English

 


פרסומי PMW
"הו אללה, שחרר את המסגד שלנו מטומאת הכיבוש" - "ירושלים שלנו"
Share |
 
 
פת"ח: "הו אללה,  
שחרר את המסגד שלנו מטומאת הכיבוש"
 

              
עיתון הרש"פ: "ירושלים שלנו!" 
  • עבאס: המקומות הקדושים המוסלמים והנוצרים זקוקים ל-"הגנה"
  • דובר מטעם עבאס על פעולות ישראל בהר הבית: אלה מהווים "צעד בדרך להקמת בית המקדש המדומה"
  • מאמר מערכת בעיתון הרש"פ: "פוגעים במקומות קדושים... שעוברים ייהוד"
נאן ז'אק זילברדיק
 
הרשות הפלסטינית ותנועת פת"ח ממשיכות לגבות את אירועי האלימות של פלסטינים בירושלים, מעודדות את ה"הסלמה" שלהן, ומציגות בפני הפלסטינים את המצב בהר הבית כאילו מסגד אל-אקצא וירושלים נמצאים בסכנה וזקוקים ל"הגנה." 
 
הנהגת הרש"פ ופת"ח התעלמו כמעט לגמרי מהפיגוע שהיה לפני מעל שבוע בהר הבית, שבו מחבלים ירו מתוך רחבת הר הבית על שני שוטרי מג"ב והרגו אותם. מאידך, הם התנגדו בתוקף לצעד שנקטה ישראל בעקבות הפיגוע, של הצבת גלאי מתכות (מגנטומטרים) בכניסות של האתר הקדוש, כאמצעי ביטחון נגד הכנסת נשק אל האתר הקדוש.

הצבת גלאי המתכות האלה הוצגה על ידי מנהיגים פלסטינים כצעד של "הסלמה" ושל "תוקפנות" מצד ישראל נגד ירושלים ומסגד אל-אקצא. הם ראו בצעדי הביטחון של ישראל כהפרה בלתי נסבלת של ה"סטטוס קוו" בהר הבית, וכפלישה למה שהם רואים כנכס אסלאמי בלעדי. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי מנהיגי הרש"פ ופת"ח מצהירים שוב שוב כי כל הר הבית, כולל הכותל המערבי, שייך למוסלמים באופן בלעדי. הם מפיצים בעקביות את העלילה כי מסגד אל-אקצא נמצא תחת מתקפה, וכי ישראל מתכננת להרוס אותו במטרה לבנות במקומו את "בית המקדש המדומה."

במהלך השבועיים האחרונים, מנהיגי פת"ח והרש"פ עודדו לאלימות ולהסלמת העימותים, קראו את הפלסטינים ל"זעם," ואף האדירו את המוות, תוך עידוד הפלסטינים למות "למען פלסטין."

אחת הדוגמאות למסרים שהרש"פ העבירה לפלסטינים, לסרב לאמצעי הביטחון של ישראל בהר הבית, היא הקריקטורה המוצגת למעלה, שפורסמה בעיתון הרשמי של הרש"פ. בקריקטורה נראה פלסטיני בועט בשער מגנטי (מגנטומטר), והשער מתהפך ויוצר את המילה הערבית "שלנו", אשר מצטרפת למילה שלפניה: "ירושלים שלנו." [העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/07/2017]

כדי להציג את ה"סכנה" שלכאורה מאיימת על המסגד האסלאמי מצד "הכיבוש", תנועת פת"ח של עבאס פרסמה קריאה לאללה "לשחרר את המסגד":

טקסט בפוסט: "הו אללה, שחרר את המסגד שלנו מטומאת הכיבוש"
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 21/07/2017]
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי הפלסטינים פעמים רבות מציגים את נוכחותם של יהודים בהר הבית בתור "טינוף" ו"טימוא" - אף יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס אמר זאת.
 
מחמוד עבאס גם הביע "גאווה" בפלסטינים בירושלים על "עמידתם האיתנה." הוא קרא למדינות ערב והאסלאם לעמוד לצד הפלסטינים ו"להגן על המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות," תוך שהוא מזהיר את ישראל מפני התוצאות של "זלזול ברגשות הפלסטינים, ערבים והמוסלמים בעולם":

"הנשיא [עבאס] הביע את גאוותו בבני עמנו בכל מקום ובפרט בירושלים, ואת מוסדותיה [של ירושלים] על עמידתם האיתנה בפני צעדי הכיבוש החמורים... הוא הדגיש את חשיבות הסולידריות של האומה הערבית והאסלאמית, ושל עמידתן לצד עמנו הפלסטיני, בכדי להגן על המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות בירושלים... הנשיא הזהיר מפני זלזול ברגשות הפלסטינים, הערבים והמוסלמים בעולם, ומפני הניסיון לכפות עובדות חדשות בשטח ומהמשך הצעדים הישראלים האלו המפרים בבוטות את החלטות המוסדות הבינלאומיים."
[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 21/07/2017]
 
בנאום שנשא בשם היו"ר מחמוד עבאס, מזכ"ל הנשיאות הפלסטינית, טייב עבד אל-רחים, אמר כי הפעולות של ישראל בהר הבית הן "צעד בדרך להקמת בית המקדש המדומה":

"ירושלים היא הקִבּלה (כלומר, כיוון התפילה באסלאם) הפוליטית שלנו ... שהמצפן שלנו לא יפסיק להצביע לכיוונה, יהיו אשר יהיו הקורבנות. לא תהיה מדינה פלסטינית שבירתה לא תהיה ירושלים, וירושלים חייבת להיות ערבית טהורה עבור המוסלמים והנוצרים שלה. לא נסכים לשליטה או לריבונות יהודית עליה...
אחיי, כפיית הריבונות על ירושלים היא תכנית ישנה מבחינת חסידי התלמוד הללו... לא מדובר בחלוקה [בין יהודים למוסלמים] לפי זמנים או אזורים [בהר הבית], אלא צעד בדרך להקמת בית המקדש המדומה..."
[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/07/2017]
 
מאמר מערכת בעיתון הרשמי של הרש"פ חזר גם הוא על הטענה כי אל-אקצא נמצא בסכנה, ושישראל "מייהדת" את המקום. המאמר תיאר את הצעדים של ישראל בהר הבית כ"מתקפה ברוטלית נגד ירושלים," וטען כי אלו הם סימנים ל"תוכניות לייהוד אל-אקצא." מאמר המערכת גם ציטט דברים של עבאס שבהם הוא קורא לאחדות בין פת"ח וחמאס:

"קריאתו של הנשיא אבו מאזן היא הקריאה של ירושלים ואל-אקצא. זהו רגע היסטורי מכריע: או שתהיה אחדות לאומית לשם תמיכה בירושלים ואל-אקצא, או שיהיו כיבוש יותר ברוטלי ותכניות יותר מסוכנות. אך פלסטין לא תסכים לדבר מלבד אחדות. היא לא תסכים להמשך הכיבוש, ולא תסכים שאתריה הקדושים ייפגעו או יעברו ייהוד."
[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/07/2017]
 
חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח תיאר את גלאי המתכות שהציבה ישראל, ואת הסגירה ליומיים של הר הבית בעקבות הפיגוע שם, כניסיון של ישראל "למנוע" מהפלסטיני להתפלל, וחזר על הטענה שהאתרים האסלאמיים הקדושים זקוקים ל"הגנה":

הטקסט בפוסט: "מוחייסן: מה שמתרחש הוא מס למען ההגנה על מסגד אל-אקצא המבורך"
ד"ר ג'מאל מוחייסן, הנציב הכללי של הגיוס והארגון וחבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח [בגדה המערבית], הדגיש כי למרות כל ההפרות שחווים בני עמנו והניסיונות לעצור את מאבקם ולמנוע מהם להתפלל, הצעירים הפלסטינים ממשיכים במאבקם להגן על המקומות הקדושים לאסלאם. הוא אמר: 'אנו יודעים היטב כי כל מה שמתרחש הוא מס למען ההגנה על המקום המקודש שהוא מסגד אל-אקצא המבורך.'"
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 21/07/2017]
 
הכחשת ההיסטוריה היהודית היא נושא חוזר בשיח של מנהיגים פלסטינים, ומכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על כך רבות.

להלן קטעים ארוכים יותר מתוך הידיעות שצוטטו בדיווח זה:

כותרת: "הנשיא [של הרש"פ] הביע גאוותו בבני עמנו בפרט בירושלים, והזהיר מפני המשך הצעדים הישראליים"
"נשיא [הרש"פ] מחמוד עבאס ערך שיחות עם [מנהיגים ב]מספר בירות ושלח אתמול משלחת פלסטינית לבירת אזרבייג'אן, באקו. זאת על מנת לעדכן את חברי ועדת פלסטין באו"ם בנוגע לזכויות העם הפלסטיני הלא ניתנות לויתור, ולערוך פגישות מיוחדות ומידיות, אשר יכללו דיון במצב המסוכן בעיר ירושלים הכבושה, ובמסגד אל-אקצא בפרט; ולפעול לפרסום עמדה לפיה יש לעצור את הצעדים של ממשלת ישראל בנוגע למסגד אל-אקצא; להסיר את השערים האלקטרוניים; לכבד את המצב המשפטי וההיסטורי, ואת חופש הפולחן; ו[לכבד] את הזכות של עמנו ושל כל המוסלמים לערוך טקסים דתיים בחופשיות, כמובטח בחוקים הבינלאומיים.
הנשיא הביע את גאוותו בבני עמנו בכל מקום ובפרט בירושלים, ואת מוסדותיה [של ירושלים] על עמידתם האיתנה בפני צעדי הכיבוש החמורים.
כמו כן הוא הביע הערכה לצעדים שנוקטת ירדן, בהנהגת המלך עבדאללה השני בן חסין ולעמידתו האיתנה נוכח מצב חמור זה, ולהגנתו על מסגד אל-אקצא.
הוא הדגיש את חשיבות הסולידריות של האומה הערבית והאסלאמית, ושל עמידתן לצד עמנו הפלסטיני, בכדי להגן על המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות בירושלים.
הוא קרא להן להמשיך בחובתם לתמוך בעמידתם האיתנה של אנשינו בירושלים.
הנשיא [עבאס] הזהיר מפני זלזול ברגשות הפלסטינים, הערבים והמוסלמים בעולם; ו[מפני] הניסיון לכפות עובדות חדשות בשטח ומהמשך הצעדים הישראלים האלו המפרים בבוטות את החלטות המוסדות הבינלאומיים."
[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 21/07/2017]
 
כותרת: "בנאום שנשא בשם הנשיא בפתיחת הפורום הלאומי השני למדענים בפלסטין - עבד אל-רחים: ירושלים היא הקִבּלה הפוליטית שלנו, לא תהיה מדינה פלסטינית שירושלים אינה בירתה"

קטע מתוך נאום שנשא מזכ"ל הנשיאות הפלסטינית, אל-טייב עבד אל-רחים, בשמו של יו"ר הרשות מחמוד עבאס, בפורום הלאומי הפלסטיני השני למדענים:

"אתם יודעים שההנהגה הפלסטינית ערכה אתמול [22/07/2017] ישיבה... כדי לדון במצב הנוכחי ולגבש פתרונות הולמים להתמודדות עם ההתפתחויות. מבחינתנו ירושלים היא הקִבּלה (כלומר, כיוון התפילה באסלאם) הפוליטית שלנו... שהמצפן שלנו לא יפסיק להצביע לכיוונה, יהיו אשר יהיו הקורבנות. לא תהיה מדינה פלסטינית שבירתה לא תהיה ירושלים, וירושלים חייבת להיות ערבית טהורה עבור המוסלמים והנוצרים שלה. לא נסכים לשליטה או לריבונות יהודית עליה.
לאחרונה הרגשנו - ויש מידע מאושר בעניין - שיש כוונות ותוכניות להפוך את ירושלים לעיר מאוחדת ולבירתה של מדינת הכיבוש, ושנתניהו בעל המנטליות התלמודית עומד בתוקף על תוכנית זו...
אחיי, כפיית הריבונות על ירושלים היא תכנית ישנה מבחינת חסידי התלמוד הללו. אני אומר לכם כי לא מדובר בחלוקה [בין יהודים למוסלמים] לפי זמנים או אזורים בירושלים [כך במקור; צריך להיות: בהר הבית], אלא צעד בדרך להקמת בית המקדש המדומה, שמדברים עליו עכשיו באופן הגלוי ביותר ובשיא המופקרות והחוצפה."
[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/07/2017]
 
"חלוקת מסגד אל-אקצא לפי זמנים ואזורים" - מתייחס להצעת חוק (מאי 2013) שנידונה בכנסת, שלפיה יהודים ומוסלמים יוכלו להתפלל בהר הבית. הצעת החוק מנסה ליישם זמני תפילה נפרדים למוסלמים וליהודים. ראש הממשלה נתניהו אמר בהזדמנויות רבות כי הממשלה אינה מתכוונת לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית, שעל פיו יהודים מורשים להיכנס להר הבית, אך לא להתפלל בו או לבצע פולחן דתי מסוג אחר.
 
פוסט (טקסט ותמונה) שפורסם בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח
 
טקסט הפוסט: "מוחייסן: מה שמתרחש הוא מס למען ההגנה על מסגד אל-אקצא המבורך"
"ד"ר ג'מאל מוחייסן, הנציב הכללי של הגיוס והארגון וחבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח [בגדה המערבית], הדגיש כי למרות כל ההפרות שחווים בני עמנו והניסיונות לעצור את מאבקם ולמנוע מהם להתפלל, הצעירים הפלסטינים ממשיכים במאבקם להגן על המקומות הקדושים לאסלאם. הוא אמר: 'אנו יודעים היטב כי כל מה שמתרחש הוא מס למען ההגנה על המקום המקודש שהוא מסגד אל-אקצא המבורך.'"
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 21/07/2017]
 
קטע מתוך מאמר מערכת בעיתון הרשמי של הרש"פ
 
כותרת: "קריאת אל-אקצא וירושלים"
"לאחר ישיבה מורחבת של ההנהגה הפלסטינית שנערכה שלשום [21/07/2017]], והוקדשה לדרכי ההתמודדות עם מתקפת הכיבוש הברוטלית נגד ירושלים ועם התכניות לייהוד [מסגד] אל-אקצא המבורך, הנשיא אבו מאזן נשא נאום לעם הפלסטיני. בנאומו הוא קרא לכל פלגי העשייה הלאומית - ובמיוחד לחמאס - להתעלות מעל חילוקי הדעות שלנו, לתת עדיפות לעניין הלאומי, ולפעול למען אחדות עמנו...
קריאתו של הנשיא אבו מאזן היא הקריאה של ירושלים ואל-אקצא. זהו רגע היסטורי מכריע: או שתהיה אחדות לאומית לשם תמיכה בירושלים ואל-אקצא, או שיהיו כיבוש יותר ברוטלי ותכניות יותר מסוכנות. אך פלסטין לא תסכים לדבר מלבד אחדות. היא לא תסכים להמשך הכיבוש, ולא תסכים שאתריה הקדושים ייפגעו או יעברו ייהוד. היא אמרה זאת בצורה הכי חזקה וברורה ביום שישי הגדול, יום שישי של ההתגייסות [למען אל-אקצא], שבו שלושת המוחמדים (כלומר, שלושת הפלסטינים שנהרגו בעימותים עם כוחות הביטחון של ישראל -ראה הערה להלן) בירכו אותו בדמם הטהור."
[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/07/2017]
 
מוחמד לאפי (בן 18), מוחמד חסן אבו גנאם (בשנות ה-20 לחייו) ומוחמד שרף (בן 17) - שלושה צעירים פלסטינים שנהרגו בזמן שהשתתפו באירועי אלימות נגד חיילי צה"ל ב-21/07/2017, בנקודות עימות שונות עם צה"ל בירושלים ובסביבות ירושלים. המהומות האלימות נערכו במחאה נגד הצעד של ישראל של הצבת שערים מגלי מתכות (מגנטומטרים) בכניסות להר הבית בעקבות הפיגוע בהר הבית ב-14/07/2017 שבו נרצחו 2 ישראלים. 
 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat