English

 


פרסומי PMW
רודי ג'וליאני למבט לתקשורת פלסטינית: הרש"פ "אינה ראויה להיות מדינה"
Share |
             
רודי ג'וליאני למבט לתקשורת פלסטינית: 
הרש"פ "אינה ראויה להיות מדינה"

 
רודי ג'וליאני, ראש עירית ניו יורק לשעבר ועורך דינו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, למכון "מבט לתקשורת פלסטינית":
  • "הרש"פ היא תומכת מובהקת בטרור, ולכן אינה ראויה להיות מדינה"
  • הרש"פ היא "מכונת רצח"
  • "ארצות הברית לא צריכה להעביר כלל כספים לרש"פ, ולא רק להגביל את השימוש בכסף, מפני שכסף הינו בר-חליפין"
  • "מבט לתקשורת פלסטינית עושה שירות אדיר כשהוא מתעד זאת בהיקף כה גדול, ואני מברך אותם ומקווה שהם ימשיכו בפעילות זו."
מאת צוות "מבט לתקשורת פלסטינית"

נציגי מכון מבט לתקשורת פלסטינית נפגשו עם רודי ג'וליאני, עורך דינו של הנשיא דונלד טראמפ, ביום רביעי (06/06/2018), והציגו בפניו תיעוד של הדרכים הרבות שבהן הרש"פ מאדירה טרור ומחבלים.מנהל "מבט לתקשורת פלסטינית" איתמר מרכוס, וראש המחלקה המשפטית של המכון, מוריס הירש, הציגו בפני ראש העיר לשעבר של ניו יורק את דיווחי "מבט לתקשורת פלסטינית" על תשלומי המשכורות ברש"פ לאסירים מחבלים, על 31 בתי ספר ברש"פ שקרואים על שם מחבלים, וכן טקסטים המציגים מחבלים כדמויות מופת לחיקוי בספרי לימוד של הרש"פ.
תגובתו של ג'וליאני לממצאים שהוצגו הייתה כי הפעילויות האלה מראות שהרש"פ נהייתה "מכונת רצח." התגובה של הרש"פ על הטרור, ובכלל זה תמיכות כספיות והוקרת מחבלים הופכת אותם ל"תומכת מובהקת בטרור." 
 
לא פחות חשוב מזה: בסיכום דבריו אמר ג'וליאני כי מאחר שהרש"פ תומכת בטרור, היא "אינה ראויה להיות מדינה."
בהצהרה שהוקלטה על ידי אנשי "מבט לתקשורת פלסטינית" ג'וליאני התמקד במדיניות הרש"פ לשלם משכורות למחבלים:

"תשלום כספים מהרש"פ למחבלים שהורשעו בטרור הוא שערורייה מוחלטת של זכויות אדם, ופשע בפני עצמו. מתן כספים לאנשים ששוחטים בני אדם חפים מפשע, ובכללם ילדים ונשים ואנשים תמימים מכל סוג, זה תרומה ישירות לטרור... העובדה שהרשות הפלסטינית עושה כך, ומיישמת זאת בהיקפים נרחבים, היא אינדיקציה נוספת כי הרשות הפלסטינית היא תומכת מובהקת בטרור, ולכן אינה ראויה להיות מדינה."
 
ג'וליאני סבור כי המדינות התורמות חייבות להפסיק כל מימון לרשות הפלסטינית:
 
"ארצות הברית למשל, לא צריכה להעביר כלל כספים לרשות הפלסטינית, ולא רק להגביל את השימוש בכסף, מפני שכסף הינו בר-חליפין; אם הם מקבלים כסף למטרה אחת, הם פשוט לא משתמשים בו למטרה הזו, ומעבירים אותו לתשלומים למחבלים שרצחו אמריקנים, מפני שרבים מהמחבלים האלה רצחו אמריקנים לצד ישראלים."
 
חשוב לציין כי ג'וליאני רמז על נקיטת סנקציות כלכליות חמורות אף יותר נגד הרש"פ, מאלה שקבע הקונגרס האמריקני לאחרונה ב"חוק טיילור פורס" (Taylor Force Act). חוק זה מאפשר לממשלת ארה"ב לתת מימון מוגבל עבור צרכים הומניטאריים מסוימים של הרש"פ. ג'וליאני אמר כי מאחר שכסף הנו בר-חליפין, כל מימון שניתן לרש"פ הוא בגדר מימון טרור.
 
להמלצות של ג'וליאני יש השלכות על הדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, שעתיד להיערך מחר (11/06/18) כדי לדון בנוסח המוצע לחוק לניכוי סכום השווה בערכו לסכום שהרש"פ מוציאה על משכורות למחבלים מכספי המיסים שישראל גובה ומעבירה לרש"פ. על פי הצעתם של הח"כים אלעזר שטרן ואבי דיכטר, ישראל תנכה מהעברות המסים את מלוא הסכום שהרש"פ מוציאה על תשלומים למחבלים ולמשפחותיהם. על פי הצעת הממשלה, בכל חודש הקבינט יחליט כמה כסף לנכות. תוספת זו עלולה לרוקן מתוכן את החוק. על אף שג'וליאני לא התייחס ישירות להצעות החוק הישראליות, הוא הבהיר כי כל העברת כספים לרש"פ היא תמיכה בטרור.

בסיום דבריו, ג'וליאני אמר דברי הערכה חמים כלפי מכון "מבט לתקשורת פלסטינית", על עבודתנו בחשיפת כל הדברים האלה לקהילייה הבינלאומית:

"'מבט לתקשורת פלסטינית' עושה שירות אדיר כשהוא מתעד זאת בהיקף כה גדול, ואני מברך אותם ומקווה שהם ימשיכו בפעילות זו עד שנעצור זאת."
 
להלן נוסח ההצהרה המלא של רודי ג'יליאני כפי שהוא מסר ל"מבט לתקשורת פלסטינית" לאחר פגישתו עם מנהל המכון איתמר מרכוס וראש המחלקה המשפטית מוריס הירש:
 
רודי ג'וליאני, עורך דינו של נשיא ארה"ב:
 
"התשלומים של הרשות הפלסטינית למחבלים שהורשעו בטרור הינם שערורייה מוחלטת של זכויות אדם ופשע בפני עצמו. מתן כספים לאנשים ששוחטים חפים מפשע, כולל ילדים ונשים ואנשים תמימים מכל סוג, זה תרומה ישירה לטרור. דבר זה נותן למחבלים תמיכה על ידי כך [שהם יודעים] שאם הם יעסקו בפעילות מסוג זה, הם יכולים לקבל משכורת לכל החיים שיכולה לעבור למשפחותיהם. וזה סוג של דבר שאתה עושה בשביל אנשים שעושים פעילות צבאיות לגיטימית, לא בשביל מחבלים, ואם אתה עושה כך יש לך על הידיים דם הקורבנות העתידיים של המחבלים. העובדה שהרשות הפלסטינית עושה כך, ומיישמת זאת בהיקפים נרחבים, היא אינדיקציה נוספת כי הרשות הפלסטינית היא תומכת מובהקת בטרור, ולכן אינה ראויה להיות מדינה.
העברת הכספים הזו צריכה להיעצר בכל דרך שהיא. ארצות הברית, למשל, לא צריכה להעביר כלל כספים לרשות הפלסטינית, ולא רק להגביל את השימוש בכסף, מפני שכסף הינו בר-חליפין; אם הם מקבלים כסף למטרה אחת, הם פשוט לא משתמשים בו למטרה הזו, ומעבירים אותו לתשלומים למחבלים שרצחו אמריקנים, מפני שרבים מהמחבלים האלה רצחו אמריקנים לצד ישראלים ואזרחי מדינות אחרות. אם הממשלה האמריקנית דואגת לחיי אזרחיה, היא תעצור את התמיכה במכונת הרצח, וזה מה שהרשות הפלסטינית נהייתה. 'מבט לתקשורת פלסטינית' עושה שירות אדיר כשהוא מתעד זאת בהיקף כה גדול, ואני מברך אותם ומקווה שהם ימשיכו בפעילות זו עד שנעצור זאת. "
[הצהרה מוקלטת של ג'וליאני למכון מבט לתקשורת פלסטינית, 06/06/2018]
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat