל אחראיות ושולטות בארגון הטרור "המדינה האסלאמית".
 
להלן קטעים ארוכים יותר ממאמר הדעה הטוען כי ארה"ב אחראית להפרות הסדר במזרח התיכון:

כותרת: "דינמו שבעליו נסתרים"
ד"ר אוסמה אל-פַרַא בטורו:
"ארה"ב המציאה את רעיון האנרכיה היוצרת באזור, שהחל במלחמתה נגד עיראק, שממנה יצאה רק לאחר שווידאה כי אש העדתיות הבוערת תכלה את כולה, ואחריה היא השתמשה ביכולותיה הטכנולוגיות והכלכליות על מנת ליצור משחק 'דומינו' באזור. אותה ארה"ב הצליחה ללא ספק לשכנע את העולם כי הקיצוניות האסלאמית היא זו שמאיימת על הביטחון והשלום העולמיים. לשם כך היא השתמשה באירועי ה-11 בספטמבר 2001, על אף שאותו אירוע עורר תהיות רבות המציבות את ארה"ב בתא הנאשמים, כפי שנחשף בהמשך בשורה של עובדות ודו"חות. אולם, ארה"ב הצליחה ליצור מתוך האירוע אויב מדומה שנקרא 'טרור', והיא פיקחה על טיפוח הרעיון עד להבשלת מה שמוכר היום כ'ארגון המדינה [האסלאמית]'.
אין ספק שארה"ב עדיין מחזיקה בהרבה מחוטי המשחק, ומטרתה העיקרית היא לשפוך שמן על המדורה באזור, וברור שהיא המרוויחה הבלעדית ממנה. זאת, שכן הלחימה המשתוללת באזור מספקת את הקרקע המתאימה לשרטוט מחדש של מפת האזור, שתשתמש בעדתיות על מנת לקבוע את גבולותיהן הגיאוגרפיים של מדינותיה, על סמך מחקרים שהוכנו מזה שנים. על ידי כך ארה"ב תרחיק בין המדינות הערביות ותעקור מהשורש את רעיון האחדות ביניהן. מטבע הדברים, היא לא תמצא מיתר יותר טוב לפרוט עליו את מנגינת-המלחמה האזורית הבאה מאשר הסכסוך הסוני-שיעי. יתר על כן, האש הבוערת באזור גם הניעה באופן חסר תקדים את גלגלי תעשיית הנשק המסורתית האמריקאית, בעוד שארה"ב אינה משלמת שום מחיר על האנרכיה שהיא יצרה באזור. זאת היות ש'הטרור' לא הגיע לחצר ביתה כפי שקרה במדינות אירופה, והיא לא נאלצה לפתוח את שעריה בפני המהגרים שנהרו למדינות אירופה."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 21/01/2016]

"אנרכיה יוצרת" או "אנרכיה בונה" הם מונחים שהוטבעו על ידי מזכירת המדינה של ארה"ב בעבר קונדוליזה רייס ב-2006 שנועדו לתאר את השלב בהתחלתי בבנייה מחדש של דיקטטורות שהתפרקו, במסגרת תוכנית אנגלו-אמריקאית לבניית "מזרח תיכון חדש."


 
 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat