English

 


פרסומי PMW
פת"ח חוגגת על דמם של שני ישראלים שנרצחו אתמול
Share |
   
פת''ח חוגגת על הדם של שני ישראלים שנרצחו בפיגוע אתמול
בקריקטורה של פת''ח - רובה מונף מתוך כיפת הסלע
מעל שלולית דם המייצגת 2 ישראלים שנרצחו
   
פת"ח הוקירה את המחבל הרוצח מיד אחרי הפיגוע 
בתואר הכבוד "שהיד"
  
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 10/10/2016]
   
איתמר מרכוס
ח
בקריקטורה שפורסמה הבוקר על ידי תנועת פת"ח של מחמוד עבאס, מונף רובה מעל כיפת הסלע. למרגלות המבנה מצוירת שלולית דם שלצדה שתי קסדות עם מגן דוד עליהן, כסמל לרצח שני הישראלים.

הכיתוב "#ירושלים" נמצא מעל הקריקטורה שהופיעה היום (10/10/2016), לאחר שאתמול בבוקר יצא מחבל פלסטיני במסע רצח בירושלים, שבו הוא ירה מתוך מכוניתו על אנשים לאורך מספר תחנות של הרכבת הקלה. המחבל מוסבאח אבו סביח רצח שני בני אדם, אישה בת 60 ושוטר, ופצע 6 אחרים.

תנועת פת''ח מיהרה אתמול להוקיר את המחבל ולכנות אותו בתואר הכבוד "שהיד", וסניף ירושלים של פת''ח הכריז על יום אבל ושביתה כללית.

בשני פוסטים נפרדים בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה, פת"ח כיבדה את המחבל וכינתה אותו בתואר "שהיד," כלומר מי שנהרג למען אללה. הרש"פ מציגה את ההפיכה לשהיד כהישג הגבוה ביותר שמוסלמי יכול להגיע אליו. הגדרת רוצח שנהרג בתואר הכבוד הזה מעידה כי על פי פת"ח, רצח ישראלים הוא דבר מותר ורצוי בשם האסלאם.

מכון
מבט לתקשורת פלסטינית דיווח כי לרש"פ ופת"ח מקיימות מדיניות של האדרת מחבלים רוצחים והפיכתם לדמויות לחיקוי עבור החברה הפלסטינית.

פת"ח והרש"פ מגדירות מזה זמן רב את הסכסוך עם ישראל כ
מלחמה דתית, ומגדירות את מי שתוקפים ורוצחים ישראלים כגיבורים המגנים על דת האסלאם ועל סמליה. סניף ירושלים של פת"ח הכריז על "אבל ושביתה כללית לזכר נשמות השהידים של פלסטין" וכלל ביניהם במפורש את המרצח מיום אתמול (9/10/2016) במילים: "והשהיד של היום בבוקר." באותה הודעה סניף פת"ח אף התחייב כי "נגן בגופינו החשופים על כבוד האומות הערבית והאסלמית." דברים אלה ואחרים של פת"ח חוזרים ומאשרים את האיסלמיזציה של הסכסוך עם ישראל שנעשית על ידי פת"ח.

גם רדיו קול פלסטין דיווח כי סניף ירושלים של פת"ח הכריז על יום אבל ושביתה כללית בירושלים "עקב מותו של השהיד אבו סביח."

להלן קטעים מתוך עמוד הפייסבוק של פת"ח:

טקסט בפוסט:
"מבצע הפעולה בירושלים היום (כלומר, פיגוע שבו נרצחו 2) הוא השהיד, חאג' (כלומר תואר של מוסלמי שעשה עלייה לרגל למכה) מוסבאח אבו סביח (בן 40), אחד האנשים הבולטים בירושלים ובמסגד אל-אקצא המבורך, ואסיר משוחרר.
הוא היה אמור למסור את עצמו היום ולהיכנס למאסר של ארבעה חודשים באשמת [קיומו את] הריבאט (כלומר, מאבק/מלחמה אסלאמית להגנה על שטח הנחשב אסלאמי) במסגד אל-אקצא והכאת חיילי הכיבוש.
הוא נעצר בשנת 2013 באזור 'באב אל-חוטה' בעיר העתיקה בירושלים באשמת תקיפת שוטר ושוחרר, אך להפתעתו התיק נפתח מחדש בשנת 2015 והוא נידון ל-4 חודשי מאסר בפועל, ולפי החלטת בית משפט השלום הישראלי שניתנה לפני כחודש, גזר הדין אמור היה להתבצע באמצע החודש הנוכחי [אוקטובר 2016].
שלטונות הכיבוש רדפו אותו במהלך השבועיים האחרונים, והוא נעצר ועוכב 5 פעמים, ולאחר מעצרו האחרון שוחרר על תנאי שיורחק ממזרח ירושלים למשך חודש, ולפני כן נמסרה לו החלטה המונעת ממנו לנסוע [לחו"ל] עד סוף השנה הנוכחית, ונאסר עליו להיכנס למסגד אל-אקצא למשך שישה חודשים, לאחר ששוחרר [ממעצרו] בסוף השנה הקודמת [2015]."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 09/10/2016]

טקסט בפוסט:
"סניף ירושלים של פת"ח הכריז על שביתה ואבל על נשמות השהידים.
"[המאמינים] אשר יוצאים עליהם למלחמה, ניתנת להם רשות [להשיב מלחמה], כי נגרם להם עוול. אללה יוכל לחוש לעזרתם' [קוראן סורה 22: 39, מבוסס על תרגום רובין].
סניף ירושלים של תנועת פת"ח הכריז על אבל ושביתה כללית היום בעיר ירושלים לזכר נשמות השהידים של פלסטין והשהיד של היום בבוקר, מוסבאח אבו סביח.
נוכח ההסלמה הברברית שמבצעים ממשלת הכיבוש ועדרי המתנחלים, הכוללת הרג, אלימות, הרס וניסיון להטיל אימה בערינו, כפרינו ובמחנות הפליטים שלנו, ובפרט בירושלים, אנו מכריזים על התנגדותו המלאה לפשעים מסוג אלו, המבוצעים לעיני הקהילה הבינלאומית וארגוני זכויות האדם שלה.
ארגונים אלה לא הצליחו לאלץ את ממשלת הכיבוש לציית לחוקים הבינלאומיים ומתייחסים אליה כישות שנמצאת מעל החוק הבינלאומי, שכן הם התנערו מאחריותם כלפי העם הפלסטיני ואף ממתן הגנה בינלאומית לעמנו.
על ממשלת הכיבוש וזרועות הביצוע שלה לשאת בתוצאות של מה שהם מבצעים נגד מסגד אל-אקצא, הזלזול ברגשות המוסלמים, ומתן הרשות למתנחלים לפלוש אליו, לטמא אותו ולחלל את קדושתו באופן יומיומי, תחת המטרייה וההגנה של משטרת הכיבוש.
זאת בעוד שאוסרים על מאות מקיימי ומקיימות [חובת] הריבאט (מאבק/מלחמה דתית להגנה על שטח הנחשב אסלאמי) מירושלים להיכנס למסגד אל-אקצא, ומבצעים נגדם מדיניות הרחקה ומעצרים.
כל הצעדים הללו לא יעברו בשתיקה, ותושבי ירושלים יגנו על מקום עלייתו השמימה של שליחנו היקר מוחמד, עליו הברכה והשלום.
על כן אנו בסניף ירושלים של תנועת פת"ח מדגישים את דבקותנו בירושלים, את חיזוק הנוכחות במסגד אל-אקצא המבורך והעיר העתיקה ואת אי הפקרתה בידי הקיצונים והטרוריסטים, ואנו נגן בגופינו החשופים על כבוד האומות הערבית והאסלמית.
התהילה לשהידים, החלמה לפצועים, החירות לאסירים והחידלון לכיבוש."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 09/10/2016]
 
מוסבאח אבו סביח - מחבל פלסטיני בן 39 שביצע פיגוע ירי מתוך מכונית בירושלים ב-09/10/2016, שבו הוא רצח 2 ישראלים ופצע 6. אבו סביח, תושב מזרח ירושלים, החל  את מסע הירי שלו ליד תחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת, והמשיך לעבר שכונת שמעון הצדיק. המחבל נהרג בחילופי ירי עם שוטרי מג"ב במהלך האירוע. בבוקר הפיגוע היה אבו סביח אמור ולהתחיל בריצוי עונש של 4 חודשי מאסר שנגזר עליו אחרי שהורשע בינואר 2015 במספר אירועים של הסתה לטרור ותמיכה בארגון טרור. לפני כן אבו סביח שיבח בעמוד הפייסבוק שלו ארגוני טרור, בהם חמאס, וכן שיבח מחבלים שביצעו פיגועים, וקרא במפורש לפגוע בישראלים. ביולי 2016 קיבל אבו סביח צו הרחקה מהר הבית שהיה בתוקף עד סוף אוקטובר 2016.  
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat