English

 


פרסומי PMW
דרשה בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: היטלר נשלח על ידי אללה להעניש את היהודים
Share |
   
דרשה בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: 
היטלר נשלח על ידי אללה להעניש את היהודים 
 
 
 
מאת איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
דרשן בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ אמר כי היטלר היה אחד מתוך סדרה של אנשים שנשלחו לאורך ההיסטוריה על ידי אללה על מנת להעניש את היהודים על התנהגותם הרעה, וכדי ללמד אותם לקח. לפי הדרשן מסעוד ריאן, מרצה לשריעה אסלאמית באוניברסיטת אלקודס הפתוחה, שנשא את דרשת יום השישי בטלוויזיה הפלסטינית, למרות כל העונשים האלה, היהודים "לא למדו מאירועי ההיסטוריה" והם ממשיכים בדרכיהם הרעות.

היהודים ראויים לכל העונשים האלה, כך אמר הדרשן לקהל השומעים. יש להם "מנטליות היהירות... התנשאות על בני האדם... מנטליות של הסתגרות." היהודים עוסקים ב"תכנון ופעולה שיטתית כדי להצית מלחמות וסכסוכים בעולם כולו." על ההתנהגות הזו היהודים נענשו לאורך ההיסטוריה. אללה שלח את נבוכדנצר מבבל כדי להחריב את בית המקדש הראשון, ובשנית הוא שלח את טיטוס הרומאי להחריב את בית המקדש השני, ואחריהם את מלכי אירופה ואת היטלר, ולמרות זאת היהודים עוד לא למדו את הלקח:
              
 
"הם לא למדו ממה שעשה להם היטלר, ומלכי אירופה, וספרד - הם לא למדו."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 19/10/2018]
 
לאורך קטע קצר בדרשה (ראו למטה), ריאן חזר והדגיש שבע פעמים את המסר האנטישמי שלו, שהיהודים מסרבים ללמוד לקח מהעונשים שאללה הטיל עליהם:
 
"הם לא למדו, והמשיכו לנהוג באותה דרך, ובאותה התנהגות... [היהודים] הללו לא למדו מאירועי ההיסטוריה."
 
ריאן פתח את נאום התוכחה שלו נגד היהודים בציטוט פסוק מהקוראן להוכחת טענתו כי סבלות היהודים בהיסטוריה לא היו מקריים, אלא היו עונשים מצד אללה בגלל התנהגותם הרעה. הוא ציטט פסוק האומר כי ניתן לראות את סימני העונשים של אללה ברחבי הארץ:
              
"קומו והתהלכו בארץ וראו מה היה סופם של המכחישים [את דבר האל]." (קוראן, סורה 3: 137, תרגום א.רובין).
 
הדרשה נישאה במאהל של ח'אן אל-אחמר, האתר שבו בדואים פלסטינים התיישבו באופן בלתי חוקי, והוא מיועד להריסה. הדרשן שדיבר צולם מצד אחור בזמן הדרשה, ולא ניתן לראות את פניו.

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על מסרים דומים שהועברו בכתב עת לילדים ונוער שיוצא לאור בחסות אש"ף. בסיפור שפורסם באחד מגיליונות העיתון, היטלר הוצג כאחד האישים הגדולים בהיסטוריה שהשירות שהוא עשה בשביל האנושות היה רצח היהודים, מפני שהם "עם שזורע חורבן על פני הארץ." הקטע הזה מופיע בסיפור קצר שחיברה תלמידה, ופורסם בכתב העת לילדים "זייזאפונה", שיוצא לאור במסגרת "הועדה לחינוך ותרבות ומדעים" של אש"ף, וגם מקבל תמיכה כלכלית מהרש"פ. בסיפור הילדה מספרת על פגישה ושיחה עם היטלר בחלומה. היטלר, שהופיע בסיפור לצד דמויות מרכזיות מההיסטוריה המוסלמית (צלאח א-דין, המנהיג המוסלמי שניצח את הצלבנים; אל-ח'וואריזמי, מתמטיקאי דגול שחי בפרס במאה ה-9; ונגיב מחפוז, הסופר המצרי שזכה בפרס נובל) מתואר בסיפור כמי שראוי להערצה מפני שהוא רצח יהודים.
 
בחלומה, הילדה שואלת את היטלר: "אתה זה שהרג את היהודים?" והוא עונה: "כן. הרגתי אותם כדי שתדעו כי הם עם שזורע חורבן על פני הארץ." [זייזאפונה, פברואר 2011]

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על דרשה אנטישמית נוספת ששודרה החודש בטלוויזיה הפלסטינית, שגם בה היהודים מתוארים בתיאורים אנטישמיים. הדרשן אמר שהיהודים "רוקדים וחיים על חלקי גוף של אחרים," וכן אמר כי "אין שחיתות עולמית שהם אינם מאחוריה."
 
לחץ כאן לצפייה בהתבטאויות אנטישמיות על ידי הרשות הפלסטינית.
 
להלן קטע מתוך הדברים שנישאו בדרשת יום השישי ששודרה בטלוויזיה הפלסטינית, מפי דרשן לא מזוהה. הדרשן מלמד את שומעיו כי היטלר נשלח על ידי אללה כדי להעניש את היהודים, וכי הם מסרבים ללמוד מההיסטוריה:

מסעוד ריאן, מרצה לשריעה אסלאמית באוניברסיטת אלקודס הפתוחה: "כן, אחים... הם לא לומדים לקח, הם לא לומדים מאירועי ההיסטוריה - 'כבר נעשו לפניכם משפטים. על כן קומו והתהלכו בארץ וראו מה היה סופם של המכחישים [את דבר האל]' (קוראן, סורה 3: 137, תרגום רובין) אומות, חוקות - חלפו ... ממשלת הכיבוש לא למדה מאירועי ההיסטוריה, מההשחתה והשחיתות שהיו אצל בני ישראל בפעם הראשונה והשנייה. (הדברים מתייחסים לעונשים שהיהודים קיבלו מידי האל הנזכרים בקוראן, סורה 17). [ישראל] לא למדה. [היהודים] לא למדו ממה שעשה להם נבוכדנצר. והם לא למדו גם ממה שעשה להם טיטוס, המנהיג הרומאי הגדול. והם לא למדו ממה שעשה להם היטלר, ומלכי אירופה, וספרד - הם לא למדו. הם המשיכו לנהוג באותה דרך, ובאותה התנהגות: מנטליות היהירות על בני האדם, מנטליות ההתנשאות מעל בני האדם, מנטליות ההסתגרות, ומנטליות ההתנחלות. המנטליות הזו, אידיאולוגיה של תכנון ופעולה שיטתית כדי להצית מלחמות וסכסוכים בעולם כולו! [היהודים] הללו לא למדו מאירועי ההיסטוריה." 
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 19/10/2018]
         


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat