English

 


פרסומי PMW
יועצו האנטישמי של עבאס ידבר באוניברסיטה העברית
Share |
             
יועצו של עבאס לענייני דת שידבר בשבוע הבא באוניברסיטה העברית -
 • מעודד אנטישמיות: היהודים מייצגים "רוע", "שקר" ו"שטן"
   
 • ישראל היא "פרויקט של השטן"
   
 • מטיף כי האסלאם אוסר על הכרה בישראל: "על פי חוק השריעה האסלאמי, כל אדמת פלסטין היא וקף (הקדש אסלאמי)...  לפי השריעה האסלאמית, אדמת פלסטין כולה היא אדמת וקף (הקדש אסלאמי)... שמוטל איסור הלכתי למכור, להקנות בעלות או להקל את ההשתלטות ולו על מילימטר ממנה"
   
 • טוען כי אין לישראל זכות קיום משום שהאסלאם אוסר על כך:
   
 • "על פי חוק השריעה האסלאמי, כל אדמת פלסטין היא 'וקף'" (נכס המוקדש לציבור האסלאמי)
   
 • מאדיר מחבלים: אנו מביעים "הערכה, כבוד והוקרה כלפי אלה שהם נכבדים מאיתנו, השהידים."
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
האוניברסיטה העברית הזמינה את מחמוד אל-הבאש, השופט השרעי העליון ויועצו של מחמוד עבאס לעניינים דתיים, לדיון בפאנל משותף בשבוע הבא עם חבר הכנסת עופר שלח ממפלגת יש עתיד.
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח רבות על מחמוד אל-הבאש ועל המסרים שלו לפלסטינים. בתחילת גל הטרור הנוכחי, אל-הבאש הטיף אנטישמיות בדרשה ששודרה בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, כשהסביר כי היהודים מייצגים "רוע," "שקר" ו"שטנים," וכי ישראל היא "הפרויקט של השטן."
 
אל-הבאש הציג את ישראל במספר הזדמנויות כ'ארץ הריבאט' וכהקדש אסלאמי ('וקף'). משמעות הדבר היא כי כל שטח ישראל נחשב לנכס המוקדש לציבור האסלאמי, ואין אפשרות לשנות את מעמדו או להעבירו לידיים אחרות. הוא גם הדגיש כי משמעות הדבר היא כי הפלסטינים מנועים, על פי החוק האסלאמי, לקבל את קיומה של ישראל בכל גבולות שהם, ואסור להם לוותר על "אדמת פלסטין" - "ולו מילמטר ממנה".  
 
אל-הבאש גם הגן על מחבלים אשר רצחו ישראלים במהלך גל הטרור הנוכחי, הסביר שהם "נכבדים יותר מאיתנו" והציג אותם בתור "שהידים" - הכבוד הגדול ביותר שמוסלמי יכול להגיע אליו. במהלך גל פיגועי טרור דומה לזה הנוכחי שאירע ב-2014, אל-הבאש אמר באופן מפורש שהנהגת הרש"פ תומכת במבצעי הפיגועים.
 
שיח שנאה אנטישמי מפי יועצו של עבאס: היהודים מייצגים את ה"רוע," ישראל היא "הפרויקט של השטן"
על פי דברי אל-הבאש, יהודים ייצגו לאורך ההיסטוריה את "השקר", ה"רוע" ו"השטן", ולפיכך ישראל היא "הפרויקט של השטן" בעוד שהפלסטינים מייצגים את ה"טוב" ומהווים את "הפרויקט של אללה" :
 
 
 
מחמוד אל-הבאש: "הסכסוך המתנהל כאן בפלסטין, ביננו לבין הכיבוש הפושע ולבין הנהגתו הפושעת, הוא ביטוי נוסף של הניסיונות שעברו עלינו, ביטוי נוסף של הסכסוך ההיסטורי בין האמת והשקר, בין הטוב לרע. במשך כל ההיסטוריה, היה סכסוך בין הטוב לרע. את הטוב מייצגים הנביאים ותומכיהם, ואת הרוע מייצגים ה״איבליסים״ - השטנים, ותומכיהם. איננו ממציאים כאן משהו חדש. זהו סכסוך בין שתי ישויות, הטוב והרע, סכסוך בין שני פרויקטים: הפרויקט של אללה נגד הפרויקט של השטן, פרויקט שקשור באללה, וברצונו של אללה - באמת ובטוב, ופרויקט הקשור לעושק, לשטניות, לאיבה, לכיבוש ולברבריות."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 23/10/2015]
 
שלילת זכות הקיום של ישראל על ידי יועצו של עבאס: "לפי השריעה האסלאמית, אדמת פלסטין כולה הינה אדמת ווקף (כלומר: הקדש אסלאמי שאי אפשר לשנות את מעמדו או להעבירו לידיים אחרות)."
 
לפי דברי אל-הבאש, הפלסטינים אינם יכולים להכיר בישראל, בכל גבולות שהם, מפני שהאסלאם אוסר על כך. הוא הסביר כי "מוטל איסור הלכתי למכור, להקנות בעלות או להקל את ההשתלטות ולו על מילימטר" מתוך "אדמת פלסטין כולה" - שבעיני הפלסטינים כוללת את כל ישראל.
 
"ד"ר מחמוד אל-הבאש, השופט השרעי העליון של פלסטין ויועצו של הנשיא לענייני דת וליחסים אסלאמיים, אמר כי מכירה או מסירה של אדמות ונדל"ן בירושלים ובכל פלסטין לידי הכיבוש הישראלי או המתנחלים מהוות בגידה במולדת ועבירה הלכתית. הוא הדגיש כי מבצע פשע זה, בין אם הוא ממלא תפקיד של מתווך או מוכר, איננו חלק מהלאום, ועליו לשאת [באחריות ל]פשע שביצע. כמו כן, הוא דרש להילחם בקבוצות הבוגדים, לבודדם ולהחרימם בכל הדרכים והאופנים.
אל-הבאש הדגיש כי לפי השריעה האסלאמית, אדמת פלסטין כולה הינה אדמת ווקף (כלומר, נכס בלתי ניתן לשינוי או להעברה המוקדש לאסלאם - העורך), והיא אדמה מבורכת שמוטל איסור הלכתי למכור, להקנות בעלות או להקל את ההשתלטות ולו על מילימטר ממנה."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/10/2014]
 
לשם השוואה - סעיף 11 של אמנת חמאס אומר את אותם דברים בדיוק:
"תנועת ההתנגדות האסלאמית מאמינה שאדמת פלסטין היא אדמת ווקף אסלאמי [עבור] דורות של מוסלמים עד יום הדין. אסור להזניח אותה או חלק ממנה; או לוותר עליה או על חלק ממנה."
 
אל-הבאש החשיב בדבריו את הכותל המערבי, המקום הקדוש ביותר ביהדות, לחלק מה"ווקף האסלאמי", ואמר כי הוא "רכוש של המוסלמים...זכות אסלאמית... זהו רכוש שלי ושל כל המוסלמים." [הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 28/10/2015]
 
האדרת מחבלים על ידי יועצו של עבאס: אנו מביעים "הערכה, כבוד והוקרה כלפי אלה שהם נכבדים מאיתנו, השהידים"
בהגנה על ההאדרה המתמשכת של מחבלים רוצחים מצד מנהיגי הרש"פ, ושל פיגועי הטרור עצמם, אמר אל-הבאש במהלך גל הטרור הנוכחי: "מאשימים אותנו בהסתה... איזו הסתה?". בהמשך דבריו הוא הצדיק את האדרת המחבלים בתור הבעת "ההערכה, הכבוד וההוקרה כלפי אלה שהם נכבדים מאיתנו, השהידים":
 
"חלק מאשימים אותנו בהסתה נגד אחרים. איזו הסתה? אנו מסיתים? ... אם כשהם אומרים 'הסתה' הם מתכוונים להתעקשות שלנו להיאחז בעקרונותינו, ואת ההערכה והכבוד וההוקרה שלנו כלפי אלה שהם נכבדים מאיתנו, השהידים שנופלים למען פלסטין - אם לזה הם קוראים הסתה - הרי שאיננו מתנערים מהעמדות האלה, איננו מתביישים בהן, איננו מוותרים עליהן ואיננו נסוגים מהן. אכן - אנו נאחזים בזכותנו, בארצנו, בקודשינו, בירושלים שלנו ובאל-אקצא שלנו... אנו דבקים בזכותנו להגן על עצמנו."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 11/12/2015]
 
במהלך גל פיגועי הטרור באוקטובר-דצמבר 2014, אל-הבאש הביע תמיכה חד משמעית של הנהגת הרש"פ במפגעים כאשר אמר כי: "אנחנו איתם בכל תנועה, בכל פעולה ובכל מעשיהם."
 
"ראשית, הרשי לי לומר שאנחנו מנשקים כל מצח, כל יד ואפילו כל רגל שעשו ריבאט במסגד אל-אקצא המבורך ובירושלים... אינני מדבר על חיזוק עמידתם האיתנה, אני מדבר על השתתפות בעמידתם האיתנה... אנחנו מאחוריהם, ההנהגה איתם. הנשיא [עבאס] בירך אותם לפני כמה ימים והפנה אליהם ברכה, חיזק אותם וביקש מהם עוד יותר ריבאט. ייתכן כי ההצהרה הזו הכעיסה את הישראלים והכיבוש, שהנשיא מסית את הפלסטינים הירושלמים לריבאט, כן, אנחנו מסיתים את הירושלמים לריבאט. הריבאט משמעו שמירה ועמידה איתנה וקביעות במקום. אנחנו אתם בכל תנועה, בכל פעולה ובכל מעשיהם, ואנחנו מברכים את מה שהם עושים ומבצעים במסגד אל-אקצא המבורך."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 05/11/2014]
 
ההתייחסות של אל-הבאש אל המחבלים ההרוגים בתור "שהידים" היא עניין קריטי וסימן נוסף להערכה הגבוהה שהפלסטינים רוחשים כלפי כל מי שנהרג בזמן שביצע תקיפה, פגיעה או רצח נגד ישראלים. כאשר אל-הבאש כיהן בתפקיד השר לענייני דת ברש"פ, הוא הסביר בדרשה ששודרה בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ את ערך השהאדה - מות הקדושים למען אללה:
 
 
"אחרי הנבואה והצדיקות, אין דרגה נעלה אצל אללה יותר משהאדה (מוות למען אללה). ואל תחשוב כי הנהרגים בשם אללה מתים המה. לא, כי חיים הם, ואצל אללה פרנסתם (קוראן 169:3).
אללה אוסר עלינו לחשוב שהם [השהידים] מתים, או להגיד שהם מתים... הם הלכו אל מותם בחיוך... השהיד זוכה לחסד אצל אללה, שאף אחד לא זוכה בו זולתו... אף בן אדם, כולל הצדיקים, לא מייחל לחזור לעולם הזה אחרי המוות, מלבד השהידים. מדוע? כי הם רואים את הכבוד שאללה מכין עבורם. אחד מהם אף ייחל לחזור לעולם הזה כדי להיהרג פעם נוספת. כדי למות כשהיד פעם נוספת... אללה יתעלה דיבר עם אחד מהם, [השהיד] ג'אבר בן עבדאללה... אחרי שהוא ראה את כל מה שיש בגן עדן, ביקש לחזור [לחיים] כדי להיהרג, כדי לחוש את כאב ההרג, כדי לחוש את כאב המוות פעם נוספת. עבדאללה אמר לו:
'הו ריבוני, ספר למי שבעקבותינו על אודות מה שמצאנו.'
אללה בכבודו ובעצמו מעביר לנו את המסר מאת השהידים. הנביאים מעבירים את המסר מאת אללה. ואללה מעביר את המסר מאת השהידים. איזה חסד!
'חטאי השהיד נמחלים מרגע שניגרת טיפת דמו הראשונה...
השהיד מעיד לטובת 70 מבני משפחתו, ומציל את כולם מהגיהינום. השהיד נמצא ביחד עם הנביאים והצדיקים.'"
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 8/11/2013]
 
ב-2014, הוזמן אל-הבאש לאוניברסיטת בן-גוריון כדי לדבר על "סובלנות דתית," ומכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על קידום מלחמת דת מצד אל-הבאש.
 
לחץ לצפייה בדברים נוספים של אל-הבאש באתר "מבט לתקשורת פלסטינית":
 
להלן קטע ארוך יותר מתוך הגנתו של אל-הבאש על האדרת המחבלים:  
דרשת יום שישי מפי מחמוד אל-הבאש במסגד ה'מוקאטעה' ברמאללה. אל-הבאש דיבר על האשמת הפלסטינים בהסתה, ואמר כי התרבות, הדת והערכים של הפלסטינים מונעים מהם להפיץ שנאה ולתקוף, ואומר שהם ימשיכו להוקיר את ה"שהידים":
"כל העולם... כולם יודעים את האמת, יודעים שאנו עם מותקף ועשוק ונרדף, שזכויותיו נשללו ואדמתו נשללה, והחיים המכובדים האנושיים נשללו ממנו. ועם זאת - רק מעטים אומרים אמת ונוקטים עמדה צודקת. חלק מאשימים אותנו בהסתה נגד אחרים. איזו הסתה? אנו מסיתים? במקור, התרבות והדת והערכים שלנו מונעים מאתנו להפיץ את תרבות השנאה; ומונעים מאיתנו לתקוף את האחרים - לא במעשים ולא בדיבורים. הדת שלנו והקוראן שלנו אומרים לנו: 'אל תתקפו... אללה אינו אוהב את התוקפנים.' אם כשהם אומרים 'הסתה' הם מתכוונים להתעקשות שלנו להיאחז בעקרונותינו, ואת ההערכה והכבוד וההוקרה שלנו כלפי אלה שהם נכבדים מאיתנו [=השהידים], השהידים שנופלים למען פלסטין - אם לזה הם קוראים הסתה - הרי שאיננו מתנערים מהעמדות האלה, ואיננו מתביישים בהן, ואיננו מוותרים עליהן ואיננו נסוגים מהן. אכן - אנו נאחזים בזכותנו בארצנו ובקודשינו ובירושלים שלנו ובאל-אקצא שלנו... אנו דבקים בזכותנו להגן על עצמנו ולהדוף את העושק מעל עמנו... ואנו ממשיכים להוקיר את השהידים שלנו ולכבד אותם ולהעלות אותם על ראשינו."
[הדגשות העורך, הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 11/12/2015]
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat