English

 


פרסומי PMW
תנועת פת"ח של עבאס ממשיכה לעודד פיגועי תקיפה, יומיים אחרי פיגוע באוטובוס
Share |
תנועת פת"ח של עבאס ממשיכה לעודד פיגועי תקיפה,
יומיים לאחר פיגוע האוטובוס בירושלים
  • פת"ח פרסמה סרטון וידאו המעודד את השאיפה למות "שהידים" בפיגועי דריסה ודקירה 
  • סרטון שהופק על ידי ארגון הסטודנטים של פת"ח באוניברסיטת ביר זית
                     
 
מחבלים מתכננים פיגוע
מחבל דורס חייל
מחבל דוקר חייל
חייל יורה במחבל

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
יומיים בלבד לאחר שהיה פיגוע שבו פוצץ אוטובוס בירושלים, שבו נפצעו 21 בני אדם, תנועת פת"ח של מחמוד עבאס פרסמה סרטון המעודד פיגועי דקירה ופיגועי דריסה נגד חיילי צה"ל. הסרטון מציג את מות ה"שהידים" בתור אידיאל שיש לשאוף להגיע אליו, ואת תקיפת ישראלים בתור דרך להשיג זאת.

שם הסרטון שאורכו 9 דקות הוא "בקשת השהאדה מאחדת אותנו", והוא הופק על ידי תנועת הסטודנטים של פת"ח, (ה"שַׁבּיבּה") באוניברסיטת ביר זית. הסרטון פורסם בעמוד הרשמי של פת"ח בפייסבוק ב-20/04/2016.

בסרטון נראית סצנה מבוימת של פיגוע דריסה ודקירה במחסום עטרות (מדרום לרמאללה). תחילה נראים בסרטון שלושה צעירים פלסטינים מתכננים פיגוע, ואחר כך מבצעים אותו. אחד מהם פוגע בחייל ישראלי באמצעות מכונית, ואז אחד מהם מתנפל על חייל ישראלי אחר ודוקר אותו. כל שלושת המחבלים בסרטון נפגעים במהלך ההתקפה מאש החיילים הישראלים ונהרגים, ובכך הופכים ל"שהידים." בזמן שהמחבלים נופלים כ"שהידים", מושמעות ברקע המילים, "אין אלוהים מלבד אללה, והשהיד אהוב אללה."

הפיכה ל"שהיד" - מי שנהרג מען אללה - היא המדרגה הגבוה ביותר שאדם יכול להגיע אליה על פי האסלאם.לחץ לצפייה

מכון "
מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על דברי שבח מצד תנועת פת"ח לפיגוע באוטובוס בירושלים. למרות האמירות החוזרות מצד יו"ר הרשות הפלסטינית ופת"ח, מחמוד עבאס, הטוען שוב ושוב כי הוא והפלסטינים מבקשים שלום - אין להיות מופתעים מדברי השבח לפיצוץ באוטובוס מהסרטון החדש. כמדיניות, הרש"פ ופת"ח מעודדים ותומכים במחבלים ובמעשי הרצח שלהם. יותר מכך, אף מנהיג פלסטיני לא גינה אף אחד מהפיגועים שנעשו נגד ישראלים במהלך גל הטרור הנוכחי ב-7 החודשים האחרונים.

כמו כן, אוניברסיטאות פלסטיניות גם הן מעורבות בהאדרת הטרור. לאחרונה,
ארבע אוניברסיטאות הוקירו את הרוצח בהאא' עליאן, כשארגנו "שרשרת אנושית של קוראים" לכבודו. עליאן רצח 3 אזרחים פלסטינים ב-2015.

בשנה שעברה, סיעת חמאס באוניברסיטת "אל-קודס" הפיקה סרטון אשר
עודד פיגועי דקירה נגד יהודים.

בחלקים האחרים של הסרטון של פת"ח נראית המשפחה של אחד המחבלים כשהיא מקבלת את הידיעה על מות ה"שהידים" של בנם. אמו של המחבל שומעת את בנה המת מדבר אליה, ואומר לה כי ה"שהידים" עתידים לחזור. המחבלים המתים אכן חוזרים ונערך טקס לכבודם, שבו אחד מהם נואם ומזכיר את השמות של אחמד יאסין, אבו עלי מוסטפא, פתחי שקאקי, וכן את יאסר ערפאת - ואומר כי "אנחנו שהידים שהקריבו את עצמם למען הסוגיה."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 20/04/2016]

אבו עלי מוסטפא - היה מזכ"ל ארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין. הארגון התנגד להסכמי אוסלו (1993), והיה אחראי להתקפות טרור רבות רבות נגד אזרחי ישראל מאז הקמתו בשנת 1967, וגם בזמן מסע הטרור הפלסטיני בשנים 2000 - 2005 ("אינתיפאדת אל-אקצא").

אחמד יאסין - היה המייסד והמנהיג של תנועת הטרור חמאס. תנועת חמאס אחראית לפיגועי טרור רבים ולרצח מאות אזרחים ישראלים.

פתחי שקאקי - מייסד ארגון הטרור "הג'יהאד האסלאמי בפלסטין" (גא"פ). ארגון זה אחראי ליותר מ-1000 התקפות טרור שבהן נרצחו כ-150 בני אדם ונפצעו כ-950. הוא נהרג בפעולה של ישראל במלטה ב-1995.
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat