English

 


פרסומי PMW
מחמוד עבאס: האנטישמיות נגרמה בגלל "ריבית הנשך" של היהודים
Share |
     
מחמוד עבאס: האנטישמיות נגרמה בגלל 
"ריבית הנשך" של היהודים
 
 
מאת איתמר מרכוס
               
יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס חשף את עמדותיו האנטישמיות בנאום שנשא השבוע בפתיחת המושב ה-23 של המועצה הלאומית הפלסטינית, הגוף המחוקק של אש"ף.
עיקרי הטיעונים האנטישמיים בדבריו היו:
  1. היהודים הביאו את האנטישמיות על עצמם בגלל "תפקידם החברתי הקשור לריבית הנשך ולבנקים."
  2. ההתנהגות היהודית הזו הובילה ל-"מעשי טבח בכל 10-15 שנים מצד מדינה כלשהי, מאז המאה ה-11 ועד השואה שהתרחשה בגרמניה."
בנוסף, עבאס הכחיש את ההיסטוריה היהודית ואת הקשר של העם היהודי לארץ ישראל. הוא טען כי היהודים ממוצא אשכנזי הם צאצאים של ממלכת כוזר, "מדינה טטרית-טורקית," ושאין להם קשר עם 12 השבטים בני יעקב, הנזכרים בתנ"ך. הוא שלל כל קשר אמיתי של היהודים לארץ ישראל:
              
"הם אומרים: 'הגעגועים לציון,' ו'אנו הולכים [לשם],' וכו'. אני אומר ,זה לא אני, אלא ההיסטוריה אומרת שאין שחר לדברים הללו." 
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 30/04/2018]
              
להלן עיקר הדברים של עבאס בנושאים אלה. עבאס תומך את טענותיו האנטישמיות תוך שימוש במקורות יהודיים לחלק מדבריו. (ראו למטה):
              
"בניו של יעקב הם שנים עשר. מאיפה הבאת שלושה עשר? המציאו אותם. איפה? בממלכת כוזר. מתי? במאה ה-9. זו הייתה ממלכה חסרת דת, ואחר כך נהפכה לממלכה יהודית. הקיסר התייהד, וגם היא התייהדה. לאחר מכן, היא התפרקה, וכל תושביה היגרו לכיוון אירופה, ואלה הם היהודים האשכנזים. היהודים האשכנזים הם לא שֵׁמִים, ואין להם קשר לשֵׁמִיות, ולא לאברהם, ולא יעקב, ולא לזולתם... 
היהודים הללו אשר היגרו לאירופה המזרחית והמערבית, היו נתונים למעשי טבח כל 10-15 שנים מצד מדינה כלשהי, מאז המאה ה-11 ועד השואה שהתרחשה בגרמניה. בסדר, אבל מדוע זה קרה? הם אומרים: 'בגלל שאנחנו יהודים'...
 
האיבה ליהודים אינה בשל דתם, אלא בשל תפקידם החברתי. אם כך, זו סוגיה שונה. ובכן, הבעיה היהודית שהייתה נפוצה בכל ארצות אירופה - נגד היהודים, לא הייתה בגלל דתם, אלא בגלל תפקידם החברתי הקשור לריבית הנשך, ולבנקים, וכן הלאה...
 
עכשיו נדבר על המולדת היהודית. הם אומרים: 'הגעגועים לציון,' ו'אנו הולכים [לשם],' וכו'. אני אומר ,זה לא אני, אלא ההיסטוריה אומרת שאין שחר לדברים הללו."
              
הטענות עבאס ביחס למוצא היהודים והקשר שלהם לארץ ישראל, נדחו על ידי היסטוריונים ועל ידי חוקרים רבים בתחום הגנטיקה. המחקר הגנטי הראה כי יהודים אשכנזים ויהודים ספרדים ברחבי העולם "'חולקים סדרה של סיבים גנטיים משותפים' שמוצאם במקור במוצא המשותף שלהם במזרח התיכון." [ניוז-וויק, 02/06/2010]
 
להלן קטע ארוך יותר מדברי עבאס:
              
"אני קראתי ספרים רבים, כולם של מחברים יהודים, ואף כולם של מחברים ציונים. כלומר, לא משלנו ולא מפה ולא משם. כותבי ספרים ציונים ויהודים ציינו את הגרסה שאני רוצה לספר עכשיו.
 
ראשית, אחד המחברים ששמו ארתור קסטלר, יהודי ציוני אמריקאי, כתב ספר על השבט ה-13. השבט ה-13 משמע, אדוני [פונה למישהו בקהל], הם שנים עשר שבטים! [אז] אלה הם השבט השלושה עשר. רוצה לומר, שבניו של יעקב הם שנים עשר. מאיפה הבאת שלושה עשר? המציאו אותם. איפה? בממלכת כוזר. מתי? במאה ה-9. זו הייתה ממלכה חסרת דת, ואחר כך נהפכה לממלכה יהודית. הקיסר התייהד, וגם היא התייהדה. לאחר מכן, היא התפרקה, וכל תושביה היגרו לכיוון אירופה, ואלה הם היהודים האשכנזים. היהודים האשכנזים הם לא שֵׁמִים, ואין להם קשר לשֵׁמִיות, ולא לאברהם, ולא יעקב, ולא לזולתם.
 
זו הייתה מדינה טטרית-טורקית, חסרת דת, לאחר מכן נהייתה יהודית, והיהודים החלו לומר 'הארץ המובטחת', ואני שֵׁמי ואני מכחיש אותם! מי שאומר את [הדברים האלה] זה לא אני, אלא ארתור קסטלר, היהודי האמריקאי הציוני. זאת נקודה אחת.
 
שתיים, היהודים הללו אשר היגרו לאירופה המזרחית והמערבית, היו נתונים למעשי טבח כל 10-15 שנים מצד מדינה כלשהי, מאז המאה ה-11 ועד השואה שהתרחשה בגרמניה. בסדר, אבל מדוע זה קרה? הם אומרים: 'בגלל שאנחנו יהודים.' עכשיו אני רוצה להזכיר 3 יהודים, [שכתבו] שלושה ספרים, ביניהם יוזף סטלין, אני משער שכולנו מכירים את סטלין, או לא? סטלין יהודי, ואדם נוסף ששמו אברהם ליאון, ואדם נוסף ששמו יצחק דויטשר. שלושתם אומרים שהשנאה ליהודים לא בשל דתם- [הקהל קוטע את עבאס וקורא שהוא התכוון לקרל מרקס, ולא ליוזף סטלין-] קרל מרקס, קרל מרקס , אני מתנצל. האיבה ליהודים אינה בשל דתם, אלא בשל תפקידם החברתי. אם כך, זו סוגיה שונה. ובכן, הבעיה היהודית שהייתה נפוצה בכל ארצות אירופה - נגד היהודים, לא הייתה בגלל דתם, אלא בגלל תפקידם החברתי הקשור לריבית הנשך, ולבנקים, וכן הלאה. הראיה לכך היא שהיו יהודים במדינות ערב, מדוע לא אירעה פרשה אחת בלבד נגד היהודים משום שהם יהודים? אפילו לא פרשה אחת. [כך במקור; למעשה היו מעשי זוועה רבים שבוצעו נגד יהודים בארצות ערב. ראו "באוהלי ישמעאל: תולדות היהודים בארצות האסלאם," מאת מרטין גילברט - העורך]
 
אתם טוענים שאני מגזים? [פונה לקהל:] אני קורא תיגר [על מי שיטען] שאירעה פרשה נגד היהודים במשך 1400 שנה, במדינה ערבית כלשהי בשל היותם יהודים! הם [אירועים כאלה] קרו באירופה מהסיבה הזו, זו נקודה שנייה.
 
עכשיו נדבר על המולדת היהודית. הם אומרים: 'הגעגועים לציון,' ו'אנו הולכים [לשם],' וכו'. אני אומר, זה לא אני, אלא ההיסטוריה אומרת שאין שחר לדברים הללו."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 30/04/2018]
 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat