English

 


פרסומי PMW
הרש"פ מאשימה את מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" בהסתה בעקבות חשיפה של הסתה לטרור של ג'בריל רג'וב
Share |
     
הרש"פ מאשימה את מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" בהסתה 
בעקבות חשיפה של הסתה לטרור 
מצד יו"ר הועד האולימפי של הרש"פ, ג'יבריל רג'וב
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
בדיווח חודשי של ופא, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, בנושא "הסתה ישראלית" כביכול, הואשם מכון מבט לתקשורת פלסטינית ב"הסתה" בגלל העובדה שהמכון חשף הסתה לטרור ולרצח של יו"ר הועד האולימפי הפלסטיני, ג'בריל רג'וב.
 
בדיווח על "הסתה" ציטטה ופא בהרחבה מאמר בעיתון 'ישראל היום'. המאמר כלל סקירה מעמיקה של הדו"ח של מבט לתקשורת פלסטינית - תיק רג'וב. הדו"ח מתעד כי:  
 
ג'יבריל רג'וב, יו"ר ראש הועד האולימפי הפלסטיני:  
  • מעודד ומאדיר טרור פלסטיני ומסית לרצח ישראלים
  • משתמש בתוארו כיו"ר הועד האולימפי בזמן שהוא האדיר טרור
  • אוסר על פעילויות ספורט שנועדו לקידום שלום
  • מפר את העקרונות האולימפיות הבסיסיים
לחץ לצפייה בדו"ח תיק רג'וב
 
להלן סרטון הסוקר חלק מהסתה לטרור ולרצח של ג'יבריל רג'וב:

 
 

עם פרסום הדו"ח, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" העביר אותו גם לועד האולימפי הבינלאומי, בקריאה לועד:
  • לדרוש את פיטוריו של מר רג'וב מתפקידו כיו"ר הועד האולימפי הפלסטיני
  • להדיח את רג'וב מכל פעילות הקשורה לועד האולימפי הבינלאומי, או במפגשים ואירועים של ועדים אולימפיים לאומיים
  • לאסור על מר רג'וב להשתמש בתואר "יושב ראש הועד האולימפי הפלסטיני"
  • לדרוש מינוי יו"ר פלסטיני חדש המתנגד לטרור, דוגל בערכים האולימפיים, ותומך באירועי ספורט המיועדים לקידום שלום
הוועד האולימפי הבינלאומי טרם הגיב לקריאת "מבט לתקשורת פלסטינית" ועוד לא הגיב לתוכן הדיווח, המתעד את תמיכתו של ג'יבריל רג'וב בטרור וברצח.
 
להלן תרגום חלק מדיווח סוכנות "ופא", שבו מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" מואשם בהסתה נגד רג'וב:
 
כותרת: "ופא עוקבת אחר הגזענות וההסתה בתקשורת הישראלית"
"סוכנות ופא (כלומר, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ) עקבה אחרי [גילויי] ההסתה והגזענות נגד פלסטינים וערבים שפורסמו באמצעי התקשורת הישראלית...
בדו"ח של ופא מס' 299 על התקופה שבין 5 ל-11 באוגוסט 2016 - העיתון 'ישראל היום' הסית בכתבה ארוכה מיום 5/08/2016 מאת נדב שרגאי, נגד המשלחת האולימפית הפלסטינית והעומד בראשה ג'בריל רג'וב. הוא טען כי רג'וב הוא אחד מ'המסיתים והתומכים הבולטים ביותר בטרור וברצח.' (המאמר ב'ישראל היום' מדווח על דו"ח "מבט לתקשורת פלסטינית" - "תיק רג'וב" - המתעד את התמיכה של רג'וב בטרור - העורך)
בכתבה שקראה לסלק את הפלסטינים מהאולימפיאדה, נכתב: [להלן מועתק מהידיעה המקורית בעיתון 'ישראל היום']:
'הסכסוך עם הפלשתינים הצליח להשתחל אפילו אל אירוע הספורט החשוב בעולם, זה שאמור להיות נקי מפוליטיקה ובוודאי מטרור. ג'יבריל רג'וב, תומך טרור מוצהר, שהסית לרצח גם במהלך גל הטרור האחרון, לשעבר ראש מנגנון הביטחון המסכל הפלשתיני, וכיום אחד המתמודדים על תפקיד יו"ר הרשות הפלשתינית אחרי עידן אבו מאזן, הוא האיש שאותו בחרו הפלשתינים להעמיד בראש הוועד האולימפי שלהם...
החומרים על רג'וב, שאחדים מראשי מערכת הביטחון בישראל תלו בו בעבר תקוות, אינם סוד מדינה. "תיק רג'וב", שעל הכנתו שקדו בשבועות האחרונים חוקרי ארגון "מבט לתקשורת פלשתינית", הונח לפני ימים אחדים על שולחנם של מקבלי ההחלטות בישראל. למרות הנטייה הכללית של הוועד האולימפי להימנע ממעורבות בינלאומית, הוועד היה מעורב לא אחת בהחלטות בעלות אופי מדיני, בנסיבות שבהן הוא סבר שיש בהן משום תרומה למימוש הערכים האולימפיים. גרמניה ואוסטריה הורחקו מהמשחקים האולימפיים ב־1920 בשל אחריותן למלחמת העולם הראשונה; גרמניה ויפן הורחקו ממשחקי לונדון ב־1948 בשל אחריותן למלחמת העולם השנייה. הוועד האולימפי הרחיק את דרום אפריקה מהתנועה האולימפית משנת 1964, ובכך תרם למאמץ הבינלאומי להילחם במשטר האפרטהייד. עם זאת, הוועד נמנע במשך שנים - בשל לחצים פוליטיים - מלהכיר במזרח גרמניה או בטאיוואן כישויות ספורטיביות, אך כידוע, בשל לחצים פוליטיים הכיר בוועדים האולימפיים של פלשתין (וגם של קוסובו) עוד בטרם האו"ם הכיר בהן כמדינה.
המקרה של רג'וב שונה. אין מדובר במדינה אלא באדם שמייצג ישות פוליטית־מדינית, אבל הוא דוגמה קלאסית להשפעת הפוליטיקה על הספורט. בעולם ספורטיבי נקי מפוליטיקה, תומך טרור כרג'וב היה נזרק מזמן מכל המדרגות, אבל לרג'וב יש גיבוי. בשנים האחרונות הוא מגבה את הטרור. הגוש הערבי בוועד האולימפי הבינלאומי, המונה 46 מדינות מוסלמיות, מספק לו מטרייה פוליטית. רג'וב (63) חסין למעשה מהדחה. תפקידו כיו"ר ועד אולימפי וכיו"ר ההתאחדות הפלשתינית לכדורגל מסייע בידו לשדרג את מעמדו בקרב הציבור הפלשתיני. בעבר הוא איים להרחיק את ישראל מהמשחקים האולימפיים... את דרכו בגל הטרור האחרון סימן רג'וב, שמכהן גם כסגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח... בבהירות רבה ביום שבו שחררה ישראל לקבורה גופות של 17 מחבלים פלשתינים.'"
[ופא, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, 18/08/2016]
 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat